eToys - en to ps translation catalogue (739 entries)

en: A count of my embedded objects that want to act as pins for connections
ps: زما د تاو شویو څیزونو شمېرل چې د پیوستونونو لپاره د پینونو په توګه کار کول غواړي

en: A graphic for the current frame
ps: يو کښنيز د اوسني چوکاټ لپاره

en: A morph with the last frame
ps: يوه بڼه د اخيري چوکاټ سره

en: A number representing the current position of the knob.
ps: یو لمبر چې د لاستي د اوسني ځای استازیتوب کوي.

en: A number representing the current position of the movie/sound.
ps: يوه شمېره د فلم/اوريز اوسني موقعيت د بيا ښودلو لپاره

en: A number representing the volume of the movie.
ps: يوه شمېره د فلم حجم بيا ښيي

en: A string rendition of myself
ps: زما د خپل ځان ناریښتونی مزی

en: Add a vertex at my current cursor position
ps: زما د ځري اوسني ځای ته څوکه زياته کړئ

en: Add a vertex at the beginning of my vertices list
ps: زما د څوکو لړ پيل ته يوه څوکه زياته کړئ

en: Add a vertex to the end of my vertices list
ps: زما د څوکو لړ پای ته يوه څوکه زياته کړئ

en: Add the object at the beginning of my contents list.
ps: دا څیز زما د منځپانګې د لیست په پېل کې واچوه.

en: Add the object to my contents
ps: دا څیز زما منځپانګې ته ورزیات کړه

en: Add the object to my contents at my current cursor position
ps: دا څیز زما د ځري په اوسني ځای کې زما منځپانګې ته ورزیات کړه

en: Add the object to the end of my contents list.
ps: دا څیز زما د منځپانګې د لیست په پای کې ورزیات کړه.

en: All my characters except the first one
ps: زما ټولې لوښې پرته د لومړي څخه

en: Alpha value of my color from 0 to 1.0 as float
ps: زما د رنګ له ۰ تر ۱.۰ د لامبو د پیل ارزښت

en: Blue value of my color from 0 to 1.0 as float
ps: زما د رنګ له ۰ تر ۱.۰ د لامبو شین ارزښت

en: BorderStyle
ps: د پولې ډول

en: Brightness value of my color from 0 to 100 as float
ps: زما د رنګ له ۰ تر ۱۰۰ د لامبو د روڼتیا ارزښت

en: Bring all out-of-container subparts back into view.
ps: ټولې له شاملېدونکي بهر ضمني برخې بېرته کتنې ته راوړه.

en: Button 1 pressed
ps: تڼۍ ۱ ووهل شوه

en: Button 2 pressed
ps: تڼۍ ۲ ووهل شوه

en: Change the heading of the object by the specified amount
ps: د څيز سرليک پر ځانګړي مقدار بدل کړئ

en: Clear all the pen trails in the interior.
ps: ټولې قلم کرښې په داخل کې واضحې کړه.

en: Clear the graph of current contents
ps: د اوسنۍ منځپانګې ګراف پاک کړه

en: Color
ps: رنګ

en: Create a new card
ps: یو نوی کارت جوړ کړه

en: Delete all pages in the scraps book
ps: د کباړونو په کتاب کې ټولې پاڼې ړنګې کړه

en: Delete the current card
ps: اوسنی کارت ړنګ کړه

en: Dial a telephone number
ps: يوه د تيليفون شمېره دايره کړئ

en: Display the world as a blueprint
ps: نړۍ د واضح چاپ په ډول ښکاره کړه

en: Display the world normally
ps: نړۍ په نورمال ډول ښکاره کړه

en: Go to the first card of the current background
ps: د اوسني‌شالیید لومړني کارت ته ورشه

en: Go to the first card of the entire stack
ps: د ټول دلي لومړني کارت ته ورشه

en: Go to the last card of the current background
ps: د اوسني‌شالید اخري کارت ته ورشه

en: Go to the last card of the entire stack
ps: د ټول دلي اخري کارت ته ورشه

en: Go to the next card
ps: بل کارت ته ورشه

en: Go to the previous card
ps: مخکیني کارت ته ورشه

en: Graphic
ps: كښنيز

en: Green value of my color from 0 to 1.0 as float
ps: زما د رنګ له ۰ تر ۱.۰ د لامبو ابي ارزښت

en: Horizontal resizing
ps: پرته بياکچنه

en: How long vertices are within me
ps: زما دننه څو څوکې دي

en: How many characters I have
ps: زه څومره لوښې لرم؟

en: How many elements are within me
ps: زما په منځ کې څومره توکي‌دي

en: How many pages here are in the book
ps: څومره مخونه دلته په کتاب کې دي

en: How many vertices are within me
ps: څومره څوکې زما سره شته

en: How the picture should change when the heading is modified
ps: څرنګ انځور بايد بدل شي کله چې سريز بدل شوی وي

en: If true, only whole numbers are used as values; if false, fractional values are allowed.
ps: که ریښتیا وي. نو یواځې ټولې لمبرې د ارزښتونو په ډول کارول کېږي؛ که درواغ وي. د جزوي ارزښتونو اجازه ورکول کېږي.

en: Initiate painting of a new object in the standard playfield.
ps: په معیاري لوب ځای کې د یو نوي څیز رسمول پېل کړه.

en: Length of this movie in number of frames
ps: د دې فلم اوږدوالی د چوکاټونو په شمېره کې

en: Length of this movie in seconds
ps: د دې فلم اوږدوالی په ثانيو کې

en: Lift the pens on all the objects in my interior.
ps: زما په داخل کې په ټولو څیزونو قلمونه پورته کړه.

en: List direction
ps: لړ لوری

en: Load a sine wave as the current graph
ps: یوه ساین څپه د اوسني کښنیز په ډول راپورته کړه

en: Load the specified sound into the current graph
ps: په اوسني کښنیز کې یو مشخص غږ راپورته کړه

en: Lower the pens on all the objects in my interior.
ps: زما په داخل کې په ټولو څیزونو قلمونه کښته کړه.

en: Make my picture be the one I remember in my baseGraphic
ps: زما انځور هغه يو چې زه په خپل بنسټيز کښنيز کې په ياد لرم وګرځوه

en: Make the specified sound
ps: ځانګړی غږ جوړ کړئ

en: Me or my outermost container
ps: زه یا زما زیات بهر شاملوونکی

en: Moves the object forward in the direction it is heading
ps: څيز مخته هغې خوا ته چې لارښود ورته کېږي خوځوي

en: My hash value
ps: زما د ګډ ارزښت

en: My physical size
ps: زما فزيکي کچه

en: My total length
ps: زما ټول ټال اوږدوالی

en: Number
ps: شمېره

en: Open a dialog to configure the video device
ps: د ویډیو الې د شکل بندي کولو لپاره یو ډیالوګ پرانیزه

en: Open up an Explorer on this object
ps: يو لوڅاوو په دې څيز پرانيزئ

en: Patch
ps: ټوټه

en: Play the current graph as a sound
ps: اوسنی کښنیز د غږ په ډول وغږوه

en: Play until the given position, then stop
ps: تر ورکړ شوي ځای پورې يې وغږوئ، بيا يې وتموئ

en: Player
ps: غږووني

en: Point
ps: رنګ

en: Prints a description of the object directly to the screen
ps: د څيز يو څپړاوی په نېغه توګه په پرده چاپوي

en: Prints a description of the object to the Transcript
ps: متن ته د څیز یو څپړاوی چاپوي.

