eToys - en to pl translation catalogue (194 entries)

en:   -- Folder Summary --
pl:   -- Podsumowanie folderu --

en:  already exists in the package
pl:  już istnieje w folderze

en:  is used by one or more members
    in your archive, and cannot be overwritten.
    Try writing to another file name
pl:  jest używany przez więcej niż jedną osobę
    w twoim archiwum i nie można nadpisać.
    Spróbuj zapisać plik pod inną nazwą

en: (not logged in)
pl: (niezalogowany)

en: <no> create textual references to dropped morphs
pl: <nie> stwórz tekstowe odniesienia do porzuconych morfemów

en: <yes> create textual references to dropped morphs
pl: <tak> stwórz tekstowe odniesienia do porzuconych morfemów

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
pl: Przeglądarka jest narzędziem, które pozwala zobaczyć cały kod wszystkich klas sysyemu

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and on ftp types.
pl: Lista plików jest to narzędzie do przeglądania plików i folderów na dyskach i na ftp (protokołach transmisji plików).

en: A Process Browser shows you all the running processes
pl: Przeglądarka Procesów pokazuje wszystkie aktywne procesy

en: A list of messages (e.g. senders, implementors)
pl: Lista komunikatów (np. nadawcy, wykonawcy)

en: A system browser with an extra pane at top-left for module.
pl: System przeglądarki z oknem u góry po lewej dla każdego modułu.

en: A tool finding, viewing, and editing all methods whose names contiane a given character sequence.
pl: Narzędzie służące do odnajdywania i edytowania wszystkich metod, które w swojej nazwie zawierają daną sekwencję znaków.

en: A tool for finding methods by giving sample arguments and values.
pl: Narzędzie do wyszukiwania metod, dając próbki argumentów i wartości.

en: A tool for looking at files
pl: Narzędzie do wyszukiwania plików

en: A tool for viewing prior versions of a class comment.
pl: Narzędzie pozwalające zobaczyć poprzednie wersje komentarza klasy.

en: A tool for viewing prior versions of a method.
pl: Narzędzie pozwalające na znalezienie poprzednich wersji metody.

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
pl: Narzędzie pozwalające na przeglądanie i zarządzanie zmianami kodu w pojedynczym zbiorze zmian

en: A tool that lets you see the code for one change set at a time.
pl: Narzędzie pozwalające zobaczyć na raz kod dla zmiany.

en: A tool that presents a list of all the changes found in an external file.
pl: Narzędzie pokazujące listę wszystkich znalezionych zmian w zewnętrznym pliku.

en: A viewer and editor for Zip archive files
pl: Przeglądarka i edytor plików Zip

en: Abandon
pl: Porzuć

en: An error has occurred in\{3} of {2}.\Fix your script(s), hit 'Abandon' and try again.
pl: Wystąpił błąd w\{3} z {2}.\Napraw twoje skrypty, kliknij "Porzuć" i spróbuj ponownie.

en: An error has occurred; you should probably just hit 'abandon'.  Sorry!
pl: Wystąpił błąd; po prostu kliknij "Porzuć".   Przepraszamy!

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Can't delete {1}
    Select another file
pl: Nie można skasować {1}
    Wybierz inny plik

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel this search
pl: Anuluj to wyszukiwanie

en: Change List
pl: Lista Zmian

en: Change Set
pl: zmiana ustawień

en: Change Sorter
pl: Klasyfikator Zmian

en: Class Comment Versions Browser
pl: Wyszukiwarka Wersji Komentarzy Klasy

en: Class exists already in the system
pl: Ta klasa istnieje już w systemie

en: Comparison from {1} to {2}
pl: Porównanie {1} z {2}

en: Debug
pl: Debuguj

en: Destination Zip File Name:
pl: Nazwa docelowego folderu Zip:

en: Directory must be empty
pl: Katalog musi być pusty

en: Dual Change Sorter
pl: Klasyfikator Podwójnych Zmian

en: Enter a new file name
pl: Wpisz nową nazwę pliku

en: Exact Match
pl: dokładne dopasowanie

en: Existing method removed by this change-set
pl: Istniejąca metoda usunięta przez ten zestaw zmian

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 3500 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 3500 characters.
pl: Plik '{1}' ma wielkość {2} bitów.
    Możesz użyć polecenia 'załaduj', aby odczytać cały plik.
    
    Tutaj znajduje się 3500 pierwszych znaków...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... koniec pierwszych 3500 znaków.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 5000 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 5000 characters.
pl: Plik '{1}' ma wielkość {2} bitów.
    Możesz użyć polecenia 'załaduj', aby odczytać cały plik.
    
