eToys - en to ps translation catalogue (729 entries)

en:  Basic
ps:  بنسټیز

en:  objects vanished in this process.
ps:  هغه شیان چې په دې پروسه کې ورک شول.

en:  seconds
ps:  ثانيې

en: *I have too many submorphs*
ps: *زه ډيرې څيرمه بڼې لرم*

en: *Please add a screen morph*
ps: *مهرباني وکړئ د پردې يوه بڼه زياته کړئ*

en: *Please add a source morph*
ps: *مهرباني وکړئ يوه سرچينه بڼه زياته کړئ*

en: .bo size mismatch.  Please tell Ted what you just did to this book.
ps: .بو د کچې نابرابري.  مهرباني وکړئ ټیډ ته ووایاست چې تاسې د دې کتاب سره څه کړي.

en: < PREV
ps: مخکینی

en: A  data field which will have a different value on every card of the background
ps: يو اومتوک ډګر چې د شاليد پر هرې پاڼې به مختلفه کچه ولري

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
ps: لټونګر يوه وسیله ده چې تاسو په غونډال کې د ټولو پاړکيو ټول کوډ ليدلو ته پريږدي

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and FTP servers.
ps: د دوتنې لړ يو توکی دی چې پر ټيکليو او FTP پالنګرو د پوښيو او دوتنو لټون لپاره کارول کيږي.

en: A Player for MPEG movies
ps: يو غږوونی د MPEG فلمونو لپاره

en: A Process Browser shows you all the running processes
ps: يو بهير لټونګر تاسو ته ټول ځغليدونکي بهيرونه ښيي

en: A Scriptable button
ps: يوه متنيزه تڼۍ

en: A Transcript is a window usable for logging and debugging; browse references to #Transcript for examples of how to write to it.
ps: يو ټرانسکريپټ يوه کړکۍ ده چې د سجلونې او کړاوتمبونې لپاره کارول کيږي; اخځونه #ټرانسکريپټ ته د مثال په توګه: څرنګ ليکل کېږي ولټوئ.

en: A Workspace is a simple window for editing text.  You can later save the contents to a file if you desire.
ps: یو کارځای د متن د سمولو ساده کړکۍ ده.  که ته غواړې نو منځپانګه وروسته په یوه دوتنه کې محفوظولی شې.

en: A button that takes the user to the next card in the stack
ps: يوه تڼۍ چې کارن بل کارت ته په دلۍ کې بيايي

en: A button that takes the user to the previous card in the stack
ps: يوه تڼۍ چې کارن په دلۍ کې مخکينۍ پاڼې ته وړي

en: A button that takes you to the next page
ps: يوه تڼۍ چې تاسو بل مخ ته وړي

en: A button that takes you to the previous page
ps: يوه تڼۍ چې تاسو مخکيني مخ ته وړي

en: A button to use with tile scripting; its script will be a method of its containing playfield
ps: یوه تڼۍ چې د خښتو د متن لپاره کارول کېږي؛ د دې متن به په غږځای کې د شاملولو طریقه وي

en: A button which, when clicked, takes the reader to the next page of a book
ps: يوه تڼۍ کومه، کله چې ټک کړی شي، لوستونکی د کتاب بل مخ ته وړي

en: A button which, when clicked, takes the reader to the previous page of a book
ps: يوه تڼۍ کومه، کله چې ټک کړی شي، لوستونکی د کتاب مخکيني مخ ته وړي

en: A button whose script will be a method of the background Player
ps: يوه تڼۍ چې متن به يې د شاليد غږوونی يوه ليله وي

en: A circle that flashes
ps: يوه دايره چې رڼېږي

en: A confined place for drawing and scripting, with its own private stop/step/go buttons.
ps: يو محدود شوی ځای د انځورګرۍ او متن ليکنې لپاره، د خپل ځاني تميدل/ګام اخيستل/ورتګ تڼيو سره.

en: A confined place for drawing and scripting. with its own private stop/step/go buttons.
ps: د رسامۍ او لیکلو لپاره بند ځای. د دې د خپل ځاني بند/ګام/تګ تڼیو سره.

en: A curve
ps: يوه کږه

en: A curved line with an arrowhead.  Shift-click to get handles and move the points.
ps: د غشي سر لرونکې کږه کرښه.  د لاستي د ترلاسه کولو او ټکیو خوځولو لپاره په شفټ ټک وکړئ.

en: A device for making sound recordings.
ps: د غږ د ریکارډونو جوړولو آله.

en: A digital clock
ps: يو ګڼيال ګړيال

en: A flap housing the paint palette.  Click on the closed tab to make make a new painting
ps: هغه رپ چې د رنګ پالیټ پکې وي.  د نوي رنګ جوړولو لپاره تړل شوي ټوپ ته ټک ورکړئ

en: A flap providing documentation, tutorials, and other help
ps: یو رپ چې لاسوندنه. څارونکي. او نوره مرسته ورکوي

en: A graph of numbers, normalized so the full range of values just fits my height.  I support a movable cursor that can be dragged with the mouse.
ps: د لمبرو یو کښنیز. داسې نورمال شوی چې د ارزښتونو بشپړ کچ زما د قد سره سم راځي.  زه د یو خوځول کېدونکي ځري ملاتړ کوم چې د موږک سره راکښل کېدای شي.

en: A joystick-like control
ps: د لاستي‌په څېر کنترول

en: A line with an arrowhead.  Shift-click to get handles and move the ends.
ps: د غشي سر لرونکې لیکه.  د لاستي د ترلاسه کولو او د پایو د خوځولو لپاره په شفټ ټک وکړئ.

en: A magnifying glass
ps: يوه لويونکې ښيښه

en: A magnifying glass that also shows Morphs in the Hand and displays the Hand position.
ps: يوه لويونکې ښيښه چې بڼې په لاس کې او د لاس ځای ښيي.

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
ps: د استوزې يو لټونګر چې د تر ټولو وروسته-سپارل شويو ليلو پلنيوی کوي

en: A multi-card data base
ps: يو ګڼ-کارت لرونکی توکبنسټ

en: A multi-paged structure
ps: يو ګڼ-مخیز جوړښت

en: A non-editable picture of something
ps: د يو څه نه سميدونکی انځور

en: A piano keyboard
ps: پیانو کیلیدړه

en: A piece of text that will occur on every card of the background
ps: د متن يوه ټوټه چې د شاليد پر هرې پاڼې به راځي

en: A place for assembling parts or for staging animations
ps: د برخو د راغونډولو یا د لوبتوکو د وړاندې کولو ځای

en: A place for storing alternative pictures in an animation, ec.
ps: په انځورګرۍ وغېره کې د متبادلو انځورونو د زیرمه کولو ځای.

en: A place for storing alternative pictures in an animation, etc.
ps: ه یوه لوبتکه وغېره کې د متبادلو انځورونو د ساتلو ځای

en: A place to obtain many kinds of objects
ps: د څو ډوله څیزونو د ترلاسه کولو ځای

en: A place to present annotated content
ps: يو ځای د حاشیې د منځپانګې وړاندې کولو لپاره

en: A quick way to get browsers, change sorters, file lists, etc.
ps: يوه چټکه لار د لټوني تر لاسه کولو، د اڼونکي بدلولو، د لړيو دوتنه کولو او نورو لپاره.

en: A raw piece of text which you can edit into anything you want
ps: د متن يوه اومه برخه چې تاسو يې پخپله خوښه هر څه ته سمولی شئ

en: A readout that allows you to monitor the frame rate of your system
ps: یوه لوستنه چې اجازه درکوي د خپل سیستم د چوکاټ کچه مانیټور کړئ

en: A rectangle
ps: یو مستطیل

en: A rectangle with a diagonal gradient
ps: يو مستطيل د يو قطرۍ جګيدنې سره

en: A rectangle with a horizontal gradient
ps: يو مستطيل د پرتې جګيدنې سره

en: A rectangle with rounded corners
ps: يو مستطيل د ګردو ګوټونو سره

en: A round magnifying glass
ps: يوه ګرده لويونکې ښيښه

en: A scriptable control that allows you to choose a numeric value by dragging a knob.
ps: یو د متن وړ مهار چې د لاستي په راکښلو سره درته د یو لمبري ارزښت د غوره کولو اجازه درکوي.

en: A scrollable, editable body of text
ps: یو رغښتونکی.‌ایډیټ کېدونکی متن

en: A scrolling data field which will have a different value on every card of the background
ps: يو خوي اومتوک ډګر چې د شاليد پر هره پاڼه به مختلفه کچه ولري

en: A separate tab for each letter of the alphabet
ps: د الفبا د هر توري لپاره یو نوی ټوپ

en: A simple digital clock
ps: يو ساده ګڼيال ګړيال

en: A slider for showing and setting numeric values.
ps: د لمبري ارزښتونو د ښودلو او ټاکلو اړوونکی.

en: A smooth wiggly curve, or a curved solid.  Shift-click to get handles and move the points.  Using the halo menu, can be coverted into a polygon, and can be made "open" rather than closed.
ps: یو ښویه پیچومی کږلیچ. یا کږلیچ جامد.  د لاستي د ترلاسه کولو او ټکیو خوځولو لپاره په شفټ ټک وکړئ.  د هالو غورنۍ په کارولو سره. په ډېرګوټي کې بدلېدلای شي. او د تړلو پر ځای "خلاص" جوړول کېدای شي.

en: A source for single-letter objects
ps: يوه سرچينه د يو-توری څيزونو لپاره

en: A star
ps: یو ستوری

en: A storyboard authoring tool
ps: د کار دړې د ليکنې توکي

en: A straight-sided figure with any number of sides
ps: یو نېغ-اړخ والا انځور د اړخونو د هرېې شمېرې سره

en: A structure with tabs
ps: يو جوړښت د ټوپونو سره

en: A symmetrical polygon in the shape of a star
ps: د یو ستوري په بڼه متناسب ډېرګوټی

en: A text field with a rounded shadowed border, with a fancy font.
ps: يو متن د ګردي سيوری شوې پولې. ښکلې ليکبڼې سره.

en: A text field with border
ps: د متن ډګر د پولې سره

en: A three-sided polygon.
ps: يو درې-څنګه ډېرګوټی.

en: A tile that will produce a random number in a given range
ps: يوه خښته چې په يوې ورکړ شوې لړۍ کې به ناټاکلې شمېره جوړوي

en: A tool for discarding objects
ps: د څیزونو د ردولو یوه وسیله

en: A tool for discovering methods by providing sample values for arguments and results
ps: بحثونو او پایلو ته ته د ساده ارزښتونو په ورکولو سره د لیلو د موندلو یو توکی

en: A tool for finding, viewing, and editing all methods whose names contain a given character sequence.
ps: يو توکی د ټولو ليلو لټولو، ليدلو او سمولو لپاره چې نومونه يې يو ورکړ شوی توری پرله پسې والی لري.

en: A tool listing all the scripted objects in the project.
ps: یوه وسیله چې په پروژه کې د ټولو متن شویو څیزونو لړلیک جوړوي.