en: Put up a pre-debug notifier
ps: مخکې له کړاوتمبوونکي یو خبرورکوونکی واچوئ

en: Put up message box for the user
ps: د کارن لپاره پیغام باکس واچوئ

en: Red value of my color from 0 to 1.0 as float
ps: ږما د رنګ له ۰ تر ۰.۱ د لامبو سور ارزښت

en: Remove a vertex at the vertex cursor
ps: يوه څوکه د څوکې پر ځري لرې کړئ

en: Remove all elements from the playfield
ps: د لوب ځای څخه ټول توکي لیرې کړه

en: Remove all vertices but my current cursor position vertex
ps: ټولې څوکې پرته زما د ځري د اوسني ځای څوکې لرې کړئ

en: Remove the vertex at my current cursor position
ps: هغه څوکه چې زما د ځريی اوسني ځای کې ده لرې کړئ

en: Reverse the graph
ps: کښنیز په شا بوځه

en: Rewind the movie/sound
ps: فلم/غږ له سره کړئ

en: Saturation value of my color from 0 to 100 as float
ps: زما د رنګ له ۰ تر ۱۰۰ د لامبو د مړښت  ارزښت

en: ScriptName
ps: د متن نوم

en: Send a message to all graph predecessors
ps: ټولو وړاندیني کښنیزو ته پیغام ولېږه

en: Send a message to all graph successors
ps: ټولو وروستني کښنیزو ته پیغام ولېږه

en: Send a message to all of my embedded objects
ps: زما ټولو راتاوو شويو څيزونو ته يو پیغام وليږئ

en: Send a message to all of my embedded objects that want to act as pins for connections
ps: زما ټولو هغو راتاو شویو څیزونو ته یو پیغام ولېږئ چې پیوستونونو لپاره د پینونو په توګه کار کول غواړي

en: Send a message to all the connectors whose destination end is connected to me
ps: ټولو هغو نښلوونکو ته چې د پای موخه يې زما سره نښتې يو پیغام وليږئ

en: Send a message to all the connectors whose source end is connected to me
ps: ټولو هغو نښلوونکو ته چې د سرچينې موخه يې زما سره نښتې يو پیغام وليږئ

en: Send a message to all the objects inside the playfield
ps: د لوب ځای دننه ټولو شیانو ته یو پېغام ولېږه

en: Set the trail style for pens of all objects within
ps: د قلمونو دننه د ټولو څیزونو لپاره د لیکې ډول وټاکه

en: Shuffle the contents of the playfield
ps: د لوب ځای منځپانګه مخکې وروسته کړه

en: Shuffle the vertices
ps: څوکې بې ترتيبه کړئ

en: Sound
ps: غږ

en: Start playing the movie/sound
ps: فلم/غږ غږول پيل کړئ

en: Stop playing the movie/sound
ps: فلم/غږ غږول بند کړئ

en: Tells whether the smallest value is at the top/left (descending = false) or at the bottom/right (descending = true)
ps: ښیي چې ایا تر ټولو کوچنی ارزښت په بره|کیڼه دی (کوزېدل = درواغ) یا په لاندې|ښي (کوزېدل = ریښتیا

en: The Player at my first end
ps: غږوونی زما پر لومړي پای

en: The Player at my second end
ps: غږوونی زما پر دويم پای

en: The X coordinate of my first end
ps: زما د لومړی پای د X کوارډينات

en: The X coordinate of my midpoint
ps: زما د منځټکی د X کوارډينات

en: The X coordinate of my second end
ps: زما د دويم پای د X کوارډينات

en: The Y coordinate of my first end
ps: زما د لومړی پای د Y کوارډينات

en: The Y coordinate of my midpoint
ps: زما د منځټکی د Y کوارډينات

en: The Y coordinate of my second end
ps: زما د دويم پای د Y کوارډينات

en: The amount of displacement
ps: د بې ځایه کولو اندازه

en: The angle between the positive x-axis and the vector connecting the origin to the object's position
ps: د مثبت ایکس-اکسیز ترمنځ زاویه او هغه وکتور چې د څیز د اصلي ځای سره پیوست کېږي

en: The angle of my forward direction without rotating myself
ps: زما د وړاندې لوري‌زاویه د ځان له چورلولو پرته

en: The angle to another turtle
ps: زاويه بلې شمشتۍ ته

en: The angle, in degrees, that my heading vector makes with the positive x-axis
ps: زاویه. په درجو کې. چې زما د سر وکتور د مثبت ایکس-اکسیز سره جوړوي

en: The angular displacement
ps: د بې ځایه کولو زاویه

en: The blue component in specified patch.
ps: شين رغتوک په ځانګړې ټوټه کې.

en: The bottom edge
ps: د بېخ څنډه

en: The brightness under the center of the object
ps: د څيز د منځ لاندې روڼتیا

en: The cell inset
ps: پکې زياته شوې خونه

en: The character at the my cursor position
ps: لوښه زما د ځري پرځای

en: The characters in my contents
ps: لوښې زما په منځپانګو کې

en: The characters of the objects inside me, laid end to end
ps: زما دننه د شیانو کرکترونه. چې پای په پای پراته دي

en: The color hue of the data
ps: د اومتوک د رنګ سیوری

en: The color of the background behind the text
ps: د شاليد رنګ د متن شاته

en: The color of the drop shadow
ps: د کښته سیوري رنګ

en: The color of the object
ps: د څيز رنګ

en: The color of the object's border
ps: د څیز د پولې رنګ

en: The color of the slider
ps: د سلالیو د پټې رنګ

en: The color of the text
ps: د متن رنګ

en: The color under the center of the object
ps: د څيز د منځ لاندې رنګ

en: The current cursor location, wrapped back to the beginning if appropriate
ps: د ځري اوسنی ځای. که سمه وي بېرته له پېله تاو کړه

en: The distance to another object
ps: واټن بل څیز ته

en: The distance to another turtle
ps: واټن يوې بلې شمشتۍ ته

en: The distance to sample the values for calculating highest gradient.
ps: واټن د ارزښتونو نمونه کولو لپاره تر څو تر ټول لوړ پړاويز پرمختګ وشمېرل شي.

en: The factor by which the object is magnified
ps: هغه فاکتور چې څیز پرې غټولی شي

en: The factor by which the tool magnifies whatever it is looking at
ps: هغه فاکتور چې وسیله لویوي هر څه ته چې ګوري

en: The first character in my contents
ps: لومړی لوښه زما په منځپانګه کې

en: The first object in my contents
ps: زما په منځپانګو کې لومړنی څيز

en: The flag that governs the visibility of turtle
ps: بيرغ چې د شمشتۍ ليدوړتيا سمبالوي

en: The graphic comprising the current pen trails.
ps: هغه کښنیز چې اوسني قلمي لیکې پکې شاملې دي.

