eToys - en to pap translation catalogue (268 entries)

en: 
    Would you like to try the next server?
    (Normally, all servers are identical, but sometimes a
    server won't let us store new files, and gets out of date.)
pap: 
    Bo ke purba e siguiente server?
    (Normalmente, tur servernan ta idéntiko, pero tin biaha un
    server no ta laga nos warda ficha nobo, ta pone ku e ta sali for di akualisahon.)

en:   ({1} pages)
pap:   ({1} páginanan)

en:  (case-insensitive)
pap:  (insensibel pa lèter kapital)

en:  (case-sensitive)
pap:  (sensibel pa lèter kapital)

en: $	Fixing fonts	$
pap: $	Drecha e tyop di lèter	$

en: (collecting resources...)
pap: Kolektando rekursonan

en: <no author>
pap: <no tin outor>

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
pap: Un browser/nabegadó di mensahe ku ta sigui e método ku a wòrdú realisá mas resientemente

en: A newer version exists on the server.
pap: Un vershon mas nobo ta eksití riba server

en: A tool for expressing personal preferences for numerous options.
pap: Un instrumento pa ekspresá preferensha personal pa diferente opshonnan.

en: About Preferences
pap: Tokante Preferenshanan

en: About Window Colors
pap: Tokante Kolónan Di Pantaya

en: Allows you to control numerous options
pap: Ta laga bo pa kontrolá differente opshonnan

en: Allows you to find out which category, or categories, this preference belongs to.
pap: Ta laga bo buska na kua kategoria, òf kategorianan, e preferensha aki ta pertenese.

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
pap: Ta permiti bo di spesifiká e anotashonnan ku por wòrdú mustrá den e panelnan di nabegadonan, etc.

en: Alphabetical listing of all Preferences
pap: Lista alfabétiko di tur e Preferenshanan

en: Annotations
pap: Anotashonnan

en: Are you sure you want to destroy this Project\ and revert to an older version?\\(From the parent project, click on this project's thumbnail.)
pap: Bo ta sigur bo ke destruí e proyekto aki\i bai bèk na un vershon bieu?\\(For di e proyekto prinsipal, klek riba e miniatura di e proyekto aki.)

en: Bright
pap: Kla

en: Can't exit the top project
pap: No por sali for di e tòp proyekto

en: Cancel
pap: Kanselá

en: Cannot load additional fonts
pap: No ta posibel pa karga tipo di letra adishonal.

en: Choose a file
pap: Skohe un ficha

en: Choose a flaps font
pap: Skohe e tipo di lèter pa flaps

en: Choose a group of servers
    from which to fetch updates.
pap: Skohe un grupo di server
     kaminda update por wòrdú kargá.

en: Choose a theme to install
pap: Skohe un tema pa instalá

en: Choose the default font to be used for code and  in workspaces, transcripts, etc.
pap: Skohe e standart pa e tipo di lèter ku ta wòrdú usá pa kódigo i... pa área di trabou, transkripshonnan, etc.

en: Choose the default text font
pap: Skohe e tipo di lèter e teksto standart

en: Choose the eToys font
pap: Skohe e tipo di lèter pa eToys

en: Choose the etoy button font
pap: Skohe e tipo di lèter pa e botón di etoy

en: Choose the etoy code font
pap: Skohe e tipo di lèter pa kódigo di etoy

en: Choose the etoy title font
pap: Skohe e tipo di lèter pa e título di etoy

en: Choose the font to be used for (some) buttons.
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá den (sierto) botónnan.

en: Choose the font to be used for displaying code
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá pa presentá kódigo

en: Choose the font to be used for textual code in etoys
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá pa kódigo tekstual den etoys

en: Choose the font to be used in code panes.
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá den panelnan di kódigo.

en: Choose the font to be used in list panes
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá den panelnan di lista.

en: Choose the font to be used in menus
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá den menúnan

en: Choose the font to be used in window titles.
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá pa e títulonan den pantaya.

