eToys - en to pl translation catalogue (857 entries)

en: 160x120, 320x240 or 640x480
pl: 160x120, 320x240 lub 640x480

en: A count of my embedded objects that want to act as pins for connections
pl: Liczba osadzonych obiektów, które mają służyć jako pin dla połączeń

en: A graphic for the current frame
pl: Grafika dla bieżącej ramki

en: A morph with the last frame
pl: Morf z ostatnią klatką

en: A number representing the current position of the knob.
pl: Liczba reprezentująca aktualną pozycję na pokrętle.

en: A number representing the current position of the movie/sound.
pl: Liczba reprezentująca bieżącą pozycję filmu / dźwięk.

en: A number representing the volume of the movie.
pl: Numer reprezentujący głośność filmu.

en: A player with the last frame
pl: Gracz z ostatnią klatką

en: A string rendition of myself
pl: Wykonanie własnego napisu

en: Add a vertex at my current cursor position
pl: Dodaj wierzchołek w bieżącym położeniu kursora

en: Add a vertex at the beginning of my vertices list
pl: Dodaj wierzchołek na początku mojej listy wierzchołków

en: Add a vertex to the end of my vertices list
pl: Dodaj wierzchołek na końcu mojej listy wierzchołków

en: Add the object at the beginning of my contents list.
pl: Dodaj obiekt na początku mojego spisu treści.

en: Add the object to my contents
pl: Dodaj obiekt do mojej zawartości

en: Add the object to my contents at my current cursor position
pl: Dodaj obiekt do mojej zawartości w miejscu znajdowania się kursora

en: Add the object to the end of my contents list.
pl: Dodaj obiekt na koniec mojego spisu treści.

en: All my characters except the first one
pl: Wszystkie moje znaki z wyjątkiem pierwszego

en: Alpha value of my color from 0 to 100
pl: Wartości alfa mojego koloru od 0 do 100

en: Blue value of my color from 0 to 100
pl: Wartość niebieskiego mojego koloru od 0 do100

en: Boolean
pl: Logiczny

en: BorderStyle
pl: Styl Obramowania

en: Brightness value of my color from 0 to 100
pl: Jasność mojego koloru (ilość światła) od 0 do 100

en: Bring all out-of-container subparts back into view.
pl: Przywróć widok wszystkich części, które znajdowały się poza polem.

en: Button 1 pressed
pl: Przycisk 1 wciśnięty

en: Button 2 pressed
pl: Przycisk 2 wciśnięty

en: ButtonPhase
pl: Faza Przycisku

en: Change the heading of the object by the specified amount
pl: Zmiana pozycji obiektu o podaną ilość

en: Clear all the pen trails in the interior.
pl: Wyczyść ślady pisaka, które są w środku.

en: Clear the graph of current contents
pl: Wyczyść wykres aktualnych zawartości

en: Color
pl: Kolor

en: Create a new card
pl: Stwórz nową kartę

en: CustomEvents
pl: Własne Wydarzenie

en: Delete all pages in the scraps book
pl: Usuń wszystkie strony w książce fragmentów

en: Delete the current card
pl: Usuń bieżącą kartę

en: Dial a telephone number
pl: Wykręć numer telefonu

en: Display the world as a blueprint
pl: Wyświetl świat jako schemat

en: Display the world normally
pl: Wyświetl świat normalnie

en: Erase all speech bubbles attached to this object, if any
pl: Jeśli znajdują się jakieś bąbelki mowy dołączone do tego elementu, usuń wszystkie

en: Flip the picture left to right
pl: Obróć obrazek z lewej na prawą

en: Flip the picture upside down
pl: Obróć obraz do góry nogami

en: Free the bubble from following an object
pl: Uwolnij bańkę od podążania za obiektem

en: Go to the first card of the current background
pl: Przejdź do pierwszej karty bieżącego tła

en: Go to the first card of the entire stack
pl: Przejdź do pierwszej karty ze stosu

en: Go to the last card of the current background
pl: Przejdź do ostatniej karty bieżącego tła

en: Go to the last card of the entire stack
pl: Przejdź do ostatniej karty ze stosu

en: Go to the next card
pl: Przejdź do następnej karty

en: Go to the previous card
pl: Przejdź do poprzedniej karty

en: Graphic
pl: Wykres

en: Green value of my color from 0 to 100
pl: Wartość zielonego mojego koloru od 0 do 100

en: Hide the navigation bar at the top of the screen
pl: Ukryj pasek nawigacyjny u góry ekranu

en: Horizontal resizing
pl: Rozmiar poziomy

en: How long vertices are within me
pl: Procent wierzchołków wskazujących

en: How many characters I have
pl: ile mam znaków

en: How many elements are within me
pl: Ile elementów znajduje się w moim obrębie

en: How many pages here are in the book
pl: Ile stron jest w książce

en: How many vertices are within me
pl: ile wierzvhołków posiadam

en: How the picture should change when the heading is modified
pl: Jak powinien się zmienić obraz kiedy pozycja jest zmieniana

en: Hue value of my color from -180 to 180
pl: Wartość barwy mojego koloru od 180 do 180

en: If there is a horizontal axis present, gives the horizontal coordinate of the center of this object with respect to that axis
pl: Jeśli występuje pozioma oś, to podaje poziome wartości centrum obiektu w odniesieniu do tej osi

en: If there is a vertical axis present, gives the vertical coordinate of the center of this object with respect to that axis
pl: Jeśli występuje pionowa oś, to podaje pionowe wartości centrum obiektu w odniesieniu do tej osi

en: If there is are axes present, gives the coordinate of the center of this object with respect to those axes
pl: Jeśli występują osie, to podają wartości środka obiektu w odniesieniu do tych osi

en: If true, only whole numbers are used as values; if false, fractional values are allowed.
pl: Jeśli to prawda, tylko liczb całkowitych są używane jako wartości; jeśli false, wartości ułamkowe są dozwolone.

en: ImageResolution
pl: RozdzielczośćObrazu

en: Initiate painting of a new object in the standard playfield.
pl: Rozpocznij rysowanie nowego obiektu na standardowym polu.

en: Length of this movie in number of frames
pl: Długość filmu w liczbie kadrów

en: Length of this movie in seconds
pl: Długość filmu w sekundach

en: Lets you choose a format for displaying the date
pl: Pozwala na wybranie formatu wyświetlania daty

en: Lift the pens on all the objects in my interior.
pl: Podnieś pisaki na wszystkich obiektach znajdujących się w środku.

en: List direction
pl: Kierunek listy

en: ListDirection
pl: Kierunek listy

en: Load a sine wave as the current graph
pl: Załaduj sinusoidy jako obecny wykres

en: Load the specified sound into the current graph
pl: Załaduj określony dźwięk do bieżącego wykresu

en: Lower the pens on all the objects in my interior.
pl: Opuść pisaki na wszystkich obiektach znajdujących się w środku.

