eToys - en to pl translation catalogue (184 entries)

en: 
    Press "Record" to start recording.  Press Stop when finished recording.
    
    After making a recording, you can:
       Press "Play" to play back the recording.
       Press "Record" to start a new recording
          (the old one would be discarded).
       Press "Save" to save the recording in the sound library.
    
    Press the menu icon to get a menu with further options.
    
    If you wish to refer to the sound in scripts, you need to add it to the sound library; press Save to do that; you will need to supply a name for it.
    
    If you want to retain the sound but do not need to refer to it in scripts, you need not name it; instead, use "hand me a sound token", found in the menu, to obtain a little "sound token" object that you can subsequently use in a variety of ways:
      You can double-click on the sound token to hear the sound again.
      You can decide to save the sound after all, by using an item in the sound token's halo menu.
      You can drop the sound token into a PianoRoll or an EventRoll.
pl: 
    Naciśnij "Nagrywaj", aby rozpocząć nagrywanie. Naciśnij Stop, gdy zakończysz nagrywanie.
    
    Po zakończonym nagrywaniu możesz:
    Nacisnąć "Odtwarzaj", aby odsłuchać nagranie.
    Nacisnąć "Nagrywaj", aby rozpocząć nowe nagrywanie.
    (poprzednie nagranie zostanie utracone).
    Nacisnąć "Zapisz" aby zapisać nagranie w bibliotece dźwięków.
    
    Naciśnij ikonę menu, aby uzyskać dostęp do dodatkowych opcji.
    
    Jeśli chcesz użyć dźwięku w skrypcie, musisz go dodać do biblioteki dźwięków; naciśnij Zapisz aby to wykonać; będziesz musiał mu nadać nazwę.
    
    Jeśli chcesz zachować dźwięk bez używania go w skryptach, nie musisz nadawać mu nazwy; w takim wypadku użyj z menu "przekaż mi żeton dźwięku", aby otrzymać mały "żeton dźwięku", który możesz dalej używać na różne sposoby:
    Możesz kliknąć dwukrotnie na "żeton dźwięku", aby usłyszeć go ponownie.
    Możesz zdecydować się jednak zachować dźwięk, używając odpowiedniej pozycji w halo menu żetonu dźwięku.
    Możesz wrzucić żeton dźwięku bezpośrednio na Rolkę Pianina albo na Rolkę Wydarzenia.

en:           rest
pl:           pauza

en:  Mediates between a score such as a MIDIScore, a PianoRollScoreMorph, and the actual SoundPlayer synthesizer
pl:  Pośredniczy między partyturą typu MIDIScore, obiektem PianoRollScoreMorph oraz właściwym syntezatorem SoundPlayer.

en:  end
pl:  koniec

en:  fast
pl:  szybko

en:  loud
pl:  głośno

en:  not found in the Sound Library
pl:  nie znaleziono w Bibliotece Dźwięków

en:  second(s) trimmed
pl:  sekund(y) usunięte

en:  seconds.
    Double-click to hear the sound.  "add to sound library" available in halo menu.  Also suitable for dropping into a piano-roll or into an event-roll
pl:  sekundy.
    Kliknij dwukrotnie, aby usłyszeć ten dźwięk.  "dodaj do biblioteki dźwięków" dostępne w menu halo.  Odpowiednie także do użycia w rolce pianolowej lub rolce zdarzeń

en: A device for analyzing sound input
pl: Urządzenie do analizowania wejścia dźwięku

en: A device for making sound recordings.
pl: Narzędzie do nagrywania dźwięków.

en: A tool for managing the sound library
pl: Narzędzie służące do zarządzania Biblioteką Dźwięków

en: Add a new sound to the sound library from a file
pl: Dodaj nowy dźwięk do biblioteki dźwięków z pliku

en: Caution:  this is dangerous and destructive!
    Do you really want to "trim" your recording?
    (It might be smart to save the untrimmed
    version in a sound token before trimming)
pl: Uwaga: to jest niebezpieczne i niszczycielskie!
    Czy na pewo chcesz przyciąć swoje nagranie?
    (Dobrze jest przed przycięciem najpierw zachować
    nieprzyciętą wersję w żetonie dźwięku)

en: Change sound volume
pl: Zmień głośność dźwięku

en: Choose a MIDI file to open
pl: Wybierz plik MIDI do otworzenia

en: Compression method\Currently: {1}
pl: Metoda kompresji\Obecnie: {1}

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Continue playing a paused presentation
pl: Kontynuuj odtwarzanie wstrzymanej prezentacji