en: Choose the font to be used on etoy buttons
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá riba botónnan di etoy

en: Choose the font to be used on etoy tiles
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá riba tiles di etoy

en: Choose the font to be used on textual flap tabs
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá pa e tabnan di flapnan tekstual

en: Choose the font to be used titles in etoys
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá pa e títulonan den etoys

en: Choose the standard list font
pap: Skohe e tipo di lèter pa e lista standart

en: Choose the standard menu font
pap: Skohe e tipo di lèter pa e menú standart

en: Choose the window title font
pap: Skohe e tipo di lèter pa e título di e pantaya

en: Click for an explanation of this panel
pap: Klek pa un splikashon pa e panel aki

en: Click here for a menu of options regarding this preference.  Click on the checkbox to the left to toggle the setting of this preference
pap: Klek aki pa un menú ku opshonnan tokante e preferensha aki. Klek riba e checkbox na man robes konektá e komposishon di e preferensha aki

en: Click here to delete all the preferences saved on file. On the next start, they will have their original value.
pap: Klek aki pa kita tur e preferenshanan wardá riba ficha. Ora di e siguiente start, nan lo tin nan balor orginal.

en: Click here to edit the method that defines the custom halos
pap: Klek aki pa editá e método ku ta definí e halos ahustá

en: Click here to empty the trash.
pap: Klek aki pa hasi trash bin bashi.

en: Click here to get some hints on use of this Preferences Panel
pap: Klek aki pa optené sierto sugerensha tokante uso di e Panel Pa e Preferensha aki

en: Click here to load all the preferences from their saved values on disk.
pap: Klek aki pa karga tur preferenshanan for di nan balor wardá riba disko.

en: Click here to reset all the preferences to their standard default values.
pap: Klek aki pa resèt tur e preferenshanan na nan standart balornan.

en: Click here to reset all the preferences to their values in your Personal Preferences.
pap: Klek aki pa resèt tur e preferenshanan na nan balor den bo Preferenshanan Personal.

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings as your personal defaults; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking the "Restore my Personal Preferences".
pap: Klek aki pa warda e aktual komposishon pa Preferenshanan komo bo komposishon personal; bo por instalá nan tur di nobo den un solo gesto dor di klek riba "Restore my Personal Preferences".

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings to a file; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking "Restore Settings From Disk".
pap: Klek aki pa warda e aktual komposishon pa Preferenshanan den un ficha; bo por instalá nan tur di nobo den un solo gesto dor di klek riba "Restore Settings From Disk".

en: Click here to view all the values stored in the system Parameters dictionary
pap: Klek aki pa wak tur e balornan wardá den e sistema di dikshonario di Parameters

en: Command Key Actions
pap: Komandá Akshon Prinsipal

en: Common Requests
pap: Rekuestanan standart

en: Copy the name of the preference to the text clipboard, so that you can paste into code somewhere
pap: Kopia e nòmber di e preferensha na e teksto di klep bòrt, ya asina bo por plak'é den kódigo na otro kaminda

en: Current Change Set:
pap: Sèt Di Kambio Aktual:

en: Current system font settings
pap: Komposishon aktual di e sistema tokante tipo di lèter

en: Default size of arrowheads on pen trails
pap: E tamañno standart di e flecha riba e pistanan di e pèn

en: Do not load it
pap: No karg'é

en: Do not write file
    Write file anyway
    Debug
pap: No skirbi e ficha
    Skirbi e ficha
    Debug

en: Do you really want to empty the trash?
pap: Bo ta sigur ku bo ke hasi e trash bin bashi?

en: Do you want to check for updates\or maintenance fixes on the server?
pap: Bo ke chèk si tin updates/ òf manteneshon riba e server?

en: EMPTY
pap: BASHI

en: Edit custom halos
pap: Editá halos ahustá

en: Help
pap: Yuda mi

en: Help!
pap: Yuda mi!