en: Make my picture be the one I remember in my baseGraphic
pl: Dodać moje zdjęcie do podstawowej grafiki

en: Make the bubble follow an object
pl: Spraw, że bańka będzie podążać za obiektem

en: Make the specified sound
pl: Dodaj określony dźwięk

en: Me or my outermost container
pl: ja lub mój zewnętrzny pojemnik

en: Move toward the given object. If the object has an instance variable named speed, the speed of the motion will be governed by that value
pl: Przesuń w kierunku danego obiektu. Jeśli obiekt ma pozycję zmienną zwaną prędkością, prędkość ruchu będzie regulowana przez tą wartość

en: Moves the object forward in the direction it is heading
pl: Przenosi obiekt do przodu w kierunku nagłówka

en: My hash value
pl: liczba elementów które składają się

en: My physical size
pl: Mój fizyczny rozmiar

en: My total length
pl: Moja całkowita długość

en: Number
pl: Liczba

en: Open a dialog to configure the video device
pl: Otwórz okno, aby skonfigurować urządzenie wideo

en: Open up an Explorer on this object
pl: Otwórz Explorer na tym obiekcie

en: Patch
pl: Łatka

en: Play the current graph as a sound
pl: Odtwarzać bieżący wykres jako dźwięk

en: Play until the given position, then stop
pl: Graj do danej pozycji, potem zatrzymaj

en: Player
pl: Gracz

en: Point
pl: Punkt

en: Prints a description of the object directly to the screen
pl: Drukuje opis przedmiotu bezpośrednio na ekranie

en: Prints a description of the object to the Transcript
pl: Drukuje opis obiektu Transcript

en: Put up a pre-debug notifier
pl: Wystaw powiadomienie przed dubugowaniem

en: Put up message box for the user
pl: Przygotować okno komunikatu dla użytkownika

en: Red value of my color from 0 to 100
pl: Wartość czerwonego mojego koloru od 0 do 100

en: Remove a vertex at the vertex cursor
pl: Usuń wierzchołek na końcu kursora

en: Remove all elements from the playfield
pl: Usuń wszystkie elementy z pola gry

en: Remove all vertices but my current cursor position vertex
pl: Usuń wszystkie wierzchołki oprócz tego na pozycji mojego kursora

en: Remove the vertex at my current cursor position
pl: Usuń wierzchołek z mojej bierzącej pozyci kursora

en: Resize the player to match the cameras frame size
pl: Zmień rozmiar gracza żeby zmieścił się w kadrze kamery

en: Resizing
pl: Zmiana rozmiaru

en: Reverse the graph
pl: Odwróć wykres

en: Rewind the movie/sound
pl: Przewiń film/dźwięk

en: RotationStyle
pl: styl obrotu

en: Saturation value of my color from 0 to 100
pl: Wartość nasycenia mojego koloru od 0 do 100

en: ScriptName
pl: NazwaSkryptu

en: Send a message to all graph predecessors
pl: Wyślij wiadomość do wszystkich poprzedników wykresu

en: Send a message to all graph successors
pl: Wyślij wiadomość do wszystkich następców wykresu

en: Send a message to all of my embedded objects
pl: Wyślij komunikat do wszystkich zawartych we mnie obiektów

en: Send a message to all of my embedded objects that want to act as pins for connections
pl: Wyślij wiadomość do wszystkich moich obiektów, które chcą działać jako piny do połączeń

en: Send a message to all the connectors whose destination end is connected to me
pl: Wyślij wiadomość do wszystkich gniazd, których cel końcowy jest podłączony do mnie

en: Send a message to all the connectors whose source end is connected to me
pl: Wyślij wiadomość do wszystkich gniazd, których źródło jest podłączone do mnie

en: Send a message to all the objects inside the playfield
pl: Wyślij wiadomość do wszystkich obiektów w polu gry

en: Set the trail style for pens of all objects within
pl: Ustaw styl śladu pisaka dla wszystkich obiektów

en: Show a number in a speech bubble
pl: Pokaż liczbę w bąbelku mowy

en: Show a number in a thought bubble
pl: Pokaż liczbę w bąbelku myśli

en: Show a picture in a speech bubble
pl: Pokaż obraz w bąbelku mowy

en: Show a picture in a thought bubble
pl: Pokaż obraz w bąbelku myśli

en: Show a text in a speech bubble
pl: Pokaż tekst w bąbelku mowy

en: Show a text in a thought bubble
pl: Pokaż tekst w bąbelku myśli

en: Show an object in a speech bubble
pl: Pokaż przedmiot w bąbelku mowy

en: Show an object in a thought bubble
pl: Pokaż przedmiot w bąbelku myśli

en: Show the current month and highlight the current day on it
pl: Pokaż aktualny miesiąc i zaznacz bieżący dzień

en: Show the navigation bar at the top of the screen
pl: Pokaż pasek nawigacyjny u góry ekranu

en: Shows the name of the selected day
pl: Pokazuje nazwę wybranego dnia

en: Shows the name of the selected month
pl: Pokazuje nazwę wybranego miesiąca

en: Shows the selected date
pl: Pokazuje wybraną datę

en: Shows the selected day and lets you modify it
pl: Pokazuje wybrany dzień i pozwala wprowadzić zmiany

en: Shows the selected month and lets you modify it
pl: Pokazuje wybrany miesiąc i pozwala wprowadzić zmiany

en: Shows the selected year and lets you modify it
pl: Pokazuje wybrany rok i pozwala wprowadzić zmiany

en: Shuffle the contents of the playfield
pl: Pomieszaj zawartość pola gry

en: Shuffle the vertices
pl: Pomieszaj wierzchołki

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Start playing the movie/sound
pl: Odtwórz film/dźwięk

en: Stop playing the movie/sound
pl: Zatrzymaj odtwarzanie filmu/dźwięku

en: String
pl: Ciąg znaków

en: Tells whether the smallest value is at the top/left (descending = false) or at the bottom/right (descending = true)
pl: Informuje, jeśli najmniejsza wartość znajduje się na górze / w lewo (malejąco = fałsz) lub na dole / prawo (malejąco = prawda)

en: The Julian day of the selected date
pl: Wybrana data w formacie juliańskim

en: The Player at my first end
pl: Obiekt na moim pierwszym krańcu

en: The Player at my second end
pl: Gracz na moim drugim krańcu

en: The X coordinate of my first end
pl: współrzędna x mojego pierwszego krańca

en: The X coordinate of my midpoint
pl: współrzędna x mojego punktu środkowego

en: The X coordinate of my second end
pl: współrzędna x mojego drugiego krańca

en: The Y coordinate of my first end
pl: współrzędna y mojego pierwszego krańca

en: The Y coordinate of my midpoint
pl: współrzędna y mojego środkowego punktu

en: The Y coordinate of my second end
pl: współrzędna y mojego drugiego krańca

en: The abscissa of this point on the curve
pl: Odcięta punktu na osi

en: The amount of displacement
pl: Wartość przesunięcia

en: The angle between the positive x-axis and the vector connecting the origin to the object's position
pl: Kąt pomiędzy dodatnią osią x i wektorem łączącym początek z pozycją obiektu

en: The angle of my forward direction without rotating myself
pl: Kąt mojego kierunku do przodu, bez obracania się

en: The angle to another turtle
pl: Kąt innego żółwia

en: The angle, in degrees, that my heading vector makes with the positive x-axis
pl: Kąt (w stopniach) między moim wektorem kierunku i dodatnią osią x

en: The angular displacement
pl: Przesunięcie kątowe

en: The attachment edge -- which edge or corner the watcher should be aligned with
pl: Brzeg przyłączenia - do którego brzegu lub rogu powinien być wyrównany obserwator

en: The blue component in specified patch.
pl: Niebieski komponent w specjalnej przestrzeni.