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
ps: یوه وسیله چې د بدلون په یو سیټ کې د ټولو کوډونو د کتلو او بدلولو اجازه درکوي

en: A tool that lets you browse the catalog of available objects
ps: یوه وسیله چې د ترلاسه کېدونکو څیزونو د کاتالوګ د لټون اجازه درکوي

en: A tool that lets you browse the catalog of objects
ps: يو توکی چې تاسو د څيزونو لړين لټولو ته پريږدي

en: A tool that lets you control all the running scripts in your world
ps: یوه وسیله چې په خپله نړۍ کې دې د چلېدونکو ټولو متنونو کنټرولولو ته پرېږدي

en: A tool that lets you navigate through a thread of projects.
ps: یوه وسیله چې د پروژو په کتار کې د لورښودنې اجازه درکوي.

en: A tool that lets you see and control all the running scripts in your project
ps: یوه وسیله چې په خپله پروژه کې دې د چلېدونکو ټولو متنونو لیدلو او کنټرولولو ته پرېږدي

en: A translucent, borderless rectangle of a standard size, delivered in a predictable sequence of pastel colors
ps: یو شفاف. د معیاري کچې بې پولې مست‌طیل. چې د ګڼ شمېر رنګونو په ترتیب کې رسول شوی وي

en: A variety of controls and media tools
ps: یو شمېر مهارونه او رسنۍ توکي

en: A workbench for seing and editing wave forms
ps: د څپه بڼه د کتلو او ایډیټ کولو لپاره کارمیز

en: Accept the changes made here as the new page-order for this book
ps: دلته د نوي مخ-اوډون په څېر د دې کتاب لپاره جوړ شوي بدلونونه ومنئ

en: Add a new page after this one
ps: د دې مخ وروسته یو نویی زيات کړئ

en: Add column break
ps: کالم مات زيات کړئ

en: All Scripts
ps: ټول متنونه

en: Allows you to control numerous options
ps: تاسو د ګڼ شمېر غوراوو مهارولو ته پرېږدي

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
ps: تاسو د حاشیو مشخص کولو ته پرېږدي تر څو د لټونګرو او نورو د حاشیو چوکاټونو کې ښکاره شي.

en: Alphabet
ps: الفبا

en: An ellipse or circle
ps: يوه بيضوي یا دايره

en: An indicator of how fast your system is running
ps: يو نغوتاند چې ستاسو د غونډال چټک ځغليدل ښيي

en: An object that presents the things within it in a column
ps: يو څيز چې شيان د هغې په منځ په يوه کالم کې وړاندې کوي

en: An object that presents the things within it in a row
ps: يو څيز چې شيان د هغې په منځ په يو کيل کې وړاندې کوي

en: Annotations
ps: حاشیې

en: Are you certain that you
    want to delete this page and
    everything that is on it?
ps: ایا باوري یاست چې دا مخ او هغه هر څه چې پرې دي ړنګول غواړئ؟

en: Are you sure you want to quit Etoys?
ps: ایا ته باوري یې چې بلوبتکي پرېښودل غواړې؟

en: Arrow
ps: غشى

en: Atoms, mate
ps: اتومونه. ناروغي

en: Background Field
ps: شاليد ډګر

en: Background Label
ps: شاليد نښکه

en: Basic
ps: بنسټیز

en: Book
ps: کتاب

en: Book may be open in some other project
ps: کتاب ښایی په کومه بله پروژه کې پرانيستی وي

en: Bookmark
ps: نښه کول

en: Bouncing Atoms
ps: خېز وهونکي اتومونه

en: BouncingAtoms
ps: خېز وهونککي اتومونه

en: Browser
ps: لټونګر

en: Browser Reentry
ps: د لټونګر بیا ننوتل

en: Building icons
ps: د نښو جوړول

en: Button
ps: تڼۍ

en: ButtonDown?
ps: تڼۍ کښته؟

en: ButtonUp?
ps: تڼۍ بره؟

en: Buttons to run, stop, or single-step scripts
ps: تڼۍ د متنونو ځغلولو، تمولو يا يو-ګامولو لپاره

en: CAUTION! This will destroy all the shared
    flaps, so that they will not be present in 
    *any* project.  If, later, you want them
    back, you will have to reenable them, from
    this same menu, whereupon the standard
    default set of shared flaps will be created.
    Do you really want to go ahead and clobber
    all shared flaps at this time?
ps: احتیاط! دا به ټول شریک رپونه له منځه یوسي څو په *کومه* پروژه کې وړاندې نشي.  که. وروسته. یې بېرته غواړئ. نو د همدې غورنۍ څخه یې بېرته فعالولای شئ. د کوم نه چې به د شریکو رپونو یو معیاري افتراض جوړ شي.
    ایا ته ریښتیا هم غواړې چې ورشې او ټول شریک شوي رپونه همدا اوس له منځه یوسې؟

en: CLEAR
ps: واضح

en: Can only load a single morph
    into an mvc project via this mechanism.
ps: يوازې يوه بڼه يوې mvc پروژې
     ته د دې ميکانيزم له لارې کښته کولی شي.

en: Cancel
ps: لغوه

en: Caption for this button?
ps: د دې تڼۍ لپاره کبشن؟

en: Caution -- this is permanent!  Do
    you really want to do this?
ps: احتیاط -- دا  مستقیم دی!  ایا ته ریښتیا هم داسې کول غواړې؟

en: Caution -- this would permanently
    remove this flap, so it would no longer be
    available in this or any other project.
    Do you really want to this?
ps: احتیاط -- دا به په مستقیم ډول دا رپ لیرې کړي. نو دا به په دې او یا بله کومه پروژه کې موجود نه وي.
    ایا ته ریښتیا دا کول غواړې؟

en: Change Set
ps: بدلون سیټ

en: Change Sorter
ps: اړوونکی بدل کړئ

en: Check the Squeak server for any new code updates, and load any that are found.
ps: د کوم نوي کوډ د کتلو لپاره د بوږن غږ پالنګر وګورئ. او کوم چې ومومئ هغه ولیښئ.

en: Choose a color to assign as the background color for all of this book's pages
ps: يو رنګ د شاليد رنګ په څېر د دې کتاب د ټولو مخونو لپاره غوره کړئ

en: Choose a flap to destroy, from a pop-up list that will be presented
ps: د یو راوتونکي لړ چې وړاندې کېدای شي څخه د تباه کولو لپاره یو رپ غوره کړئ

en: Choose a font and style
ps: يوه ليکبڼه او يو ډول غوره کړئ

en: Choose a sound
    (it is now
ps: یو غږ غوره کړئ دا اوس دی

en: Choose a super swiki:
ps: یوه عالي ویکي غوره کړئ:

en: Choose an effect
    (it is now {1})
ps: يو اغېز غوره کړئ
    (دا اوس {1} دی)

en: Choose magnification
    (currently {1})
ps: لويدنه غوره
    (اوس {1}) کړئ

en: Choose one of the following conditions
ps: يو د ورکړ شويو آړونو څخه غوره کړئ

en: Choose orientation...
ps: لور موندنه غوره کړئ...

en: Click here to choose your language.
ps: د خپلې ژبې د غوره کولو لپاره دلته کلیک کړه.

en: Click here to get a menu of options for this book.
ps: د دې کتاب د غوراوو د غورنۍ تر لاسه کولو لپاره دلته ټک وکړئ.

en: Click here to start or finish painting.
ps: د رنګولو د پېل یا پاي ته رسولو لپاره دلته ټک ورکړه.

en: Clock
ps: ګړيال

en: Close
ps: بند يې کړئ

en: Close WaveEditor
ps: څپه ایډیټور بند کړه

en: Codec
ps: کوډیک

en: Color only pertains to a flap tab when the 
    tab is textual or "solid".  This tab is
    currently graphical, so color-choice
    does not apply.
ps: رنګ یواځې هغه رپ ټوپ‌ته راجع کېږي چې کله ټوپ متنیز او یا "جامد" وي.  دا ټوپ اوسمهال کښنیز دی. نو د رنګ انتخاب نه تطبیقېږي.

en: Column
ps: کالم

en: Create a new flap.  You can later make it into a shared flap is you wish.
ps: یو نوی رپ جوړ کړئ.  وروسته يې په یو شریک رپ کې اچولی شې که غواړې.

en: Create the default set of shared flaps used by successive versions of the Squeak development platform
ps: د شریکو رپونو هغه افتراضي سیټ جوړ کړئ چې د بوږن غږ د پرمختیا د دریځ د راتلونکو شکلونو لخوا کارول کېږي.

en: Curve
ps: کږه

en: Curvy Arrow
ps: کږلېچن غشی

en: Define as jump end
ps: د ټوپ‌پای تعریف کړئ

en: Define as jump start
ps: د ټوپ پیل تعریف کړئ

en: Delete this page
ps: دا مخ ړنګ کړئ

en: Destroy all the shared flaps and disable their use in all projects.
ps: ټول شریک رپونه له منځه یوسه او په ټولو پروژو کې یې استعمال غېرفعال کړه

en: Destroy flap named...
ps: نومول شوی رپ له منځه یوسه...

en: Destroy thread <{1}> ?
ps: کتار له منځه یوسه <{1}> ?