en: The graphic shown in the background of this object
ps: هغه کښنیز چې د دې څیز په شالید کې ښودل شوی دی

en: The green component in specified patch.
ps: زرغون رغتوک په ځانګړې ټوټه کې.

en: The heading I would need to have to face directly toward another object
ps: هغه سرلیک چې زه به یې د بل څیز نېغ په نېغ مخ کېدو ته اړتیا لرم

en: The height
ps: وزن

en: The highlight color for the navigator bar
ps: د لورښود د پټۍ لپاره د رنګ ځلول

en: The horizontal displacement
ps: افقي بې ځایه کول

en: The horizontal scrolling stride when data is going off the edget.
ps: کله چې ډاټا د ایډګټ د پروګرام څخه راوځي نو افقي مرور تېزېږي.

en: The index of the chosen element
ps: د غوره شوي توكي لړيال

en: The index of the chosen vertex of vertices
ps: د چڼل شوې څوکې يا څوکو لړيال

en: The last character in my contents
ps: وروستۍ لوښه زما په منځپانګه کې

en: The last unhandled keystroke
ps: د اخرینی ناواک شوی کیلي‌ګذار

en: The last value obtained
ps: اخري ارزښت ترلاسه شو

en: The layout inset
ps: پکې زياته شوې هډوانه

en: The left edge
ps: کیڼه څنډه

en: The length
ps: اوږدوالی

en: The length of the vector connecting the origin to the object's position
ps: د وکتور اوږدوالی چې د څیز د اصلي‌ځای سره پیوست کېږي

en: The list centering
ps: د لړ منځول

en: The luminance under the center of the object
ps: د څیز د منځ د لاندې رڼا

en: The maximum of the range drawn in the graph
ps: په کښنیز کې د رسم زیات نه زیاته کچه

en: The minimum of the range drawn in the graph
ps: په کښنیز کې د رسم لږ تر لږه کچه

en: The name by which I am known
ps: هغه نوم چه زه پرې پيژندل شوی يم

en: The name for the subtitles file
ps: د ضمني سرلیکونو د دوتنې لپاره نوم

en: The name for the video file
ps: نوم د ليديزې دوتنې لپاره

en: The name of the arrow at my first end
ps: د غشي نوم زما پر لومړي پای

en: The name of the arrow at my second end
ps: د غشي نوم زما پر دويم پای

en: The name of the class of the object
ps: د څيز پاړکی نوم

en: The number of connectors whose destination end is connected to me
ps: د هغو نښلوونکو شمېر چې د پای موخه يې زما سره نښتې ده

en: The number of connectors whose source end is connected to me
ps: د هغو نښلوونکو شمېر چې د سرچينې موخه يې زما سره نښتې ده

en: The number of pages in the scraps book.
ps: د کباړونو په کتاب کې د پاڼو شمېره.

en: The number represented by my contents
ps: شمېره زما د منځپانګې له خوا بيا وښودل شوه

en: The number represented when the knob is at the left or top of the slider; the smallest value returned by the slider.
ps: لمبر چې وړاندې کېږي کله چې لاستی د سلالیو د پټې په کیڼ اړخ یا بره وي؛ هغه تر ټولو کوچنی ارزښت چې د سلالیو د پټې لخوا ګرځول شوی ویي.

en: The number represented when the knob is at the right or bottom of the slider; the largest value returned by the slider.
ps: لمبر چې وړاندې کېږي کله چې لاستی د سلالیو د پټې په ښي‌خوا یا لاندې وي؛ هغه تر ټولو لوی ارزښت چې د سلالیو د پټې لخوا ګرځول شوی وي.

en: The ordinal number of the current card
ps: د اوسني کارت اوډلې شمېره

en: The ordinal number of the current page
ps: د اوسني مخ اوډلې شمېره

en: The picture currently being worn
ps: انځور اوسمهال اغوستل کېږي

en: The picture originally painted for this object, but can subsequently be changed via menu or script
ps: انځور په اصل کې د دې څيز لپاره رنګ شوی، ليکن ورپسې د غورنۍ يا سکريپټ له لارې بدليدای شي

en: The position among my characters that replacement text would go
ps: زما د تورو تر منځ هغه ځای چې بدلېدونکی متن به ورځي

en: The position of the object, expressed as a point
ps: د څیز ځای.‌چې په ټکي کې ښکاره شوی

en: The rate for the decay function.
ps: کچه د خوسا کېدو د عمل

en: The rate for the diffusion function.
ps: کچه د ډيفوژن فنکشن لپاره

en: The red component in specified patch.
ps: سور رغتوک په ځانګړې ټوټه کې.

en: The right edge
ps: ښي څنډه

en: The sample value at the current cursor location
ps: د ځري په اوسني ځای کې د بېلګې ارزښت

en: The saturation under the center of the object
ps: د څیز د منځ د لاندې مړښت

en: The second color used when gradientFill is in effect
ps: دویم رنګ چې کله خوځنده ډک په کار وي استعمالېږي

en: The style of the object's border
ps: د څیز د پولې ډول

en: The top edge
ps: پورتنۍ څنډه

en: The vertical displacement
ps: عمودي بې ځایه کول

en: The width
ps: سور

en: The width of the main part of the Connector
ps: د نښلونکي د آر برخې سور

en: The width of the object's border
ps: د څیز د پولې سور

en: The wording on the button
ps: په تڼۍ توري

en: The x coodinate value at the vertex cursor
ps: د x کوارډينات ارزښت د څوکې پر ځري

en: The x coordinate
ps: د x کوارډينات

en: The x coordinate of rotation center in parent's coordinate system.
ps: د سرپرستې همکارۍ په مرکز کې د ایکس د کوارډینات د چورلولو مرکز.

en: The x coordinate of the mouse pointer
ps: د موږک د ټکي ایکس کواردینات

en: The y coodinate value at the vertex cursor
ps: د y کوارډينات ارزښت د څوکې پر ځري

en: The y coordinate
ps: د y کوارډينات

en: The y coordinate of rotation center in parent's coordinate system.
ps: د سرپرستې همکارۍ په مرکز کې د ایکس د کوارډینات د چورلولو مرکز.

en: The y coordinate of the mouse pointer
ps: د موږک د ټکي وایي کواردینات

en: True if I am displaying a cursor and listening for keystrokes
ps: سمه ده که زه يو ځری ښيم او د کيلي وهلو ته غوږ نيسم

en: Unhide all hidden objects.
ps: ټول پټ څیزونه ښکاره کړه.

