eToys - en to ps translation catalogue (252 entries)

en: 
    Would you like to try the next server?
    (Normally, all servers are identical, but sometimes a
    server won't let us store new files, and gets out of date.)
ps: 
    ایا ته غواړې چې بل پالنګر وازمویې؟
    (په نورمال ډول ټول پالنګرونه یو بل ته ورته دي. خو ځینې وختونه پالنګر مونږ نه پرېږدي چې نوې دوتنې پکې ځای کړو. او تاریخ تیرېږي.)

en:   ({1} pages)
ps:   (}۱{ پاڼې)

en:  (case-insensitive)
ps:  (توری-ناحساس)

en:  (case-sensitive)
ps:  (توری-حساس)

en: $	Fixing fonts	$
ps: $	لیکبڼې جوړوي	$

en: (collecting resources...)
ps: (سرچينې راټولوي...)

en: <no author>
ps: <هيڅ ليکوال>

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
ps: د استوزې يو لټونګر چې د تر ټولو وروسته-سپارل شويو ليلو پلنيوی کوي

en: A newer version exists on the server.
ps: يوه نوې نسخه په پالنګر کې شتون لري.

en: A tool for expressing personal preferences for numerous options.
ps: د ګڼ شمېر غوراویو لپاره د شخصي غوروتوبونو د ښکاره کولو وسیله.

en: About Preferences
ps: د غوروتوبونو په اړه

en: About Window Colors
ps: د کړکۍ رنګونو په اړه

en: Allows you to control numerous options
ps: تاسو د ګڼ شمېر غوراوو مهارولو ته پرېږدي

en: Allows you to find out which category, or categories, this preference belongs to.
ps: اجازه درکوي چې وګورې چې دا غوره توب د کومې کټګورۍ یا کټګوریو سره تړاو لري.

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
ps: تاسو د حاشیو مشخص کولو ته پرېږدي تر څو د لټونګرو او نورو د حاشیو چوکاټونو کې ښکاره شي.

en: Alphabetical listing of all Preferences
ps: د ټولو غوروتوبونو الفبایي لیست

en: Annotations
ps: حاشیې

en: Are you sure you want to destroy this Project\ and revert to an older version?\\(From the parent project, click on this project's thumbnail.)
ps: ایا ته باوري یې چې دا پروژه له منځه وړل غواړې\ او یوې پخوانۍ بڼې ته تلل غواړې؟\\ (د سرپرستې پروژې څخه. د دې پروژې په بټه نوکي کلیک کړه.)

en: Bright
ps: روڼ

en: Can't exit the top project
ps: د سر پروژې نشي وتلی

en: Cancel
ps: لغوه

en: Choose a file
ps: يوه دوتنه وټاکئ

en: Choose a flaps font
ps: د رپونو لیکبڼه غوره کړه

en: Choose a group of servers
    from which to fetch updates.
ps: د پالنګرو یوه ډله غوره کړه چې اوسمهالونه ترې راوړې.

en: Choose a theme to install
ps: یوه ويينه د لګولو لپاره غوره کړه

en: Choose the default font to be used for code and  in workspaces, transcripts, etc.
ps: افتراضي لیکبڼه غوره کړه چې په کوډ او کارځایونو. متنونو.‌او نورو کې وکارول شي.

en: Choose the default text font
ps: د افتراضي متن لیکبڼه غوره کړه

en: Choose the eToys font
ps: د بلوبتکو لیکبڼه غوره کړه

en: Choose the etoy button font
ps: د بلوبتکي د لیکبڼې تڼۍ غوره کړه

en: Choose the etoy code font
ps: د بلوبتکي د لیکبڼې کوډ غوره کړه

en: Choose the etoy title font
ps: د بلوبتکي د سرلیک لیکبڼه غوره کړه

en: Choose the font to be used for (some) buttons.
ps: هغه لیکبڼه غوره کړه چې په (ځینو) تڼیو کې وکارول شي.

en: Choose the font to be used for displaying code
ps: د کوډ په ښودلو کې د کارولو لپاره لیکبڼه غوره کړه

en: Choose the font to be used for textual code in etoys
ps: هغه لیکبڼه غوره کړه چې په بلوبتکو کې په متنیز کوډ کې وکارول شي

en: Choose the font to be used in code panes.
ps: هغه لیکبڼه غوره کړه چې په کوډ چوکاټونو کې وکارول شي.