en: Digital Clock
ps: ګڼيال ګړيال

en: Do you really want to throw away 
    what you just painted?
ps: ایا ریښتا ته هغه څه چې اوس دې رسم کړل اخوا غورځول غواړې؟

en: Drag me sideways to
    rotate your
    picture.
ps: د خپل انځور د چورلولو لپاره ما غاړو ته راکاږه.

en: Drag me up and down to change
    the size
    of your picture.
ps: د خپل انځور د کچې د بدلولو لپاره ما پورته او کښته راکاږه.

en: Drop this icon to grab a patch from the screen with a lasso.
ps: پردې څخه په رسۍ سره د یوې ټوټې د رانیولو لپاره دا نښه کېږده.

en: Drop this icon to start painting a new object.
ps: د یو نوي څیز د رسمولو لپاره دا نښه کېږده.

en: Drop this into an area to start making a fresh painting there
ps: دا په يوه سيمه کې د يو نوي کښنيز جوړولو لپاره وغورځوئ

en: Each page will be a file on the server.  
    Do you want to page numbers be the names of the files? 
    or name each one yourself?
ps: هر مخ به په پالنګر یوه دوتنه لري.  
    ایا ته غواړې چې د مخونو لمبرې دې د دوتنو نومونه وي؟ 
    یا هر یو ته پخپله نوم ورکوې؟

en: Each time you obtain one of these pastel, translucent, borderless rectangles, it will be a different color from the previous time.
ps: هر ځل چې تاسې دا هر رنګه. شفاف او بې پولې مستطیلونه ترلاسه کوئ. نو دا به د مخکینی ځل څخه جلا رنګ وي.

en: Ellipse
ps: بيضوي

en: Empty!
ps: خالي!

en: Enter a new label for this button
ps: د دې تڼۍ لپاره یوې نوې ټاپې ته ننوځه

en: Enter the new full-scale value...
ps: نوي بشپړ-اندازه ارزښت ته داخل شه...

en: Escape Browser
ps: لټونګر پرېږده

en: Establish a sound-effect that should be used whenever there is a transition between any two pages of this book.
ps: یو غږ-اغېز جوړ کړئ چې هر وخت د کتاب د دوو مخونو ترمنځ بدلون وي نو وکارول شي.

en: Establish a visual -effect that should be used for all transitions between pages of this book
ps: یو لیدیز-اغېز جوړ کړئ چې د دې کتاب د مخونو ترمنځ په هر بدلون کې وکارول شي.

en: Event Recorder
ps: پېښې ثبتوونکی

en: FIND
ps: ومومه

en: Fancy Text
ps: ښکلی متن

en: Fewer controls
ps: لږ مهارونه

en: File List
ps: دوتنه لړ

en: File name? (".ps" will be added to end)
ps: د دوتنې نوم؟ (په پای کې به "پس له پای" ورسره زیات شي)

en: Final page
ps: وروستی مخ

en: Finding possible loop points...
ps: احتمالي کړۍ ټکي موندل...

en: First page
ps: لومړی مخ

en: First project in thread
ps: په سلسله کې لومړنۍ پروژه

en: Flap
ps: رپېدنه

en: Flap problem
ps: د رپ ستونځه

en: Flaps
ps: فلیپونه

en: Flaps are like drawers on the edge of the screen, which can be opened so that you can use what is inside them, and closed when you do not need them.  They have many possible uses, a few of which are illustrated by the default set of flaps you can get as described below.
    
     'Shared flaps' are available in every morphic project.  As you move from project to project, you will see these same shared flaps in each, though there are also options, on a project-by-project basis, to choose which of the shared flaps should be shown, and also momentarily to suppress the showing of all shared flaps.   
    
     To get started using flaps, bring up the desktop menu and choose 'flaps...', and make the menu stay up by choosing 'keep this menu up'.  If you see, in this flaps menu,  a list of flap names such as 'Squeak', 'Tools', etc., it means that shared flaps are already set up in your image.  If you do not see the list, you will instead see a menu item that invites you to 'install default shared flaps'; choose that, and new flaps will be created, and the flaps menu will change to reflect their presence.
    
     'Project flaps' are flaps that belong to a single morphic project.  You will see them when you are in that project, but not when you are in any other morphic project.
    
     If a flap is set up as a parts bin (such as the default Tools and Supplies flaps), you can use it to create new objects -- just open the flap, then find the object you want, and drag it out; when the cursor leaves the flap, the flap itself will snap closed, and you'll be left holding the new object -- just click to place it exactly where you want it.
    
     If a flap is *not* set up as a parts bin (such as the default 'Squeak' flap at the left edge of the screen) you can park objects there (this is an easy way to move objects from project to project) and you can place your own private controls there, etc.  Everything in the default 'Squeak' flap (and all the other default flaps, for that matter) is there only for illustrative purposes -- every user will want to fine-tune the flaps to suit his/her own style and needs.
    
     Each flap may be set up to appear on mouseover, dragover, both, or neither.  See the menu items described below for more about these and other options.
    
     You can open a closed flap by clicking on its tab, or by dragging the tab toward the center of the screen
    
     You can close an open flap by clicking on its tab or by dragging the tab back off the edge of the screen.
    
     Drag the tab of a flap to reposition the tab and to resize the flap itself.  Repositioning starts when you drag the cursor out of the original tab area.
    
     If flaps or their tabs seem wrongly positioned or lost, try issuing a restoreDisplay from the screen menu.
    
     The red-halo menu on a flap allows you to change the flap's properties.   For greatest ease of use, request 'keep this menu up' here -- that way, you can easily explore all the options in the menu.
    
     tab color...				Lets you change the color of the flap's tab.
     flap color...				Lets you change the color of the flap itself.
    
     use textual tab...		If the tab is not textual, makes it become textual.
     change tab wording...	If the tab is already textual, allows you to edit
    							its wording.
    
     use graphical tab...		If the tab is not graphical, makes it become
    							graphical.
     choose tab graphic...	If the tab is already graphical, allows you
    							to change the picture.
    
     use solid tab...			If the tab is not solid, makes it become solid, i.e.
    							appear as a solid band of color along the
    							entire length or width of the screen.
    
     parts-bin behavior		If set, then dragging an object from the flap
    							tears off a new copy of the object.
    
     dragover				If set, the flap opens on dragover and closes
    							again on drag-leave.
    
    
     mouseover				If set, the flap opens on mouseover and closes
    							again on mouse-leave. 
    
     cling to edge...			Governs which edge (left, right, top, bottom)
    							the flap adheres to.
    
     shared					If set, the same flap will be available in all projects; if not, the
    							flap will will occur only in one project.
    
     destroy this flap		Deletes the flap.
    
     To define a new flap, use 'make a new flap', found in the 'flaps' menu.
    
     To reinstate the default system flaps, you can use 'destroy all shared flaps' from the 'flaps' menu, and once they are destroyed, choose 'install default shared flaps'.
    
     To add, delete, or edit things on a given flap, it is often wise first to suspend the flap's mouse-over and drag-over sensitivity, so it won't keep disappearing on you while you're trying to work with it.
    
     Besides the three standard flaps delivered with the default system, there are two other flaps readily available on demand from the 'flaps' menu -- one is called 'Stack Tools', which provides some tools useful for building stack-like content, the other is called 'Painting', which provides a quick way to make a new painting.  Simply clicking on the appropriate checkbox in the 'flaps' menu will toggle the corresponding flap between being visible and not being visible in the project.
ps: رپونه د پردې په څنډه د نقاشانو په څېر دي. کوم چې د دې لپاره خلاصېدلی شي چې دننه پکې څه دي هغه وکارولی شي. او کله چې ورته اړتیا نلرئ بند شي.  دا ډېرې احتمالي کاریدنې لري چې یو څو یې په افتراضي ترتیب ښودل شوي رپونه دی چې به لاندې ډول تشریح کېږي.
    
     "شریک شوي رپونه" په هره بڼه پروژه کې شته.  څنګه چې ته له یوې پروژې څخه بلې پروژې ته ځې. ته به په هره یوه کې همدا شریک شوي رپونه وینې. هر څو که نور غوراوي هم پکې شته. د پروژه-په-پروژه بنسټ. چې غوره کړې چې کوم شریک شوی رپونه باید وښودل شي.‌او همدارنګه یو وخت د ټولو شریکو رپونو د ښودنې د کمولو لپاره   
    
     د رپونو د استعمال د پېل کولو لپاره. د ډېسکټاب غورنې پورته راوړه او "رپونه..." غوره کړه.‌او د "دا غورنۍ بره وساتئ" په غوره کولو سره غورنۍ ونیسه.  که د فلیپونو په دې غورنۍ کې د فلیپونو د نومونو یو لړ وګورې لکه "بوږن غږ". "توکي". وغېره. د دې مانا دا  ده چې شریک شوی فلیپونه لا د مخه ستا په انځور کې ایښودل شوی دي.  که ته لړ نه وینې. نو ته به د هغې په ځای یوه غورنۍ ووینې چې د "افراضي شریک فلیپونه ولګوئ" بلنه په درکوي. دغه غوره کړئ. او نوي فلیپونه به جوړ شي.  او د فلیپ غورنۍ به د هغوی شته والی د ښکاره کولو لپاره بدله شي. 
    
     "پروژه فلیپونه" هغه فلیپونه دي چې د یواځې بڼه پروژې سره تړون لري.  دغه به ته هغه وخت ووینې چې ته په دغه نوې پروژه کې یې. خو نه یې شې لیدلې که په بله کومه بڼه پروژه کې یې.
    
     که یو فلیپ د آلاتو د کندو په توګه ټاکل شوی وي (لکه افتراضي آلات او لېږدوونکي فلیپونه). نو ته هغه د نویو شیانو د جوړولو لپاره کارولی شې -- بس فلیپ‌پرانیزه. بیا هغه څیز وګوره چې ستا پکار دی. او راکښن یې کړه؛ کله چې ځری فلیپ پرېږدي. نو فلیپ به په خپله بند شي. او تا سره به نوی څییز نیولی پاتې شي -- بس په هر ځای کې چې ته غواړې هلته د ایښودلو لپاره پرې ټک ورکړه.
    
