eToys - en to ca translation catalogue (420 entries)

en: 
    (currently {2})
ca: 
    Ara s'està baixant:

en:  Apply changes to entire text
ca: Aplica els canvis a la sessió actual

en:  Auto-Fit
ca: _Ajusta automàticament la selecció

en:  Drop shadow color
ca: Color de l'ombra descendent

en:  Gradient fill
ca: Omple amb un degradat de color

en:  Lock
ca: Bloqueig

en:  Radial gradient
ca: Gradient radial

en:  Rounded corners
ca: Polígon amb %N angles

en:  Solid fill
ca: Omple l'estil:

en:  Sticky
ca: /Enganxós

en:  Wrapping
ca: Tall de línia:

en:  card(s) added
ca: (ja s'ha afegit %s)

en:  or
ca: «,» o «{»

en:  to
ca:  a

en: (none)
ca: (cap)

en: 2nd gradient color
ca: Omple amb un degradat de color

en: : exception in script
ca: Codi Java a la capçalera de la pàgina

en: A Scriptable button
ca: Botó d'activació

en: A searchable source of new objects.
ca: Afegeix un diccionari font

en: Accept
ca: Accepta

en: Add a new patch variable
ca: Afegeix un nou mòdul SFX

en: Add a new turtle
ca: Afegeix una entrada nova

en: All Scripts
ca: _Recarrega les funcions

en: Already in the Trash
ca: %d element a la paperera

en: Author
ca: Autor:

en: Background field, shared value
ca: Camp de la taula de ~valors

en: Basic
ca: Bàsic

en: Border Color
ca: Color de la vora

en: Border style
ca: Estil de la vora

en: Border width
ca: Amplada del contorn

en: Button
ca: Botó

en: Cancel
ca: Cancel.lar

en: Cancel this Publish operation.
ca: Voleu cancel·lar l'operació actual?

en: Cannot "tell "
ca: No es pot executar el fork().

en: Choose a vocabulary
ca: Escollir idioma:

en: Choose frequency (current: {1})
ca: Hora actual desconeguda...

en: Choose one of the following conditions
ca: Trieu una de les opcions següents:

en: Choose the TYPE
    for {1}
ca: Seleccioneu el tipus d'instal·lació.

en: Delete this card
ca: Voleu suprimir aquesta categoria?

en: Description
ca: Descripció

en: Direction
ca: Direcció

en: Do
ca: &No facis res

en: EToy Vocabulary
ca: Vocabulari i lectura

en: Enter things to search for
ca: No hi ha cap cadena per cercar!

en: Expected a Point but instead got
ca: Línia %d, columna %d: s'esperava «%s» o bé «%s», però s'ha trobat «%s»

en: Final card
ca: Gnome-Card

en: First card
ca: Gnome-Card

en: Function
ca: ~Funció

en: Gold Box
ca: Capsa de cerca

en: I do need a name for the project
ca: Heu de definir la opció del nom del projecte

en: IP Address\Project\Owner
ca: &Utilitza aquesta adreça IP:

en: Jump...
ca: Saltar

en: Kern+
ca: ~Interlletratge dels parells de caràcters

en: Kern-
ca: ~Interlletratge dels parells de caràcters

en: Main
ca: principal

en: Margins
ca: Marges

en: Method
ca: Mètode

en: More
ca: Més

en: More events:
ca: Cites del calendari

en: New height for thumbnails?
ca: Alçada predeterminada per a notes noves

en: New name for "
ca: Introduïu un nom nou per al conjunt de filtres

en: Next Card
ca: Gnome-Card

en: Next card
ca: Gnome-Card

en: No matches found for "
ca: No s'ha trobat cap definició per a «%s»

en: Number (bare)
ca: Nombre de clons

en: Number (fancy)
ca: Nombre de clons

en: Number (mid)
ca: Nombre de clons

en: Number of firings per tick:
ca: El nombre de mostres per píxel

en: Number of ticks per second:
ca: Nombre de cicles d'oscil·lació per segon

en: OK
ca: SÃ

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Open up a Viewer for this object
ca: Obre aquesta entrada per editar-la

en: Origin
ca: Orígen

en: Player
ca: Jugador

en: Players
ca: Jugadors

en: Players in this Project
ca: Cerca en aquesta pàg&ina...

en: Please be reasonable!
ca: pot ser utilitzada

en: Please choose a variable
ca: Si us plau, trieu un testimoni.

en: Please click on a Stack
ca: Si us plau, feu clic a una partició

en: Please describe this event:
ca: Aquesta cita és privada.

en: Please describe this project
ca: S'està carregant el projecte. Espereu...

