eToys - en to pl translation catalogue (288 entries)

en: <do not embed>
pl: <nie osadzać>

en: A Connector whose endpoints automatically become dots when connected.
pl: Złącze, którego końce automatycznie stają się kropkami po podłączeniu.

en: A Maker Button with a Connector loaded
pl: Przycisk tworzący z podłączonym złączem

en: A UML State shape
pl: Kształt stanu UML

en: A UML State shape with scrollbars
pl: Kształt stanu UML z paskami przewijania

en: A UML class symbol
pl: Symbol klasy UML

en: A UML class symbol that can read its text from a Squeak class
pl: Symbol klasy UML, która może wczytać swój tekst z klasy Squeak

en: A UML composite state shape
pl: Kształt złożonego stanu UML

en: A UML end state shape
pl: Kształt stanu końcowego UML

en: A UML note shape
pl: Kształt notatki UML

en: A UML package shape
pl: Kształt pakietu UML

en: A UML start state shape
pl: Kształt stanu początkowego UML

en: A basic Connector
pl: Podstawowe złącze

en: A basic Connector that bends smoothly
pl: Podstawowe elastyczne złącze

en: A basic Connector with an arrowhead
pl: Podstawowe złącze ze strzałką

en: A basic connector
pl: Podstawowe złącze

en: A basic connector with an arrowhead
pl: Podstawowe złącze zakończone strzałką

en: A basic curved connector
pl: Podstawowe wygięte złącze

en: A basic curved connector with an arrowhead
pl: Wygięte złącze ze strzałką

en: A basic smooth Connector with an arrowhead
pl: Podstawowe elastyczne złącze ze strzałką

en: A blank button flap
pl: Pusta zakładka

en: A button that makes fancy Connectors at random
pl: Przycisk, który tworzy losowe fantazyjne złącza

en: A buttonBar for State Machine drawings
pl: Pasek przycisków dla rysowania automatów skończonych

en: A buttonBar for UML Class Diagrams
pl: Pasek przycisków dla diagramu klas UML

en: A buttonBar for customizing
pl: Dostosuj używając paska przycisków

en: A circle shape with text inside
pl: Okrąg z tekstem w środku

en: A diamond shape with text inside
pl: Romb z tekstem w środku

en: A handy Morph-generating button
pl: Poręczny przycisk generujący morfy

en: A happy face
pl: Wesoła buzia

en: A label
pl: Etykieta

en: A label that can be attached to another morph by dropping or menu choice and will follow the morph to which it is attached, trying to stay out of the way.
pl: Etykieta, która może zostać przyczepiona do innej morfy poprzez upuszczenie lub wybór w menu i będzie tę morfę śledziła, próbując nie zawadzać.

en: A label that can be attached to another morph by dropping or menu choice and will follow the morph to which it is attached.
pl: Etykieta, która może zostać przyczepiona do innej morfy poprzez upuszczenie lub wybór w menu i będzie tę morfę śledziła.

en: A label that positions itself
pl: Etykieta samoumieszczająca się

en: A new button flap
pl: Nowy przycisk zakładki

en: A pointing hand shape with text inside
pl: Wskazująca ręka z tekstem w środku

en: A pre-loaded Connectors flap
pl: Wstępnie załadowana zakładka dla złączy

en: A pre-loaded Connectors flap for UML class diagram drawings
pl: Zakładka złączy już załadowanych dla diagramów klasy UML

en: A pre-loaded Connectors flap for state machine drawings
pl: Zakładka złączy już załadowanych dla diagramów maszyny stanów

en: A raw piece of text (with a context menu) which you can edit into anything you want
pl: Surowy fragment tekstu (z menu kontekstowym), który możesz edytować jak chcesz

en: A rectangle with text, or a button
pl: Prostokąt z tekstem lub przycisk

en: A sad face
pl: Smutna buzia

en: A simple shape with a context menu
pl: Prosty kształt z menu kontekstowym

en: A state transition for UML State Diagrams
pl: Zmiana stanu dla diagramu stanów UML

en: A tool that lets you edit Connectors arrow shapes.
pl: Narzędzie do edycji kształtów strzałek złączy.