en: Choose the font to be used in list panes
ps: هغه لیکبڼه غوره کړه چې په لیست چوکاټونو کې وکارول شي

en: Choose the font to be used in menus
ps: هغه لیکبڼه غوره کړه چې په غورنیو کې وکارول شي

en: Choose the font to be used in window titles.
ps: هغه لیکبڼه غوره کړه چې د ونډو په سرلیکونو کې وکارول شي.

en: Choose the font to be used on etoy buttons
ps: هغه لیکبڼه غوره کړه چې د بلوبتوکو په تڼيو کې وکارول شي

en: Choose the font to be used on etoy tiles
ps: هغه لیکبڼه غوره کړه چې د بلوبتوکي په خښتو کې وکارول شي

en: Choose the font to be used on textual flap tabs
ps: هغه لیکبڼه غوره کړئ چې په متنیزو رپ ټوپونو کې وکارول شي

en: Choose the font to be used titles in etoys
ps: هغه لیکبڼه غوره کړئ چې د بلوبتوکو په سرلیکونو کې وکارول شي

en: Choose the standard list font
ps: د معیاري لیست لیکبڼه  غوره کړه

en: Choose the standard menu font
ps: د معیاري غورنۍ لیکبڼه غوره کړه

en: Choose the window title font
ps: د کړکۍ د متن لیکبڼه غوره کړه

en: Click for an explanation of this panel
ps: د دې چوکاټ د يوې شرحې لپاره کلیک کړئ

en: Click here for a menu of options regarding this preference.  Click on the checkbox to the left to toggle the setting of this preference
ps: د دې غورنۍ په تړاو د غوراویو د غورنۍ لپاره دلته کلیک کړه.  د دې غوره توب د ترتیب د څرګندتیا لپاره کیڼې خوا ته د نښې په بکسه کلیک کړه

en: Click here to edit the method that defines the custom halos
ps: د هغې طریقې د کلیک کولو لپاره دلته کلیک کړه چې د روایتي هالو تعریف کوي

en: Click here to empty the trash.
ps: د چټل د تشولو کولو لپاره دلته کلیک کړه.

en: Click here to get some hints on use of this Preferences Panel
ps: دلته کلیک کړه چې د غوروتوبونو د دې چوکاټ د کارولو لپاره ځینې اشارې ترلاسه کړې

en: Click here to load all the preferences from their saved values on disk.
ps: په ډیسک د خوندي شویو ارزښتونو څخه د ټولو غوروتوبونو د راوچتولو لپاره دلته کلیک کړه.

en: Click here to reset all the preferences to their standard default values.
ps: ټول غوره توبونه په خپلو معیاري افتراضي ارزښتونو کې د بیاټاکلو لپاره دلته کلیک کړه.

en: Click here to reset all the preferences to their values in your Personal Preferences.
ps: دلته کلیک کړه چې په خپلو شخصي غوروتوبونو کې ټول غوره توبونه د هغوی د ارزښتونو سره بیا وټاکې.

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings as your personal defaults; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking the "Restore my Personal Preferences".
ps: دلته کلیک کړه چې د غوروتوبونو د اوسني ترتیباتو برج د خپلو شخصي غوروتوبونو په توګه خوندي کړې؛ تاسې دغه هر څه بیا په "زما شخصي غوره توبونه راوګرځوئ" باندې کلیک کولو سره په یوه اشاره ترلاسه کولی شئ.

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings to a file; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking "Restore Settings From Disk".
ps: دلته کلیک کړه چې د غوره توبونو د ترتیباتو اوسنی برج په یوه دوتنه کې خوندي کړې؛ تاسې دغه هر څه بیا په "ترتیبات زما له ډیسک څخه راوګرځوه" باندې کلیک کولو سره په یوه اشاره ترلاسه کولی شئ.

en: Click here to view all the values stored in the system Parameters dictionary
ps: د غونډال ارزښتمنيو قاموس کې د خوندي شويو ازښتونو کتلو لپاره دلته کلیک کړئ

en: Command Key Actions
ps: عام کیلي فعالیتونه

en: Common Requests
ps: عامې غوښتنې

en: Copy the name of the preference to the text clipboard, so that you can paste into code somewhere
ps: د غوره توب نوم د متن ټوټه زیرمې ته نقل کړه. د دې لپاره چې چیرته یې په کوډ کې سریښ کړې

en: Current Change Set:
ps: د اوسني بدلون سیټ:

en: Current system font settings
ps: د اوسني سیستم لیکبڼې ترتیبات

en: Default size of arrowheads on pen trails
ps: په قلم لیکو د غشو د سرونو افتراضي کچه