en: Vertical resizing
ps: نېغه بياکچنه

en: Video brightness
ps: د ويډيو روڼتيا

en: Video contrast
ps: د ويډيو رڼښت

en: Video resolution
ps: د ويډيو ژورليد

en: When the script should fire
ps: کله چې متن باید ایسته شي

en: Whether I am drawn as a smooth curve
ps: که چيرې زه د خويې کږې په شان کښل شوی وم

en: Whether I am limited to horizontal and vertical segments
ps: که چيرې زه په نېغو او پرتو ټوټو راچاپير شوی يم

en: Whether I should be act as a pin for connections when embedded in another object
ps: ایا زه د پیوستونو لپاره باید د یو پین په توګه کار وکړم کله چې په بله پروژه کې تاو شوی یم

en: Whether a drop of a value tile, such as "car's x", on the desktop, should produce a watcher for that value
ps: ایا په ډېسکټاپ د ارزښت خښتې ایښودل. لکه د "موټر ایکس" د دغې ارزښت لپاره کتونکی پېدا کړي

en: Whether a drop shadow is shown
ps: ایا کښته سیوری ښودل شوی

en: Whether a gradient fill should be used
ps: ایا خوځنده ډک باید استعمال کړای شي

en: Whether a simple mouse-drag on this object should allow it to be picked up
ps: ایا د دې څیز یو ساده موږک-راکښن باید د وړل کېدو اجازه ورکړي

en: Whether an object hitting the edge of the screen should be kept "fenced in", rather than being allowed to escape and disappear
ps: ایا یو څیز د پردې د غاړې په وهلو سره "دېوال بند" کړای شي په ځای د دې چې لاړ شي‌او ورک شي

en: Whether corners should be rounded
ps: ایا ګوټونه باید ګردي کړای شي

en: Whether drop is enabled
ps: ایا کښته فعال شوی

en: Whether objects embedded in me may be used as connection pins
ps: ایا هغه څیزونه چې په ما کې تاو شوي د پیوستون د پینونو لپاره استعمالیدلای شي

en: Whether or not the pointer should show the cursor location
ps: نغوتګر باید د ځري ځای وښیي که نه

en: Whether or not the pointer should track the cursor location
ps: نغوتګر باید د ځري ځای معلوم کړي که نه

en: Whether or not to clip my submorphs
ps: خپلې ضمني بڼې ورسره ټوټه کړم که نه

en: Whether page controls are showing in the book
ps: په هر حال د مخ مهارونه په کتاب کې ښودل کېږي

en: Whether page controls are shown at the top of the book
ps: په هر حال د مخ مهارونه د کتاب په پورتنۍ برخه کې ښودل شوي

en: Whether page controls are shown in short form
ps: په هر حال د مخ مهارونه په لنډ ډکني کې ښودل شوي

en: Whether pen trails should reflect small movements within the same tick or only should integrate all movement between ticks
ps: ایا قلمي لیکې دې د هماغه ټک دننه واړه خوځښتونه انځور کړي یا دې یواځې د ټکونو ترمنځ ټول خوځښت راغونډ کړي

en: Whether scripts should continue to run while you're using the painting system
ps: ایا هغه مهال چې ته د رسامۍ سیستم کاروې متنونه باید چلېدو ته دوام ورکړي

en: Whether the default green halo handle (at the top right of the halo) should, for scripted objects, be the olive-green handle, signifying that use will result in a sibling instance.
ps: ایا د هالې شین افتراضي لاستی (د هالې اوچت ښي لور ته) باید. د متني څیزونو لپاره. شین زیتوني‌لاستی وي. چې دا اشاره کوي چې کارول به یې د کوچنۍ بېلګې پایله ورکوي.

en: Whether the display scale is relative to the actual maximum and minimum values in data
ps: ایا د ښکاره کولو اندازه په اومتوک کې د اصلي زیات نه زیات یا لږ تر لږه ارزښتونو سره تړاو لرونکې ده

en: Whether the gradient fill, if used, should be radial
ps: ایا ډک خوځنده. چې کله استعمال شي. باید وړانګیز وي

en: Whether the handles are showing
ps: چې لاستی به ښيي

en: Whether the line is curved
ps: چې ليکه به کږه وي

en: Whether the line is opened
ps: چې لیکه به پرانیستې وي

en: Whether the morph is in auto-extent mode
ps: ایا بڼه په خپل-وسعت چورت کې ده

en: Whether the movie/sound is being played
ps: په هغه حال کې چې فلم/غږ چلېږي

en: Whether the movie/sound will play in an endless loop
ps: په هغه حال کې چې فلم/غږ به په نه ختميدونکې کړۍ کې غږيږي

en: Whether there are any pen trails on the playfield
ps: ایا په لوب ځاې کې کوم ډول قلمي لیکې شته

en: Whether this is resistant to easy removal via the pink X halo handle.
ps: ایا دا د ایکس هاله یي لاستي د اسان لیرې کولو سره مقاومت کوونکی دی.

en: Whether this object should be blind to all input
ps: ایا دا څیز باید هر ننوتۍ ته ړوند وي

en: Whether tiles representing a player should be suppressed in Viewers and Scriptors belonging to that player
ps: ایا د غږووني استازیتوب کوونکې خښتې باید په هغو کتونکو او متنونکو کې وزورل شي چې د دغه غږووني سره تړاو لري

en: Whether to allow "custom events" in etoys.
ps: ایا په بلوبتکو کې "روایتي پېښو" ته اجازه ورکړای شي.

en: Whether to use the Vector vocabulary with etoy scripting in this project
ps: یا په دې پروژه کې د بلوبتکو د متن کولو سره د وکټور ويي کارول کېدای شي

en: Which direction the object is facing.  0 is straight up
ps: د څیز مخ په کوم لوري دی.  ۰ نېغ پورته دی

en: Wrap direction
ps: لوری ونغاړئ

en: act when
ps: هغه وخت وکړه

en: add a label at my middle
ps: يوه نښکه زما منځ ته زياته کړئ

en: add a vertex at beginning
ps: يوه څوکه په پېل کې زياته کړئ

en: add a vertex at end
ps: يوه څوکه په پای کې زياته کړئ

en: add label
ps: نښکه زياته کړئ

en: add my image to the pen trails
ps: د قلم کرښو ته زما انځور ورزیات کړه

en: add my image to the pen trails and go away
ps: د قلم کرښو ته زما انځور ورزیات کړه او ځه

en: add patch to display list
ps: د ښوون لړ ته ټوټه زياته کړئ

en: add to patch display list
ps: د ټوټې ښوون لړ ته يې ور زيات کړئ

en: add to turtle display list
ps: د شمشتي ښوون لړ ته يې ور زيات کړئ

en: add turtle to display list
ps: شمشتی ښوون لړ ته ورزيات کړئ

en: align after
ps: صف-بندي‌وروسته

en: all but first
ps: ټول مګر لومړی

en: allow etoy user custom events
ps: بلوبتوکو کارن ته د روایتي پېښو اجازه ورکړه

en: allowing chord
ps: د یو کېدو اجازه ورکوي

en: allows connection to embedded pins
ps: تاو شویو پینونو سره د پیوستون اجازه ورکوي