en: The bottom edge
pl: Dolna krawędź

en: The brightness under the center of the object
pl: Jasność poniżej centrum przedmiotu

en: The bubble currently attached to this object
pl: Bańka aktualnie przyłączona do tego obiektu

en: The cell inset
pl: Dodanie komórki

en: The character at the my cursor position
pl: Znak mojej pozycji kursora

en: The characters in my contents
pl: Znaki w moim zestawie

en: The characters of the objects inside me, laid end to end
pl: Znaki obiektu we mnie, położone końcami do siebie

en: The color hue of the data
pl: Odcień koloru danych

en: The color of the background behind the text
pl: Kolor tła za tekstem

en: The color of the drop shadow
pl: Kolor cienia

en: The color of the object
pl: Kolor obiektu

en: The color of the object's border
pl: Kolor konturu obiektu

en: The color of the slider
pl: Kolor suwaka

en: The color of the text
pl: Kolor tekstu

en: The color under the center of the object
pl: Kolor poniżej centrum przedmiotu

en: The current cursor location, wrapped back to the beginning if appropriate
pl: Od aktualnej pozycji wróć do początku w razie potrzeby

en: The current key
pl: Obecny klawisz

en: The distance to another object
pl: Odległość od innego obiektu

en: The distance to another turtle
pl: Odległość do innego żółwia

en: The distance to sample the values for calculating highest gradient.
pl: Odległość do próbki wartości do obliczenia najwyższyeggo gradientu.

en: The elapsed time in seconds
pl: Pozostały czas w sekundach

en: The factor by which the object is magnified
pl: Czynnik, przez który obiekt jest powiększony

en: The factor by which the tool magnifies whatever it is looking at
pl: Czynnik przez który narzędzie powiększa na cokolwiek patrzysz

en: The first character in my contents
pl: Pierwszy znak w moim zestawie

en: The first object in my contents
pl: Pierwszy obiekt w moim zestawie

en: The flag that governs the visibility of turtle
pl: Flaga kontrolująca widoczność żółwia

en: The graphic comprising the current pen trails.
pl: Wykres zawierający obecne ślacy pisaka.

en: The graphic shown in the background of this object
pl: Wykres pokazany w tle tego obiektu

en: The green component in specified patch.
pl: Zielony komponent w specjalnej przestrzeni.

en: The heading I would need to have to face directly toward another object
pl: Kierunek, który musiałbym przyjąć żeby znaleźć się dokładnie naprzeciw innego obeiktu

en: The height
pl: Wysokość

en: The highlight color for the navigator bar
pl: Kolor podświetlenia dla paska nawigacji

en: The horizontal displacement
pl: Przesunięcie poziome

en: The horizontal scrolling stride when data is going off the edge.
pl: Poziome przewinięcie, gdy dane wykraczają za brzeg.

en: The index of the chosen element
pl: Indeks wybranego elementu

en: The index of the chosen vertex of vertices
pl: Indweks wybranych wierzchołków

en: The last character in my contents
pl: Ostatni znak w moim zestawie

en: The last unhandled keystroke
pl: Ostatnie niekontrolowane wciśnięcie klawisza

en: The last value obtained
pl: Ostatnia uzyskana wartość

en: The layout inset
pl: Układ komórki

en: The left edge
pl: Lewa krawędź

en: The length
pl: Długość

en: The length of the vector connecting the origin to the object's position
pl: Długość wektora łączącego początek z pozycją obiektu

en: The list centering
pl: Dostosowanie listy

en: The luminance under the center of the object
pl: Poświata poniżej centrum przedmiotu

en: The math item value
pl: Wartość pozycji matematycznej

en: The maximum of the range drawn in the graph
pl: Maksymalny zakres na wykresie

en: The minimum of the range drawn in the graph
pl: Minimalny zakres na wykresie

en: The name by which I am known
pl: Nazwa pod którą jestem znany(a)

en: The name for the subtitles file
pl: Nazwa pliku z napisami

en: The name for the video file
pl: Nazwa pliku video

en: The name of the arrow at my first end
pl: Nazwa strzałki na moim pierwszym krańcu

en: The name of the arrow at my second end
pl: Nazwa strzałki na moim drugim krańcu

en: The name of the class of the object
pl: Nazwa klasy obiektu

en: The number of connectors whose destination end is connected to me
pl: liczba złaczy końcem połączona ze mną

en: The number of connectors whose source end is connected to me
pl: liczba złaczy którego jestem źródłem

en: The number of pages in the scraps book.
pl: Numer stron w książce fragmentów.

en: The number represented by my contents
pl: Numer reprezentowany przez moją zawartość

en: The number represented when the knob is at the left or top of the slider; the smallest value returned by the slider.
pl: Numer reprezentujący gdy pokrętło jest po lewej stronie lub na górze suwaka, najmniejsza wartość zwracana przez suwak.

en: The number represented when the knob is at the right or bottom of the slider; the largest value returned by the slider.
pl: Numer reprezentujący gdy pokrętło jest po prawej lub na dole suwaka; największe wartości zwracanye przez suwak.

en: The object this bubble is currently following
pl: Obiekt, za którym aktualnie podąża bańka

en: The ordinal number of the current card
pl: Numer porządkowy bieżącej karty

en: The ordinal number of the current page
pl: Numer porządkowy bieżącej strony

en: The picture currently being worn
pl: Obraz używany w tym momencie

en: The picture originally painted for this object, but can subsequently be changed via menu or script
pl: Zdjęcie oryginalne malowanie dla tego obiektu, ale mogą być następnie zmienione przez menu lub skrypt

en: The position among my characters that replacement text would go
pl: Pozycja w aktualnym tekście, gdzie może zostać umieszczony tekst zastępczy

en: The position of the object, expressed as a point
pl: Pozycja obiektu, wyrażona jako punkt

en: The rate for the decay function.
pl: Stawka dla funkcji rozkładu.

en: The rate for the diffusion function.
pl: Stawka dla funkcji dyfuzji.

en: The red component in specified patch.
pl: Czerwony komponent w specjalnej przestrzeni.

en: The right edge
pl: Prawa krawędź

en: The sample value at the current cursor location
pl: Wartość próbki w aktualnym miejscu kursora

en: The saturation under the center of the object
pl: Nasycenie poniżej centrum przedmiotu

en: The second color used when gradientFill is in effect
pl: Drugi kolor do stworzenia gradientu

en: The style of the object's border
pl: Styl konturu obiektu

en: The time in milliseconds the current key has been pressed
pl: Czas wciśnięcia obecnego klawisza w milisekundach

en: The top edge
pl: Górna krawędź

en: The vertical displacement
pl: Przesunięcie pionowe

en: The width
pl: Szerokość

en: The width of the main part of the Connector
pl: Szerokość głównej części łącznika

en: The width of the object's border
pl: Szerokość konturu obiektu

en: The wording on the button
pl: Tekst na przycisku

en: The x coordinate
pl: Współrzędna X

en: The x coordinate in the DrGeoII world coordinate system
pl: Współrzędna x w świecie układu współrzędnych DrGeoll

en: The x coordinate of rotation center in parent's coordinate system.
pl: Współrzędna x środka obrotu w układzie współrzędnych obiektu nadrzędnego.