en: Do not load it
ps: مه يې کښته کوئ

en: Do not write file
    Write file anyway
    Debug
ps: دوتنه مه ليکئ
    په هر حال دوتنه وليکئ
    کړاو وتمبوئ

en: Do you really want to empty the trash?
ps: ایا ته ریښتیا د چټل تشول غواړې؟

en: Do you want to check for updates\or maintenance fixes on the server?
ps: ایا ته پالنګر اوسمهالونه\ یا د جوړونو انتظام کتل غواړې؟

en: EMPTY
ps: تش

en: Edit custom halos
ps: روایتي هالې ایډیټ کړه

en: Help
ps: مرسته

en: Help!
ps: مرسته!

en: I cannot locate the project\
ps: زه پروژه ځاييزولی نشم\

en: If any font settings have changed since you pinned this menu up, this will allow the menu to rebuilt to reflect current font choices.
ps: که د هغه وخت نه چې تا دا غورنۍ پین کړه د لیکبڼې کوم ترتیبات بدل شوي وي. نو دا به اجازه درکړي چې غورنۍ بیا جوړه شي او د اوسنۍ لیکبڼې غوره توبونه انځور کړي.

en: If true, Celeste (e-mail reader) annotates messages in it's list that have attachments.  This is a performance hit and by default is off.
ps: که ریښتیا وي. نو سیلیسټ (برېښلیک لوستونکی) پېغامونه په خپلو هغو لیستونو کې تشریح کوي چې ملونه لري.  دا د کاریدون وهل دي او په افتراضي ډول ګل دی.

en: If true, Celeste (e-mail reader) includes a status pane.
ps: که ریښتیا وي. نو سیلیسټ (برېښلیک لوستونکی) پکې د حالت چوکاټ‌داخلوي.

en: Inspect Parameters
ps: مقدارونه معاینه کړه

en: It looks like a problem occurred while
    getting this project. It may be temporary,
    so you may want to try again,
ps: داسې ښکاري چې د دې پروژې د ترلاسه کولو پر مهال یوه ستونځه راپېښه شوه. دا ښایي عارضي وي. نو ته ښایي بیا کوښښ کول وغواړې.

en: Let me type the name now
    Let me think about it
    Let me find a conversion file on the disk
ps: پرې مې ږده چې اوس نوم ولیکم
    پرې مې ږده چې غور پرې وکړم
    پرې مې ږده چې په ډیسک یوه د اړولو دوتنه ومومم

en: Load it anyways
ps: په هر صورت یې راوچت کړه

en: Load it\Cancel
ps: کښته يې کړئ\لغوه

en: Loading
ps: کښته کېږي

en: Loading
ps: کښته کېږي

en: Many aspects of the system are governed by the settings of various "Preferences".  
    
    Click on any of brown tabs at the top of the panel to see all the preferences in that category.  
    Or type in to the box above the Search button, then hit Search, and all Preferences matching whatever you typed in will appear in the "search results" category.  A preference is considered to match your search if either its name matches the characters *or* if anything in the balloon help provided for the preferences matches the search text.
    
    To find out more about any particular Preference, hold the mouse over it for a moment and balloon help will appear.  Also, a complete list of all the Preferences, with documentation for each, is included below.
    
    Preferences whose names are in shown in bold in the Preferences Panel are designated as being allowed to vary from project to project; those whose name are not in bold are "global", which is to say, they apply equally whatever project you are in.
    
    Click on the name of any preference to get a menu which allows you to *change* whether the preference should vary from project to project or should be global, and also allows you to browse all the senders of the preference, and to discover all the categories under which the preference has been classified, and to be handed a button that you can drop wherever you please that will control the preference.
    
    If you like all your current Preferences settings, you may wish to hit the "Save Current Settings as my Personal Preferences" button.  Once you have done that, you can at any point in the future hit "Restore my Personal Preferences" and all your saved settings will get restored immediately.
    
    Also, you can use "themes" to set multiple preferences all at once; click on the "change theme..." button in the Squeak flap or in the Preferences panel, or seek out the themes item in the Appearance menu.
ps: د سیستم ګڼ اړخونه د بېلابېلو "غوروتوبونو" د ترتیبونو لخوا کنترولېږي.  
    