en: Please enter your login name
ca: Indiqueu el vostre nom i cognoms:

en: Press here to get a menu
ca: Premeu selecciona menú o pausa per continuar...

en: Press me
ca: Reano&mena

en: Previous Card
ca: Gnome-Card

en: Previous card
ca: Gnome-Card

en: Project Name
ca: Nom del projecte:

en: Random
ca: Aleatori

en: Really delete
ca: Realment vols eliminar "%s"?

en: Region
ca: Regió

en: Remove all the Viewers from this project.
ca: La selecció conté enllaços. Voleu eliminar tots els enllaços d'aquesta selecció?

en: Repeat
ca: Repetir

en: Repeat Tile
ca: Emplenament en mosaic

en: Run this command once.
ca: Executa l'ordre SQL directament

en: Script Editor
ca: E&ditor per defecte:

en: Script Name
ca: Nom del llenguatge de seqüència

en: Script Status
ca: Estat de l`ordre

en: Script to repeat
ca: Files ~a repetir

en: Scriptable Button
ca: Botó d'activació

en: Scripting
ca: Fitxers de seqüència

en: Search
ca: Cerca

en: Show designations
ca: Mostra amics/gues

en: Size
ca: Mida

en: Sorry that name is already used
ca: Ja s'utilitza el nom «%s». Utilitzeu un nom diferent.

en: Sorry, no help available here
ca: No hi ha cap unitat de disquet disponible

en: Sorted by
ca: Ordenat per %S

en: Sounds
ca: Sons

en: Stack
ca: Pila

en: Stack / Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Stack Help
ca: guia d`ajuda

en: Style
ca: Estil

en: Subject
ca: Assumpte

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Target Age
ca: New Age

en: Test
ca: Prova

en: Text Color
ca: Color del text

en: That event is already defined.
ca: '%s' ja està definit al full

en: Ticks (now: {1}/sec)
ca: Dispositi&us de seguretat

en: Tile
ca: Mosaic

en: Turn lock on or off
ca: Activa o desactiva els títols

en: Turn stickiness on or off
ca: Activa o desactiva els títols

en: Type new name:
ca: Nom del tipus de la nova carpeta

en: User custom events:
ca: Esdeveniments de la interfície d'usuari

en: What is the name of your new event?
ca: Quin és el seu nom o el de la seva companyia?

en: Which card number?
ca: Nombre de buffers d'àudio

en: Yes
ca: Sí

en: a variable defined by this object
ca: Camins de cerca utilitzats per aquest objecte

en: abandon unsituated players
ca: <b>Reproductors portàtils de música</b>

en: add
ca: afegeix

en: add a card of background...
ca: Afegeix targeta a:

en: add a card of this background
ca: Fes-ne la imatge del fons

en: add a new breed of turtle
ca: Afegeix un nou mòdul SFX

en: add a new patch variable
ca: Afegeix un nou mòdul SFX

en: add a new script
ca: Afegeix una seqüència de signatura

en: add a new variable
ca: Afegeix una entrada nova

en: add a vertex at beginning
ca: caràcters a l'inici de la línia

en: add a vertex at end
ca: Afegeix una regla nova al final

en: add parameter
ca: Paràmetres de la textura

en: add search pane
ca: Afegeix un connector de cerca

en: align after
ca: Text &després:

en: all instances
ca: Tots els casos

en: apply my status to all siblings
ca: ~Aplica-ho a tots els textos semblants.

en: apply status to all siblngs
ca: ~Aplica-ho a tots els textos semblants.

en: as object
ca: Com a objecte

en: attempt misc repairs
ca: Ha fallat l'intent de connexió

en: attempt repairs
ca: Ha fallat l'intent de connexió

en: authoring tools...
ca: Eines de fitxer

en: auto fit
ca: _Ajusta automàticament la selecció

en: auto-phrase-expansion
ca: No s'ha trobat l'expressió

en: automatic viewing
ca: S'està visualitzant la ubicació

en: background color for all pages...
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: basic
ca: Bàsic

en: batch pen trails
ca: A mà alçada i ploma

en: become a stack of cards
ca: S'estan configurant les targetes PCMCIA...

en: behave like a holder
ca: Ortografia similar (japonès)

en: bold text
ca: Converteix el text en negreta

en: book...
ca: Llibre

en: bookish items...
ca: Elements incompatibles

en: browse class
ca: Tipus de mitjà

en: browser for scripts
ca: URL per a ~guions de Perl:

en: button
ca: botó

en: button down?
ca: Botó reduir marxa

en: button to fire this script
ca: La URI vinculada a aquest botó

en: button up?
ca: Botó augmentar marxa

en: cancel changes made and close panel
ca: %s Heu realitzat canvis. Voleu desfer els canvis i tancar l'editor?