en: I cannot locate the project\
pap: Mi no por likalisá e proyekto\

en: If any font settings have changed since you pinned this menu up, this will allow the menu to rebuilt to reflect current font choices.
pap: si kualke composishon pa tipo di lèter a kambia despues ku b'a fiha e menú aki, bo por restaurá e menú hasi kambionan di nobo.

en: If true, Celeste (e-mail reader) annotates messages in it's list that have attachments.  This is a performance hit and by default is off.
pap: Si ta bèrdat, Celeste (lesadó di e-mail) ta anotá e mesahenan den su lista ku tin ficha agregá.Esaki ta eksigí akshon i ta standart pagá.

en: If true, Celeste (e-mail reader) includes a status pane.
pap: Si ta bèrdat, Celeste (lesadó di e-mail)ta inkluí un pantaya di estado.

en: Inspect Parameters
pap: Inspektá Parameters

en: It looks like a problem occurred while
    getting this project. It may be temporary,
    so you may want to try again,
pap: Ta parse ku un problema a okurí mientras ta buskando e proyekto aki. Ta posible ku esaki ta temporal,
    porta bo ku purba di nobo,

en: Let me type the name now
    Let me think about it
    Let me find a conversion file on the disk
pap: Laga mi tek e nòmber aworaki
    Laga mi pens'é
    Lage mi buska e ficha di konvershon riba e disko

en: License
pap: Lisensia

en: Load it anyways
pap: Karg'é tòg

en: Load it\Cancel
pap: Karg'é\Kanselá

en: Load the latest packages from the default repository?
pap: Karga e último pakete for di e repositorio standart?

en: Loading
pap: Kargando

en: Loading
pap: Kargando

en: Many aspects of the system are governed by the settings of various "Preferences".  
    
    Click on any of brown tabs at the top of the panel to see all the preferences in that category.  
    Or type in to the box above the Search button, then hit Search, and all Preferences matching whatever you typed in will appear in the "search results" category.  A preference is considered to match your search if either its name matches the characters *or* if anything in the balloon help provided for the preferences matches the search text.
    
    To find out more about any particular Preference, hold the mouse over it for a moment and balloon help will appear.  Also, a complete list of all the Preferences, with documentation for each, is included below.
    
    Preferences whose names are in shown in bold in the Preferences Panel are designated as being allowed to vary from project to project; those whose name are not in bold are "global", which is to say, they apply equally whatever project you are in.
    
    Click on the name of any preference to get a menu which allows you to *change* whether the preference should vary from project to project or should be global, and also allows you to browse all the senders of the preference, and to discover all the categories under which the preference has been classified, and to be handed a button that you can drop wherever you please that will control the preference.
    
    If you like all your current Preferences settings, you may wish to hit the "Save Current Settings as my Personal Preferences" button.  Once you have done that, you can at any point in the future hit "Restore my Personal Preferences" and all your saved settings will get restored immediately.
    
    Also, you can use "themes" to set multiple preferences all at once; click on the "change theme..." button in the Squeak flap or in the Preferences panel, or seek out the themes item in the Appearance menu.
pap: Hopi aspektonan di e sistema ta wòrdú kontrola dor di e komposishon di varios "Preferenshanan". 
    
    Klek riba kualke tab marón na a parti ariba di e panel pa wak tur e preferenshanan den e kategoria.  
    Òf tek den e bòks riba e botón di Search, despues klek riba Search, e ora ei tur preferenshanan ku ta mèch ku kualke kos b'a tek lo aparesé den e kategoria di "research results". Un preferensha ta konsiderá un mèch di e kos ku bo ta buska, òf si e nòmber ta mèch ku e karakternan *òf* si kualke kos den e balòn di ayudo a hasi e preferenshanan disponibel ku ta mèch ku e teksto den search.
    
    Pa mas informashon tokante sierto Preferensha, laga e muis keda un ratu ribe dje anto e balòn di ayudo lo aparesé.  Tambe, un lista kompletu di tur e Preferenshanan, kada un ku su dokumentashon, ta inkluí abou.
    