    په کټګورۍ کې د ټولو غوروتوبونو د کتلو لپاره د چوککاټ په سر کې په کومو نسواري ټوپونو کلیک کړئ.  
    یا د لټون د تڼۍ څخه بره بکس کې ولیکئ. بیا لټون ووهئ. او هغه ټول غوره توبونه چې ستاسې د لیکلو سره برابرېږي به د "لټون پایلې" په کټګورۍ کې راښکاره شي.  یو غوره توب هله ستا د لټون سره برابر ګڼل کېږي چې یا یې نوم د کرکټرونو سره برابر وي *یا* د پوکاڼې په مرسته کې د غوره توبونو لپاره داسې څه ورکړل شوي وي چې د لټون د متن سره جوړېږي.
    
    د کوم خاص غوره توب په اړه د نورو معلوماتو لپاره. موږک پرې د یوې ثانیې لپاره ونیسه او د پوکاڼې مرسته به راښکاره شي.  همداراز. د غوروتوبونو یو بشپړ لیست. د هر یو د لاسوندیز سره. لاندې شامل کړای شوی دی.
    
    هغه غوره توبونه چې نومونه یې د غوره توبونو په چوکاټ کې ښکاره ښودل شوي داسې جوړ شوي چې له یوې پروژې څخه بلې پروژې ته بدل شي؛ د کومو نومونه چې روښانه ندي‌هغه "عمومي" دي. په دې مانا چې په یو ډول ته چې په هره پروژه کې یې پرې تطبیقېږي.
    
    د یو غوره توب په نوم کلیک کړه چې هغه غورنۍ‌ ترلاسه کړې چې اجازه د دې بدلولو اجازه درکوي چې ایا غوره توب باید له یوې پروژې څخه بلې ته بدل واوړي او که نه عمومي وي. او همداراز اجازه درکوي چې د غوره د ټولو استوونکو لټون وکړې. او هغه ټولې کټګورۍ رابرسېره کړې چې غوره توب یې تر لاندې پټ شوی دی. او چې یوه تڼۍ ورکړې چې ته یې په هر ځای کې چې د غوره توب کنترولول غواړې ایښودلی شې. 
    
    که ستا خپل اوسني ټول د غوره توبونو ترتیبات خوښ وي. نو ته ښایي غواړې چې "اوسني ترتیبات زما د ځاني ترتیباتو په ډول خوندي کړه" تڼۍ ووهې.   یو ځل چې دې دا وکړه. نو ته په راتلونکي کې هر وخت د "زما ځاني ترتیبات راوګرځوه" تڼۍ وهلی شې چې ستا خوندي شوي ټول ترتیبات به ورسره سمدستي راوګرځي. 
    
    همداراز. ته په یو وخت د ټولو غوروتوبونو د ډېرو غوروتوبونو د ټاکلو لپاره "ويينې" کارولی شې؛ د "ویینه بدله کړه..." په تڼۍ په بوږن رپ یا د غوروتوبونو په چوکاټ کې کلیک کړه. یا د څېرې په غورنۍ کې وييونه وګوره.

en: Methods with string
ps: طریقې له سلسلې سره

en: Must be in this project to isolate it
ps: د یواځې کولو لپاره باید په دې پروژه کې وي

en: Name of the modern class {1} should translate to:
ps: د }۱{ مدرن ټولګي نوم باید ته وژباړل شي:

en: Navigator
ps: لورښود

en: New File Name?
ps: د نوې دوتنې نوم؟

en: No new updates on the server
ps: په پالنګر نوي اوسمهالونه نشته

en: No project found in this file
ps: هيڅ پروژه په دې دوتنه کې ونه موندل شوه

en: Numerous "Preferences" govern many things about the way Squeak looks and behaves.  Set individual preferences using a "Preferences" panel.  Set an entire "theme" of many Preferences all at the same time by pressing this "change theme" button and choosing a theme to install.  Look in category "themes" in Preferences class to see what each theme does; add your own methods to the "themes" category and they will show up in the list of theme choices.
ps: ګڼ شمېر "غوره توبونه" په ډېرو شیانو په داسې طریقه واک کوي څرنګه چې بوږن ښکاري او چلند کوي.  د "غوره توبونو" د چوکاټ په کارولو سره انفرادي غوره توبونه وټاکئ.  د دې "ويينه بدل کړئ" تڼۍ په کېکاږلو او د نوي ويينه په لګولو سره په یو وخت د ټولو غوروتوبونو ټوله "ويينه" وټاکئ.  د دې کتلو لپاره چې هره "ويينه" څه کوي د غوروتوبونو په ټولګي کې د "ويينو" په کټګورۍ کې وګورئ؛ د "ويينو" کټګورۍ ته خپلې طریقې ورزیاتې کړئ او هغه به د ويينو د انتخابونو په لیست کې وښکاري.

en: Objects
ps: څيزونه

en: Objects you drag into the trash will automatically be saved here, one object per page, in case you need them later.  To disable this feature set the "preserveTrash" Preference to false.
    