en: alpha
ps: پېل

en: amount
ps: رقم

en: an empty script
ps: یو خالي متن

en: angle
ps: زاويه

en: angle to
ps: ته زاويه

en: as object
ps: د مفعول په توګه

en: auto extent
ps: خپلکاره وسعت

en: background color
ps: د شالید رنګ

en: base graphic
ps: بنسټيز کښنيز

en: basic
ps: بنسټیز

en: batch pen trails
ps: قلم کرښې راټولې کړه

en: be locked
ps: کولپ‌شه

en: bearing to
ps: ته زغمل

en: blue
ps: شين

en: blue component from
ps: شين رغتوک له

en: blue component in
ps: شين رغتوک په

en: blue component into
ps: شين رغتوک په

en: book navigation
ps: د کتاب چلونه

en: border color
ps: د پولې رنګ

en: border style
ps: د پولې ډول

en: border width
ps: د پولې سور

en: bottom
ps: بېخ

en: bottom edge mode
ps: د لاندينی څنډې اکر

en: bounce
ps: ټوپ

en: bounce off the edge if hit
ps: که ووهل شو نو د څنډې نه ټوپ‌ووهه

en: bounce on
ps: ټوپ وهل په

en: brightness
ps: روڼتيا

en: brightness under
ps: روڼتيا لاندې

en: button
ps: تڼۍ

en: button1
ps: تڼۍ۱

en: button2
ps: تڼۍ۲

en: camera point
ps: د کامرې ټکی

en: card number
ps: د کارت شمېره

en: cell inset
ps: خونه پکې زياتول

en: character at cursor
ps: لوښه پر  ځري

en: characters
ps: توري

en: class name
ps: د پاړکي نوم

en: clear
ps: پاکول

en: clear all patch
ps: ټوله ټوټه پاکه کړئ

en: clear all pen trails
ps: ټولې قلم کرښې پاکې کړه

en: clear all pen trails in my containing playfield
ps: زما په لوبځای کې ټولې قلم کرښې پاکې کړه

en: clear pen trails
ps: قلم کرښې واضحې کړه

en: clear the patch display list
ps: د ټوټې ښوون لړ پاک کړئ

en: clear the turtle display list
ps: د شمشتي ښوون لړ پاک کړئ

en: clip submorphs
ps: ټوټه ضمني بڼې

en: collections
ps: كليكسونونه

en: color
ps: رنګ

en: color  sees
ps: رنګ ویني

en: color & border
ps: رنګ او پوله

en: color from patch
ps: رنګ د ټوټې څخه

en: color to patch
ps: رنګ ټوټې ته

en: color under
ps: رنګ لاندې

en: cone position
ps: مخروطي حالت

en: configure video device
ps: د ويډيو وزله وسازوئ

en: connections to me
ps: له ما سره پیوستونونه

en: connector
ps: نښلوونکی

en: containing object
ps: څیز لري

en: contrast
ps: رڼښت

en: copy
ps: کاپي

en: count
ps: شمېرل

en: cursor
ps: ځری

en: cut off level
ps: کچه لرې کړئ

en: data color
ps: د اومتوک رنګ

en: decay
ps: خوسا کېدل

en: decay patch variable
ps: د ټوټې اوښتوونی خوسا کړئ

en: delete card
ps: کارت ړنګ کړه

en: delete this turtle
ps: دغه شمشتۍ ړنګه کړئ

en: descending
ps: کوزېدل

en: destination
ps: موخه

en: destination arrow name
ps: د موخې د غشي نوم

en: destination x
ps: x موخه

en: destination y
ps: y موخه

en: detect collision and bounce back
ps: تصادم ومومئ او بيرته ټوپ ووهئ

en: determines whether lines, arrows, arrowheads, or dots are used when I put down a pen trail
ps: دا پرېکړه کوي چې ایا کرښې. غشي. غشي سري. یا ټکي‌استعمالېږي کله چې زه یوه قلم کرښه جوړوم

en: dial number
ps: شمېره دایره کړه

en: dial number of sound
ps: د غږ شمېره دایره کړه

en: dial to
ps: ته شمېره دایره کړه

en: diameter of dot to use when trailStyle is dots
ps: د ټکی ضخامت استعمالېږي‌کله چې د کرښې ډول ټکي وي

en: die
ps: مړ کېدل

en: diffuse
ps: خورول

en: diffuse patch variable
ps: د ټوټې اووښتونی وشيندئ

en: diffusion rate
ps: د خورولو کچه

en: display
ps: ښکاره کړه

en: display type
ps: د ښوون ډول

en: distance
ps: واټن

en: distance to
ps: واټن ته

en: do
ps: کول

en: do menu item
ps: د غورنۍ توکی وکړه

en: do the menu item
ps: د غورنۍ توکی وکړه

en: dot size
ps: د ټکي کچه

en: drag & drop
ps: راکښل او ایښودل

en: drop enabled
ps: فعالیدل کښته

en: drop produces watcher
ps: ایښودل کتونکی پېدا کوي

en: drop shadow
ps: سيوری وغورځوئ

en: element number
ps: د توک شمېره

en: embeddings
ps: تاو شوي

en: empty script
ps: خالي متن

en: empty trash can
ps: د کثافاتو ډبی خالي کړه

en: erase
ps: پاکول

en: evaporation rate
ps: د بخار کچه

en: explore
ps: لوڅوونکی

en: fence enabled
ps: دېوال فعال شو

en: fill & border
ps: ډکول او پوله

en: fire
ps: اور

en: first character
ps: لومړی توری

en: first element
ps: لومړنی توكی

en: first page
ps: لومړی مخ

en: flip left right
ps: کیڼ ښي ته ورپوه

en: flip up down
ps: پورته کښته ورپوه

en: focused
ps: منځوال شوی

en: follow path
ps: یونلور تعقیب کړه

en: follow the yellow brick road
ps: د خښتو ژیړ سړک تعقیب کړه

en: forward by
ps: مخته

en: forward direction
ps: وړاندې لوری

en: frame graphic
ps: د چوکاټ کښنيز

en: frequency
ps: فريکوينسي

en: frequency-1 of sound
ps: د غږ ۲-فريکوينسي

en: frequency-2 of sound
ps: د غږ ۲-فريکوينسي

en: frequency-3 of sound
ps: د غږ ۳-فريکوينسي

en: frequency1
ps: ۱فريکوينسي

en: frequency2
ps: ۲فريکوينسي

en: frequency3
ps: ۳فريکوينسي

en: geometry
ps: جیومیټري

en: get replicated
ps: انډول یې تر لاسه کړئ

en: get the value at this position
ps: په دې ځای کې ارزښت تر لاسه کړئ

en: go to first card in background
ps: په شالید کې لومړني کارت ته ورشه

en: go to first card of stack
ps: د دلي لومړني کارت ته ورشه

en: go to first page
ps: لومړي مخ ته ولاړ شئ

en: go to last card in background
ps: په شالید کې اخري کارت ته ورشه

en: go to last card of stack
ps: د دلي اخري کارت ته ورشه

en: go to last page
ps: وروستي مخ ته ولاړ شئ

en: go to next card in stack
ps: په دلي کې بل کارت ته ورشه

en: go to next page
ps: بل مخ ته ولاړ شئ

en: go to previous card in stack
ps: په دلي کې مخکیني کارت ته ورشه

en: go to previous page
ps: مخکيني مخ ته ولاړ شئ

en: go to the given page
ps: ورکړ شوي مخ ته ولاړ شئ

en: goto
ps: ولاړ شئ

en: gradient fill
ps: جګیدونکی ډکول

en: graphic
ps: کښنیز

en: graphic at cursor
ps: کښنيز په ځري

en: graphics
ps: كښنيز

en: green
ps: زرغون

en: green component from
ps: زرغون رغتوک له

en: green component in
ps: زرغون رغتوک به

en: green component into
ps: زرغون رغتوک په

en: h resizing
ps: پرته بياکچنه

en: halt
ps: درول

en: has pen trails
ps: قلمي لیکې لري

en: hash
ps: ګډ

en: heading
ps: سريز

en: heading theta
ps: د تیټا په لور

en: height
ps: وزن

en: hide
ps: پټول

en: high pass filter value
ps: د لوړ تېرنځای چاڼ ارزښت

en: highlight color
ps: رنګ وځلوه

en: holder
ps: ساتونکی

en: hours
ps: ګړۍ

en: how to map the value in cells to color
ps: څرنګ په خونو کې موجود ارزښت و رنګ ته رسمولی شو