    Preferenshanan di kual nan nòmber ta mustrá na lèter diki den e Panel di Preferensha ta diseña di tal manera ku nan por varia di proyekto pa proyekto; esunan di kual nan nòmber no ta na lèter diki ta "global", esei kemen, nan ta keda meskos, sin tene kuenta ku e proyekto ku bo ta den.
    
    Klek riba nòmber di kualke preferensha pa haña un menú ku ta permiti bo pa "kambia" si e preferensha mester varia di proyekto pa proyekto òf si e mester ta global, tambe e ta permiti bo pa nabegá tur e remitentenan di e preferensha, i pa diskubrí tur e kategorianan bou di kual e preferensha ta klasifiká, anto bo ta haña un botón kual bo por pone ta unda bo ke anto di kual ku ta kontrola e preferensha.
    
    Si bo gusta tur bo komposishonan di Preferenshanan aktual, lo bo ke klek riba e botón "Save Current Settings as my Personal Preferences". Asina bo a hasi'é, bo por klek riba "Restore my Personal Preferences"  na kualke momentu den futuro i tur bo komoposishon lo wòrdú restaurá imidiatamente.
    
    Tambe, bo por usa "themes" pa pone múltiple preferenshanan den un bia; klek riba e botón "change theme..." den e flap di Squeak òf den panel di Preferenshanan, òf buska e item di tema den e menú aparente.

en: Methods with string
pap: métodonan ku rei

en: Must be in this project to isolate it
pap: Mester ta den e proyekto aki pa isolá esei

en: Name of the modern class {1} should translate to:
pap: Nòmber di e klasifikashon moderno {1} mester wòrdú tradusí komo:

en: Navigator
pap: Nabegadó

en: New File Name?
pap: Nòmber nobo pa ficha?

en: No new updates on the server
pap: No tin updates nobo riba e server

en: No project found in this file
pap: No a haña proyekto riba e ficha aki

en: Numerous "Preferences" govern many things about the way Squeak looks and behaves.  Set individual preferences using a "Preferences" panel.  Set an entire "theme" of many Preferences all at the same time by pressing this "change theme" button and choosing a theme to install.  Look in category "themes" in Preferences class to see what each theme does; add your own methods to the "themes" category and they will show up in the list of theme choices.
pap: Diferente "Preferences" ta kontrolá e manera ku Squeak ta presenta i komporta su mes. Pone preferenshanan individual usando e panel "Preferences". Pone un "theme" kompletu na hopi Preferenshanan pareu dor di primi e botón "change theme" i dor di skohe un tema pa instalá. Wak den kategoria "themes" den klasifikashon di Preferenshanan pa wak kiko kada tema ta hasi; agregá bo mes método na e kategoria "themes" i nan lo aparesé den e lista ku ta kontení eskohonan di tema.

en: Objects
pap: Ophetonan

en: Objects you drag into the trash will automatically be saved here, one object per page, in case you need them later.  To disable this feature set the "preserveTrash" Preference to false.
    
    You can individually expunge objects by hitting the - control, and you can empty out all the objects in the trash can by hitting the "EMPTY" button at top right.
pap: Opheto ku bo ta hiba na trash bin lo wòrdú wardá automátikamente akinan, un opheto pa kada página, den kaso bo mester di nan despues. Pa desaktivá e posibilidat pone Preferensha "preserveTrash" na falsu.
    
    Bo por eliminá e ophetonan dor diklek riba -control, i bo por eliminá tur e ophetonan for di trash bin dor di klek riba e botón "EMPTY" na e parti ariba na banda drechi.

en: Open a window showing the current font settings
pap: Habri un pantaya ku ta mustra e komposishon aktual di e tipo di lèter

en: Painting
pap: Pintura

en: Please name this thread.
pap: Por fabor, duna e parti di e programa aki un nòmber.