en: AND Gate
pl: bramka I

en: AP Adjuster
pl: Regulator Punktów Stycznych

en: Accept
pl: Zaakceptuj

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Array
pl: Dodaj tablicę

en: An 'and gate' shape with text inside
pl: 'bramka I' z tekstem w środku

en: An 'or gate' shape with text inside
pl: 'bramka LUB' z tekstem w środku

en: An 'xor gate' shape with text inside
pl: 'bramka LUB wykluczające' z tekstem w środku

en: An ellipse or circle
pl: Elipsa lub koło

en: An elliptical or circular shape with text
pl: Kształt elipsy lub koła z tekstem

en: An empty buttonBar that you can add to
pl: Pusty pasek przycisków, do którego możesz je dodać

en: Another pointing hand
pl: Kolejna wskazująca ręka

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Arrow Editor
pl: Edycja Strzałek

en: Arrow scales
pl: Skala strzałek

en: Arrows
pl: Strzałki

en: Attachment Adjuster
pl: Dopasowanie połączenia

en: Attachment Point Adjuster
pl: Dopasowanie punktu łączenia

en: Basic Shape
pl: Podstawowy Kształt

en: Button Flap
pl: Zakładka z przyciskami

en: ButtonBar
pl: Pasek Przycisków

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Choose Font
pl: Wybierz czcionkę

en: Choose font
pl: Wybierz czcionkę

en: Choose font for text:
pl: Wybierz czcionkę dla tekstu:

en: Choose font:
pl: Wybierz czcionkę:

en: Choose label font:
pl: Wybierz czcionkę etykiety:

en: CircleCurve
pl: ŁukOkręgu

en: Class
pl: Klasa

en: Class ButtonBar
pl: Pasek przycisków dla klasy

en: Class Diagrams
pl: Diagram Klasy

en: Class diagram Flap
pl: zakładka diagramu klasy

en: Clear clicks
pl: Wyczyść kliknięcia

en: Composite State
pl: Stan złożony

en: Connector
pl: Złącze

en: Connector Button
pl: Przycisk Złączy

en: Connector Properties for {1}
pl: Właściwości złącza dla {1}

en: ConnectorArrow
pl: Złącze ze strzałką

en: Connectors
pl: Złącza

en: Connectors Flap
pl: Zakładka Złączy

en: Connectors label font...
pl: Czcionka etykiet złączy...

en: Constructor text is on clipboard.
pl: Tekst konstruktora jest w schowku.

en: Copy the name of this graphic to the clipboard
pl: Kopiuj nazwę tego obiektu do schowka

en: Curvy Connector
pl: Wygięte Złącze

en: Curvy ConnectorArrow
pl: Wygięte Złącze ze Strzałką

en: Default
pl: Domyślny

en: Diamond
pl: Diament

en: Display text that you can move
pl: Pokaż tekst, który mogę przenieść

en: Drop a Morph on me
pl: Upuść na mnie morfę

en: Drop a Morph on me so that I can have something to make!
pl: Upuść na mnie morfę, żebym miał co tworzyć!

en: Drop a Morph on the button.
pl: Upuść morfę na przycisk.