en: category
ca: categoria

en: change value type
ca: Canvia el tipus de partició

en: choose a costume
ca: Escollir idioma:

en: choose limit class...
ca: Elements class i id

en: choose type...
ca: Seleccioneu el tipus d'instal·lació.

en: choose vocabulary...
ca: Escollir idioma:

en: classic tiles
ca: Fitxes que queden:

en: clear all pen trails
ca: Buida tots els filtres de cerca

en: clear new-page prototype
ca: Crea una nova pàgina del Redactor

en: clear pen trails
ca: A mà alçada i ploma

en: close
ca: tanca

en: closing
ca: Tancant

en: color  sees
ca: Funcions del color

en: command
ca: ordre

en: copy object's name to clipboard
ca: Copia el quadre de text al porta-retalls

en: copy page url to clipboard
ca: Copia l'adreça de la pàgina actual al porta-retalls

en: debug...
ca: Depura

en: decimal places...
ca: Xifres ~decimals

en: decrease kern
ca: Abaixa el volum

en: define a new custom event
ca: Nou esdeveniment de tot el dia

en: delete a custom event
ca: Suprimeix la cita seleccionada

en: delete background painting
ca: Relació d'aspecte de la font

en: delete this card
ca: Voleu suprimir aquesta categoria?

en: destroy "
ca: Destrueix

en: destroy all this object's scripts
ca: Aquesta operació destruirà totes les dades de %1!

en: destroy this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: destroy this script
ca: S'ha produït un error en executar la seqüència %s

en: detached method pane
ca: Mostra el Panell d`Estadístiques

en: detailed watcher
ca: Informació detallada

en: dial to
ca: Número de telèfon al que trucar

en: distance to
ca: Distància a l'objectiu = %d metres

en: divide
ca: Divideix

en: divide & truncate
ca: Trunca línies múltiples

en: divisible by
ca: %d és divisible per %s.

en: do
ca: &No facis res

en: drag & drop
ca: Arrossegar i deixar anar

en: edit balloon help
ca: No hi ha ajuda disponible

en: empty script
ca: Edita el guió...

en: empty trash can
ca: Buida la paperera 'Trash'

en: enclose within parentheses
ca: selector dins la negació

en: equal
ca: igual

en: etoy vocabulary summary
ca: Resum dels resultats del test

en: evaluation error
ca: S'ha produït un error durant l'avaluació

en: explain status alternatives
ca:        alternatives --auto <nom>

en: expunge empty scripts
ca: Executa seqüències d'ajuda

en: false
ca: fals

en: fence enabled
ca: (per defecte és habilitat)

en: fewer card controls
ca: Controls del correu &brossa...

en: fill & border
ca: Color del contorn:

en: find via this template
ca: Cerca en aquesta pàg&ina...

en: find...
ca: Cerca...

en: fires per tick...
ca: La longitud del tic/nota per línia

en: first card
ca: Gnome-Card

en: font changing
ca: Canvi del tipus de lletra de la interfície d'usuari

en: forcibly rename object
ca: Mostra la llista d'objectes

en: forget other costumes
ca: Altres paràmetres avançats

en: forward by
ca: Contribucions de:

en: function
ca: funció

en: gallery of players
ca: Nombre de jugadors

en: geometry
ca: Geometria

en: go to card...
ca: Afegeix targeta a:

en: gold box
ca: Capsa de cerca

en: gold box items
ca: ID dels Articles Destacats

en: grab morph
ca: Mesa morph

en: grab this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: greater than
ca: més gran de

en: greater than or equal
ca: Major que o igual a

en: hand me this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: hide card controls
ca: Amaga els controls de la ~finestra

en: impart scripts to...
ca: Permet a les seqüències:

en: include at beginning
ca: caràcters a l'inici de la línia

en: include at end
ca: al final de la sessió

en: increase kern
ca: Apuja el volum

en: indicate all siblings
ca: Possibles germans anteriors

en: insert a card
ca: Gnome-Card

en: insert a vertex at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: insert cards from a file...
ca: Insereix MathML des d'un fitxer

en: inspect
ca: s'està inspeccionant...

en: inspect class
ca: Tipus de mitjà

en: inspect morph
ca: Mesa morph

en: inspect object
ca: Editar Objecte..