    Tutaj znajduje się 5000 pierwszych znaków...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... koniec pierwszych 5000 znaków.

en: File Contents Browser
pl: Przeglądarka Zawartości Pliku

en: File List
pl: Lista Plików

en: Find...
pl: Znajdź...

en: For some reason, this file cannot be read
pl: Z jakichś powodów plik nie może zostać odczytany

en: Lets you view and manipulate two change sets concurrently.
pl: Pozwala na przeglądanie i zarządzanie dwoma zbiorami zmian jednocześnie.

en: Lets you view the contents of a file as code, in a browser-like tool.
pl: Pozwala ci przejżeć zawartosć pliku pod postacią kodu poprzez przeglądarkę jako narzędzie.

en: Load A Project
pl: Załaduj Projekt

en: Log in to share projects on the Squeakland server
pl: Połącz się, aby udostępniać projekty na serwerze Squeakland

en: Log out from the Squeakland server
pl: Rozłącz się z serwerem Squeakland

en: Login
pl: Zaloguj

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Message List
pl: Lista Komunikatów

en: Message Names
pl: Nazwy Komunikatu

en: Method Finder
pl: Lokalizator Metod

en: Method already exists
pl: Metoda już istnieje

en: NO FILE SELECTED
pl: NIE WYBRANO PLIKU

en: Network Error
pl: Błąd Sieci

en: New class
pl: Nowa klasa

en: New method
pl: Nowa metoda

en: New {1} Name?
pl: Nowa {1} Nazwa?

en: NewFileName?
pl: Nowa Nazwa Pliku?

en: No
pl: Nie

en: No fileName is selected
pl: Nie wybrano żadnej nazwyPliku

en: OK
pl: Akceptuj

en: Package Browser
pl: Przeglądarka pakietów

en: Please provide a good category for the new method!
pl: Przypisz nową metodę do odpowiedniej kategorii!

en: Please select a file
pl: Wybierz Plik

en: Please type new class name
pl: Wpisz nazwę nowej klasy

en: Prepended File:
pl: Plik dodany na początku:

en: Proceed
pl: Kontynuuj

en: Processes
pl: Procesy

en: Publish This Project
pl: Publikuj ten projekt

en: Really delete {1}?
pl: Czy na pewno usunąć {1}?

en: Removal request for a method that is not present in this image
pl: Wniosek o usunięcie metody która nie jest obecna w tym obrazie

en: Save
pl: Zapisz

en: Save in the place specified above
pl: Zapisz w miejscu sprecyzowanym wyżej

en: Save on local disk only
pl: Zapisz tylko na dysku lokalnym

en: Select Another File
pl: Wybierz Inny Plik

en: Select Zip archive to open...
pl: Wybierz plik zip do otwarcia...

en: Select a File:
pl: Wybierz Plik:

en: Shows two change sets side by side
pl: Pokaż dwa zbiory zmian razem

en: Store log
pl: Zachowaj rejestr zdarzeń

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
pl: TA KLASA NIE POSIADA KOMENTARZY!

en: The standard "system browser" tool that allows you to browse through all the code in the system
pl: Standardowe narzędzie "przeglądarka systemu", które pozwala na wyszukiwanie za pośrednictwem całego kodu w systemie

en: The system debugger.
pl: Debugger systemu.

en: This command requires that the
    change sets selected on the two
    sides of the change sorter *not*
    be the same.
pl: To polecenie wymaga, aby
    Zbiory Zmian
    po obu stronach klasyfikatora
    NIE były takie same.

en: Unknown Error
pl: Nieznany Błąd

en: Unnamed
pl: Bez nazwy

en: Versions
pl: Wersje

en: Versions Browser
pl: Wyszukiwarka Wersji

en: What files?
pl: Które pliki?

en: What to show
pl: Co pokazać

en: Yes
pl: Tak

en: Your Squeakland user name
pl: Twoja nazwa użytkownika na Squeakland

en: Zip Tool
pl: narzędzie Zipu

en: abandon this execution by closing this window
pl: porzuć to działanie zamykając to okno

en: accept (s)
pl: zaakceptuj (s)

en: add file to new zip
pl: dodaj plik do zipa

en: add new directory
pl: dodaj nowy katalog

en: add new file
pl: dodaj nowy plik

en: add server...
pl: dodaj serwer...

en: adds a new, empty directory (folder)
pl: dodaj nowy pusty katalog (folder)

en: all possible file operations
pl: wszystkie możliwe operacje na plikach

en: append contents of file...
pl: dodaj zawartość pliku...

en: bring up a debugger
pl: zatrzymać debuger

en: broadcast
pl: transmituj

en: broadcast as update
pl: transmituj jako aktualizację

en: broadcast file as update
pl: transmituj plik jako aktualizację

en: browse code files
pl: przeglądaj pliki kodu

en: by date
pl: według daty

en: by name
pl: według nazwy

en: by size
pl: według rozmiaru

en: cancel
pl: anuluj

en: cancel (l)
pl: anuluj (l)

en: changelist browser
pl: przeglądarka listy zmian

en: changes
pl: zmiany

en: code
pl: kod

en: code-file browser
pl: przeglądarka kodu

en: compress
pl: kompresuj

en: compress file
pl: kompresuj plik

en: continue execution
pl: kontynuuj działanie

en: copy (c)
pl: kopiuj (c)

en: copy name to clipboard
pl: kopiuj nazwę do schowka

en: create a new,. empty file, and add it to the current directory.
pl: stwórz nowy pusty plik i dodaj go do bieżącego katalogu.