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Embed pin into...
pl: Osadź pin w...

en: End State
pl: Stan końcowy

en: Enhanced Text
pl: Ulepszony tekst

en: Enter label:
pl: Wprowadź etykietę:

en: Enter the number of H and/or V APs to create; use 0 for none
pl: Wprowadź liczbę poziomych i pionowych punktów łączenia; użyj 0 dla żadnego

en: FSM ButtonBar
pl: Pasek przycisków dla automatów skończonych

en: FSM Flap
pl: Zakładka dla automatów skończonych

en: Fewer controls
pl: Mniej ustawień

en: Find an entry by name
pl: Znajdź wpis po nazwie

en: Graph paper
pl: Papier milimetrowy

en: Happy face
pl: Wesoła buźka

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Install in which selector?
pl: W którym selektorze zainstalować?

en: Install with what name?
pl: Pod jaką nazwą zainstalować?

en: Label
pl: Etykieta

en: Make morph
pl: Stwórz morf

en: Make movable
pl: Ruchome

en: Make non-movable
pl: Nieruchome

en: Maker Button
pl: Wytwarzacz przycisków

en: More controls
pl: Więcej ustawień

en: Move cursor farther from
    this point to increase border width.
    Click when done.
pl: Przesuń kursor oddalając się od tego punktu,
    aby zwiększyć szerokość obramowania.
    Kliknij, aby zakończyć.

en: Move cursor farther from
    this point to increase line width.
    Click when done.
pl: Przesuń kursor oddalając się od tego
    punktu, aby zwiększyć szerokość linii.
    Kliknij, aby zakończyć.

en: Move cursor farther from
    this point to increase the size of the arrows.
    Click when done.
pl: Przesuń kursor oddalając się od tego
    punktu, aby zwiększyć wielkość strzałek.
    Kliknij, aby zakończyć.

en: My Flap
pl: Moja zakładka

en: New Button Flap
pl: Nowy przycisk zakładki

en: New key?
pl: Nowy klucz?

en: New line border width?
pl: Nowa szerokość konturu?

en: New line width?
pl: Nowa szerokość linii?

en: None
pl: Żaden

en: Note
pl: Notatka

en: OR Gate
pl: Bramka LUB

en: Open an Arrow editor
pl: Otwórz edycję Strzałki

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed.
    Some possibilities:
pl: Wpisz selektor do wysyłki docelowej
    po naciśnięciu tego przycisku.
    Niektóre możliwości:

en: Pointing Hand
pl: Wskazująca ręka

en: Pointing Hand2
pl: Wskazująca ręka2

en: Properties for {1}
pl: Właściwości dla {1}

en: Random Connectors
pl: Losowe Złącza

en: RandomConnector
pl: LosoweZłącze

en: Remove this arrow from the dictionary
pl: Usuń tę strzałkę ze słownika

en: Rename this arrow
pl: Zmień nazwę strzałki

en: Rotate
pl: Obróć

en: STClass
pl: Klasa ST

en: Sad face
pl: Smutna buźka

en: Sample
pl: Próbka

en: Schematic Connector
pl: Złącze schematyczne

en: Scrolled State
pl: Stan przewijania

en: Select Morph
pl: Wybierz Morfę

en: Smart Label
pl: Inteligentna Etykieta

en: Start State
pl: Stan początkowy

en: State
pl: Stan

en: State Transition
pl: Zmiana stanu

en: Text
pl: Tekst

en: Text Ellipse
pl: Elipsa z tekstem

en: Text Rectangle
pl: Prostokąt z tekstem

en: Text that you can grab and move around (click to edit)
pl: Tekst, który możesz chwycić i przenieść (kliknij, aby edytować)

en: This lets you adjust the attachment points on a dropped Morph
pl: Pozwala na dopasowanie punktów połączenia na upuszczonym morfie

en: Title
pl: Tytuł

en: Toggle dots
pl: Włącz/wyłącz punkty

en: Turn grid off
pl: Wyłącz siatkę

en: Turn grid on
pl: Włącz siatkę

en: UML Package
pl: Pakiet UML

en: Write code
pl: Wpisz kod

en: XOR Gate
pl: Bramka LUB wykluczające

en: You must choose a TrueType font
pl: Musisz wybrać czcionkę TrueType

en: accept on CR
pl: zaakceptuj naciskając Enter

en: accept on focus loss
pl: zaakceptuj przy utracie kursora

en: acceptedTextContents
pl: zaakceptowanaZawartośćTekstu

en: add arbitrary shape...
pl: dodaj dowolny kształt...