en: Please type your initials:
pap: Por fabor yena bo inisialnan:

en: Please type your name:
pap: Por fabor, yena/tek bo nòmber:

en: Preferences
pap: Preferenshanan

en: Preferences Panel
pap: Panel pa Prerenshanan

en: Project password
pap: Password? di proyekto

en: Publishing
pap: Publikando

en: Puts up a tool that will allow you to view and edit the code underlying all of the available themes
pap: Pone un intrumentu ku pa lage bo wak i editá e kódigo ku ta den tur e temanan disponibel

en: Reading an instance of {1}.
    Which modern class should it translate to?
pap: Ta lesando un ehèmpel di {1}.
    Na kua klasifikashon moderno e mester tradusi?

en: Really delete the project
    {1}
    and all its contents?
pap: Tira e proyekto aki afó di bèrdat
    {1}
    i tur su kontenidonan?

en: Recent
pap: Resien

en: Reload anyway\Cancel
pap: Rekargá tòg\Kanselá

en: Remember to save you image to make this setting permant.
pap: Kòrda di warda bo imágen pa hasi e komposihon permanentemente.

en: Repository unavailable
pap: Repositorio no ta disponibel

en: Reset preferences on startup
pap: Resèt prefereshanan riba startup

en: Restore Settings from Disk
pap: Restaurá Komposishonnan for di Disko

en: Restore all Default Preference Settings
pap: Restaurá tur e Komposhihonan Standart pa Preferenshanan

en: Restore my Personal Preferences
pap: Restaurá my Preferenshanan Personal

en: Revert to saved version
pap: Reversá na e vershon wardá

en: Save Current Settings as my Personal Preferences
pap: Warda Komposishonan Aktual komo mi Preferenshanan Personal

en: Save Current Settings to Disk
pap: Warda Komposishonan Aktual na Disko

en: Saving
pap: Wardando

en: Search
pap: Buska

en: Search Preferences for:
pap: Buska Preferenshanan pa:

en: Search for preferences containing:
pap: Buska preferenshanan ku ta kontení:

en: Segment not written
pap: Segmento no ta skirbí

en: Select the font to be
    used for buttons
pap: Selektá e tipo di lèter pa por wòrdú
    usá pa botónnan

en: Show license?
pap: Mustra lisensia?

en: Since this project has not been saved yet,
    I cannot tell someone where it is.
pap: Komo e proyekto aki no ta wàrdá ainda,
    mi no por bisa un hende unda e ta.

en: Some preferences are best applied uniformly to all projects, and others are best set by each individual project.  If this item is checked, then this preference will be printed in bold and will have a separate value for each project
pap: Sierto preferenshanan por wòrdú apliká uniformamente na tur proyekto, i otronan na proyekto individual. Si e item aki ta di chèk, e ora ei e preferensha aki lo wòrdú di prent na diki i lo e tin un balor separá pa kada proyekto

en: Sorry that name is already used
pap: Sòri, e nòmber ta wòrdú usá kaba

en: Sorry, I cannot find the user list.
    (this may be due to a network problem)
    Please hit Cancel if you wish to use Squeak.
pap: Disculpami, mi no por hanje e lista di usuario.
    (e por ta kousá dor di un problema den e nètwerk)
    Por fabor kanselá si bo ker huza Squeak.

en: Squeak
pap: Pip

en: Stack Tools
pap: Pila di instrumentonan

en: Standard System Fonts
pap: Sistema Standart Di Tipo Di Lèter

en: Stop looking\Try next server
pap: Stòp di buska\Purba e siguiente server

en: Store a value for this preference on file. On startup, it will be automatically restored.
pap: Warda un balor pa e preferensha aki riba ficha. Na startup, eskaki lo wòrdú restaurá automátikamente.

en: Store anyway\Cancel
pap: Warda numa\Kanselá

en: Supplies
pap: Suministronan

en: T R A S H
pap: RESTANTE

en: That server has an older version of the project.
pap: E server tin un vershon bieu di e proyekto.

en: The only changes are the ones you made here.
pap: E úniko kambionan te esunnan ku b'a hasi aki.