en: The x coordinate of the mouse pointer
pl: Współrzędna x kursora myszy

en: The x coordinate value at the vertex cursor
pl: wartość współrzędnych X kursora na wierzchołku

en: The y coordinate
pl: Współrzędna Y

en: The y coordinate in the DrGeoII world coordinate system
pl: Współrzędna y w świecie układu współrzędnych DrGeoll

en: The y coordinate of rotation center in parent's coordinate system.
pl: Współrzędna y środka obrotu w układzie współrzędnych obiektu nadrzędnego.

en: The y coordinate of the mouse pointer
pl: Współrzędna y kursora myszy

en: The y coordinate value at the vertex cursor
pl: Wartość współrzędnej y na wierzchołku kursora

en: TrailStyle
pl: Styl śladu

en: True if I am displaying a cursor and listening for keystrokes
pl: Aktywny jeśli wyświetlam kursor i czekam na naciśnięcie klawisza

en: Unhide all hidden objects.
pl: Pokaż wszystkie ukryte obiekty.

en: Vertical resizing
pl: Pionowe zmiany rozmiaru

en: Video brightness
pl: Jasność wideo

en: Video contrast
pl: Kontrast wideo

en: Video resolution
pl: Rozdzielczość wideo

en: WebCamResolution
pl: Rozdzielczość kamery Internetowej

en: When the script should fire
pl: Kiedy skrypt powinien zostać aktywowany

en: Whether I am drawn as a smooth curve
pl: Jeśli rysuję łagodną krzywą

en: Whether I am limited to horizontal and vertical segments
pl: Jeśli jestem ograniczony do segmentów poziomych i pionowych

en: Whether I should be act as a pin for connections when embedded in another object
pl: Czy mam służyć jako pin dla połączeń, gdy jestem osadzony w innym obiekcie

en: Whether a drop of a value tile, such as "car's x", on the desktop, should produce a watcher for that value
pl: Czy powstająca na pulpicie wartość, np. "x samochodu", powinna powodować pojawienie się obserwatora tej wartości.

en: Whether a drop shadow is shown
pl: Czy cień jest pokazany

en: Whether a gradient fill should be used
pl: Czy wypełnienie gradientalne powinno być użyte

en: Whether a simple mouse-drag on this object should allow it to be picked up
pl: Czy można przenieść obiekt za pomocą myszy

en: Whether an object hitting the edge of the screen should be kept "fenced in", rather than being allowed to escape and disappear
pl: Czy jeżeli jakiś obiekt uderzy o brzeg ekranu, to powinien raczej pozostać w obszarze pulpitu niż uciekać i znikać z pola widzenia.

en: Whether corners should be rounded
pl: Czy roi powinny być zaokrąglone

en: Whether drop is enabled
pl: Czy opuszczanie jest właczone

en: Whether objects embedded in me may be used as connection pins
pl: Czy obiekty osadzone we mnie mogą być używane jako piny połączeń

en: Whether or not the pointer should show the cursor location
pl: Czy wskaźnik powinien pokazywać pozycję kursora czy nie

en: Whether or not the pointer should track the cursor location
pl: Czy wskaźnik powinien pokazywać drogę kursora czy nie

en: Whether or not to clip my submorphs
pl: Czy przyciąć obiekty

en: Whether page controls are showing in the book
pl: Czy wyświetlić sterowniki książki

en: Whether page controls are shown at the top of the book
pl: Czy wyświetlić sterowniki książki na górze

en: Whether page controls are shown in short form
pl: Czy sterowniki strony wyświetlić w zminimalizowanej formie

en: Whether pen trails should reflect small movements within the same tick or only should integrate all movement between ticks
pl: Czy ślady pisaka powinny zaznaczać małę ruchy samym tyknięciem czy powinny zintegrować wszystkie ruchy pomiędzy tykaniem

en: Whether scripts should continue to run while you're using the painting system
pl: Czy skrypty powinny pozostawać aktywne w czasie, gdy korzystasz z narzędzi rysunku.

en: Whether the camera is on/off
pl: Czy kamera jest włączona/wyłączona

en: Whether the current key is pressed at the moment
pl: Czy obecny klawisz jest wciśnięcy w danym momencie

en: Whether the default green halo handle (at the top right of the halo) should, for scripted objects, be the olive-green handle, signifying that use will result in a sibling instance.
pl: Czy zielony przycisk w prawym górnym rogu ekranu powinien być dla obiektów opatrzonych skryptem punktem stwarzania Duplikatów.

en: Whether the display scale is relative to the actual maximum and minimum values in data
pl: Czy skala wyświetlana jest relatywna w stosunku do rzeczywistych wartości maksymalnych i minimalnych w danych

en: Whether the gif is playing
pl: Czy gif jest odtwarzany

en: Whether the gif opaque
pl: Czy gif jest nieprzezroczysty

en: Whether the gradient fill, if used, should be radial
pl: Czy wypełnienie gradientalne jeśli zostanie użyte powinno być liniowe

en: Whether the handles are showing
pl: Czy uchwyty są wyświetlane

en: Whether the line is curved
pl: Czy linia jest krzywa

en: Whether the line is opened
pl: Czy linia jest otwarta

en: Whether the morph is in auto-extent mode
pl: Czy morf jest w trybie automatycznego rozciągnięcia

en: Whether the movie/sound is being played
pl: Czy film/dźwięk jest odtwarzany

en: Whether the movie/sound will play in an endless loop
pl: Czy film / dźwięk będzie grać w kółko

en: Whether there are any pen trails on the playfield
pl: Jeśli jest jakiś ślad pisaka w polu gry

en: Whether this is resistant to easy removal via the pink X halo handle.
pl: czy można łatwo usunąć przez różowy uchwyt X halo.

en: Whether this object should be blind to all input
pl: Obiekt nie odpowiada na rzadną akcję

en: Whether tiles representing a player should be suppressed in Viewers and Scriptors belonging to that player
pl: Czy płytki reprezentujące gracza powinny być usunięte z należących do niego przeglądarek i skryptów

en: Whether to allow "custom events" in etoys.
pl: Czy zezwolić na "własne wydarzenia" w etoys.

en: Whether to use the Vector vocabulary with etoy scripting in this project
pl: Czy używać słownictwa wektorowego ze skryptowaniem etoy w tym projekcie.