en: hue
ps: سیوری

en: hue value of my color from -180 to 180 as float
ps: زما د رنګ له -۱۸۰ تر ۱۸۰ د لامبو سیوری ارزښت

en: implicit self in tiles
ps: په خښتو کې ښکاره ځان

en: include
ps: شامل کړه

en: include at beginning
ps: په پېل کې شامل کړه

en: include at cursor
ps: په ځري کې شامل کړه

en: include at end
ps: په پای کې شامل کړه

en: incoming connection count
ps: د راتلونکي پیوستون شمېر

en: inform
ps: خبرول

en: initiate painting
ps: رسامي پېل کړه

en: input
ps: ننوتی

en: insert a vertex at cursor
ps: ځري ته يوه څوکه ورننباسئ

en: insert card
ps: کارت دننه کړه

en: insert characters
ps: توري ننباسئ

en: insert contents of
ps: د منځپانګې ورننباسئ

en: insert the characters from another object at my cursor position
ps: لوښې د بل څيز څخه زما د ځري ځای ته ورننباسئ

en: insert the given string at my cursor position
ps: ورکړ شوی مزی زما د ځري ځای ته ورننباسئ

en: is over color
ps: رنګ ختم دی

en: is running
ps: روان دی

en: is under mouse
ps: د موږک لاندې دی

en: joystick
ps: لوب-ډنډه

en: kedama
ps: کيډاما

en: kedama turtle
ps: کيډاما شمشتی

en: kedama turtle color
ps: د کيډاما شمشتي رنګ

en: keep ticking while painting
ps: د رسامۍ پر مهال ټک کوه

en: keyboard
ps: کیلیدړه

en: knob color
ps: د لاستي رنګ

en: label
ps: ټاپه

en: last character
ps: اخيری توری

en: last frame
ps: اخيري چوکاټ

en: last keystroke
ps: اخرینی کیلي ګذار

en: last page
ps: وروستی مخ

en: last value
ps: اخري ارزښت

en: layout
ps: هډوانه

en: layout inset
ps: هډوانه پکې زياتول

en: left
ps: کيڼ

en: left edge mode
ps: د کيڼې څنډې اکر

en: left right
ps: کیڼ ښی

en: length
ps: اوږدوالی

en: level of sound
ps: د غږ کچه

en: level-1 of sound
ps: دغږ ۲-کچه

en: level-2 of sound
ps: د غږ ۲-کچه

en: level-3 of sound
ps: د غږ ۳-کچه

en: level1
ps: ۱کچه

en: level2
ps: ۲کچه

en: level3
ps: ۳کچه

en: lift all pens
ps: ټول قلمونه پورته کړه

en: line is curved
ps: ليکه کږه ده

en: line is opened
ps: ليکه پرانيستل شوې

en: line width
ps: د ليکې سور

en: list centering
ps: د لړ منځول

en: list direction
ps: لړ لوری

en: listening
ps: اورېدل

en: load sine wave
ps: ساین څپه پورته کړه

en: load sound
ps: غږ پورته

en: location
ps: مقام

en: look like
ps: ښکاري لکه

en: low pass filter value
ps: د ټیټ تېرنځای چاڼ‌ارزښت

en: lower all pens
ps: ټول قلمونه کښته کړه

en: luminance under
ps: رڼا لاندې

en: magnification
ps: غټوالی

en: magnifier
ps: زېږاند

en: make a new drawing in the specified playfield
ps: په مشخص کارځای کې نوی انځور جوړ کړه

en: make my color specified in the patch
ps: زما رنګ هغه جوړ کړئ چې په ټوټه کې ځانګړی شوی

en: make sound
ps: غږ جوړ کړئ

en: make the given script be "normal"
ps: ورکړل شوی متن "نورمال" جوړ کړه

en: make the given script be "normal" in the object and all of its siblings
ps: ورکړی شوی متن په څیز او د هغه په ټولو بچو کې "نورمال" کړه

en: make the given script be "paused"
ps: ورکړی شوی متن "ځنډول شوی" کړه

en: make the given script be "paused" in the object and all of its siblings
ps: ورکړل شوی متن په څیز او ټولو بچو کې "ځنډول شوی" کړه

en: make the object invisible
ps: څیز ناښکاره کېدونکی کړه

en: make the object visible
ps: څیز ښکاره کېدونکی کړه

en: max val
ps: زیات نه زیات ارزښت

en: merge blue component from another patch
ps: شين رغتوکی د بلې ټوټې څخه ورننباسئ

en: merge green component from another patch
ps: زرغون رغتوکی د بلې ټوټېڅخه ورننباسئ

en: merge red component from another patch
ps: سور رغتوکی د بلې ټوټې څخه ورننباسئ