    You can individually expunge objects by hitting the - control, and you can empty out all the objects in the trash can by hitting the "EMPTY" button at top right.
ps: هغه څیزونه چې ته یې چټل ته راکاږې به په اتوماتیک ډول دلته خوندي کېږي. یو څیز په یوه پاڼه. که وروسته دې ورته اړتیا شي.  د دې خاصیت د ناتوانولو لپاره د "چټل ساتلو" غوره توب درواغ وټاکئ.
    
    تاسې څیزونه په انفرادي ډول د کنترول په وهلو ایسته کولی شئ. او تاسې د چټل د قوتي څخه ټول څیزونه بره ښي خوا ته د "تش" د تڼۍ په وهلو ایسته کولی شئ.

en: Open a window showing the current font settings
ps: يوه کړکۍ چې اوسنۍ ليکبڼې امستنې ښيي پرانيزئ

en: Painting
ps: رنګول

en: Pastel
ps: رنګه انځور

en: Please name this thread.
ps: دا مزی ونوموئ.

en: Please type your initials:
ps: لطفاً خپل اولني توري ولیکه:

en: Please type your name:
ps: مهرباني وکړئ خپل نوم وليکئ:

en: Preferences
ps: غوراوي

en: Preferences Panel
ps: د غوروتوبونو چوکاټ

en: Project password
ps: د پروژې شفر

en: Publishing
ps: خپريدونکې

en: Puts up a tool that will allow you to view and edit the code underlying all of the available themes
ps: یوه وسیله ږدي چې درته اجازه د هغه کوډ د کتلو او ایډیټ کولو اجازه درکوي چې ټولې موجودې ويينې لاندې کوي

en: Reading an instance of {1}.
    Which modern class should it translate to?
ps: د }۱{ بېلګه لوستل.
    کوم مدرن ټولګي ته باید دا وژباړل شي؟

en: Really delete the project
    {1}
    and all its contents?
ps: په رښتيا
    {1}
     پروژه او د ټولې منځپانګې يې ړنګوئ؟

en: Recent
ps: اوسنی

en: Reload anyway\Cancel
ps: په هر حال بيا يې کښته کړئ\لغوه

en: Remember to save you image to make this setting permant.
ps: د دې ترتیب د مستقیم کولو لپاره خپل انځور ته خوندي کول یاد وساته.

en: Restore Settings from Disk
ps: امستنې د ټيکلي څخه راوګرځوه

en: Restore all Default Preference Settings
ps: ټول افتراضي غوره توب ترتیبات راوګرځوه

en: Restore my Personal Preferences
ps: زما شخصي غوره توبونه راوګرځوه

en: Revert to saved version
ps: خوندي شوې بڼې ته بېرته ورشه

en: Save Current Settings as my Personal Preferences
ps: اوسنۍ امستنې زما د شخصي غوره توبونو په توګه خوندي کړه

en: Save Current Settings to Disk
ps: اوسنۍ امستنې ټيکلي کې خوندي کړئ

en: Saving
ps: ساتنه

en: Scripting
ps: متنول

en: Search
ps: پلټنه

en: Search Preferences for:
ps: غوره توبونه لپاره ولټوه:

en: Search for preferences containing:
ps: هغه غوره توبونه ولټوئ چې پکې شامل دي:

en: Segment not written
ps: ټوټه نده لیکل شوې

en: Select the font to be
    used for buttons
ps: په تڼیو کې د کارولو لپاره لیکبڼه غوره کړه

en: Since this project has not been saved yet,
    I cannot tell someone where it is.
ps: له کومه چې دا پروژه تر اوسه نده خوندي شوې، 
    زه نشم کولای چا ته ووايم چې چيرې ده.

en: Some preferences are best applied uniformly to all projects, and others are best set by each individual project.  If this item is checked, then this preference will be printed in bold and will have a separate value for each project
ps: ځینې غوره  توبونه په یونیفورمي ډول په ټولو پروژو ښه تطبیقېږي. او ځینې نور په انفرادي پروژو کې ښه راځي.  که دا څیز په نښه شي. نو دا غوره توب به په غټو تورو کې چاپ شي او د هرې پروژې لپاره به جلا ارزښت ولري.