en: Which direction the object is facing.  0 is straight up
pl: kierunek w którym zwrócony jest obiekt.  O jest prosto

en: Wrap direction
pl: kierunek Wrap

en: act when
pl: działaj gdy

en: add a label at my middle
pl: dodaj etykietę na środku

en: add a vertex at beginning
pl: dodaj wierzchołek na początek

en: add a vertex at end
pl: dodaj wierzchołek na koniec

en: add label
pl: dodaj etykietę

en: add my image to the pen trails
pl: dodać swoje zdjęcie do trasy ołówka

en: add my image to the pen trails and go away
pl: dodać swoje zdjęcie do trasy ołówka i wyjść

en: add patch to display list
pl: dodaj poprawki, aby wyświetlić listę

en: add to patch display list
pl: dodaj do listy poprawek

en: add to turtle display list
pl: dodaj do listy żółwia

en: add turtle to display list
pl: dodaj żółwia aby wyświetlić listę

en: align after
pl: wyrównać po

en: all but first
pl: wszystkie oprócz pierwszego

en: allow etoy user custom events
pl: pozwól użytkownikowi etoys na własne wydarzenia

en: allowing chord
pl: dozwolony akord

en: allows connection to embedded pins
pl: pin pozwala na połączenie

en: alpha
pl: alfa

en: amount
pl: ilość

en: an empty script
pl: pusty skrypt

en: angle
pl: kąt

en: angle to
pl: kąt

en: append characters
pl: dodawać znaki

en: append the given string
pl: dołącz podany ciąg

en: as object
pl: jako obiekt

en: attach to
pl: dołącz do

en: attachment
pl: załącznik

en: attachment edge
pl: brzeg przyczepienia

en: attachment offset
pl: wyrównanie załącznika

en: auto extent
pl: automatyczne rozciągnięcie

en: background color
pl: kolor tła

en: base graphic
pl: podstawowy wykres

en: basic
pl: podstawowy

en: batch pen trails
pl: przykładowe ślady pisaka

en: be locked
pl: zablokowane

en: bearing to
pl: skierowany na

en: blue
pl: niebieski

en: blue component from
pl: niebieski komponent z

en: blue component in
pl: niebieski komponent w

en: blue component into
pl: niebieki komponent w

en: book navigation
pl: ksiązka nawigacji

en: border color
pl: kolor konturu

en: border style
pl: styl konturu

en: border width
pl: szerokość konturu

en: bottom
pl: dół

en: bottom edge mode
pl: tryb dolnej krawędzi

en: bounce
pl: odbicie

en: bounce off the edge if hit
pl: odbić jeśli dotyka krawędzi

en: bounce on
pl: odbić na

en: brightness
pl: jasność

en: brightness under
pl: jasność pod

en: bubble
pl: bańka

en: button
pl: przycisk

en: button1
pl: przycisk1

en: button2
pl: przycisk2

en: calendar
pl: kalendarz

en: camera
pl: kamera

en: camera is on
pl: kamera włączona

en: camera point
pl: punkt kamery

en: card number
pl: numer karty

en: cell inset
pl: poza komórką

en: character at cursor
pl: znak kursora

en: characters
pl: obiekty

en: class name
pl: nazwa klasy

en: clear
pl: wyczyść

en: clear all patch
pl: wyczyść wszystkie poprawki

en: clear all pen trails
pl: wyczyść wszystkie ślady

en: clear all pen trails in my containing playfield
pl: wyczyść wszystkie ślady pisaka w moim polu

en: clear pen trails
pl: wyczyść ślady pisaka

en: clear the patch display list
pl: wyczyść listę wyświetlanych poprawek

en: clear the turtle display list
pl: wyczyść listę żółwia

en: clip submorphs
pl: skrót moich obiektów

en: collections
pl: kolekcje

en: color
pl: kolor

en: color & border
pl: kolor i obramowanie

en: color from patch
pl: kolor z przestrzeni

en: color sees
pl: widoczny kolor

en: color to patch
pl: kolor do przestrzeni

en: color under
pl: kolor pod

en: cone position
pl: pozycja stożka

en: configure video device
pl: konfiguruj urządzenie wideo

en: connections to me
pl: połaczenia do mnie

en: connector
pl: łącznik

en: containing object
pl: zawierające obiekt

en: contrast
pl: kontrast

en: copy
pl: kopiuj

en: count
pl: liczenie

en: current key
pl: bieżący klucz

en: cursor
pl: kursor

en: curve abscissa
pl: oś odciętych

en: cut off level
pl: poziom odcięcia

en: data color
pl: kolor danych

en: date
pl: data

en: date format
pl: format daty

en: day
pl: dzień

en: day name
pl: nazwa dnia

en: decay
pl: rozkład

en: decay patch variable
pl: zmienne poprawki rozkładu

en: delete card
pl: usuń kartę

en: delete this turtle
pl: usuń tego żółwia

en: descending
pl: malejąco

en: destination
pl: kierunek

en: destination arrow name
pl: nazwa końca strzałki

en: destination x
pl: koniec x

en: destination y
pl: koniec y

en: detect collision and bounce back
pl: wykrywanie kolizji i odbić

en: determines whether lines, arrows, arrowheads, or dots are used when I put down a pen trail
pl: określa czy linie, strzałki, główki strzałek lub kropki są używane po rozpoczęciu rysowania

en: dial number
pl: szereg cyfr

en: dial number of sound
pl: szereg cyfr dźwięków

en: dial to
pl: wykręć

en: diameter of dot to use when trailStyle is dots
pl: średnica kropki, kiedy jest używana do rysowania