en: The preferred change set directory ('{1}') does not exist.
    Create it or use the default directory ({2})?
pap: E map preferá ku e sèt di kambio ('{1}')no ta eksistí.
    Krea un òf usa e map standart({2})?

en: The project {1}
    contains sub-projects.  You must remove these
    explicitly before removing their parent.
pap: E proyekto {1}
    ta konteni sub-proyekto. Bo mester tira nan afó promé bo tira e proyekto prinsipal afó.

en: The top project can't do that
pap: E tóp proyekto no por hasi esei

en: Theme {1} is now installed.
    Many of the changes will only be
    noticeable in new windows that you
    create from now on.
pap: Theme {1} ta instalá aworaki.
    Hopi di e kambionan solamente lo ta
     notabel den pantaya nobo ku bo
    ta krea for di aworaki.

en: There are no personal preferences saved in this image yet
pap: No tin preferenshanan personal wardá den e imágen ainda

en: There are updates available. Do you want to install them now?
pap: Tin updates disponibel. Bo ke instalá nan aworaki?

en: This controls the human language in which tiles should be viewed.  It is potentially extensible to be a true localization mechanism, but initially it only works in the classic tile scripting system.  Each project has its own private language choice
pap: Esaki ta maneha e idioma (humaniko) ku kual e mosaikonan/tiles mester wòrdú lesá. E ta potensialmente ekstensibel pa bira un mekanismo di lokalisashon, pero na kuminsamentu e ta traha solamente den e systema klásiko di Scripting. Kada proyekto tin su mes eskoho di idioma

en: This is not a PasteUpMorph or
    exported Project.
pap: Esaki no ta un PasteUpMorph òf
    Proyekto exportá.

en: This language needs additional fonts.
    Do you want to install the fonts?
pap: E idioma aki mester di tipo di letra adishonal.
    Bo ta desea na instala mas tipo di letra?

en: This project is not all here. I will try to load a complete version.
pap: E proyekto no ta kompletu. Mi lo purba di karga e vershon kompletu.

en: This project thinks it has never been on a server
pap: E proyekto aki ta pensa ku e no a yega subi un server

en: This will open a method-list browser on all methods that the send the preference "
pap: Esaki lo habri un nabegadó pa lista-di-método riba tur métodonan ku ta manda e preferensha"

en: This will remove {1} stored preferences.
    Are you sure?
pap: Esaki lo kita {1} preferenshanan wardá.
    Bo ta sigur?

en: Tools
pap: Instrumentonan

en: Try to find a server\Cancel
pap: Purba di haña un server\Kanselá

en: Type here, hit Search
pap: Tek aki, klek riba Search

en: Type what you want to search for here, then hit the "Search" button, or else hit RETURN or ENTER
pap: Tek loke bo ke buska aki, despues klek riba boton "Search", òf klek riba RETURN òf ENTER

en: Type what you want to search for in the box above, then click here (or hit RETURN or ENTER) to start the search; results will appear in the "search results" category.
pap: Tek loke bo ke buska den e bòks aki, despues klek akinan (òf klek riba ENTER) pa start e busko; resultadonan lo aparesé den e kategoria "search results".

en: Unknown user:
pap: Usuario deskonosido:

en: Unnamed
pap: Sin nomber / Deskonosí

en: Update completed.
    System version is now:
    {1}
pap: Update kompletá.
    Vershon di sistema aworaki ta:
    {1}

en: Use standard bright colors for all windows.
pap: Usa standart koló kla pa tur pantaya.

en: Use standard pastel colors for all windows.
pap: Usa standart koló pastel pa tur pantaya.

en: Use the ? category to find preferences by keyword; the results of your search will show up here
pap: Usa e ? kategoria pa buska preferensha abase di palabra klave; e resultadonan di bo busko lo aparasé

en: Use the standard system font defaults
pap: Usa sistema standart di tipo di lèter

en: Use white backgrounds for all standard windows.
pap: Usa blanku komo basis pa tur standart pantaya.