     که یو فلیپ د آلاتو د کندو په توګه "نه وي" ټاکل شوی (لکه د پردې په کیڼه څنډه د "بوږن غږ" فلیپ) ته هلته شیان درولای شې (دا د شیانو له یوې پروژې څخه بلې ته د وړلو اسانه لاره ده) او ته هلته خپل شخصي مهارونه وغېره ایښودلای شې. به افتراضي "بوږن غږگ فلیپ (او د دې لپاره په نورو ټولو افتراضي فلیپونو کې) هر څه هلته یواځې د روښانه کولو د هدف لپاره دی -- هر کارن به غواړي چې د خپل ډول او اړتیاو سره فلیپونو ته په زړه پورې غږ غوره کړي.
    
     هر فلیپ د راښکاره کېدو لپاره په موږک. راکښن. دواړو. او یا یو هم نه ټاکل کېدای شي.  د دې او نورو لارو لپاره هغه غورنۍ وګورئ چې لاندې تشریح شوې دي.
    
     تاسې یو تړل شوی فلیپ د هغې په ټوپ کلیک کولو.‌او یا د ټوپ د پردې منځ ته په راښکلو سره خلاصولی شئ. تاسې یو فلیپ د هغې په ټوپ باندې کلیک کولو او یا هغه د پردې منځ ته په راښکلو سره بندولی شئ.
    
     د یو فلیپ‌ټوپ‌د ټوپ د ځای د بدلولو او پخپله د فلیپ د کچې د بدلولو لپاره راکاږئ.  ځای بدلول هغه وخت پیلېږي کله چې ته ځری د ټوپ د اصلي ځای نه راوباسې.
    
     که فلیپونه  او یا یې ټوپونه په غلط ځای کې ایښودل شوي او یا ورک شوي ښکاري. نو د پردې د غورنۍ څخه د لید د بیا جوړولو کوښښ وکړئ.
    
     په فلیپ باندې سره هاله یي غورنې درته د فلیپ د ځانتیاوو د بدلولو اجازه درکوي.   په استعمال کې د زیاتې اسانتیا لپاره. د "دا غورنۍ دلته پورته وساتئ" غوښتنه وکړئ -- په دې توګه تاسې په غورنۍ کې موجود ټول غوراوي په اسانۍ سره پېدا کولای شئ.
    
     د ټوپ رنګ...                                              راځه چې ته د فلیپ‌د ټوپ رنګ بدل کړې.
     د فلیپ‌رنګ....                                           راځه چې ته پخپله د فلیپ‌رنګ بدل کړې.
    
     متنیز ټوپ استعمال کړه...                                   که ټوپ متنیز نه وي. نو متنیز یې کړه.
     د ټوپ‌توري بدل کړه...	که ټوپ لا د مخه متنیز وي. نو اجازه درکوي چې په تورو کې یې سمون وکړې
    
     کښنیز ټوپ وکاروئ...                             که ټوپ کښنیز نه وي نو کښنیز یې کړئ
     د ټوپ کښنه غوره کړئ...	که ټوپ‌لا د مخه کښنیز وي. نو د انځور د بدلولو اجازه درکوي. 
    
     جامد ټوپ غوره کړئ...                                        که ټوپ جامد نه وي نو جامد یې کړئ. مانا دا چې رنګ په داسې جامد حالت کې ښکاره شي چې د پردې د ټول سور او اوږدوالي سره وي. 
    
     د آلات-کندو چلند                            که ټاکل شوظ وي نو بیا د فلیپڅخه یو څیز راکښل د دغه څیز یو نوی نقل راشوکوي.
    
     راکښن راوړل                                   که ټاکل شوی وي. نو فلیپ‌د راکښن په راوړلو خلاصېږي او بیرته د راکښن په پرېښودلو بندېږي.
    
    
     موږک راوړل                                که ټاکل شوی وي نو فلیپ د موږک په راوړلو خلاصېږي او بېرته د موږک په پرېښودلو بندېږي. 
    
     څنډې ته نښتل...                                         واکمني کوي چې فلیپ کومې څنډې (کیڼ. ښي. بره. لاندې) ته ځي. 
    
     شریک شوی                                    که ټاکل شوی وي‌نو همدا فلیپ به په ټولو پروژو کې ترلاسه کېدای شي؛: که نه وي نو فلیپ به یواځې په یوه پروژه کې واقع کېږي.
    
     دا فلیپ‌له منځه یوسه                   فلیپ ړنګوي.
    
     د نوي فلیپ د تشریح کولو لپاره. "نوی فلیپ جوړ کړه" استعمال کړه. چې د فلیپونو په غورنۍ کې موندل کیدای شي.
    
     د افتراضي سیستم د فلیپونو د بیا لګولو لپاره. ته د فلیپونو د غورنۍ څخه د "د ټول افتراضي شریک فلیپونه له منځه یوسه" او یو ځل چې له منځه لاړ شي نو بیا دا غوره کړه "افتراضي شریک فلیپونه لګول."
    
     په یو ورکړل شوي فلیپ باندې د شیانو د زیاتولو. ړنګولو یا سمولو لپاره غوره دا ده چې لومړی د فلیپ‌د موږک-دپاسه او راکښن-دپاسه حساسیت لیرې کړئ. نو کله چې تاسې پرې کار کوئ دا به درنه نه ورکېږي.
    
     برسېره پر هغو دریو معیاري فلیپونو چې په افتراضي سیستم کې راغلي. دوه نور فلیپونه هم د فلیپونو د غورنۍ څخه په غوښتنه ترلاسه کیدای شي -- یو ته "دلي توکي" وایي. کوم چې د دلي په څېر منځپانګې د جوړولو لپاره ګټور توکي ورکوي. دوهم ته "رنګ" ویل کېږي. کوم چې د نوي رنګ کولو لپاره تېزه لاره ورکوي.  د فلیپونو په غورنۍ کې یواځې په صحیح باکس ټک کولو سره به اړوند فلیپ په پروژه کې د ښکاره کېدو او نه ښکاره کېدو ترمنځ میچ شي.

en: Flasher
ps: رڼوونکی

en: Forgot any changes made here, and dismiss this sorter
ps: دلته جوړ شوی هر بدلون هير کړئ، او اڼونکی لرې کړئ

en: Frame Rate
ps: د چوکاټ کچه

en: FrameRate
ps: د چوکاټ کچه

en: Frequency:
ps: فریکوینسي:

en: GO TO
ps: ته ورشه

en: Gee-Mail
ps: جي-ميل

en: Gives a window full of details about how to use flaps.
ps: لدې تفصیلاتو ډکه ونډو درکوي چې رپونه څرنګه وکاروې.

en: Go to another project
ps: بلې پروژې ته ورشه

en: Go to this mark
ps: دغې نښې ته ورشئ

en: Go to top of document
ps: د لاسوند لوړې برخې ته ورشئ

en: Grab Patch
ps: ټوټه راونیسه

en: Grab patch
ps: ټوټه راونیسه

en: Gradient
ps: جګيدنه

en: Gradient (slanted)
ps: جګيدنه (کږه شوې)

en: Graph
ps: ګراف

en: Graphics
ps: كښنيز

en: Group all the standard shared flaps along the bottom edge of the screen
ps: ټول معیاري شریک رپونه د پردې د بیخ د څنډې سره راټول کړه

en: Grouped by category
ps: چې په کټګورۍ ډله شوی وي

en: Hand Magnifier
ps: لاس زېږاند

en: Has a few generally-useful controls; it is also a place where you can "park" objects
ps: ییو څو عام-ګټور مهارونه لري؛ دا داسې یو ځای هم دی چې ته پکې "شیان" درولی شې

en: Help
ps: مرسته

en: Hide tabs
ps: ټوپونه پټ کړه

en: Holder
ps: نیوونکی

en: Holds any amount of text; has a scroll bar
ps: د متن هره کچه ساتي; يوه رغښت پټه لري

en: I cannot find that project
ps: زه دغه پروژه نشم موندلی

en: I need a name
ps: زه یو نوم ته اړتیا لرم

en: If checked, this flap will be available in all morphic projects; if not, it will be private to this project.,
ps: که مو په نښه کړ. دا رپ د بڼو په ټولو پروژو کې موجود وي؛ که نه. نو دې پروژې ته به شخصي وي.

en: If on, page controls (when present), will appear at the the top of the book; if off, they will appear at its bottom
ps: که روښان وي، د مخ مهارونه (کله چې حاضر وي)، به د کتاب په پورتنۍ برخه کې ښکاره شي; که ګل وي، هغه به په کښته برخه کې ښکاره شي

en: If set, a row of page controls will appear at the top of the book
ps: که ټاکل شوی وي، د مخ مهارونو يو کيل به د کتاب په پورتنۍ برخه کې ښکاره شي

en: If set, stop-step-go buttons within the page's interior will govern only scripts for objects  residing within the page
ps: که ټاکل شوی وي. د مخ په دننه برخه د درول-ګام-تلل تڼۍ به یواځې د هغو شیانو په سکریپټونو واک لري چې د مخ په داخل کې وي.

en: If set, the book page occupies the entire screen
ps: که ټاکل شوی وي، د کتاب مخ ټوله پرده نیسي

en: If set, the first page in the book will be considered to be the next page after the last page, so that continuallly pressing the next or previous buttons will continually cycle through all pages of the book
ps: که ټاکل شوې وي. د کتاب لومړنی مخ به د اخري مخ څخه وروسته دویم مخ ګڼل کېږي. ځو چې په تسلسل سره د بل یا مخکیني مخ وهل به د کتاب په ټولو مخونو راچورلي.

en: If set, the shorter form of page controls will be used when page controls are showing
ps: که ټاکل شوی وي، د مخ مهارونو لنډه ډکنۍ به وکارول شي کله چې د مخ مهارونه ښودل کېږي

en: If set, when you resize the book, all of its pages get automatically resized.
ps: که ټاکل شوی وي، کله چې کتاب بيا کچوي، د هغه ټول مخونه به په خپلکاره توګه بياوکچل شي.