en: inspect player
ca: TransparÃ¨ncia del reproductor

en: inspect this Viewer
ca: &Obre Visor d'imatges

en: inspect this Vocabulary
ca: Vocabulari i lectura

en: instance variable order...
ca: Utilitza l'ordre DAE

en: is in the following category
ca: Nombre d`imatges a la categoria

en: is over color
ca: Color sobre una paraula

en: italic text
ca: Text itàlic

en: keep changes made and close panel
ca: %s Heu realitzat canvis. Voleu desfer els canvis i tancar l'editor?

en: keep in one file
ca: Error de cerca en el fitxer %s

en: larger value
ca: Més _blanc (valor més alt)

en: last card
ca: Gnome-Card

en: layout
ca: Disposició

en: less than
ca: menor que

en: less than or equal
ca: més petit o igual

en: line is curved
ca: La longitud de la línia superior és:

en: line is opened
ca: La longitud de la línia superior és:

en: listening
ca: Easy Listening

en: load PPT images from slide #1
ca: C_arrega sempre les imatges de la xarxa

en: look like
ca: Un joc semblant al boulderdash

en: make a new background...
ca: Fes el fons de la pàgina

en: make a sibling instance
ca: Només aquest cas

en: make all pages this size
ca: _Totes les pàgines amb la mateixa mida

en: make detachable
ca: Barres d'eines _separables

en: make graph paper...
ca: Mida del &paper:

en: make multiple siblings...
ca: Fes _múltiples còpies

en: make sound
ca: Clip de so

en: miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: more geometry
ca: Activitats de geometria

en: more...
ca: Més

en: more...
ca: Més

en: motion
ca: moviment

en: move card one position earlier
ca: Mou la selecció una posició avall

en: move card one position later
ca: Mou la selecció una posició avall

en: move card to back of stack
ca: Torna les cartes descartades al pot

en: move card to front of stack
ca: Mou aquesta capa al capdamunt de la pila de capes

en: multiply
ca: Multiplica

en: name for new variable:
ca: Introduïu un nom nou per al conjunt de filtres

en: narrow text
ca: Fitxer de text

en: new scripting area
ca: Propietats de l'àrea del text

en: next card
ca: Gnome-Card

en: no arrowheads on pens
ca: Cap atribut «%s» a l'element <%s>

en: no change
ca: No canviïs el mes

en: no path obtained
ca: **Sense camí de menú disponible**

en: no pen trails present
ca: Als arxius no hi és

en: no such card
ca: No s'ha trobat cap targeta de xarxa

en: normal
ca: Normal

en: normal text
ca: Text &normal

en: not equal
ca: diferent

en: number
ca: nombre

en: objects (o)
ca: Objectes

en: observation
ca: Hora d'observació desconeguda

en: ok
ca: d'acord

en: open
ca: obre

en: open standard lexicon
ca: Compliància estàndard estricta

en: open this object's Viewer
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: open this script's Scriptor
ca: Això obrirà %d finestra separada.

en: open underlying scriptor
ca: &Obre Editor Hexadecimal

en: open viewer
ca: &Obre Visor d'imatges

en: open viewer for this object
ca: Obre aquesta entrada per editar-la

en: opening
ca: Obrint

en: other...
ca: Altre

en: paste book page
ca: Afegeix aquesta &pàgina a les adreces d'interès...

en: patch
ca: Aplica un pedaç

en: paused
ca: aturat

en: pen use
ca: Utilitza fotogrames claus

en: place in a function
ca: funció %d en categoria «%s»

en: play
ca: Reprodueix

en: play frequency of
ca: Freqüència d`actualització

en: playfield options
ca: Opcions de la miscel·lània:

en: previous card
ca: Gnome-Card

en: propagate status to siblings
ca: Especifica l'estat del correu brossa com a:

en: property
ca: Propietat

en: put onto Background
ca: Relació d'aspecte de la font

en: random
ca: aleatori

en: readout string
ca: Cadena buida

en: refer to masters
ca: _Refereix-te a aquest compte com a:

en: relaunch this Viewer
ca: &Obre Visor d'imatges

en: reload all from server
ca: Baixa totes les capçaleres del servidor

en: remove "{1}"
ca: Elimina

en: remove all viewers
ca: Suprimeix totes les etiquetes

en: remove from Background
ca: Elimina de l'LVM

en: remove function
ca: Bloqueja funció

en: remove parameter
ca: Paràmetres de la textura

en: remove parentheses
ca: Suprimeix totes les seleccions

en: remove the vertex at cursor
ca: Insereix a la posició del cursor

en: remove viewers of all players
ca: &Atura i suprimeix tots

en: rename  "
ca: Reanomena

en: rename "{1}"
ca: Reanomena

en: rename object
ca: Reanomena objecte...

