eToys - en to si translation catalogue (195 entries)

en:   -- Folder Summary --
si: --ෆෝල්ඩර සාරාංශය--

en:  already exists in the package
si: දැනට පැකේජයෙහි පවතී

en:  is used by one or more members
    in your archive, and cannot be overwritten.
    Try writing to another file name
si:  සාමාජිකයකු හෝ කිහිප දෙනෙක් භාවිතා කරයි.
    ඔබගේ සංරක්ෂණයේ, සහ මත ලිවීම කල නොහැක. 
    වෙනත් ගොනු නමකින් ලිවීමට උත්සාහ කරන්න

en: (not logged in)
si: (ලොග් වී නැත)

en: <no> create textual references to dropped morphs
si: <no> හෙලනු ලබන මෝෆවලට යොමු පෙළ සකසන්න.

en: <yes> create textual references to dropped morphs
si: <yes> හෙලනු ලබන මෝෆවලට යොමු පෙළ සකසන්න.

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
si: පිරික්සකය පද්ධතිය තුළ ඇති සියලු කේත සහ පංති නැරඹීමට ඉඩ සාදන උපකරණයකි

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and on ftp types.
si: ලිපිගොනු ලැයිස්තු සහ මෙහෙයුම් පිරික්සීමට ඇති උපකරණයක්.

en: A Process Browser shows you all the running processes
si: ධාවනය වන සියලුම සිද්ධින් දක්වන සැකසුම් බ්‍රවුසරයක්

en: A list of messages (e.g. senders, implementors)
si: පණිවිඩ ලැයිස්තුවක් (උදා. යවන්නන්,ක්‍රියාත්මක කරවන්නන්)

en: A system browser with an extra pane at top-left for module.
si: මොඩියුලය සඳහා ඉහළ වමෙහි වූ වැඩිපුර පනේලයක් (pane) සහිත පද්ධති බ්‍රවුසරයක්

en: A tool finding, viewing, and editing all methods whose names contiane a given character sequence.
si:  දෙන ලද අනු ලකුණු පිළිවෙළට අඩංගු කාගේ නමද යන්න සියලු ක්‍රමවේද අනුව සොයන, දකින සහ සංස්කරණය කරන මෙවලමකි.

en: A tool for finding methods by giving sample arguments and values.
si: උදාහරණ විතර්ක හා වටිනාකම් ලබා දෙමින් ක්‍රමවේදයන් සෙවීම සඳහා මෙවලමක්.

en: A tool for looking at files
si: ගොනුවක් බලා ගැනීම සඳහා මෙවලමක්

en: A tool for viewing prior versions of a class comment.
si: පංති විවරණයක ප්‍රමුඛ වෙළුම් දක්වන මෙවලමක්

en: A tool for viewing prior versions of a method.
si: ක්‍රමවේදයක පූර්ව සංස්කරණ තොරතුරු දැක්වීම සඳහා මෙවලමක්

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
si: සියලුම වෙනස්වීම් එක වෙනස්වීම් කණ්ඩයක් තුළ නැරඹීමට සහ වෙනස් කිරීමට ඉඩ දෙන උපකරණයක්

en: A tool that lets you see the code for one change set at a time.
si: වරකට එක වෙනසක් කිරීම සඳහා කේත ඇතුළත් ‍මෙවලමක් අපි ඔබට දක්වමු.

en: A tool that presents a list of all the changes found in an external file.
si: බාහිර ගොනුවක හමුවන සියලුම වෙනස් කිරීම් ලැයිස්තු ඉදිරිපත් කරන මෙවලමක්.

en: A viewer and editor for Zip archive files
si: හකුලුවන ලද ගොනු සඳහා දර්ශනය සහ සංස්කරණය.

en: Abandon
si: අත්හරිනවා

en: An error has occurred in\{3} of {2}.\Fix your script(s), hit 'Abandon' and try again.
si: ඔබගේ පිටපතෙහි 3 න් 2  ක දෝෂයක් වන බැවින් ඒය නිරාකරණය කිරීමට 'අත්හැරීම' යන්න ඔබ නැවත උත්සාහ කරන්න.