en: Sorry that name is already used
ps: بښنه غواړو، دا نوم د مخه کارول شوی

en: Sorry, I cannot find the user list.
    (this may be due to a network problem)
    Please hit Cancel if you wish to use Squeak.
ps: وبښئ. زه د کارن لیست نشم موندلی.
    (دا ښایي د شبکې د ستونځې له امله وي) لطفاً لغوه ووهه که د بوږن کارول غواړې.

en: Squeak
ps: بوږن غږ

en: Stack Tools
ps: دلي توکي

en: Standard System Fonts
ps: د غونډال کره ليکبڼې

en: Stop looking\Try next server
ps: کتل وتموئ\ بل پالنګر وآزمويئ

en: Store anyway\Cancel
ps: په هر حال یې خوندي کړه\لغوه

en: Sugar Navigator Flap
ps: د شوګر چلوونکي رپېدنه

en: Supplies
ps: اکمالات

en: T R A S H
ps: چټل

en: That server has an older version of the project.
ps: دغه پالنګر د پروژې زړه نسخه لري.

en: The only changes are the ones you made here.
ps: يواځیني بدلونونه هغه يو دي چې تاسې دلته راوړي دي.

en: The preferred change set directory ('{1}') does not exist.
    Create it or use the default directory ({2})?
ps: د بدلون ټاکلو ترجیحي ډایریکټري ('}۱{') وجود نلري.
    جوړه یې کړه او یا افتراضي ډایریکټري (}۱{) وکاروه؟

en: The project {1}
    contains sub-projects.  You must remove these
    explicitly before removing their parent.
ps: په دې پروژه کې }۱{ ضمني پروژې شاملې دي.  ته باید دا په ښکاره ډول د سرپرست له لیرې کولو مخکې لیرې کړې.

en: The top project can't do that
ps: د سر پروژه هغه نشي کولای

en: Theme {1} is now installed.
    Many of the changes will only be
    noticeable in new windows that you
    create from now on.
ps: ويينه }۱{ اوس ولګول شوه.
    ډېر له بدلونونو به اوس یواځې په هغو نویو ونډو کې ښکاري چې ته یې له اوس نه جوړوې.

en: There are no personal preferences saved in this image yet
ps: په دې انځور کې تراوسه پورې شخصي‌غوره توبونه ندي خوندي کړل شوي

en: There are updates available. Do you want to install them now?
ps: اوسمهالونه موجود دي. ایا ته غواړې چې اوس یې ولګوې؟

en: This controls the human language in which tiles should be viewed.  It is potentially extensible to be a true localization mechanism, but initially it only works in the classic tile scripting system.  Each project has its own private language choice
ps: دا انساني ژبه کنترولوي چې خښتې پکې باید وکتل شي.  دا اساساً یو ریښتوني سیمه ييزوونکي میکانزم ته د غځېدو وړ دی. خو په پېل کې دا یواځې د کلاسیک خښتې متنیز سیستم کې کار کوي.  هره پروژه خپل شخصي د ژبې انتخاب لري

en: This is not a PasteUpMorph or
    exported Project.
ps: دا یو د بڼې سریښ یا صادرشوې پروژه نده.

en: This language needs additional fonts.
    Do you want to install the fonts?
ps: دا ژبه اضافي لیکبڼو ته اړتیا لري.
    ایا غواړې چې لیکبڼې ولګوې؟

en: This project is not all here. I will try to load a complete version.
ps: دا پروژه ټوله دلته نشته. زه به د یوې بشپړې بڼې د راوچتولو هڅه وکړم.

en: This project thinks it has never been on a server
ps: پروژه انګيري چې هيڅکله پر يو پالنګر نه وه

en: This will open a method-list browser on all methods that the send the preference "
ps: دا به یو د طریقه-لیست لټونګر پرانیزي چې ټولو طریقو ته غوره توب استوي"

en: Tools
ps: توکي

en: Try to find a server\Cancel
ps: د پالنګر موندلو لپاره کوښښ وکړئ\لغوه

en: Type here, hit Search
ps: دلته وليکئ، پلټنه ووهئ

en: Type what you want to search for here, then hit the "Search" button, or else hit RETURN or ENTER
ps: څه چې غواړئ دلته وپلټئ ويې ليکئ، بيا "Search" تڼۍ ووهئ، يا RETURN يا ENTER ووهئ

en: Type what you want to search for in the box above, then click here (or hit RETURN or ENTER) to start the search; results will appear in the "search results" category.
ps: په پورته بکس کې څه چې تاسو پلټئ وليکئ، بيا دلته ټک وکړئ(RETURN يا ENTER ووهئ) تر څو پلټنه پيل کړی; پايلې به په "search results" ټولی کې ښکاره شي.