en: Index:
ps: لړیال:

en: Instrument name?
ps: د اوزار نوم؟

en: Is there a newer version of this project ?
ps: ایا د دې پروژې کومه نوې بڼه شته؟

en: Joystick
ps: لاستی

en: Just for Fun
ps: يواځې د مستۍ لپاره

en: KEEP
ps: ساتل

en: Lasso
ps: رسۍ

en: Last project in thread
ps: په سلسله کې اخري پروژه

en: Lets you record and play back interactions
ps: د مکالمو ثبتولو او بیا غږولو اجازه درکوي

en: Loop cycles:
ps: کړۍ مدارونه

en: Loop end:
ps: کړۍ پای

en: Loop length:
ps: کړۍ اوږدوالی:

en: Magnifier
ps: لویوونی

en: Make a complete snapshot of the current state of the image onto disk.
ps: د انځور د اوسني حالت بشپړ سملاسي انځور په ټيکلي باندې جوړ کړئ.

en: Make a new Project
ps: نوې پروژه جوړه کړه

en: Make a painting
ps: رنګ جوړ کړه

en: Make all the pages of this book be the same size as the page currently showing.
ps: د دې کتاب د ټولو مخونو کچه د اوسني ښول شوي مخ په څېر جوړ کړئ.

en: Maximum value?
ps: زیات نه زیات ارزښت؟

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Message Names
ps: د استوزې نومونه

en: Method Finder
ps: د ليلې موندونکی

en: Minimum value?
ps: کم نه کم ارزښت؟

en: Modify the old book, or make a new
    book sharing its pages?
ps: په زوړ کتاب کې بدلون راولئ، يا يو نوی کتاب
    چې خپل مخونه شرییکوي جوړ کړئ؟

en: More commands
ps: نورې قوماندې

en: More controls
ps: نور مهارونه

en: Morph
ps: بڼه

en: Move selection to top of page
ps: چاڼ د مخ لوړې برخې ته وخوځوئ

en: Movie Player
ps: د فلم غږوونی

en: Multi-page structures
ps: ګڼ-مخ جوړښتونه

en: Multimedia
ps: ګڼرسنۍ

en: MyBook
ps: زماکتاب

en: NEW
ps: نوی

en: NEXT >
ps: بل >

en: Name of file to write:
ps: د دوتنې د لیکلو نوم:

en: Name this thread.
ps: دزې کتار ته نوم ورکړئ.

en: Navigator
ps: لورښود

en: Navigator Flap
ps: چلوونکی رپ

en: New thickness:
ps: نوی پېړوالی:

en: Newer?
ps: ډېر نوی؟

en: Next
ps: ورپسې

en: Next Card
ps: بل کارت

en: Next page
ps: بل مخ

en: Next project
ps: بله پروژه

en: Next:
ps: بل:

en: NextPage
ps: بل مخ

en: Number of atoms?
ps: د اتومونو شمېره؟

en: OK
ps: هو

en: Object Catalog
ps: څیز کاتالوګ

en: Objects
ps: څيزونه

en: Objects Catalog
ps: د څیزونو کاتالوګ

en: Okay
ps: هوکې

en: Old book
    New book sharing old pages
ps: زوړ کتاب
    نوی کتاب زاړه مخونه شریکوي

en: Open a menu
ps: غورنۍ پرانیزه

en: PUBLISH IT!
ps: خپره یې کړه!

en: Package Browser:  like a System Browser, except that if has extra level of categorization in the top-left pane, such that class-categories are further organized into groups called "packages"
ps: بنډل لټونګر: د یو سییستم لټونګر په ځېر. بې لدې چې که په برنۍ کیڼه کړکۍ کې د درجه بندۍ اضافي کچه لري. لکه دا چې د طبقو درجه بندي نور په داسې ډلو کې تنظیمېږي چې "بنډلونه" ورته وايي

en: Packages
ps: بنډلونه

en: Page does not have a url.  Send page to server first.
ps: مخ یو آر ال نلري.  مخ لومړني پالنګر ته واستوئ.

en: Page?
ps: مخ؟

en: Paint
ps: رنګ

en: Painting
ps: رنګول

en: Parts bin
ps: د کندو برخې

en: PianoKeyboard
ps: پیانوکیلیدړه

en: Picture
ps: انځور

en: Play
ps: چلول

en: Play After
ps: وروسته وغږوه

en: Play Before
ps: مخکې وغږوه

en: Play Loop
ps: کړۍ وغږوه

en: Play after cursor
ps: له ځري وروسته وغږوه

en: Play before cursor
ps: له ځري مخکې وغږوه

en: Play sound
ps: غږ وغږوه

en: Play the loop
ps: کړۍ وغږوه

en: Players
ps: غږووني

en: Playfield
ps: لوبځای

en: Please a new label for this button
ps: مهرباني وکړئ يوه نوې نښکه د دې تڼی لپاره

en: Please confirm name for library...
ps: لطفاً د غږتون لپاره نوم تایید کړئ...

en: Please confirm name for save...
ps: لطفاً نوم د خوندي کولو لپاره تايید کړه...

en: Please name this thread.
ps: دا مزی ونوموئ.

en: Please name your new sound
ps: لطفاً خپل نوي‌غږ ته نوم ورکړئ

en: Please set the loop end and the approximate frequency
    first, then position the cursor one or more cycles
    before the loop end and try this again.
ps: لطفاً د کړۍ پای او اندازتاً فریکوینسي‌اول وټاکئ. بیا ځری په یو یا زیاتو مدارونو کېږدئ مخکې لدې چې کړۍ پای ته ورسي او د دې هڅه بیا وکړي.

en: Please type the arguments to be sent to the target
    when this button is pressed separated by periods
ps: مهرباني وکړئ ارزښتمنی وليکئ تر څو موخې ته 
    د دې تڼۍ په کيکاږلو چې په ټکو بيله شوې وليږل شي

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed
ps: مهرباني وکړئ ټاکونکی وليکئ تر څو موخې
    ته د دې تڼۍ په کيکاږلو وليږل شي

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this slider is changed
ps: لطفاً هغه انتخابوونکی ولیکه چې هغه وخت هدف ته ولېږل شي چې دا د سلالیو پټه بدله شوې وي

en: Polygon
ps: څو اړخيز

en: Preferences
ps: غوراوي

en: Prev
ps: مخکینی

en: Previous
ps: مخکینی

en: Previous Card
ps: مخکينی کارت

en: Previous page
ps: مخکينی مخ

en: Previous project
ps: مخکینۍ پروژه

en: Previous:
ps: مخکینی:

en: PreviousPage
ps: مخکينی مخ

en: Print...
ps: چاپ...

en: Processes
ps: بهيرونه

en: Project navigator:  includes controls for navigating through linked projects.  Also supports finding, loading and publishing projects in a shared environment
ps: پروژه چلوونکی: هغه مهارونه پکې شامل دي چې د تړل شویو پروژو په واسطه چلېږي.‌  همداراز په شریک چاپېریال کې د موندنې. کښته کولو.  او چاپونې ملاتړ کوي

en: Projects on Parade
ps: پروژې په پريټ کې

en: Provides a type-in pane allowing you to match
ps: یو د ټایپ کولو چوکاټ ورکوي چې د برابرولو اجازه درکوي

en: Put up the default etoy flaps: a custom Supplies flap and the Navigator flap
ps: افتراضي لوبتوکو رپونه پکې واچوه: یو رواجي لېږدوونکی رپ او لورښود رپ

en: QUIT
ps: پرېږده

en: Random
ps: ناټاکلې

en: Re-enter the browser
ps: لټونګر ته بیا ننوځه

en: Really throw this flap away
ps: ریښتیا هم دا رپ غورځوې

en: Recent
ps: اوسنی

en: Record
ps: ثبتول

en: Rectangle
ps: مستطيل

en: RoundGlass
ps: ګرده ښيښه

en: RoundRect
ps: ګرد مستطيل

en: Row
ps: کيل

en: SButton
ps: س تڼۍ

en: Save
ps: ساتل

en: Save the sound
ps: غږ خوندي کړه

en: Scriptable Button
ps: متنيزه تڼۍ

en: Scripting
ps: متنول

en: Scrolling Field
ps: رغښتونکی ډګر

en: Scrolling Text
ps: خويدونکی متن

en: Set Loop End
ps: د کړۍ پای وټاکه

en: Set Loop Start
ps: د کړۍ پېل وټاکه

en: Set One Cycle
ps: یو مدار وټاکه

en: Set loop end at cursor
ps: د کړۍ پای په ځري وټاکه

en: Set one cycle
ps: یو مدار وټاکه

en: Set the loop start at cursor
ps: د کړۍ پېل په ځري وټاکه

en: Set transition
ps: ليږد وټاکئ

en: Show
ps: ښودل

en: Show tabs
ps: ټوپونه ښکاره کړه

en: Shows two change sets side by side
ps: دوه بدلون سیټونه اړخ په اړخ وښیه

en: Simple Text
ps: ساده متن

en: Slider
ps: اړوونکی

en: Some hints about how to use Stacks
ps: د دليو کارولو لپاره ځينې اشارې

en: Sound
ps: غږ

en: Sound Recorder
ps: غږ ثبتوونکی

en: SoundRecorder
ps: غږ ثبتوونکی

en: Squeak
ps: بوږن غږ

en: Stack
ps: دلۍ

en: Stack Help
ps: د دلۍ مرسته

en: Stack Tools
ps: دلي توکي

en: Star
ps: ستورى

en: Start a new project
ps: نوې پروژه پېل کړه

en: Status
ps: حالت

en: Sticky Pad
ps: څڅيدونکې نالۍ

en: Stop
ps: بندول

en: Stop options
ps: غوراوي بند کړئ

en: Stop, Step, and Go buttons for controlling all your scripts at once.  The tool can also be "opened up" to control each script in your project individually.
ps: په یو ځل د ټولو متنونو د کنترولولو لپاره د ودرول. ګام. او تلل تڼۍ.‌  دا وسیله ستا په پروژه کې د هر متن ځانله ځانله کنترولولو لپاره "خلاصېدلی" شي.‌

en: Storyboard
ps: کار دړه

en: Sugar Navigator Flap
ps: د شوګر چلوونکي رپېدنه

en: Supplies
ps: اکمالات

en: Supplies Flap
ps: رپېدنه برابروي

en: TOSS
ps: ټاس

en: TabbedPalette
ps: ټوپ پالیټ

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Tape to read
ps: د لوستلو بټه

en: Tape to write
ps: د لیکلو پټه

en: Tell a friend about this project
ps: د دې پروژې په اړه یو دوست ته ووایه

en: Tell!
ps: ووایه!!

en: Test
ps: ازموینه

en: Test the note
ps: یادونه معاینه کړه

en: Text
ps: متن

en: Text (border)
ps: متن (پوله)

en: Text that you can edit into anything you desire.
ps: هغه متن چې ته یې په هر څه کې چې دې خوښه وي‌ایډیټ‌کولی شې.

en: Text that you can edit into anything you wish
ps: متن چې تاسو يې هر څه سمولی شئ

en: The "Objects Catalog" allows you to browse through, and obtain copies of, many kinds of objects.
    