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete the selected sound from the sound library
pl: Usuń wybrany dźwięk z listy

en: Disable sound reverb
pl: Wyłącz pogłos

en: Discard the current recording and start making a fresh recording
pl: Odrzuć obecne nagranie i rozpocznij nowe

en: Drag to set the record level
pl: Przeciągnij, aby ustawić poziom nagrywania

en: FFT size (currently {1})
pl: rozmiar FFT (obecnie {1})

en: File name?
pl: Nazwa pliku?

en: GSM (simple compression)
pl: GSM (prosta kompresja)

en: GSM compress sound
pl: skompresuj dźwięk GMS

en: Hands you a tile representing the selected sound
pl: Daje ci kafelek reprezentujący wybrany dźwięk

en: Holds a recorded sound of duration
pl: Zawiera nagrany dźwięk o długości

en: If the selected sound is playing, stop it
pl: Jeśli wybrany dźwięk jest odtwarzany, zatrzymaj go

en: Load
pl: Załaduj

en: MIDI port for input:
pl: Port MIDI wejścia:

en: MIDI port for output:
pl: Port MIDI wyjścia:

en: Mute
pl: Wycisz

en: New file name?
pl: Nowa nazwa pliku?

en: New name for
pl: Nowa nazwa dla

en: No .mid/.midi files found in the Squeak directory
pl: Nie znaleziono plików .mid/.midi w folderze Squeak

en: No compression
pl: Bez kompresji

en: No sound selected
pl: Nie wybrano dźwięku

en: None
pl: Żadne

en: Ogg Speex compress sound
pl: skompresuj dźwięk Ogg Speex

en: Ogg Vorbis compress sound
pl: skompresuj dźwięk Ogg Vorbis

en: On
pl: Włączony

en: Open a PianoRoll
pl: Otwórz Rolkę fortepianiu

en: Open a menu
pl: Otwórz menu

en: Pause
pl: Pauza

en: Pause playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

en: PianoRoll
pl: Rolka fortepianu

en: Play
pl: Graj

en: Play the current recording from its beginning
pl: Graj obecne nagranie od początku

en: Play the score
pl: Odtwórz partyturę

en: Play the selected sound
pl: Odtwórz wybrany dźwięk

en: Playback jumps back to start and continue playing
pl: Odtwarzaj od początku

en: Playback speed
pl: Prędkość odtwarzania

en: Please give a name for this sound
pl: Nazwij ten dźwięk

en: Record
pl: Nagraj

en: Recorded sound duration: {1} second(s)
pl: Długość nagranego dźwięku: {1} sekund(y)

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename the selected sound
pl: Zmień nazwę wybranego dźwięku

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Reverb Disable
pl: Wyłącz pogłos

en: Rewind
pl: Przewiń

en: Rewind to score start
pl: Przewiń do początku

en: Sampling rate (currently {1})
pl: Częstotliwość próbkowania (obecnie {1})

en: Save
pl: Zapisz

en: Save the current recording for future use.
pl: Zapisz obecne nagranie, aby użyć go w przyszłości.

en: ScorePlayer
pl: Odtwarzacz partytury

en: Shows current position in the score
pl: Pokazuje bieżącą pozycję w partyturze

en: Sorry, I cannot find that file
pl: Niestety nie mogę odnaleźć tego pliku

en: Sound Library
pl: Biblioteka Dźwięków

en: Sound Recorder
pl: Nagrywanie Dźwięku

en: Sound Recorder Options
pl: Opcje Nagrywania Dźwięku

en: Sound name?
pl: Nazwa dźwięku?

en: SoundRecorder
pl: RejestratorDźwięku

en: Spectrum Analyzer
pl: Analiza Widmowa

en: Speex (for speech)
pl: Speex (dla mowy)

en: Start a new recording
pl: Zacznij nowe nagranie

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop current recording or playback
pl: Zatrzymaj obecne nagranie lub odtwarzanie

en: This tool allows you to view and manage the "Sound Library", which is the list of named sounds that can be used in the tile-scripting system.
    
    Click on a sound name in the list to select it.  The buttons at the top of the tool apply to the sound you have selected.
    
    Play button -- press this to start playing the selected sound.
    
    Stop button -- if the selected sound is playing, pressing this will stop it.
    
    Tile button -- Click on this to obtain a scripting tile representing the selected sound.
    