en: cut (x)
pl: wytnij (x)

en: date
pl: data

en: delete
pl: usuń

en: delete directory...
pl: usuń katalog...

en: delete the seleted item
pl: usuń wybrany element

en: do again (j)
pl: powtórz (j)

en: do it (d)
pl: zrób (d)

en: do you want to clobber the existing
pl: chcesz nadpisać istniejący

en: extract all
pl: rozpakuj wszystkie

en: extract all files to a user-specified directory
pl: rozpakuj wszystkie pliki do wybranego przez użytkownika katalogu

en: extract all to...
pl: rozpakuj wszystkie do...

en: fileIn selection (G)
pl: załaduj zaznaczone pliki (G)

en: find again (g)
pl: znajdź ponownie (g)

en: find...(f)
pl: znajdź... (f)

en: get entire file
pl: załaduj cały plik

en: hit here to accept the current selection
pl: kliknij, aby zaakceptować bieżący wybór

en: hit here to cancel
pl: kliknij, aby anulować

en: if the file has only been partially read in, because it is very large, read the entire file in at this time.
pl: jeśli plik, z racji dużej objętości, został odczytany tylko częściowo, odczytaj teraz kompletny plik.

en: inspect it (i)
pl: sprawdź (i)

en: load
pl: załaduj

en: load as project
pl: załaduj jako projekt

en: more...
pl: więcej...

en: name
pl: nazwa

en: ok
pl: akceptuj

en: okay
pl: akceptuj

en: open a "file-contents browser" on this file, allowing you to view and selectively load its code
pl: otwórz "przeglądarkę zawartości pliku" w tym pliku, co pozwoli ci na zobaczenie i wybiórcze załadowanie jego kodu

en: open a changelist tool on recent changes in file
pl: otwórz listę ostatnich zmian w pliku

en: open a changelist tool on this file
pl: otwórz narzędzie listy zmian dla tego pliku

en: open a new Workspace whose contents are set to the contents of this file
pl: otwórz nową przestrzeń pracy, której zawartość jest zawartością tego pliku

en: open in zip viewer
pl: otwórz w przeglądarce zipów

en: open project from file
pl: otwórz projekt z pliku

en: open zip
pl: otwórz zip

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
pl: nadpisz ten plik
    wybierz inną nazwę
    anuluj

en: overwrite that file
    select another file
pl: Nadpisz ten plik
    wybierz inny plik

en: paste (v)
pl: wklej (v)

en: paste...
pl: wklej...

en: print it (p)
pl: wydrukuj to (p)

en: recent changes
pl: najnowsze zmiany

en: recent changes in file
pl: najnowsze zmiany w pliku

en: recent...
pl: ostatni...

en: remove server...
pl: usuń serwer...

en: remove version #
pl: usuń wersję #

en: remove version number from file name
pl: usuń numer wersji z nazwy pliku

en: remove version number from filename
pl: usuń numer wersji z nazwy pliku

en: rename
pl: zmień nazwę

en: rename file
pl: zmień nazwę pliku

en: return without saving
pl: wróć bez zapisywania

en: save contents to file...
pl: zapisz zawartość w pliku...

en: saves in the Squeaklets folder
pl: zapisz w folderze Squeaklets

en: set search string (h)
pl: dostosuj wyszukiwanie zdań (h)

en: show all the options available
pl: pokaż wszystkie dostępne opcje

en: size
pl: rozmiar

en: sort entries by date
pl: sortuj wpisy według daty

en: sort entries by name
pl: sortuj wpisy według nazwy

en: sort entries by size
pl: sortuj wpisy według rozmiaru

en: start over...
pl: zacznij jeszcze raz...

en: to new zip
pl: do nowego zipa

en: undo (z)
pl: cofnij (z)

en: view as encoded text
pl: zobacz jako zakodowany tekst

en: view as hex
pl: zobacz w formacie szesnastkowym

en: what to show...
pl: pokaż...

en: whose script is this?
pl: czego to skrypt?

en: workspace with contents
pl: przestrzeń pracy z zawartością

en: write a log of the encountered problem
pl: stwórz dziennik zdarzeń zaistniałego problemu

en: {1}
    already exists.
pl: {1}
    już istnieje.

en: {1} (in {2})
pl: {1} (w {2})

en: {1} contents cannot
    meaningfully be saved at present.
pl: {1} zawartości nie może być
    w tej chwili odpowiednio zapisana.

en: {1}Name
pl: Nazwa {1}