    You will find the Objects Catalog in the Supplies flap.
    
    There are three ways to use the Object Catalog, corresponding to the three tabs seen at the top:
    
    alphabetic - gives you separate buttons for a, b, c, etc.  Click any button, and you will see icons of all the objects whose names begin with that letter.
    
    find - gives you a type-in pane for a search.  Type any letters there, and icons of all the objects whose names match what you have typed will appear in the lower pane.
    
    categories - provides buttons representing categories of related items. Click on any button to see the icons of all the objects in the category.
    
    When the cursor lingers over the icon of any object, you will get balloon help for the item.
    
    When you drag an icon from the Objects Catalog, it will result in a new copy of it in your hand; the new object will be deposited wherever you next click.
ps: د "څیزونو کاتالوګ" درته اجازه درکوي چې د څو ډوله شیانو لټون وکړئ. او نقلونه یې ترلاسه کړئ.
    
    تاسې د څیزونو کاتالوګ د اکمالاتو په رپ کې موندلی شئ.
    
    د څیز د کاتالوګ د استعمال درې لارې دي. د هغو درېو ټوپونو سره تړلې چې په سر کې ښکاري:
    
    الفبایي - د ا. ب. ت. او نورو لپاره جلا تڼۍ درکوي. په یوه تڼۍ کلیک کړئ او تاسې به د ټولو څیزونو نښې وګورئ چې نومونه یې له دغو تورو پېلېږي.
    
    موندل - د لټون لپاره په چوکاټ کې ټایپ‌کول درکوي.  هلته څه توري ولیکئ. او د هغو ټولو څیزونو نښې چې نومونه یې د هغه څه سره برابرېږي چې تاسې ټایپ کړي به په لاندې چوکاټ کې راښکاره شي.‌
    
    کټګوریانې - د اړوندو شیانو د وړاندې کوونکو درجو تڼۍ وړاندې کوي. په کټګوري کې د ټولو شیانو د نښو د لیدلو لپاره په یوه بټن کلیک کړئ.
    
    کله چې ځری د څیز په کومه نښه راځي. نو ته به د دغه څیز لپاره د پوکاڼې مرسته ترلاسه کړې.
    
    کله چې ته د څیزونو د کاتالوګ څخه یوه نښه راکاږې. نو هغه به ستا په لاس کې د یو نوي نقل پایله ورکړي؛ دغه نوی څیز به هر وخت چې پرې نوی کلیک وکړئ ورسول شي.

en: The flap itself needs to be open
    before you can change its
    color.
ps: رپ په خپله مخکې لدېې چې رنګ یې بدل کړئ خلاصېدلو ته اړتیا لري.

en: The original, intensively-optimized bouncing-atoms simulation by John Maloney
ps: د جان مالوني اصلی. دقیق کتل کیدونکي خېز وهونکي اتومونو صوري عمل

en: The time of day.  If you prefer to see seconds, check out my menu.
ps: د ورځې وخت.  که ته د ثانیو لیدل غواړې. نو زما غورنۍ وګوره.

en: This book is already open in some other project
ps: دا کتاب لا د مخه په يوې بلې پروژې کې پرانيستی دی

en: This book is already open in some project
ps: دا کتاب د مخه په يوې بلې پروژې کې پرانيستی دی

en: This book is marked 'keep in one file'. 
    Several pages use a common Player.
    Save the owner of the book instead.
ps: په دې کتاب د "په یوه دوتنه کې وساتئ" نښه شوې. 
    ګڼ شمېر مخونه یو عام غږوونکی کاروي.
    د دې په ځای د کتاب څښتن وساتئ.

en: This is the frame of an embedded project. Click on the colored boxes:
    blue - expand or reduce
    yellow - app view
    red - factory view
    cyan - full view
    white - enter the project completely
ps: دا د یوې تخته شوې پروژې قالب دی. ؟په رنګه بکسونو ټک وکړئ. شین - پراخ یا کم. ژیړ - د غوښتنې کتنه. سور - د فابریکې کتنه. کیان - بشبړه کتنه. سپین - بشپړه پروږژه پکې ورکړئ

en: This is the only project in this thread
ps: دا په دې کتار کې یواځینۍ‌ پروژه ده

en: ThreadNavigator
ps: د کتارلورښود

en: Tile
ps: خښته

en: Tiles for querying whether the mouse button is down
ps: د دې پوښتنې خښتې چز ایا د موږک تڼۍ کښته ده

en: Tiles for querying whether the mouse button is up
ps: د دې پوښتنې خښتې چې د موږک تڼۍ پورته ده

en: To remove an object, drop it on any trash can. To view, and maybe retrieve, items that have been thrown away, double-click on any trash-can.  Things are retained in the trash-can if the "preserveTrash" preference is set, otherwise they are purged immediately
ps: د یو څیز د لیرې کولو لپاره. هغه د کثافاتو په کومه ډبه کې واچوه. د هغو شیانو چې اخوا غورځول شوي د کتلو.‌او یا ښايي راګرځولو لپاره. د کثافاتو په کومه ډبه دوه ځل کلیک وکړه.  د کثافاتو د ډبې نه شیان اخیستل کېدای شي خو که "کثافات وساته" غوراوی یې ټاکل شوی وي. په بل صورت په سمدستي‌توګه له منځه ځي

en: Too few samples after the cursor to take an FFT.
ps: یو څو لږې بېلګې وروسته له هغې چې ځری ایف ایف ټي واخلي.

en: Tools
ps: توکي

en: Tools for building stacks.  Caution!  Powerful but young and underdocumented
ps: د دلیو د جوړولو توکي.  احتیاط!  طاقتور خو ځوان او نالاسوندل شوي

en: Tools useful when doing tile scripting
ps: د خښتیز متن جوړولو لپاره ګټور توکي

en: Transcript
ps: ليکنه

en: Trash
ps: چټل

en: Triangle
ps: مثلث

en: Trim
ps: پرې کول

en: Type here and all entries that match will be shown.
ps: دلته ټایپ کړه او هغه ټول توري چې ورسره برابرېږي به راښکاره شي.

en: Type name or fragment:
ps: نوم یا جمله ټایپ کړه:

en: UNDO
ps: ناکول

en: Um, no, let me reconsider
ps: ام، نه، پريږده چې بیا پرې غور وکړم

en: Undo or redo the last undoable action
ps: وروستی نه کېدونکی عمل ناکړن یا بیاکړن کړئ

en: Unnamed Flap
ps: نانومول شوی رپ

en: Use page numbers
    Type in file names
    Save in a new place (using page numbers)
    Save in a new place (typing names)
    Save new book sharing old pages
ps: د مخونو شميرې وکاروئ
    د دوتنو نومونه وليکئ
    په نوي ځای کې خوندي کړئ (د مخونو شميرو په کارولو)
    په يو نوي ځای کې خوندي کړئ )د نوم په ليکلو)
    نوی کتاب چې زاړه مخونه شريکوي خوندي کړئ

en: Use the full screen
ps: بشپړه پرده وکاروه

en: Use this to grab a rectangular patch from the screen
ps: دا له پردې څخه د یوې مستطیلې ټوټې د رانیولو لپاره وکاروه

en: Value:
ps: ارزښت:

en: WaveEditor
ps: څپه ایډیټور

en: Where should the new flap cling?
ps: نوې ځوړنده ټوټه بايد چيرې په غېږ کې ونيول شي؟

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
ps: ایا موجود رپونه په پروژه کې همدا اوس وښودل شي ی نه.

en: Widgets
ps: اوزار

en: Wording for this flap:
ps: د دې فلیپ لپاره توري‌راوړل:

en: Workspace
ps: کارځای

en: X
ps: ایکس

en: Yes
ps: هو

en: You seem to be painting a sketch.
    Do you continue and publish the project with the paint tool?
ps: ښکاري چې ته خاکه رنګوې.
    ایا ته پروژه د رنګ د وسیلې سره جاري‌ساتې او خپروې؟

en: You selected a {1}.
    I can't handle these kinds of sounds.
ps: تا یو }۱{ غوره کړی.
    زه دا ډول غږونه نشم سمبالولوی.

en: a menu of palette-related controls
ps: پالیټ سره د تړلو مهارونو غورنۍ

en: a sound of duration
ps: د دورانیې غږ

en: a tool for discarding objects
ps: د څیزونو د لیرې کولو اله

en: about flaps...
ps: د رپونو په اړه...

en: about this system
ps: د دې غونډال په اړه

en: accept
ps: منظور

en: add a new page just like this one to0 the book.
ps: يو نوی مخ د دې يو په څېر کتاب ته ورزيات کړئ.

en: add journal file
ps: د ژورنال دوتنه ورزیاته کړه

en: add palette menu
ps: د پالیټ غورنۍ زیاته کړه

en: add voice controls
ps: د غږ مهارونه ورزیات کړهadd voice controls

en: adjust scale...
ps: اندازه برابره کړه...

en: advanced...
ps: پرمختللی...