en: An error has occurred; you should probably just hit 'abandon'.  Sorry!
si: සමාවන්න!. දෝෂයක් හටගෙන ඇත. ඔබ 'අත්හැරීම' එබිය යුතුය!

en: Browser
si: පිරික්සකය (බ්‍රවුසරය)

en: Can't delete {1}
    Select another file
si: මැකිය නොහැක {1}
    වෙනත් ගොනුවක් තෝරන්න.

en: Cancel
si: අත් හරින්න

en: Cancel this search
si: සෙවීම අවලංගු කරන්න.

en: Change List
si: ලැයිස්තු වෙනස් කරන්න.

en: Change Set
si: කොටස වෙනස් කරන්න.

en: Change Sorter
si: තෝරනය වෙනස් කරන්න.

en: Class Comment Versions Browser
si: පංති විවරණ වෙළුම් බ්‍රවුසරය

en: Class exists already in the system
si: මෙම පංතිය පද්ධතියේ දැනටමත් අන්තර්ගතය.

en: Comparison from {1} to {2}
si: {1}න් {2}ට සැසදීමෙන්

en: Debug
si: නිදොස් කිරීම.

en: Debugger
si: නිදොස් කරන්නා

en: Destination Zip File Name:
si: සංරක්ෂණ ගොනු නමට නියමිත ස්ථානය

en: Directory must be empty
si: නාමාවලිය හිස්විය යුතුය

en: Dual Change Sorter
si: ද්විත්ව වෙනස් කිරිමේ තේරිම

en: Enter a new file name
si: නව ගොනු නාමයක් ප්‍රවේශ කරන්න

en: Exact Match
si: නියම ගැළපීම

en: Existing method removed  by this change-set
si: වෙනස් කොටස මගින් දැනට ඇති ආකාරය වෙනස් කර ඇත.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 3500 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 3500 characters.
si: ගොනු  '{1}' බිටු {2} ක් දිගය.
    මුළු ගොනුවම කියවීම සදහා  'ගන්න' විධානය භාවිතා කරන්න .
    .
    මේ තමයි පළමු අක්ෂර 3500 ය...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... පළමු අක්ෂර 3500 යේ අවසානය.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 5000 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 5000 characters.
si: ගොනු  '{1}' බිටු {2} ක් දිගය.
    මුළු ගොනුවම කියවීම සදහා  'ගන්න' විධානය භාවිතා කරන්න .
    .
    මේ තමයි පළමු අක්ෂර 5000 ය...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... පළමු අක්ෂර 5000 යේ අවසානය.

en: File Contents Browser
si: ලිපිගොනු පටුන

en: File List
si: ගොනු ලැයිස්තුව

en: Find...
si: සොයන්න...

en: For some reason, this file cannot be read
si: සමහර හේතුන් නිසා මෙම ගොනුව විවෘත කළ නොහැක

en: Lets you view and manipulate two change sets concurrently.
si: බලමින් සහ විධාන කරමින් යුගල සමූහ වෙනස්කම් දෙකක් කරන්න ඔබට හැකිය.

en: Lets you view the contents of a file as code, in a browser-like tool.
si: මෙවලමක් ලෙස වූ ගවේශකෙයහි ඇති ගොනුවක පටුන, කේත ලෙස අපි ඔබට දක්වමු

en: Load A Project
si: ව්‍යාපෘතියක් ප්‍රවේශනය කරන්න

en: Log in to share projects on the Squeakland server
si: ස්ක්වීක්ලන්ඩ් සේවා දායකයා සමග ව්‍යාපෘතිය බෙදා ගැනීමට ලොග් වන්න

en: Log out from the Squeakland server
si: ස්ක්වීක්ලන්ඩ් සේවා දායකයාගෙන් ලොග් අවුට් වන්න

en: Login
si: පුරනවා (ලොග් වෙනවා)

en: Logout
si: වරනවා (ලොග්අවුට් වෙනවා)

en: Message List
si: පණිවිඩ ලැයිස්තුව

en: Message Names
si: පණිවුඩ නාමයන්

en: Method Finder
si: ක්‍රම සොයන්නා

en: Method already exists
si: ක්‍රමවේදය දැනටමත් ඇත.