en: Unknown user:
ps: ناڅرګند کارن:

en: Unnamed
ps: بې نومه

en: Use standard bright colors for all windows.
ps: د ټولو کړکيو لپاره کره روڼتيا وکاروئ.

en: Use standard pastel colors for all windows.
ps: د ټولو کړکیو لپاره کره رنګونه وکاروئ.

en: Use the ? category to find preferences by keyword; the results of your search will show up here
ps: د وکاروه؟ په اساسي کلیمه د غوروتوبونو د موندلو کټګوري. ستا د لټون پایلې به دلته راښکاره شي

en: Use the standard system font defaults
ps: د لیکبڼې د افتراضيو لپاره کره غونډال وکاروئ

en: Use white backgrounds for all standard windows.
ps: د ټولو کره کړکيو لپاره سپين شاليدونه وکاروئ.

en: WARNING
ps: خبرداری

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
ps: ایا موجود رپونه په پروژه کې همدا اوس وښودل شي ی نه.

en: White
ps: سپين

en: Widgets
ps: اوزار

en: Will give you a button that governs this preference, which you may deposit wherever you wish
ps: یوه تڼۍ به درکړي چې دا غوره توب په لاس کې ساتي. کوم چې ته چیرته چې غواړې لېږلی شې

en: Window Colors
ps: د کړکۍ رنګونه

en: Would you like to include all the changes in the change set
    	as part of this publishing operation?
ps: ایا ته غواړې چې ټول بدلونونه د بدلون په دې سیټ کې د یو خپرونکي فعالیت په توګه شامل کړې؟

en: Yes, Update\No, Not now\Don't ask again
ps: هو. اوسمهال\نه. اوس نه\بیا مه پوښته

en: Yes, make it up\No, skip it
ps: هو، جوړه يې کړئ\نه، ترې تېر شئ

en: You are about to load some insecure content.
    If you continue, access to files as well as
    some other capabilities will be limited.
ps: ته ځینې ناخوندي مواد اوچتوې.
    که ته دوام ورکړې. نو دوتنو او ځینو نورو وړتیاو ته لاسرسی به محدود وي.

en: Your Name
ps: ستاسې نوم

en: \Please cancel, rename this project, and see what is there.
ps: \مهرباني وکړئ دا پروژه ړنګه، بياونوموئ، او وګورئ چې هلته څه شته.

en: \Project's own world is not in the segment.
ps: \د پروژې خپله نړۍ په ټوټه کې نشته.

en: \Project:
ps: \پروژه:

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
ps: \دا پروژه هيڅکله هم نده خوندي شوې

en: \There are newer version(s) in the local directory
ps: په سیمه ييزه ډایریکټرۍ کې نوې بڼه(ې)شته

en: \There are newer version(s) on the server
ps: \هلته نوې نسخه(ې) په پالنګر شته

en: \Would you like me to create a new project\with that name?
ps: \آيا تاسو له ما غواړئ چې يوه نوې پروژه جوړه کړم\په دغه نوم؟

en: about this system...
ps: د دې سیستم په اړه...

en: automatic flap layout
ps: د رپ اتوماتیکه اډاڼه

en: balloon-help font...
ps: پوکاڼه-مرسته لیکبڼه...

en: browse senders
ps: لېږونکي ولټوه

en: browse themes
ps: وييونې ولټوه

en: button font...
ps: د تڼۍ لیکبڼه...

en: can't find file on server for {1}
ps: د دوتنې پالنګر يې {1} لپاره ونه موندلی شو

en: cancel
ps: ړنګونه

en: change theme...
ps: ويينه بدله کړئ...

en: choose language
ps: ژبه غوره کړئ

en: choose the font to be used when presenting balloon help.
ps: هغه لیکبڼه غوره کړئ چې د پوکاڼې مرستې د وړاندې کولو پر مهال وکارول شي.

en: circular halos with icons inside
ps: ګردې هالې دننه پکې نښې

en: classic
ps: کلاسیک

en: code font...
ps: کوډ لیکبڼه...

en: copy this name to clipboard
ps: دا نوم ټوټه زیرمې ته نقل کړه

en: custom
ps: روایتي

en: customizable halos
ps: جوړېدونکې هالې

en: default text font...
ps: د افتراضي متن لیکبڼه...