en: all (default)
ps: ټول (افتراضي)

en: alphabetic
ps: الفبایي

en: background color
ps: د شالید رنګ

en: become the Standard palette
ps: معیاري پالیټ شه

en: book...
ps: کتاب...

en: border color...
ps: د پولې رنګ...

en: border width...
ps: د پولې سور...

en: button
ps: تڼۍ

en: buttonDown
ps: تڼۍ لاندې

en: buttonUp
ps: تڼۍ پورته

en: can't undo
ps: ناکول کېدای نشي

en: categories
ps: درجې

en: change action selector
ps: د چار ټاکونکی بدل کړئ

en: change arguments
ps: ارزښتمنې بدلې کړئ

en: change font
ps: ليکبڼه بدله کړئ

en: change label
ps: نښکه بدله کړه

en: change label wording...
ps: د ټاپې توري بدل کړه...

en: change label...
ps: ټاپه بدل کړه...

en: change tab wording...
ps: د ټوپ‌توري بدل کړه...

en: change tilt and zoom keys
ps: ریبندتوب او د کیلیګانو لویول بدل کړئ

en: change when to act
ps: بدل يې کړئ کله چې چار ترسره کوي

en: choose blocking color
ps: د رنګ بندول غوره کړئ

en: choose denominator...
ps: نوموونکی غوره کړه...

en: choose graphic...
ps: کښنیز غوره کړه...

en: choose loop start
ps: د کړۍ پېل غوره کړئ

en: choose new colors for tabs
ps: د ټوپونو لپاره نوي رنګونه غوره کړه

en: choose new graphic...
ps: نوی کښنيز غوره کړئ...

en: choose passing color
ps: د رنګ تېرول غوره کړئ

en: clear new-page prototype
ps: د نوي-مخ اصلي بڼه پاکه کړئ

en: clear new-page template
ps: د نوي-مخ کونده پاکه کړئ

en: clear target
ps: هدف پاک کړه

en: click here to find out version information
ps: د متن د معلوماتو موندلو لپاره دلته ټک وکړئ

en: cling to edge... (current: {1})
ps: څنډې ته نښتل... (اوسنی: }۱{)

en: compact flap
ps: ترکیبوونکی رپ

en: copy page url to clipboard
ps: د مخ يو آر ايل ټوټه دړې ته ولميسئ

en: create a new thread
ps: نوې سلسله جوړه کړه

en: create an icon representing this page
ps: د دې مخ د وړاندې کولو لپاره انځورن جوړ کړئ

en: create thread of all projects
ps: د ټولو پروژو سلسله جوړه کړه

en: currently using solid tab
ps: اوسمهال جامد ټوپ کاروي

en: debug...
ps: کړاوتمبونه...

en: delete this page
ps: دا مخ ړنګ کړئ

en: destroy all shared flaps
ps: ټول شریک شوي‌رپونه له منځه یوسه

en: destroy flap...
ps: رپونه له منځه یوسه...

en: destroy this flap
ps: دا رپ له منځه یوسئ

en: destroy this thread
ps: دا سلسله له منځه یوسه

en: disable bookmark action
ps: د ليکي-نښولو چار ناتوانه کړئ

en: dismiss
ps: لرې کول

en: display 24-hour
ps: ۲۴-ګړۍ وښايئ

en: dissolve
ps: ختمول

en: down
ps: لاندې

en: down left
ps: لاندې چپ

en: down right
ps: لاندې ښي

en: duplicate this page
ps: د دې مخ ورته جوړ کړئ

en: edit an existing camera script
ps: د کامرې يوه شته ليکنه سمه کړئ

en: edit project info
ps: د پروژې معلومات ایډیټ کړئ

en: edit this thread
ps: دا سلسله ایډیټ کړه

en: enable bookmark action
ps: د ليکي نښول کړنه فعاله کړئ

en: exchange source and screen
ps: د بدلون سرچينه او پرده

en: exit full screen
ps: د ټولې پردې څخه ووځئ

en: fewer page controls
ps: د مخ لږ مهارونه

en: fewer sides
ps: لږ اړخونه

en: file out
ps: دوتنه وتل

en: fill
ps: ډک

en: find
ps: ومومه

en: find a project
ps: یوه پروژه ومومئ

en: find a project (more places)
ps: یوه پروژه ومومئ (نور ځایونه)

en: find again
ps: بيا يې وپلټئ

en: find any file
ps: کومه دوتنه ومومئ

en: find...
ps: وپلټئ...

en: flap color...
ps: د رپ رنګ...

en: flap tab
ps: رپ ټوپ

en: flap:
ps: رپ:

en: flaps
ps: رپونه

en: french door
ps: فرانسوي دروازه

en: get sound from lib
ps: د غږتون نه غږ ترلاسه کړه

en: go directly to a page, if you know its page-number
ps: نېغ يو مخ ته ورشئ، که تاسو يې مخ-شمېره پېژنئ

en: go to page...
ps: مخ ته ورشئ...

en: goto page
ps: مخ ته ولاړ شئ

en: grab original morph
ps: اصلي بڼه راکاږئ

en: grab stamp from screen
ps: د پردې نه ټاپه راونیسه

en: gradient color
ps: تدریجي رنګ

en: hand me a bookmark for this page
ps: د دې مخ لپاره نښول شوی ليکی په لاس راکړئ

en: hand me a thumbnail for this page
ps: د دې مخ لپاره يو بټه نوکی په لاس راکړئ

en: hide page controls
ps: د مخ مهارونه پټ کړئ

en: horizontal pan
ps: افقي چوکاټ

en: in
ps: کې

en: in h
ps: په ه کې

en: insert a page
ps: يو مخ ورننباسئ

en: insert new project
ps: نوې پروژه وردننه کړه

en: inspect
ps: معاینه کول

en: install classic etoy flaps
ps: اولني بلوبتوکي رپونه ولګوه

en: install developers' flaps
ps: د پرمختګونکو رپونه ولګوه

en: install olpc etoy flaps
ps: د او ایل پي سي د لوبتوکو رپونه ولګوه

en: jump to <{1}>
ps: ته ټوپ <{1}>

en: jump to loop end
ps: د کړۍ پای ته ټوپ کړئ

en: jump to loop start
ps: د کړۍ پېل ته ټوپ کړئ

en: jump within this thread
ps: په دې سلسله کې ټوپ

en: just had one!
ps: يواځې يو مو درلوده!

en: keep all pages the same size
ps: ټول مخونه په یوه کچه کې وساتئ

en: keep in one file
ps: په يوه دوتنه کې يې وساتئ

en: keyStroke
ps: کیلي دیکه

en: last command
ps: اخري قومانده

en: left
ps: کيڼ

en: load as book
ps: د کتاب په څېر يې وليښئ

en: load code updates
ps: د کوډ اوسمهاليزې وليښئ

en: magnification
ps: غټوالی

en: magnification...
ps: لويونه...

en: make 1-column book
ps: یو کالمي کتاب جوړ کړه

en: make 2-column book
ps: دوه کالمي کتاب جوړ کړه

en: make 3-column book
ps: درې کالمي کتاب جوړ کړه

en: make 4-column book
ps: څلور کالمي‌کتاب جوړ کړه

en: make a bookmark object which, when clicked, will make the book turn to this page.
ps: يو ليکی-نښونکی څيز جوړ کړئ کوم، کله چې ټک شي، کتاب دې مخ ته د راګرځېدو لپاره اړ کړي.

en: make a flex morph
ps: يوه کږه بڼه جوړه کړئ

en: make a galley of me
ps: زما يوه غالی جوره کړه

en: make a new flap
ps: یو نوی رپ ولګوه

en: make a thread of projects in this book
ps: د پروژو مزی په دې کتاب کې جوړ کړئ

en: make all pages the same size as this page
ps: ټول مخونه د دې مخ د کچې په څېر جوړ کړئ

en: make this the template for new pages
ps: دا د نويو مخونو لپاره کونده جوړه کړئ

en: make unlooped
ps: کړۍ لرې کړئ

en: make unpitched
ps: سطحه لرې کړئ

en: more commands
ps: نورې قوماندې

en: more sides
ps: نور اړخونه

en: navigation
ps: لورښودنه

en: new wording for this tab:
ps: د دې ټوپ لپاره نوي توري:

en: next page
ps: بل مخ

en: none
ps: هيڅ

en: not found
ps: ونه موندل شو

en: open a tool allowing you to arrange the pages of the book.
ps: يو توکی پرانيزئ چې تاسو د کتاب د مخونو سمولو ته پرېږدي.

en: open as bookmorph
ps: د بڼې کتاب په څېر يې پرانيزئ

en: out
ps: بهر

en: out h
ps: بهر ه

en: page back
ps: مخ شاته

en: page controls at top
ps: د مخ مهارونه پر لوړه

en: page controls short
ps: د مخ مهارونه لنډ

en: page controls visible
ps: د مخ مهارونه د ليدو وړ

en: page forward
ps: مخ مخکې

en: page should already have a url
ps: مخ بايد لا د مخه يو يو آر ايل ولري

en: parts bin
ps: د کندو برخې

en: parts-bin
ps: د آلاتو-کندو

en: paste book page
ps: د کتاب مخ وسريښئ

en: pen color
ps: د قلم رنګ

en: pen size
ps: د قلم کچه

en: play
ps: غږول

en: play after cursor
ps: د ځري څخه وروسته يې وچلوئ

en: play before cursor
ps: د ځري څخه وړاندې يې وچلوئ

en: play loop
ps: کړی وغږوئ

en: play sound
ps: غږ وغږوه

en: play straight through
ps: نېغ چلول

en: play test note
ps: د ازموینې یادونه وچلوه

en: pop out on dragover
ps: راکښن پرې رابهر کړئ

en: pop out on mouseover
ps: موږک پرې رابهر کړئ

en: portrait (tall)
    landscape (wide)
ps: تيک (جګ)
    پسوريز (پراخ)

en: previous page
ps: مخکينی مخ

en: project loading
ps: پروژه راځي

en: publish
ps: خپور کړئ

en: publish as...
ps: ...په ډول خپور کړئ

en: publish to different server
ps: مختلف پالونګر ته خپور کړئ

en: put shared flaps on bottom
ps: شریک شوي رپونه په بیخ کې واچوه

en: put sound in lib
ps: به غږتون کې غږ واچوه

en: quit without saving
ps: له ساتلو پرته پرېږدئ

en: read sound from disk...
ps: د ټیکلي نه غږ ولوله...