en: NO FILE SELECTED
si: ගොනුවක් තෝරා නැත

en: Network Error
si: ජාල දෝශය

en: New class
si: අලුත් පංතියක්

en: New method
si: නව ක්‍රමවේදයක්

en: New {1} Name?
si: අලුත් {1} නමක්?

en: NewFileName?
si: ගොනුවට අලුත් නමක්.

en: No
si: නැත

en: No fileName is selected
si: ගොනුවක නමක් තෝරා නැත.

en: OK
si: හරි

en: Package Browser
si: පැකේජ ගවේශණය

en: Please provide a good category for the new method!
si: කරුණාකර මෙම ක්‍රමවේදය සඳහා හොඳ ප්‍රභේදයක් සපයන්න!

en: Please select a file
si: කරුණාකර ගොනුවක් තෝරාගන්න.

en: Please type new class name
si: කරුණාකර අලුත් පංති නාමය ටයිප් කරන්න.

en: Prepended File:
si: පූර්ව ලැබීම් ගොනුව

en: Proceed
si: ඉදිරියට යනවා

en: Processes
si: සැකසුම්

en: Publish This Project
si: මෙම ව්‍යාපෘතිය ප්‍රකාශනය කරන්න.

en: Really delete {1}?
si: {1} ඉවත් කිරීම සැබැවින්ම අවශ්‍යද?

en: Removal request for a method that is not present in this image
si: රූපයේ පෙන්නුම් නොකරන ආකාරයට කළ ඉල්ලීම ඉවත් කරන්න

en: Save
si: සුරකින්න

en: Save in the place specified above
si: ඉහත විශේෂිතව දැක්වූ ස්ථානයෙහි සුරකින්න

en: Save on local disk only
si: ස්ථානීය ඩිස්කයෙහි පමණක් සුරකින්න.

en: Select Another File
si: වෙනත් ගොනුවක් තෝරන්න.

en: Select Zip archive to open...
si: විවෘත කිරිමට සංරක්ෂණයක් තෝරන්න...-

en: Select a File:
si: ගොනුවක් තෝරන්න:

en: Shows two change sets side by side
si: වෙනස් කොටස් දෙකක් පැත්තෙන් පැත්ත පෙන්වන්න.

en: Store log
si: ගබඩාව

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
si: මෙම පංතියේ විවේචන නැත!

en: The standard "system browser" tool that allows you to browse through all the code in the system
si: "සම්මත පද්ධති බ්‍රවුසරය" පද්ධතියෙහි සියලුම කේත ගවේශණයට ඔබට ඉඩ දෙන පිළිගත් උපකරණයකි. ("system browser")

en: The system debugger.
si: පද්ධති නිදොස් කරන්නා

en: This command requires that the
    change sets selected on the two
    sides of the change sorter *not*
    be the same.
si: වෙනස තෝරනය මත තෝරා ඇති
     වෙනස් කොටස් දෙක
     එකම *නොවීමට* 
    විධානයට අවශ්‍යය.

en: Unknown Error
si: දෝශය නොදනී

en: Unnamed
si: නිර්නාමික

en: Versions
si: පිටපත

en: Versions Browser
si: ගවේශක පිටපත

en: What files?
si: කුමන ගොනුද?

en: What to show
si: පෙන්වීමට ඇති දේ

en: Yes
si: ඔව්

en: Your Squeakland user name
si: ඔබගේ ස්ක්වීක්ලනඩ් භාව්ත නාමය

en: Zip Tool
si: හැකිලීමේ මෙවලම

en: abandon this execution by closing this window
si: මෙම පිටුව වැසීමෙන් ක්‍රියාකාරිත්වය නවත්වන්න

en: accept (s)
si:  (s) අනුමැතිය

en: add file to new zip
si: ගොනුවට නව හැකිලීමක් එක් කරන්න

en: add new directory
si: අලුත් නාමාවලියක් එක් කරන්න.

en: add new file
si: අලුත් ගොනුවක් එක් කරන්න.