en: midpoint x
ps: x منځټکی

en: midpoint y
ps: y منځټکی

en: min val
ps: کم نه کم ارزښت

en: minutes
ps: دقيقې

en: miscellaneous
ps: بېلابېل

en: motion
ps: حرکت

en: mouse x
ps: ایکس موږک

en: mouse y
ps: وایي موږک

en: move toward
ps: په لور وخوځېږه

en: move toward the given object
ps: د ورکړل شوي څیز په لور وخوځېږه

en: movie controls
ps: د فلم څارنې

en: my frequency
ps: زما فریکوینسي

en: my index in my container
ps: زما لړلیک په شاملوونکي‌کې دی

en: name
ps: نوم

en: navigator
ps: لورښود

en: next page
ps: بل مخ

en: number at cursor
ps: په ځري لمبر

en: number of pages
ps: د مخونو شمېر

en: numeric value
ps: شميريز ارزښت

en: observation
ps: مشاهده

en: obtrudes
ps: بهر ته غورځونې

en: olive handle for scripted objects
ps: د متن شویو څیزونو لپاره زیتون لاستی

en: orthogonal
ps: ولاړ کونجيز

en: outgoing connection count
ps: د تلونکي پیوستون شمېر

en: overlaps
ps: په غېږ کې

en: overlaps any
ps: په غېږ کې کوم

en: page controls at top
ps: د مخ مهارونه پر لوړه

en: page controls short
ps: د مخ مهارونه لنډ

en: page controls showing
ps: د مخ مهارونه ښودل کېږي

en: page count
ps: مخونه شمېرل

en: page number
ps: د مخ شمېر

en: paintbox
ps: د رنګ بکسه

en: pass over
ps: پر سر تيريدنه

en: pass under
ps: لاندې تيريدنه

en: patch display list
ps: د ټوټې ښوون لړ

en: patch value in
ps: د ټوټې ارزښت په

en: patches to display
ps: ټوټې د ښوون لپاره

en: pause all
ps: ټول وځنډوه

en: pause script
ps: متن وځنډوه

en: pen color
ps: د قلم رنګ

en: pen down
ps: قلم کښته

en: pen size
ps: د قلم کچه

en: pen trail graphic
ps: د قلمي لیکې کښنیز

en: pen trails
ps: د قلم کرښې

en: pen use
ps: قلم کارول

en: phonepad
ps: تیلیفون نالۍ

en: pin count
ps: د پین شمار

en: pitch of sound
ps: د غږ سطحه

en: pixels per patch
ps: پکسلونه پر ټوټې

en: place this object to the right of another
ps: دا څیې د بل ښي اړخ ته کېږده

en: play
ps: غږول

en: play frequency of
ps: د فریکویسي وغږوه

en: play sound
ps: غږ وغږوه

en: play until position
ps: د ځای پورې يې وغږوئ

en: player at cursor
ps: غږوونی په ځري

en: playfield
ps: لوب ځای

en: polygon
ps: ډېرګوټی

en: position
ps: ځای

en: preferences
ps: غوروتوبونه

en: previous page
ps: مخکينی مخ

en: print directly to display
ps: نېغ يې په پرده چاپ کړئ

en: print in transcript
ps: متن چاپ کړئ

en: print string
ps: د چاپ مزی

en: radial fill
ps: وړانګیز ډکول

en: read out
ps: ويې لوله

en: red
ps: سور

en: red component from
ps: سور رغتوک له

en: red component in
ps: سور رغتوک په

en: red component into
ps: سور رغتوک په

en: relative scale
ps: تړاويز ميچ

en: remove all
ps: ټول لیرې کړه

en: remove all from patch display list
ps: ټول د ټوټې ښوون لړ څخه لرې کړئ

en: remove all from turtle display list
ps: ټول د شمشتی د ښوون لړ څخه لرې کړئ

en: remove all my bends
ps: زما ټولې ليندې لرې کړئ

en: remove all my labels
ps: زما ټولې نښې لرې کړئ

en: remove all vertices but cursor
ps: ټولې څوکې پرته له ځري لرې کړئ

en: remove at vertex cursor
ps: د څوکې پر ځريی يې لرې کړئ

en: remove labels
ps: نښې لرې کړئ

en: remove the vertex at cursor
ps: څوکه پر ځري لرې کړئ

en: remove this object from the screen
ps: دا څیز د پردې نه اخوا کړه

en: repeat
ps: تکرار

en: resist being picked up
ps: د وړل کېدو مقاومت وکړه

en: resist deletion
ps: د ړنګېدو مقاومت وکړه

en: resolution
ps: ژورليد

en: restore base graphic
ps: بنسټيز کښنيز بياوزيرمئ

en: returns a copy of this object
ps: د دې څیز یوه کاپی بېرته راوړه

en: returns a copy of this turtle
ps: د دې شمشتي يوه کاپي راستنوي

en: returns a turtle of specified breed at my position.
ps: د يو ځانګړي نسل شمشتی زما ځای ته راستنوي

en: reverse
ps: شاته بوتلل

en: revert all pages
ps: ټول مخونه بېرته وګرځوئ

en: revert page
ps: مخ بېرته وګرځوئ

en: revert the entire book to its original contents
ps: ټول کتاب خپل اصلي منځپانګو ته بېرته وګرځوئ

en: revert to the original version of this page
ps: د دې مخ اصلي نسخې ته يې بېرته وګرځوئ

en: rewind
ps: بیا تاو کړه

en: right
ps: ښي

en: right edge mode
ps: د ښی څنډې اکر

en: rotation center x
ps: د ایکس منځ چورلول

en: rotation center y
ps: د وایي منځ‌چورلول

en: rotation style
ps: د چورلولو ډول

en: round up strays
ps: په تیت او پرک وګرځه

en: rounded corners
ps: ګردي ګوټونه

en: run the given script in the object and in all of its siblings
ps: ورکړل شوی متن په څیز او  د هغه په ټولو بچو کې وچلوه

en: run the given script once, on the next tick
ps: ورکړل شوی متن یو ځل. د سمون په بله نښه وچلوه

en: sample at cursor
ps: په ځري بېلګه

en: sampling
ps: بېلګه کول

en: saturation
ps: مړښت

en: saturation under
ps: مړښت لاندې

en: scale factor
ps: د اندازې فاکتور

en: scale max
ps: د ميچ لوړه کچه

en: scale when log-based color conversion is used
ps: د سجل په اساس د رنګ بدلون په کارولو يې وميچئ

en: scripting
ps: متنول

en: scripts
ps: متنونه

en: scroll delta
ps: ډیلټا مرور

en: second color
ps: دویم رنګ

en: seconds
ps: ثانيې

en: send a message to all siblings
ps: ټولو بچو ته یو پیغام ولېږه

en: send to all
ps: ټولو ته ولېږه

en: set the number of turtles
ps: د شمشتيو شمېره وټاکئ

en: shadow color
ps: د سیوري رنګ

en: shift amount
ps: مقدار وليږدوئ

en: shift amount when log-based color conversion is not used
ps: د سجل په اساس د رنګ بدلون په نه کارولو مقدار بدل وليږدوئ

en: show
ps: وښایه

en: show pointer
ps: نغوتګر وښيئ

en: showing handles
ps: لاستی ښيي

en: shuffle contents
ps: منځپانګه مخکې وروسته کړه

en: shuffle vertices
ps: بې ترتيبه څوکې

en: size
ps: کچه

en: slider
ps: د سلالیو پټه

en: smooth curve
ps: ښویه کږه

en: sniff range
ps: د بویولو حد

en: sound
ps: غږ

en: sound level
ps: د غږ کچه

en: sound pitch
ps: د غږ سطحه

en: sound recorder
ps: غږ ثبتوونکی

en: source
ps: سرچينه

en: source arrow name
ps: د سرچينې غشي نوم

en: source x
ps: x سرچينه

en: source y
ps: y سرچينه

en: speaker
ps: ویناوال

en: specify how often read the input.
ps: مشخص کړه چې څنګه زیات وخت ننوتۍ ولوستل شي.

en: split blue component into another patch
ps: زرغون رغتوکی په بلې ټوټې وويشئ

en: split green component into another patch
ps: زرغون رغتوکی په بلې ټوټې وويشئ

en: split red component into another patch
ps: سور رغتوکی په بلې ټوټې وويشئ

en: stack navigation
ps: د دلي لورښودنه

en: stamp
ps: ټاپه

en: stamp and erase
ps: ټاپه او پاکوونکی

en: star
ps: ستوری

en: star ratio
ps: د ستوري کچه

en: start all
ps: ټول پېل کړه

en: start painting in
ps: رنګول پېل کړه

en: start recording
ps: ثبتول پېل کړه

en: start script
ps: متن پېل کړه

en: start the given script ticking
ps: د ورکړل شوي‌متن د سمون نښه پېل کړه

en: start the given script ticking in the object and all of its siblings.
ps: په څیز او ټولو بچو کې يې د ورکړل شوي متن د سمون نښه پېل کړه.