en: repeat
ca: repeteix

en: restore default tile
ca: &Restaura els paràmetres per defecte

en: reveal this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: revert to tile version
ca: Recupera la versió desada del fitxer

en: revert to tile version...
ca: Recupera la versió desada del fitxer

en: round up strays
ca: Avança els subtítols

en: run all the time
ca: Primera execució

en: run when called
ca: Reunió organitzada per

en: save as new-page prototype
ca: Desa la pàgina amb un nou nom Anomena i desa

en: save this version
ca: d'aquesta versió.

en: script
ca: seqüència

en: scripting
ca: Fitxers de seqüència

en: scripts
ca: Seqüències

en: scripts for this background
ca: Es_tableix com a fons d'aquesta carpeta

en: script{1}
ca: Script

en: search
ca: cerca

en: search for text
ca: Cerca el text

en: send all pages to server
ca: Esteu segur que voleu enviar  '%s' al servidor?

en: send this page to server
ca: Voleu pujar aquest fitxer al servidor?

en: send to all
ca: Envia un _missatge a tots

en: send to back
ca: Torna enrere

en: set grid spacing...
ca: Defineix l'estil i l'espaiat de la quadrícula

en: set thumbnail height...
ca: Alçària completa de fons fixada

en: show arrows
ca: Fletxes de bloc

en: show card controls
ca: Mostra/Amaga els controls

en: show categories
ca: Mostra les categories

en: show code textually
ca: Mostra/amaga el marge de desplegament de codi

en: show designations
ca: Mostra amics/gues

en: show viewers of all players
ca: Mostra totes les carpetes de les adreces d'interès

en: shuffle contents
ca: Descripció dels continguts

en: siblings...
ca: germans

en: simple watcher
ca: Textura Simple

en: smaller value
ca: Més negre (valor més bai_x)

en: sort cards by...
ca: Ordena per nom

en: sort pages
ca: Nombre de pàgines

en: sound
ca: So:

en: sound effect for all backgrounds
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: sound effect for all pages
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: sound library
ca: Biblioteca %MACROLANG

en: stacks and cards...
ca: Programa per a la creació d'etiquetes i targetes d'empresa

en: start painting in
ca: Inicia directament el menú

en: start recording
ca: Reprodueix l'enregistrament

en: status of scripts
ca: _Recarrega les funcions

en: stop
ca: atura

en: stop at last page
ca: Sou a l'última pàgina

en: strip away the parenthesises
ca: Absent temporalment

en: struck out text
ca: Ratlla el text

en: subtract
ca: resta

en: summary of scripts
ca: _Recarrega les funcions

en: switch to next costume
ca: Canvia a la pestanya següent

en: switch to previous costume
ca: Canvia a la pestanya anterior

en: take out of window
ca: Obtén una captura de pantalla d'una finestra

en: test
ca: &Prova

en: tests
ca: Proves

en: tickers only
ca: Només de lectura

en: tile for me
ca: Només per a &mi ([USERNAME])

en: tile for this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: tile representing this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: tiles to get...
ca: No es pot obtenir el fitxer

en: times
ca: Times

en: turn by
ca: Contribucions de:

en: uncache page sorter
ca: Classificador de ~diapositives

en: underlined text
ca: Estil de text subratllat

en: unhide hidden objects
ca: No hi ha objectes seleccionats

en: unlock locked objects
ca: No hi ha objectes seleccionats

en: use standard texture
ca: Textura i ombra

en: var
ca: Var -

en: variables
ca: Variables

en: view by icon
ca: Vista d'icones
    Vista de llista

en: view by name
ca: Ordena per nom

en: view by size
ca: Ordena per mida

en: view morph directly
ca: Insereix directament la nota final

en: view trash contents
ca: Mostra el contingut de l'ajuda

en: view with line layout
ca: inicia de nou el recompte de línies amb:

en: viewing options for "{1}"
ca: Opcions de la captura de pantalla

en: visual effect for all backgrounds
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: visual effect for all pages
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: what do these mean?
ca: I ara què fem?

en: when I am being closed
ca: _Quan es plegui l'ordinador portàtil:

en: when I am being opened
ca: Visualitza automàticament el missatge en obrir la bústia

en: where is this object?
ca: El GMainContext associat amb aquest objecte.

en: while mouse still down
ca: S'estan aturant els serveis de la consola del ratolí:

en: wrap after last page
ca: Sou a l'última pàgina

en: {1} [or more] repair(s) made
ca: Repara o elimina el programa.

en: {1} is used for vector operations
ca: La drecera «%s» ja s'utilitza per a:
     «%s»