en: die
pl: kończyć

en: diffuse
pl: rozpraszać

en: diffuse patch variable
pl: rozproszone zmienne poprawki

en: diffusion rate
pl: stopień rozproszenia

en: display
pl: wyświetlacz

en: display type
pl: typ rozproszenia

en: distance
pl: odległość

en: distance to
pl: odległość do

en: do
pl: zrób

en: do menu item
pl: do menu

en: do the menu item
pl: do menu

en: dot size
pl: rozmiar punktu

en: drag & drop
pl: przeciągnij i upuść

en: drop enabled
pl: dodawać obiekty

en: drop produces watcher
pl: wywołanie obserwacji produkcji

en: drop shadow
pl: cień

en: element number
pl: numer elementu

en: embeddings
pl: inkrustowane

en: empty script
pl: pusty skrypt

en: empty trash can
pl: opróżnij kosz

en: erase
pl: wymazać

en: evaporation rate
pl: szybkość ulatywania

en: explore
pl: odkrywać

en: fence enabled
pl: ogrodzenie włączone

en: fill & border
pl: wypełnienie i kontur

en: fire
pl: ogień

en: first character
pl: pierwszy znak

en: first element
pl: pierwszy element

en: first page
pl: pierwsza strona

en: flip left right
pl: obróć poziomo

en: flip up down
pl: obróć pionowo

en: focused
pl: zogniskowany

en: follow path
pl: podążaj ścieżką

en: follow the yellow brick road
pl: podążaj drogą z żółtych cegieł

en: forward by
pl: dalej

en: forward direction
pl: kierunek do przodu

en: frame graphic
pl: grafika kadru

en: frequency
pl: częstotliwość

en: frequency-1 of sound
pl: częstotliwość-1 dźwięku

en: frequency-2 of sound
pl: częstotliwość-2 dźwięku

en: frequency-3 of sound
pl: częstotliwość-3 dźwięku

en: frequency1
pl: częstotliwość1

en: frequency2
pl: częstotliwość2

en: frequency3
pl: częstotliwość3

en: geometry
pl: geometria

en: get replicated
pl: zrobić kopię

en: get the value at this position
pl: uzyskać warość na tej pozycji

en: go to first card in background
pl: przejdź do pierwszej karty w tle

en: go to first card of stack
pl: przejdź do pierwszej karty ze stosu

en: go to first page
pl: przejdź do pierwszej strony

en: go to last card in background
pl: przejdź do ostatniej karty w tle

en: go to last card of stack
pl: przejdź do ostatniej karty ze stosu

en: go to last page
pl: przejdź do ostatniej strony

en: go to next card in stack
pl: przejdź do następnej karty ze stosu

en: go to next page
pl: przejdź do następnej strony

en: go to previous card in stack
pl: przejdź do poprzedniej karty ze stosu

en: go to previous page
pl: przejdź do poprzedniej strony

en: go to the given page
pl: przejdź do danej strony

en: go to today
pl: przejdź do dziś

en: goto
pl: przejdź do

en: gradient fill
pl: wypełnienie pochyłe

en: graphic
pl: wykres

en: graphic at cursor
pl: grafika pod kursorem

en: graphics
pl: grafika

en: graphing
pl: wykres

en: green
pl: zielony

en: green component from
pl: zielon komponent z

en: green component in
pl: zielony komponent w

en: green component into
pl: zielony komponent w

en: h resizing
pl: zmiana rozmiaru h

en: halt
pl: blokować

en: has pen trails
pl: ma ślady pisaka

en: hash
pl: elementy

en: heading
pl: nagłówek

en: heading theta
pl: kierunek kątowy

en: height
pl: wysokość

en: hide
pl: ukryj

en: hide navigation bar
pl: ukryj pasek nawigacyjny

en: high pass filter value
pl: wartość filtru górnoprzepustowego

en: highlight color
pl: kolor podświetlenia

en: holder
pl: pojemnik

en: hours
pl: godziny

en: how to map the value in cells to color
pl: jak mapować wartości w komórkach do koloru

en: hue
pl: barwa

en: implicit self in tiles
pl: niejawny użytkownik w płytkach

en: include
pl: zawierać

en: include at beginning
pl: dodać na początku

en: include at cursor
pl: dodać w miejscu znajdowania się kursora

en: include at end
pl: dodać na końcu

en: incoming connection count
pl: ilość przychodzących połączeń

en: inform
pl: informować

en: initiate painting
pl: zacznij malować

en: input
pl: wejście

en: insert a vertex at cursor
pl: wstaw wierzchołek na kursor

en: insert card
pl: włóż kartę

en: insert characters
pl: wstawić znak

en: insert contents of
pl: wstaw zawartość

en: insert the characters from another object at my cursor position
pl: wstaw znaki z innego obiektu w mojej pozycji kursora

en: insert the given string at my cursor position
pl: wstaw podany ciąg w mojej pozycji kursora

en: is gif playing
pl: czy gif jest odtwarzany

en: is over color
pl: jest powyżej koloru

en: is running
pl: odtwarzanie

en: is under mouse
pl: jest pod myszką

en: julian day
pl: dzień juliański

en: kedama turtle
pl: żółw kedama

en: kedama turtle color
pl: kolor żółwia kedama

en: keep ticking while painting
pl: tykanie w czasie rysowania

en: key is pressed
pl: klawisz jest wciśnięty

en: keyboard
pl: klawiatura

en: knob color
pl: kolor pokrętła

en: label
pl: etykieta

en: largest value shown on the axis
pl: największa wartość pokazana na osi

en: last character
pl: ostatni znak

en: last frame
pl: ostatnia klatka

en: last keystroke
pl: ostatni wciśnięty klawisz

en: last page
pl: ostatnia strona

en: last value
pl: ostatnia wartość

en: layout
pl: układ

en: layout inset
pl: układ okna

en: left
pl: lewy

en: left edge mode
pl: tryb lewej krawędzi

en: left right
pl: lewo prawo

en: length
pl: długość

en: length of a radius of the sector
pl: długość promienia sektora

en: level of sound
pl: poziom dźwięku

en: level-1 of sound
pl: poziom-1 dźwięku

en: level-2 of sound
pl: poziom-2 dźwięku

en: level-3 of sound
pl: poziom-3 dźwięku

en: level1
pl: poziom1

en: level2
pl: poziom2

en: level3
pl: poziom3

en: lift all pens
pl: podnieść wszystkie pisaki

en: line is curved
pl: linia jest krzywa

en: line is opened
pl: linia jest otwarta

en: line width
pl: szerokość linii

en: list centering
pl: lista centrowania

en: list direction
pl: kierunek listy

en: listening
pl: słuchanie

en: load sine wave
pl: załaduj sinusoidy

en: load sound
pl: załaduj dźwięk

en: location
pl: położenie

en: location on graph
pl: lokalizacja na wykresie

en: look like
pl: wyglądać jak

en: low pass filter value
pl: wartość filtru dolnoprzepustowego

en: lower all pens
pl: opuścić wszystkie pisaki

en: luminance under
pl: poświata pod

en: magnification
pl: powiększenie

en: magnifier
pl: lupa

en: make a new drawing in the specified playfield
pl: utworzyć nowy rysunek w określonym polu

en: make my color specified in the patch
pl: stwórz mój wyjątkowy kolor przestrzeni

en: make sound
pl: dodaj dźwięk

en: make the given script be "normal"
pl: spraw, aby dany skrypt był "normalny"

en: make the given script be "normal" in the object and all of its siblings
pl: spraw, aby dany skrypt był "normalny" w obiekcie i wszystkich jego podobieństwach

en: make the given script be "paused"
pl: spraw, aby dany skrypt się "zapauzował"

en: make the given script be "paused" in the object and all of its siblings
pl: spraw, aby dany skrypt się "zapauzował" w obiekcie oraz wszystkich jego podobieństwach

en: make the object invisible
pl: ukryj obiekt

en: make the object visible
pl: pokaż obiekt

en: marks per legend
pl: znaki na legendę

en: max val
pl: maksymalna wartość

en: merge blue component from another patch
pl: połączenie niebieskiego komponentu z innego obszaru

en: merge green component from another patch
pl: połączenie zielonego komponentu z innego obszaru

en: merge red component from another patch
pl: połączenie czerwonego komponentu z innego obszaru

en: midpoint x
pl: środkowy punkt x

en: midpoint y
pl: środkowy punkt y

en: min val
pl: minimalna wartość

en: minutes
pl: minuty

en: miscellaneous
pl: różne

en: month
pl: miesiąc

en: month name
pl: nazwa miesiąca

en: more geometry
pl: więcej geometrii

en: motion
pl: ruch

en: mouse x
pl: oś x myszy

en: mouse y
pl: oś y myszy

en: move toward
pl: przesuń się do przodu

en: movie controls
pl: sterowniki filmu

en: my frequency
pl: moja częstotliwość

en: my index in my container
pl: mój indeks jest moją przechowalnią

en: name
pl: nazwa

en: navigator
pl: nawigator

en: next page
pl: następna strona

en: number at cursor
pl: numer pod kursorem

en: number line
pl: oś liczbowa

en: number of pages
pl: liczba stron

en: number of screen pixels per unit on the number line
pl: liczba pikseli ekranu na jednostkę na osi liczbowej

en: number of ticks between successive legends
pl: liczba tyknięć pomiędzy kolejnymi legendami

en: number of units between tick marks on the number line
pl: liczba jednostek pomiędzy znakami tyknięcia na numerze linii