en: stop
ps: درول

en: stop all
ps: ټول ودروه

en: stop recording or playback
ps: ثبتول یا بیاغږول بند کړه

en: stop script
ps: متن ودروه

en: stop sound
ps: غږ ودروه

en: store my color into the patch
ps: زما رنګ په ټوټه کې وساتئ

en: storyboard
ps: کار دړه

en: straighten
ps: سيخ شوی

en: string contents
ps: د منځپانګې سلسله

en: subtitles file name
ps: د ضمني سرلیکونو د دوتنې نوم

en: tell all contents
ps: ټوله منځپانګه ووایه

en: tell all embedded objects
ps: ټولو راتاو شویو څیزونو ته ووایئ

en: tell all incoming connections
ps: ټولو راتلونکو پيوستونونو ته ووايئ

en: tell all outgoing connections
ps: ټولو وتونکو پيوستونونو ته ووايئ

en: tell all pins
ps: ټولو پینونو ته ووایئ

en: tell all predecessors
ps: ټولو وړاندینیو ته ووایئ

en: tell all siblings
ps: ټولو بچو ته ووایه

en: tell all successors
ps: ټولو وروستنیو ته ووایئ

en: tests
ps: ازموینې

en: text
ps: متن

en: the camera point
ps: د کامرې ټکی

en: the color of ink used by the pen
ps: د سیاهي رنګ کله چې په قلم استعمالېږي

en: the display scale
ps: د ښوون ميچ

en: the graphic worn by the object at the cursor
ps: هغه کښنيز چې په ځري کې پر څيز واغوستل شو.

en: the mode of bottom edge
ps: د لاندينې څنډې اکر

en: the mode of left edge
ps: د کيڼې څنډې اکر

en: the mode of right edge
ps: د ښي څنډې اکر

en: the mode of top edge
ps: د پورتنۍ څنډې اکر

en: the number at the cursor
ps: په ځري شمېره

en: the object currently at the cursor
ps: څيز اوسمهال په ځري کې

en: the object that is triggering an event, either user-defined or pre-defined
ps: هغه څیز چې یوه پېښه رامنځته کوي. که کارن-تعریف وي‌او که له وړاندې-تعریف

en: the object's container
ps: د څیز شاملوونکی

en: the position of the speaker cone
ps: د ویناوال مخروطي حالت

en: the value for the direct input mode.
ps: ارزښت د نېغ ننوتۍ اکر لپاره.

en: the width of the pen
ps: د قلم سور

en: theta
ps: تیټا

en: time
ps: وخت

en: top
ps: بره

en: top edge mode
ps: د پورتنۍ څنډې اکر

en: total frames
ps: ټول  چوکاټونه

en: total length
ps: ټول ټال اوږدوالی

en: total seconds
ps: ټولې ثانيې

en: touches a
ps: لمس کوي یو

en: track pointer
ps: د نغوتګر پلنيوی

en: trail style
ps: د کرښې ډول

en: trail style for all pens
ps: ټولو قلمونو لپاره د لیکې ډول

en: trash
ps: کثافات

en: trigger a user-defined (global) event
ps: یوه کارن-تعریف (نړیواله) پېښه رامنځته کړه

en: trigger any and all of this object's button actions
ps: د دې څیز د تڼیو د فعالیتونو څخه یو یا ټول ووهه

en: trigger custom event
ps: رواجي پېښه رامنځته کړه

en: triggering object
ps: رامځته کوونکی څیز

en: truncate
ps: غوڅول

en: turn by
ps: تاو شو له خوا

en: turn toward
ps: په لور تاو شه

en: turn toward the given object
ps: د ورکړل شوي‌څیز په لور تاو شه

en: turtle count
ps: شمشتۍ شمېرل

en: turtle display list
ps: د شمشتي ښوون لړ

en: turtle of
ps: شمشتۍ د

en: turtle visible
ps: شمشتۍ د ليدو وړ

en: turtles to display
ps: شمشتی د ښوون لپاره

en: unhide hidden objects
ps: پټ څیزونه ښکاره کړه

en: up down
ps: پورته کښته

en: up hill
ps: پورته غونډی

en: update interval
ps: ټال اوسمهال کړئ

en: uphill of the implicit at my location
ps: زما په مقام کې د ښکاره توب پورته غونډی

en: use blueprint canvas
ps: د شین کاغذ ټاټ وکاروه

en: use gray look
ps: خړ رنګ وکاروه

en: use green look
ps: شین رنګ وکاروه

en: use normal canvas
ps: نورمال ټاټ وکاروه

en: use vector vocabulary
ps: د ویکټور ويي وکاروه

en: v resizing
ps: نېغه بياکچنه

en: vertex cursor
ps: د څوکې ځری

en: vertices count
ps: د څوکو شمېرل

en: video
ps: ويډيو

en: video file name
ps: د ليديزې دوتنې نوم

en: volume
ps: ډکون

en: wants connection when embedded
ps: کله چې تاو شي پیوستون غواړي

en: wear the costume of...
ps: د... لباس واغونده

en: whether I overlap a given object
ps: ایا ما ورکړل شوی څیز په غېږ کې ایښی

en: whether I overlap a given object or one of its siblings or similar objects
ps: ایا ما کوم ورکړل شوی څیز یا یې کوم بچی او یا کوم ورته څیزونه د غېږ دپاسه ایښي

en: whether I overlap any  Sketch that is showing the same picture as a particular prototype.
ps: ایا ما کومه خاکه په غېږ ایښې چې هماغسې انځور ښیي‌لکه کوم ځانګړی موډل

en: whether any part of the object is over the given color
ps: ایا د څیز کومه برخه د ورکړل شوي‌رنګ دپاسه ده

en: whether it allows multiple selections
ps: ایا دا د ګڼ شمېر غوراویو اجازه ورکوي

en: whether the given color sees the given color
ps: ایا ورکړل شوی رنګ ورکړل شوی رنګ ویني

en: whether the object is under the current mouse position
ps: ایا څیز د موږک د اوسني ځای لاندې دی

en: whether the object sticks out over its container's edge
ps: ایا څیز د خپل شاملوونکي د څنډې نه بهر ووځي

en: whether the pen is currently down
ps: ایا قلم دا مهال کښته دی

en: whether the stethoscope is listening
ps: ایا غوږۍ اوري

en: width
ps: سور

en: wrap
ps: نغاړل

en: wrap direction
ps: لوری ونغاړئ

en: wrap off the edge if appropriate
ps: که مناسبه وي د څنډې نه ونغاړه

en: x
ps: ایکس

en: x at cursor
ps: x پر ځري

en: y
ps: وایي

en: y at cursor
ps: y پر ځري