en: add bar label
pl: dodaj etykietę paska

en: add button
pl: dodaj przycisk

en: add controls for gradient and border to the panel
pl: dodaj do panelu ustawienia dla gradientu i obramowania

en: add label
pl: dodaj etykietę

en: add line
pl: dodaj linię

en: add mouse up action
pl: dodaj akcję zwolnienia przycisku myszy

en: add pre-made shape...
pl: dodaj gotowy kształt...

en: add swim lane
pl: dodaj swim lane

en: add text
pl: dodaj tekst

en: add text block
pl: dodaj blokadę tekstu

en: adopt graph paper as fill style
pl: użyj papieru milimetrowego jako stylu wypełnienia

en: arrow sizes
pl: rozmiary strzałki

en: attach to...
pl: dołącz do...

en: attachmentOwnerChanged
pl: właścicielZałącznikaZmieniony

en: balloon-help font...
pl: czcionka w dymkach...

en: be orthogonal
pl: pod kątem prostym

en: become composite
pl: stań się złożoną całością

en: become scrollable composite
pl: stań się przewijalną złożoną całością

en: cancel changes made and close panel
pl: anuluj wprowadzone zmiany i zamknij panel

en: change action selector
pl: zmień selektor akcji

en: change arguments
pl: zmień argumenty

en: change bar label text
pl: zmień tekst etykiety paska

en: change margins
pl: zmień marginesy

en: change when to act
pl: zmiana momentu reakcji

en: choose font...
pl: wybierz czcionkę...

en: code font...
pl: czcionka kodu...

en: collapse
pl: zwiń

en: connect to center
pl: połącz ze środkiem

en: connect to nearest attachment point
pl: połącz z najbliższym punktem łączenia

en: connect to nearest point
pl: połącz z najbliższym punktem

en: connect to nearest point to center
pl: połącz z punktem znajdującym się najbliżej środka

en: connect to nothing
pl: połącz z niczym

en: connect to relative point...
pl: połącz z punktem relatywnym...

en: connectedTo
pl: połączonoZ

en: connector end
pl: koniec złącza

en: copy name
pl: kopiuj nazwę

en: default text font...
pl: domyślna czcionka tekstu...

en: delete
pl: usuń

en: delete line
pl: usuń linię

en: delete shape...
pl: usuń kształt...

en: delete swim lane
pl: usuń swim lane

en: delete text
pl: usuń tekst

en: delete text block
pl: usuń blokadę tekstu

en: destinationConnected
pl: celPodłączony

en: destinationDisconnecting
pl: celOdłączony

en: disconnectedFrom
pl: rozłączonoZ

en: display attachments
pl: pokaż załączone obiekty

en: duplicate
pl: powiel

en: duplicate model and view
pl: powiel model i widok

en: duplicate view only
pl: tylko powielony widok

en: emphasis...
pl: emfaza...

en: end...
pl: koniec...

en: erase pixels of color...
pl: usuń piksele w kolorze...

en: find...
pl: znajdź...

en: flaps font...
pl: czcionka zakładek...

en: font...
pl: czcionka...

en: grab
pl: złap

en: hide handles
pl: schowaj uchwyty

en: hide lower text
pl: ukryj tekst poniżej

en: if set, Connectors will use labels that try to re-position themselves to stay out of the way.
pl: gdy zaznaczone, złącza będą używać etykiet przesuwających się, aby nie zawadzać.

en: if set, viewers will display the 'connection' vocabulary even for Morphs that aren't connected to by Connectors.
pl: Jeśli jest ustawione, oglądający będą widzieli słownictwo 'połączenia" nawet dla Morph, który nie jest podłączony.