en: add server...
si: සේවාදායකය එක් කරන්න...

en: adds a new, empty directory (folder)
si: අලුත් හිස් නාමාවලියක් (ෆෝල්ඩරයක්) එක් කරන්න.

en: all possible file operations
si: සැම ආකාරයේම ගොනු  බැලීම්.

en: append contents of file...
si: ගොනුවෙහි අන්තර්ගතය ඈඳන්න...

en: bring up a debugger
si: වැරදි සොයන්නෙක් කැඳවන්න.

en: broadcast
si: විකාශනය කරන්න.

en: broadcast as update
si: විකාශනය නවීකරණය කරන්න.

en: broadcast file as update
si: විකාශන ගොනුව නවීකරණය කරන්න.

en: browse code files
si: කේත ගොනු ගවේශනය කරන්න

en: by date
si: දිනය අනුව

en: by name
si: නමට අනුව

en: by size
si: ප්‍රමාණයෙන්

en: cancel
si: අවලංගු කරන්න.

en: cancel (l)
si: (l) අවලංගු කරන්න.

en: changelist browser
si: වෙනස් ලැයිස්තු ගවේශණය

en: changes
si: වෙනස් කිරීම්

en: code
si: කේත

en: code-file browser
si: කේත ගොනු ගවේශකය

en: compress
si: හකුළන්න.

en: compress file
si: ගොනුව හකුළන්න.

en: continue execution
si: දිගටම ක්‍රියාකරවීම.

en: copy (c)
si: (c) පිටපත් කිරීම.

en: copy name to clipboard
si: ඇමුණුම් පුවරුවට ලැයිස්තුව පිටපත් කරන්න.

en: create a new,. empty file, and add it to the current directory.
si: අලුත් හිස් ගොනුවක් සාදන්න. එය පවත්නා නාමාවලියට එක් කරන්න.

en: cut (x)
si:  (x) කපන්න.

en: date
si: දිනය.

en: delete
si: ඉවත් කරන්න.

en: delete directory...
si: නාමාවලිය ඉවත් කරන්න...

en: delete the seleted item
si: තෝරාගත් අයිතමය ඉවත් කරන්න.

en: do again (j)
si: (j) නැවත කරන්න.

en: do it (d)
si: (d) එය කරන්න

en: do you want to clobber the existing
si: ඔබට පවතින දෑ කුරුටුගෑමට අවශ්‍යද

en: extract all
si: සියල්ල උපුටාගන්න

en: extract all files to a user-specified directory
si: පරිශීලකයාගේ විශේෂිත නාමාවලියකට ගොනු සියල්ල උපුටාගන්න.

en: extract all to...
si: සියල්ල උපුටා ගැනීමට

en: fileIn selection (G)
si:  (G) තේරීමේ ගොනු

en: find again (g)
si:  (g නැවත ‍සොයන්න

en: find...(f)
si: ‍සොයන්න...(f)

en: get entire file
si: සම්පූර්ණ ගොනුව ලබාගන්න

en: hit here to accept the current selection
si: පවතින තේරීම භාර ගැනීම සඳහා මෙතැන ඔබන්න.

en: hit here to cancel
si: අවලංගු කිරීමට මෙතැන ඔබන්න.

en: if the file has only been partially read in, because it is very large, read the entire file in at this time.
si: ගොනුව ඉතා විශාල නිසා කොටසක් පමණක් කියවුවද  සම්පූර්ණ ගොනුවම දැන් කියවන්න.

en: inspect it (i)
si:  එය අධීක්ෂණය කරන්න(i)

en: load
si: ප්‍රවේශනය

en: load as project
si: ව්‍යාපෘතිය ලෙස ප්‍රවේශනය කරන්න.

en: more...
si: බොහෝ...

en: name
si: නම

en: ok
si: ඔව්

en: okay
si: හරි

en: open a "file-contents browser" on this file, allowing you to view and selectively load its code
si: මෙම ගොනුවෙන් "ලිපිගොනුවේ - පටුන" විවෘත කරන්න. ඒවායේ තෝරාගත් කේත යෙදීමට හා දර්ශනය කිරීමට අවසර ලැබේ.