    Rename button -- allows you to rename the selected sound.
    
    Delete button -- allows you to delete the selected sound from the Sound Library.  All tiles that formerly pointed to this sound will be changed to point to "croak" instead.
    
    Load button -- allows you to load a sound into the Sound Library from a file.
    
    You can also add sounds to the Sound library using the Sound Recorder, and also by dragging an external sound file (e.g. a file with extensions .wav or .aif)  into etoys.
    
    Note: the "universal" sounds built in to the system cannot be renamed or deleted.
    
    Additionally, a command for opening a "wave editor" tool on the selected sound can be found in the tool's halo menu.
pl: To narzędzie pozwala ci przeglądać i zarządzać "Biblioteką dźwięków", która jest listą nazwanych dźwięków, które moją być używane w systemie skryptowania z kafelkami.
    
    Kliknij na nazwę dźwięku na liście, aby go wybrać. Przyciski na górze narzędzia stosują się do wybranego dźwięku.
    
    Przycisk Odtwórz -- naciśnij go, aby rozpocząć odtwarzanie wybranego dźwięku.
    
    Przycisk Zatrzymaj -- gdy wybrany dźwięk jest odtwarzany, naciśnięcie go zatrzyma odtwarzanie.
    
    Przycisk Kafelek -- kliknij na niego, aby otrzymać kafelek do skryptowania, reprezentujący wybrany dźwięk.
    
    Przycisk Zmień nazwę -- pozwala zmienić nazwę wybranego dźwięku.
    
    Przycisk Usuń -- pozwala usunąć wybrany dźwięk z Biblioteki dźwięków. Wszystkim kafelkom, które go używały, zostanie zmieniony dźwięk na "skrzek".
    
    Przycisk Załaduj -- pozwala załadować dźwięk do Biblioteki dźwięków z pliku.
    
    Możesz także dodać dźwięki do Biblioteki dźwięku używając Nagrywania dźwięku oraz poprzez przeciągnięcie na etoys zewnętrznego pliku dźwiękowego (np. pliku z rozszerzeniem .wav lub .aif).
    
    Uwaga: "uniwersalnym" dźwiękom wbudowanym w system nie można zmienić nazwy ani nie można ich usunąć.
    
    Dodatkowo, w halo menu narzędzia możesz znaleźć polecenie otwarcia na wybranym dżwięku narzędzia "edytor fali".

en: Tile
pl: Kafelek

en: Unnamed
pl: Bezimienny

en: Volume slider
pl: Suwak głośności

en: Vorbis (for music)
pl: Vorbis (dla muzyki)

en: Wave editor
pl: Edytor dźwięku

en: When red, it means you are currently recording
pl: Jest czerwone podczas nagrywania

en: You can not compress this sound
pl: Nie możesz skompresować tego dźwięku

en: You can not delete this sound
pl: Nie możesz skasować tego dźwięku

en: You can not rename this sound
pl: Nie możesz zmienić nazwy tego dźwięku

en: [pause]
pl: [pauza]

en: add channel
pl: dodaj kanał

en: add keyboard
pl: dodaj klawiaturę

en: add movie clip player
pl: dodaj odtwarzacz klipów wideo

en: camera
pl: kamera

en: chirp
pl: ćwierk

en: chomp
pl: chrupanie

en: choose compression...
pl: wybierz kompresję...

en: choose which data-compression scheme should be used to encode the recording.
pl: wybierz schemat kompresji danych, który ma być użyty w kodowaniu nagrania.

en: chord
pl: akord

en: click
pl: klik

en: clink
pl: brzęk

en: close MIDI port
pl: zamknij port MIDI

en: close drag and drop
pl: zamknij przeciągnij i upuść

en: contract time
pl: skurcz czas

en: copy
pl: kopiuj

en: coyote
pl: kojot

en: croak
pl: skrzek

en: cut
pl: wytnij

en: del
pl: skasuj

en: display type (currently {1})
pl: tryb wyświetlania (obecnie {1})

en: dotted
pl: kropkowany

en: eighth
pl: ósemka

en: expand time
pl: rozciągnij czas

en: half
pl: półnuta

en: hand me a sound token
pl: daj mi żeton dźwięku

en: hands you a lozenge representing the current sound,  which you can drop into a piano-roll or an event-roll, or later add to the sound library.  Double-click on it to hear the sound
pl: daje ci romb reprezentujący bieżący dźwięk, który możesz umieścić w rolce fortepianu lub rolce wydarzenia albo dodać później do biblioteki dźwięków. Kliknij na nim podwójnie, aby usłyszeć dźwięk