en: redo
ps: بیاکول

en: ref
ps: حواله

en: reload all from server
ps: ټول د پالنګر څخه بياوليښئ

en: remember preferred location in this project
ps: په دې پروژه کې غوره شوی ځای یاد وساته

en: repaint
ps: بیا رنګ

en: reset preferred location
ps: غوره شوی ځای بیا وټاکه

en: reset thumbnails
ps: نوک خاپونه بیا وټاکئ

en: restore all pages of this book to their initial condition if possible.
ps: د دې کتاب ټول مخونه د هغوی لومړني آړ ته که امکان لري بيازيرمئ.

en: restore this page to its initial condition, if possible.
ps: دا مخ د هغه لومړني آړ ته بيازيرمئ، که امکان لري.

en: reveal original morph
ps: اصلي بڼه څرګنده کړئ

en: revert
ps: بېرته ګرځول

en: revert entire book
ps: ټول کتاب بېرته وګرځوئ

en: revert this page
ps: دا مخ بېرته واړوئ

en: right
ps: ښي

en: round
ps: ګرد

en: run an existing camera script
ps: د کامرې يوه شته ليکنه وچلوئ

en: save
ps: ساتل

en: save as new-page prototype
ps: د نوي-مخ اصلي بڼې په څېر يې خوندي کړئ

en: save for later revert...
ps: وروسته بېرته ګرځولو ته يې خوندي کړئ...

en: save library on disk...
ps: په ټیکلي کې غږتون خوندي کړه...

en: save script
ps: ليکنه وساتئ

en: save sound on disk...
ps: په ټیکلي غږ خوندي ککړه...

en: scripting area
ps: د متن ليکنې سيمه

en: scrolledIntoView
ps: ليد ته رغښتل شوی

en: scrolledOutOfView
ps: د ليد څخه باندې رغښتل شوی

en: search for text
ps: د متن لپاره پلټون

en: search for the next occurrence of a string
ps: د مزي بل راتګ لپاره پلټون وکړئ

en: search the book for word(s)
ps: کتاب د ويي(و) لپاره وپلټئ

en: selection...
ps: غوراوی...

en: send all pages to server
ps: ټول مخونه پالنګر ته واستوئ

en: send this page to server
ps: دا مخ پالنګر ته واستوئ

en: set action selector
ps: د فعالیت غوره کوونکی وټاکه

en: set atom count
ps: د اتوم شمېرنه وټاکئ

en: set background color for all pages
ps: د ټولو مخونو لپاره شاليد رنګ وټاکئ

en: set channel
ps: چینل وټاکه

en: set controller
ps: سمبالوونکی وټاکه

en: set maximum value
ps: زیات نه زیات ارزښت وټاکه

en: set minimum value
ps: کم نه کم ارزښت وټاکه

en: set page sound
ps: د مخ غږ وټاکئ

en: set page visual
ps: د مخ ليديز وټاکئ

en: set sound effect for all pages
ps: د غږ اغېز د ټولو مخونو لپاره وټاکئ

en: set sound effect for this page
ps: د غږ اغېز د دې مخ لپاره وټاکئ

en: set target
ps: موخه وټاکئ

en: set visual effect for all pages
ps: ليديز اغېز د ټولو مخونو لپاره وټاکئ

en: set visual effect for this page
ps: ليديز اغېز د دې مخ لپاره وټاکئ

en: shared by all projects
ps: د ټولو پروژو له خوا شریک شوی

en: show FFT
ps: ایف ټي ټي ایف وښیئ

en: show envelope
ps: ليکپوښ وښيئ

en: show full screen
ps: ټوله پرده وښايئ

en: show infection history
ps: د مرض تاریخ وښیئ

en: show more controls
ps: نور مهارونه وښايئ

en: show page breaks
ps: د مخ ماتي وښيئ

en: show page controls
ps: د مخ مهارونه وښيئ

en: show pointer
ps: نغوتګر وښيئ

en: show screen only
ps: يواځې پرده وښيئ

en: show screen over source
ps: پرده د سرچينې د پاسه وښيئ

en: show seconds
ps: ثانیې وښايئ

en: show source only
ps: يواځې سرچينه وښيئ

en: show source screened
ps: سرچينه په پرده وښيئ

en: simply close this navigator
ps: دا لورښود بس وتړه

en: skip over next project ({1})
ps: نوې پروژې ته لا ړ شه ({1})

en: slide away
ps: اخوا یې ورغړوه

en: slide border
ps: پولې ته ورغړوه

en: slide both
ps: دواړه ورغړوه

en: slide over
ps: رغړول

en: sorry that conflicts with
    the name of another
    entry in this dictionary
ps: وبښئ دا د دې سیند د بل توري د نوم سره ټکر خوري

en: sorry, nothing was saved for this page.
ps: بښنه غواړو، هيڅ څه د دې مخ لپاره ندي ساتل شوي.

en: sort pages
ps: مخونه واڼئ

en: sort tabs
ps: د برابرولو ټوپونه

en: sound
ps: غږ

en: sound effect for all pages
ps: د غږ اغېز د ټولو مخونو لپاره

en: sound effect this page only
ps: د غږ اغېز يواځې د دې مخ لپاره

en: start
ps: پیل

en: start keyboard navigation with this thread
ps: دې سلسلې سره د کیلیدړې لورښودنه پېل کړه

en: startInfection
ps: مرض پېل

en: sticky off
ps: څڅېدونکی بند

en: sticky on
ps: څڅېدونکی بل

en: stop
ps: درول

en: stop Etoys
ps: لوبتکي ودروئ

en: stop at last page
ps: پر وروستي مخ يې وتموئ

en: stop keyboard navigation with this thread
ps: دې سلسلې سره د کیلیدړې لورښودنه بند کړه

en: switch to <{1}>
ps: ته لاړ شه <{1}>

en: switch to ascending
ps: ختلو ته ورشه

en: switch to descending
ps: کوزېدلو ته ورشه

en: switch to recent projects
ps: اوسنیو پروژو ته لاړ شه

en: tab
ps: ټوپ

en: tab color...
ps: ټوپ رنګ...

en: tabbedPalette
ps: ټوپ شوی پالیټ

en: tabs
ps: ټوپونه

en: tear off
ps: څيرې کول

en: throw it away\keep painting it
ps: وې غورځوه | رسموه یې

en: tools...
ps: اوزار...

en: track pointer
ps: د نغوتګر پلنيوی

en: trim after cursor
ps: له ځري وروسته پرې کړئ

en: trim before cursor
ps: له ځري مخکې لرې کړئ

en: turn off truncation
ps: غوڅول بند کړه

en: turn on truncation
ps: غوڅول بل کړه

en: turn reverb off
ps: انعکاس ګل کړه

en: turn reverb on
ps: انعکاس بل کړه

en: twinkle fatter
ps: ځلا غټوونکی

en: twinkle thinner
ps: ځلا نری کوونکی

en: uncache page sorter
ps: د مخ اڼونکی د پټياد څخه ليرې کړئ

en: undo
ps: ناکول

en: up
ps: پورته

en: up left
ps: پورته کیڼ

en: up right
ps: پورته ښي

en: update from original
ps: د اصل څخه اوسمهالول

en: url of the place to store a typical page in this book.
    Must begin with file:// or ftp://
ps: د هغه ځای یو آر ال چې د دې کتاب یو عادي مخ پکې زیرمه شي.
    باید پېل یې له file://او یا له ftp://څخه وشي.

en: url of the place where this book's index is stored.
    Must begin with file:// or ftp://
ps: د هغه څای یو آر ال چې د دې کتاب لړلیک پکې زیرمه شوی دی.
    باید پېل یې له file://او یا له ftp://څخه وشي.

en: use graphical label
ps: کښنیزه ټاپه وکاروه

en: use graphical tab
ps: کښنيز ټوپ وکاروئ

en: use solid tab
ps: جامد ټوپ استعمال

en: use textual label
ps: متنیزه ټاپه وکاروه

en: use textual tab
ps: متنيز ټوپ وکاروئ

en: vertical orientation
ps: نېغه لورموندنه

en: vertical pan
ps: عمودي چوکاټ

en: view pages full-screen
ps: د مخونو ټوله-پرده ووينئ

en: viewerFlapTab
ps: کتونکی رپ ټوپ

en: visual and sound effects...
ps: ليديزې او غږيزې اغېزې...

en: visual effect for all pages
ps: ليديز اغيز د ټولو مخونو لپاره

en: visual effect this page only
ps: ليديز اغيز يواځې د دې مخ لپاره

en: when I am scrolled into view in a GeeMailMorph
ps: کله چې زه د جیمیل بڼې کتلو ته رغښتل شوی یم

en: when I am scrolled out of view in a GeeMailMorph
ps: کله چې زه د جیمیل بڼې د کتلو څخه بهر رغښتل شوی یم

en: when a keystroke happens and nobody heard it
ps: کله چې یوه کیلي دیکه وشي او چا نه وي اورېدلې

en: where is my book?
ps: زما کتاب چيرې دی؟

en: where is the page?
ps: پاڼه چيرې ده؟

en: whilePressed
ps: کله چې کېکاږل شي

en: words to search for.  Order is not important.
    Beginnings of words are OK.
ps: د لټون توري.  ترتیب ضروري ندی.
    د توریو پېلونې بس دي.

en: wrap after last page
ps: د وروستي مخ څخه وروسته يې ونغاړئ

en: you are here
ps: ته دلته یې

en: zoom
ps: لويول

en: zoom frame
ps: د لویولو چوکاټ

en: {1} cycles; {2} secs
ps: }۱{ مدارونه؛ }۲{ ثانیې

en: {1} events reduced to {2}
ps: }۱{پېښې کمې شوې }۲{ ته

en: {1} is not currently storable
ps: }۱{ اوس مهال د زیرمه کېدو وړ ندی