en: immediately after a connector has connected to me
pl: od razu po podłączeniu złącza do mnie

en: immediately after my first end has been connected
pl: od razu po podłączeniu pierwszego końca

en: immediately after my second end has been connected
pl: od razu po podłączeniu drugiego końca

en: immediately before a connector is going to disconnect from me
pl: zaraz przez odłączeniem złącza ode mnie

en: immediately before my first end is going to be disconnected
pl: zaraz przed odłączeniem pierwszego końca

en: immediately before my second end is going to be disconnected
pl: zaraz przed odłączeniem drugiego końca

en: inspect
pl: sprawdź

en: keep changes made and close panel
pl: zachowaj wprowadzone zmiany i zamknij panel

en: line border color...
pl: kolor konturu...

en: line border width...
pl: szerokość konturu...

en: line color...
pl: kolor linii...

en: line width...
pl: szerokość linii...

en: list font...
pl: czcionka listy...

en: lock all text
pl: zablokuj cały tekst

en: lock text
pl: zablokuj tekst

en: make button
pl: stwórz przycisk

en: make new arrow
pl: stwórz nową strzałkę

en: make segmented line
pl: zrób linię przerywaną

en: make smooth line
pl: wygładź linię

en: menu font...
pl: czcionka menu...

en: move
pl: przenieś

en: name for new variable:
pl: nazwa nowej zmiennej:

en: new arrow...
pl: nowa strzałka...

en: new label
pl: nowa etykieta

en: no connection preference
pl: bez preferencji połączenia

en: open a Connector properties panel for the morph
pl: otwórz panel właściwości złącz dla tego morfa

en: open a text properties panel for the morph
pl: otwórz panel właściwości tekstu dla tego morfa

en: properties...
pl: właściwości...

en: recolor pixels of color...
pl: zmień kolor pikseli...

en: remove
pl: usuń

en: remove bar label
pl: usuń etykietę paska

en: remove label
pl: usuń etykietę

en: remove mouse up action
pl: usuń akcję zwolnienia przycisku myszy

en: rename
pl: zmień nazwę

en: replace target
pl: zastąp cel

en: resize
pl: zmień rozmiar

en: resize image
pl: zmień rozmiar obrazu

en: set all fonts to...
pl: ustaw wszystkie czcionki na...

en: set bar label font
pl: ustaw czcionkę etykiety paska

en: set font for this text
pl: ustaw czcionkę dla tego tekstu

en: set scaling
pl: ustaw skalowanie

en: set target
pl: ustaw cel

en: show handles
pl: pokaż uchwyty

en: show only color picker for solid color
pl: pokaż próbnik kolorów tylko dla jednolitego koloru

en: smooth edges
pl: wygładź krawędzie

en: sorry, that conflicts with
    the name of another
    entry in this dictionary
pl: niestety istnieje konflikt
    z nazwą innego
    wpisu w tym słowniku

en: sourceConnected
pl: źródłoPodłączone

en: sourceDisconnecting
pl: źródłoOdłączane

en: stop being orthogonal
pl: nie pod kątem prostym

en: straighten
pl: prosto

en: text properties...
pl: właściwości tekstu...

en: turn off button labels
pl: usuń etykiety z przycisków

en: turn off smoothing
pl: wyłącz wygładzanie

en: turn on button labels
pl: aktywuj etykiety na przyciskach

en: turn on smoothing
pl: włącz wygładzanie

en: turn smoothing off
pl: wyłącz wygładzanie

en: turn smoothing on
pl: włącz wygładzanie

en: unlock all text
pl: odblokuj cały tekst

en: unlock text
pl: odblokuj tekst

en: update image
pl: aktualizuj obraz

en: when either of the morphs to which I'm connected have changed their owner or been grabbed or dropped with the hand.
pl: gdy jedna z morf, do których jestem podłączony, zmieniła właściciela lub została chwycona i upuszczona ręką.

en: when text is accepted into a text morph by hitting Enter or losing focus
pl: Kiedy tekst został zaakceptowany do tekstu poprzez naciśnięcie klawisza enter lub przesunięcie kursora

en: window-title font...
pl: czcionka tytułu okienek...