en: numeric value
pl: wartość numeryczna

en: observation
pl: obserwacja

en: obtrudes
pl: ujawnienie

en: olive handle for scripted objects
pl: pomoc dla napisanych obiektów

en: opaque
pl: nieprzezroczysty

en: orthogonal
pl: ortogonalny

en: outgoing connection count
pl: ilość wychodzących połączeń

en: overlaps
pl: pokrywa się

en: overlaps any
pl: pokrywa jakiekolwiek

en: page controls at top
pl: sterowniki strony na górze

en: page controls short
pl: sterowniki strony zminimalizowane

en: page controls showing
pl: wyświetlić sterowniki strony

en: page count
pl: liczba stron

en: page number
pl: numer strony

en: paintbox
pl: pole rysowania

en: pass over
pl: Przekaż wyżej

en: pass under
pl: Przekaż niżej

en: patch display list
pl: lista wyświetlanych poprawek

en: patch value in
pl: wartość w pozycji

en: patches to display
pl: poprawki do wyświetlenia

en: pause all
pl: zapauzuj wszystko

en: pause script
pl: zapauzuj skrypt

en: pen color
pl: kolor pisaka

en: pen down
pl: przyłóż pisak

en: pen size
pl: rozmiar pisaka

en: pen trail graphic
pl: grafika śladu pisaka

en: pen trails
pl: ślady pisaka

en: pen use
pl: użycie pisaka

en: phonepad
pl: klawiatura telefonu

en: pin count
pl: liczba pinów

en: pitch of sound
pl: wysokość dźwięku

en: pixels per patch
pl: piksele na poprawkę

en: pixels per unit
pl: piksele na jednostkę

en: place this object to the right of another
pl: umieść ten obiekt po prawej stronie innego

en: play
pl: odtwórz

en: play frequency of
pl: odtwórz częstotliwość

en: play recording
pl: odtwórz nagranie

en: play sound
pl: odtwórz dźwięk

en: play until position
pl: graj do momentu

en: player at cursor
pl: odtwarzacz pod kursorem

en: playfield
pl: pole gry

en: polygon
pl: wielokąt

en: position
pl: pozycja

en: preferences
pl: preferencje

en: previous page
pl: poprzednia strona

en: print directly to display
pl: drukować bezpośrednio na wyświetlaczu

en: print in transcript
pl: wyświetlanie w oknie

en: print string
pl: ciąg druku

en: radial fill
pl: promieniowe wypełnienie

en: radius
pl: promień

en: read out
pl: odczytaj

en: receive messages
pl: otrzymuj wiadomości

en: receive messages from Scratch
pl: otrzymuj wiadomość od Scratch

en: red
pl: czerwony

en: red component from
pl: czerwony komponent z

en: red component in
pl: czerwony omponent w

en: red component into
pl: czerwony komponent w

en: relative scale
pl: skala relatywna

en: remove all
pl: usuń wszystko

en: remove all from patch display list
pl: usunąć wszystko z listy poprawek

en: remove all from turtle display list
pl: usunąć wszystko z listy żółwia

en: remove all my bends
pl: usuń moje krzywe

en: remove all my labels
pl: usuń moje etykiety

en: remove all vertices but cursor
pl: usuń wszystkie wierzchołki oprócz kursora

en: remove at vertex cursor
pl: usuń wierzchołek przy kursorze

en: remove labels
pl: usuń etykiety

en: remove the vertex at cursor
pl: usuń wierzchołek w kursorze

en: remove this object from the screen
pl: usunięcie tego obiektu z ekranu

en: repeat
pl: powtórz

en: resist being picked up
pl: nie można podnieść

en: resist deletion
pl: nie można usunąć

en: resolution
pl: rozdzielczość

en: restore base graphic
pl: przywrócenie podstawy grafiki

en: returns a copy of this object
pl: zwrot kopii tego obiektu

en: returns a copy of this turtle
pl: wróć kopiuj tego żółwia

en: returns a turtle of specified breed at my position.
pl: zwraca żółwia wybranego rodzaju w mojej pozycji.

en: reverse
pl: odwróć

en: revert all pages
pl: przywróć wszystkie strony

en: revert page
pl: przywróć stronę

en: revert the entire book to its original contents
pl: przywróc oryginalną zawartość książki

en: revert to the original version of this page
pl: przywróć pierwotną wersję tej strony

en: rewind
pl: przewiń

en: right
pl: prawy

en: right edge mode
pl: tryb prawej krawędzi

en: rotation center x
pl: środek rotacji x

en: rotation center y
pl: środek rotacji y

en: rotation style
pl: styl obrotu

en: round up strays
pl: wyrównaj trzaski

en: rounded corners
pl: zaokrąglone rogi

en: run the given script in the object and in all of its siblings
pl: uruchom dany skrypt w obiekcie i wszystkich jego podobiznach

en: run the given script once, on the next tick
pl: uruchom dany skrypt raz, w następnej sekundzie

en: sample at cursor
pl: wzór kursora

en: sampling
pl: próbowanie

en: saturation
pl: nasycenie

en: saturation under
pl: nasycenie pod

en: say graphic
pl: przeczytaj ilustrację

en: say number
pl: przeczytaj liczbę

en: say object
pl: przeczytaj przedmiot

en: say text
pl: przeczytaj tekst

en: scale factor
pl: współczynnik skali

en: scale max
pl: skala maksymalna

en: scale when log-based color conversion is used
pl: skala gdy używana jest logarytmiczna konwersja kolorów

en: scratch command
pl: polecenie scratch

en: scripting
pl: pisanie skryptów

en: scripts
pl: skrypty

en: scroll delta
pl: przewinięcie

en: second color
pl: drugi kolor

en: seconds
pl: sekundy

en: sector
pl: sektor

en: select a sound
pl: wybierz dźwięk

en: send a message to Scratch
pl: wyślij wiadomość do Scratch

en: send a message to all siblings
pl: wyślij wiadomość do całego rodzeństwa

en: send to all
pl: wyślij do wszystkich

en: send values
pl: wyślij wartości

en: set sound
pl: ustaw dźwięk

en: set the number of turtles
pl: ustaw liczbę żółwi

en: shadow color
pl: kolor cienia

en: shift amount
pl: wartość przesunięcia

en: shift amount when log-based color conversion is not used
pl: wartość przesunięcia kiedy nie jest używana konwersja na podstawie logarytmów

en: show
pl: pokaż

en: show navigation bar
pl: pokaż pasek nawigacyjny

en: show negative arrow head
pl: pokaż ujemną wartość strzałki

en: show pointer
pl: pokaż wskaźniki

en: show zero
pl: wyświetl zero

en: showing handles
pl: wyświetl uchwyty

en: shuffle contents
pl: pomieszaj zawartość

en: shuffle vertices
pl: wierzchołki w kolejności losowej

en: size
pl: rozmiar

en: slider
pl: suwak

en: smallest value shown on the axis
pl: najmniejsza wartość pokazana na osi

en: smooth curve
pl: łagodna krzywa

en: sniff range
pl: zakres kontroli

en: sound
pl: dźwięk

en: sound level
pl: poziom dźwięku

en: sound pitch
pl: poziom głośności

en: sound recorder
pl: nagrywarka dźwięku

en: source
pl: początek

en: source arrow name
pl: nazwa początka strzałki

en: source x
pl: początek x

en: source y
pl: początek y

en: speaker
pl: głośnik

en: specify how often read the input.
pl: ustal, jak często odczytywać wejście.