en: each project has its own setting
ps: هره پروژه خپل ترتیب لري

en: edit this list
ps: دا لړ ایډیټ کړئ

en: etoy button font...
ps: د بلوبتوکي د تڼۍ لیکبڼه...

en: etoy code font...
ps: د بلوبتوکي د کوډ لیکبڼه...

en: etoy tile font...
ps: د بلوبتوکي د خښتې لیکبڼه...

en: etoy title font...
ps: د بلوبتوکي د سرلیک لیکبڼه...

en: fewer, larger halos
ps: لږې. غټې هالې

en: find preference... (f)
ps: غوره توب ومومئ... (ف)

en: flaps font...
ps: د رپونو لیکبڼه...

en: hand me a button for this preference
ps: ماته د دې غوره توب لپاره یوه تڼۍ راکړه

en: iconic
ps: نښانیز

en: inspect parameters
ps: مقدارونه معاینه کړئ

en: install
ps: ولګوه

en: install SAR
ps: ولګوه SAR

en: install this Squeak ARchive into the image.
ps: دا بوږن ارشیف په انځور کې ولګوه.

en: latest update: #
ps: وروستی اوسمهاليز: #

en: list font...
ps: لیکبڼه لیست کړه

en: load
ps: کښته کول

en: load a package version
ps: د بنډل نسخه وليښئ

en: load latest code updates
ps: وروستي کوډ اوسمهالونه راپورته کړه

en: menu font...
ps: د غورنۍ لیکبڼه...

en: merge
ps: جذبول

en: merge the translation file
ps: د ژباړې دوتنه جذب کړه

en: merge the translation file into the language named like the file
ps: د ژباړې دوتنه په هغه ژبه کې جذب کړه چې د دوتنې په ځېر نوم یې و

en: no help available
ps: مرسته نشته

en: no themes found
ps: ویینه ونه موندل شوه

en: note that this will only have a noticeable
    effect if the universalTiles preference is
    set to true, which it currently is not
ps: یاداښت کړه چې دا به یو ښکاره کېدونکی اغېز ولري که د کایناتي خښتو غوره توب ریښتیا ټاکل شوی وي. کوم چې دا مهال ندی

en: nothing to revert to
ps: بېرته ورتللو ته هیڅ نشته

en: personal
ps: شخصي

en: plain circular halos
ps: نېغې ګردې هالې

en: previous project
ps: مخکینۍ پروژه

en: refresh this menu
ps: دا غورنۍ وتاندوئ

en: restore default font choices
ps: د لیکبڼې افتراضي غوره توبونه راوګرځوئ

en: scraps
ps: کباړونه

en: server is unavailable
ps: پالنګر نشته

en: show category...
ps: کټګوري وښیئ...

en: show current font choices
ps: د لیکبڼې اوسني غوره توبونه وښيئ

en: show flaps (F)
ps: رپونه وښیه (ف)

en: show navigator (N)
ps: لورښود وښیه (ن)

en: show shared tabs (F)
ps: شریک شوي‌ټوپونه وښیه (ف)

en: simple
ps: ساده

en: stagger windows
ps: ګنګس ونډوګانې

en: start menu-color-from-world
ps: پېل کړه غورنۍ-رنګ-له-نړۍ

en: start rounding window corners
ps: د ونډو ګوټونه ګردول پېل کړه

en: start using vectors
ps: ویکټورونه کارول پېل کړه

en: stop menu-color-from-world
ps: ودروه غورنۍ-رنګ-له-نړۍ

en: stop rounding window corners
ps: د ونډو ګوټونه ګردول بس کړه

en: stop using vectors
ps: ویکټورونه کارول بس کړه

en: there was an error restoring the preferences
ps: د غوره توبونو په راګرځولو کې تېروتنه راغله

en: there was an error storing your preferences to disk
ps: ډیسک ته ستاسې د غوره توبونو په زېرمه کولو کې تېروتنه راغله

en: this preference was added idiosyncratically and has no help message.
ps: دا غوره توب د خاصیت په ډول ورزیات شوی و او د مرستې پېغام نلري.

en: turn sound off
ps: غږ ګل کړئ

en: turn sound on
ps: غږ بل کړئ

en: window-title font...
ps: ونډو-سرلیک لیکبڼه...

en: you haven't saved your preferences yet!
ps: تا تراوسه خپل غوره توبونه ندي خوندي کړي!

en: {1} already exists. Overwrite?
ps: }۱{ لا د مخه شته. پرې لیکې یې؟

en: {1} new update file(s) processed.
ps: }۱{ نوې اوسمهالیزه دوتنه (ې) پر مخ شوه.