en: help
pl: pomoc

en: hide beat lines
pl: ukryj linie uderzeń

en: hide measure lines
pl: ukryj linie pomiaru

en: horn
pl: klakson

en: kindly give the sound a name:
pl: proszę nadać temu dźwiękowi nazwę:

en: laugh
pl: śmiech

en: make a pause marker
pl: utwórz znacznik pauzy

en: maximum record-level
pl: maksymalny poziom nagrywania

en: meow
pl: miauczenie

en: minimum record-level
pl: minimalny poziom nagrywania

en: motor
pl: silnik

en: new MIDI controller
pl: nowy kontroler MIDI

en: no sound recorded yet
pl: nie nagrano jeszcze dzwięku

en: normal
pl: normalny

en: open
pl: otwórz

en: open a MIDI file
pl: otwórz plik MIDI

en: open a tool which, operating with the selected sound as a point of departure, will allow you to construct a new "instrument"
pl: otwórz narzędzie, które używając wybranego dźwięku jako punktu wyjścia, pozwoli na ci na stworzenie nowego "instrumentu"

en: open a wave-editor tool with this sound as its iniital sound
pl: otwórz edytor dźwięku z tym dźwiękiem jako dźwiękiem początkowym

en: open drag and drop
pl: otwórz "przeciągnij i upuść"

en: open in midi player
pl: otwórz w odtwarzaczu midi

en: open the midi-player tool on this file
pl: otwórz odtwarzacz midi w tym pliku

en: open up the wave-editor tool to visualize and to edit the sound recorded
pl: otwórz edytor dźwięku, aby zwizualizować i edytować nagrany dzwięk

en: open wave editor
pl: otwórz edytor dźwięku

en: opens a flap which contains instructions
pl: otwiera zakładkę zawierającą instrukcje

en: paste
pl: wklej

en: paste...
pl: wklej...

en: peaks
pl: szczyty

en: play via MIDI
pl: graj przez MIDI

en: play via built in synth
pl: graj wbudowanym syntezatorem

en: please record a sound first
pl: najpierw nagraj dźwięk

en: quarter
pl: ćwierćnuta

en: quints
pl: kwintola

en: read file
pl: czytaj plik

en: reload instruments
pl: załaduj ponownie instrumenty

en: remove any blanks space at the beginning and/or end of the recording.  Caution -- this feature seems to be broken, at least on some platforms, so use at your own risk.  For safety, save this sound in its untrimmed form before venturing to trim.
pl: usuń puste miejsca na początku i/lub na końcu nagrania. Ostrożnie -- ta funkcja wygląda na uszkodzoną na niektórych platformach, używaj na własną odpowiedzialność. Dla bezpieczeństwa, zachowaj dźwięk w jego nieprzyciętej formie zanim zdecydujesz się na jego przycięcie.

en: save as AIFF file
pl: zapisz jako plik AIFF

en: save as Sun AU file
pl: zapisz jako plik Sun AU

en: save as WAV file
pl: zapisz jako plik WAV

en: scrape
pl: skrobanie

en: scratch
pl: drapanie

en: scritch
pl: pisk

en: select codec
pl: wybierz kodek

en: set FFT size
pl: ustaw rozmiar FFT

en: set MIDI port
pl: ustaw port MIDI

en: set display type
pl: ustaw tryb wyświetlania

en: set sampling rate
pl: ustaw częstotliwość próbkowania

en: show beat lines
pl: pokaż linie uderzeń

en: show compression
pl: pokaż kompresję

en: show measure lines
pl: pokaż linie pomiaru

en: signal
pl: sygnał

en: silence
pl: cisza

en: sixteenth
pl: szestanstka

en: slow
pl: wolno

en: soft
pl: cicho

en: sonogram
pl: spektogram

en: sorry, that name is already taken
pl: niestety, ta nazwa jest już zajęta

en: sorry, that name is already used.
pl: niestety, ta nazwa została już użyta.

en: spectrum
pl: widmo częstotliwościowe

en: splash
pl: plusk

en: time
pl: czas

en: trim
pl: przytnij

en: triplets
pl: triola

en: unable to trim any more, sorry
pl: niestety, nie można bardziej przyciąć

en: unnamed
pl: bez nazwy

en: warble
pl: tryl

en: wave editor
pl: edytor dźwięku

en: whole
pl: cała nuta