en: speech bubbles
pl: bąbelki mowy

en: split blue component into another patch
pl: podziel niebieski komonent do innego obszaru

en: split green component into another patch
pl: podziel zielony komponent do innego obszaru

en: split red component into another patch
pl: podziel czerwony komponent do innego obszaru

en: stack navigation
pl: stos nawigacji

en: stamp
pl: podpis

en: stamp and erase
pl: podpisać i wykreślać

en: star
pl: gwiazda

en: star ratio
pl: wskaźnik gwiazd

en: start all
pl: rozpocznij wszystko

en: start painting in
pl: rozpocznij rysowanie

en: start recording
pl: rozpocznij nagrywanie

en: start script
pl: uruchom skrypt

en: start the given script ticking
pl: rozpocznij tykanie danego skryptu

en: start the given script ticking in the object and all of its siblings.
pl: rozpocznij tykanie danego skryptu w obiekcie i całym jego rodzeństwie.

en: stop all
pl: zatrzymaj wszystko

en: stop attaching
pl: przestań łączyć

en: stop recording or playback
pl: zatrzymaj nagrywanie lub odtwarzanie

en: stop saying or thinking
pl: przestań mówić lub myśleć

en: stop script
pl: zatrzymaj skrypt

en: stop sound
pl: zatrzymaj dźwięk

en: store my color into the patch
pl: zachowaj mój kolor przestrzeni

en: storyboard
pl: rozrysowanie kadrów filmu

en: straighten
pl: wyprostuj

en: string contents
pl: zawartość ciągu

en: subtitles file name
pl: nazwa pliku z napisami

en: tell all contents
pl: pokaż całą zawartość

en: tell all embedded objects
pl: powiedz wszystkim obiektom z pinami

en: tell all incoming connections
pl: powiedz wszystkim połączeniom przychodzącym

en: tell all outgoing connections
pl: powiedz wszystkim połączeniom wychodzącym

en: tell all pins
pl: powiedz wszystkim pinom

en: tell all predecessors
pl: powiedz wszystkim poprzednikom

en: tell all siblings
pl: lista rodzeństwa

en: tell all successors
pl: powiedz wszystkim następcom

en: tests
pl: próby

en: text
pl: tekst

en: the amounts by which the position of the watcher should be offset from the nominal attachment point
pl: wartości, które określają pozycję, w której powinien być wyrównany załącznik z pierwotnej pozycji

en: the angle, in degrees, at the vertex of the sector
pl: kąt w stopniach przy wierzchołku sektora

en: the camera point
pl: punkt kamery

en: the color of ink used by the pen
pl: kolor pisaka

en: the display scale
pl: skala wyświetlania

en: the graphic worn by the object at the cursor
pl: grafika użyta przez obiekt pod kursorem

en: the mode of bottom edge
pl: tryb dolnej krawędzi

en: the mode of left edge
pl: tryb lewej krawędzi

en: the mode of right edge
pl: tryb prawej krawędzi

en: the mode of top edge
pl: tryb górnej krawędzi

en: the number at the cursor
pl: numer na kursorze

en: the object currently at the cursor
pl: obiekt wskazywany przez kursor

en: the object's container
pl: przechowalnia obiektów

en: the position of the speaker cone
pl: stożek głośnika

en: the value for the direct input mode.
pl: wartość dla trybu bezpośredniego wejścia.

en: the width of the pen
pl: szerokość pisaka

en: think graphic
pl: pomyśl ilustrację

en: think number
pl: pomyśl liczbę

en: think object
pl: pomyśl przedmiot

en: think text
pl: pomyśl tekst

en: time
pl: czas

en: time pressed
pl: czas wciśnięcia

en: timer
pl: stoper

en: top
pl: góra

en: top edge mode
pl: tryb górnej krawędzi

en: total frames
pl: wszystkie kadry

en: total length
pl: całkowita długość

en: total seconds
pl: wszystkie sekundy

en: touches a
pl: dotyka

en: track pointer
pl: wskaźnik drogi

en: trail style
pl: styl kreski

en: trail style for all pens
pl: styl śladu wszystkich pisaków

en: trash
pl: kosz

en: trigger any and all of this object's button actions
pl: uruchom którykolwiek i wszystkie przyciski akcji tego obiektu

en: truncate
pl: ucięty

en: turn by
pl: skręć

en: turn toward
pl: skręć w kierunku

en: turn toward the given object
pl: skręć w kierunku wybranego obiektu

en: turtle count
pl: licznik żółwi

en: turtle display list
pl: lista wyświetlania żółwia

en: turtle of
pl: żółw z

en: turtle visible
pl: żółw widoczny

en: turtles to display
pl: żólwie do wyświetlenia

en: unhide hidden objects
pl: odkryj ukryte obiekty

en: units per mark
pl: jednostki na znak

en: unnamed
pl: bez nazwy

en: up down
pl: góra dół

en: up hill
pl: pod górę

en: update interval
pl: częstość aktualizacji

en: uphill of the implicit at my location
pl: ukryte na górze mojego położenia

en: use blueprint canvas
pl: użyj pola roboczego schematu

en: use frame size
pl: użyj rozmiaru ramki

en: use gray look
pl: użyj szarego wyglądu

en: use green look
pl: użyj zielonego wyglądu

en: use normal canvas
pl: użyj normalnego pola roboczego

en: use vector vocabulary
pl: używaj słownictwa wektorowego

en: v resizing
pl: zmiana rozmiaru v

en: value
pl: wartość

en: vertex cursor
pl: wierzchołek kursora

en: vertices count
pl: liczba wierzchołków

en: video
pl: wideo

en: video file name
pl: nazwa pliku video

en: volume
pl: wolumen

en: wants connection when embedded
pl: chce połączenia, gdy osadzony

en: wear the costume of...
pl: nosić stroj...

en: whether I overlap a given object
pl: czy pokrywam się z danym obiektem

en: whether I overlap a given object or one of its siblings or similar objects
pl: czy pokrywam się z danym obiektem lub jego rodzeństwem lub podobnym przedmiotem

en: whether I overlap any Sketch that is showing the same picture as a particular prototype.
pl: czy pokrywam się z którymkolwiek ze Szkiców, które pokazują ten sam obraz w postaci prototypów.

en: whether any part of the object is over the given color
pl: czy którakolwiek część przedmiotu jest ponad danym kolorem

en: whether it allows multiple selections
pl: czy możliwe jest wielokrotne zaznaczenie

en: whether the given color sees the given color
pl: czy dany kolor jest widoczny jako dany kolor

en: whether the object is under the current mouse position
pl: jeśli obiekt znajduje się poniżej aktualnej pozycji myszki

en: whether the object sticks out over its container's edge
pl: czy obiekt wystaje poza krawędzie

en: whether the pen is currently down
pl: czy pisak jest aktualnie przyłożony

en: whether the stethoscope is listening
pl: czy słuchawki działają

en: whether to show an arrow-head at the extreme lower end of the axis
pl: czy pokazać strzałkę w maksymalnym wychyleniu w stronę lewego końca osi

en: whether to show the numeral 0 at the zero point on this axis
pl: czy wyświetlić liczbę 0 w punkcie zerowym na tej osi

en: width
pl: szerokość

en: world geometry
pl: geometria świata

en: wrap
pl: zawiń

en: wrap direction
pl: kierunek zmiany linii

en: wrap off the edge if appropriate
pl: zawiń krawędź jeśli jest odpowiednia

en: x at cursor
pl: x kursora

en: x on graph
pl: x na wykresie

en: y at cursor
pl: y kursora

en: y on graph
pl: y na wykresie

en: year
pl: rok