en: open a changelist tool on recent changes in file
si: මෑතදී වෙනස් කළ ගොනුවෙහි වෙනස්කම් ලැයිස්තු ගොනුව විවෘත කරන්න.

en: open a changelist tool on this file
si: මෙම ගොනුවෙන් වෙනස් කිරීම් ලැයිස්තු මෙවලම විවෘත කරන්න

en: open a new Workspace whose contents are set to the contents of this file
si: මෙම ගොනුවෙහි අන්තර්ගතයන්ට ගැළපෙන අන්තර්ගතයන් ගෙන් යුතු කාර්යයට ඉඩ විවෘත කරන්න.

en: open in zip viewer
si: සංරක්ෂණ දර්ශකය මගින් විවෘත කරන්න

en: open project from file
si: ගොනුවෙන් ව්‍යාපෘතිය විවෘත කරන්න.

en: open zip
si: සංරක්ෂණය විවෘත කරන්න

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
si: එම ගොනුව මත ලියන්න
    අනෙක් නම තෝරන්න
    අවලංගු කරන්න

en: overwrite that file
    select another file
si: එම ගොනුව මත ලියන්න 
    වෙනත් ගොනුවක් තෝරන්න.

en: paste (v)
si: (v) අලවන්න

en: paste...
si: අලවන්න...

en: print it (p)
si: එය මුද්‍රණය කරන්න

en: recent changes
si: මෑතදී කළ  වෙනස්කම්

en: recent changes in file
si:  මෑතදි ගොනුවේ කළ වෙනස්කම්

en: recent...
si: මෑත කාලීන...

en: remove server...
si: සේවකය ඉවත් කරන්න...

en: remove version #
si: # වෙළුම ඉවත් කරන්න

en: remove version number from file name
si: ගොනුවෙහි නමින් වෙළුම් අංකය ඉවත් කරන්න

en: remove version number from filename
si: ගොනුවෙහි නමින් වෙළුම් අංකය ඉවත් කරන්න

en: rename
si: නැවත නම් කරන්න.

en: rename file
si: ගොනුව නැවත නම් කරන්න.

en: return without saving
si: සුරකීමකින් තොරව ආපසු යෑම

en: save contents to file...
si: අන්තර්ගතය ගොනුවක සුරකින්න...

en: saves in the Squeaklets folder
si: Squeaklets ෆෝල්ඩරයෙහි  සුරකින්න.

en: set search string (h)
si: (h) සෙවීම් වචන වැල සකස් කරන්න.

en: show all the options available
si: ලබාගත හැකි සියලුම විකල්ප පෙන්වන්න.

en: size
si: ප්‍රමාණය

en: sort entries by date
si: පිවිසුම දිනය අනුව  තෝරන්න

en: sort entries by name
si: පිවිසුම් නාමය අනුව තෝරන්න

en: sort entries by size
si: පිවිසුම ප්‍රමාණය අනුව තෝරන්න.

en: start over...
si: ආරම්භය අවසනයි...

en: to new zip
si: නව හැකිලීමකට

en: undo (z)
si: (z) පෙර කිරීම

en: view as encoded text
si: කේතාංකනය පෙළට දක්වන්න.

en: view as hex
si: 16 පාදය සංඛ්‍යාවක් ලෙස දර්ශනය කරන්න.

en: what to show...
si: පෙන්වීමට ඇති දේ...

en: whose script is this?
si: මෙම අත්අකුරු කාගේද?

en: workspace with contents
si: අන්තර්ගතය සමග කාර්යයට ඉඩ

en: write a log of the encountered problem
si: උද්ගත වූ ප්‍රශ්නයට කොටසක් ලියන්න

en: {1}
    already exists.
si: {1}
    මුළුමනින් ම පවතිනවා.

en: {1} (in {2})
si: {1} ({2}තුළ)

en: {1} contents cannot
    meaningfully be saved at present.
si: {1} අන්තර්ගතය අරුත් බර ලෙස සංරක්ෂණය කළ නොහැක.

en: {1}Name
si: {1}නම