en: WARNING
pap: Attenshon

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
pap: Si flaps predominante mester wòrdú mustrá aworaki òf no

en: White
pap: Blanku

en: Will give you a button that governs this preference, which you may deposit wherever you wish
pap: Lo duna bo un boton ku ta kontrolá e preferensha aki, di kual bo por pone na unda bo desea.

en: Window Colors
pap: Kolónan Di Pantaya

en: Would you like to include all the changes in the change set
    	as part of this publishing operation?
pap: Bo ke inkluí tur e kambionan den e sèt di kambio
     	 komo parti di e prosesashon di publikashon?

en: Yes, Update\No, Not now\Don't ask again
pap: Si, Updatè\No, No aworaki\No puntra mi mas

en: Yes, make it up\No, skip it
pap: Si, proses'é\No, salt'é

en: You are about to load some insecure content.
    If you continue, access to files as well as
    some other capabilities will be limited.
pap: Bo ta na punto di karga kontenido insigurá.
    Si bo ta sigui, akseso den komo fichanan tantu
    algun otro posibilidatnan lo ta limitá.

en: Your Name
pap: Bo Nòmber

en: \Please cancel, rename this project, and see what is there.
pap: \Por fabor Kanselá, renombrá e proyekto aki, i wak kiko tin den dje.

en: \Project's own world is not in the segment.
pap: \E proyekto su mes mundu no ta den e segmento aki.

en: \Project:
pap: \Proyekto:

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
pap: \E PROYEKTO AKI NUNKA NO A WÒRDÚ WARDÁ

en: \There are newer version(s) in the local directory
pap: \Tin vershon(nan)nobo den e direktorio lokal

en: \There are newer version(s) on the server
pap: \Tin vershon(nan) mas nobo riba e server

en: \Would you like me to create a new project\with that name?
pap: Bo ke pa ami krea un proyekto nobo\ku e nòmber ei?

en: about this system...
pap: tokante e sistema aki...

en: automatic flap layout
pap: diseño di flap automátikamente

en: balloon-help font...
pap: tipo di lèter pa e balòn di ayudo

en: browse senders
pap: nabegá transmisornan/transmidornan

en: browse themes
pap: nabegá temanan

en: button font...
pap: tipo di lèter di botón

en: can't find file on server for {1}
pap: no por haña ficha riba server pa {1}

en: cancel
pap: Kanselá

en: change theme...
pap: kambia tema...

en: choose language
pap: skohe e idioma

en: choose the font to be used when presenting balloon help.
pap: Skohe e tipo di lèter ku ta wòrdú usá pa e balón di ayudo.

en: circular halos with icons inside
pap: sirkula halos ku íkononan paden

en: classic
pap: klásiko

en: code font...
pap: tipo di lèter pa kódigo...

en: copy this name to clipboard
pap: kopia e nòmber aki pa klep bòrt

en: custom
pap: ahustá

en: customizable halos
pap: halos ahustá

en: default text font...
pap: standart tipo di lèter...

en: disable preference on startup
pap: desaktivá preferensha riba startup

en: do not set preference on startup
pap: no pone preferensha riba startup

en: each project has its own setting
pap: kada proyekto tin su mes komposishon

en: edit this list
pap: editá e lista aki

en: enable Pango
pap: hasi Pango disponibel

en: enable preference on startup
pap: aktivá preferensha riba startup

en: etoy button font...
pap: tipo di lèter pa botón di etoy...

en: etoy code font...
pap: tipo di lèter pa kódigo di etoy...

en: etoy tile font...
pap: tipo di lèter pa tile/mosaiko di etoy...

en: etoy title font...
pap: tipo di lèter pa título di etoy

en: fewer, larger halos
pap: menos, halos mas grandi

en: find preference... (f)
pap: buska preferensha... (f)

en: flaps font...
pap: tipo di lèter di flaps

en: hand me a button for this preference
pap: Duna mi un boton pa e preferensha aki

en: iconic
pap: ikóniko

en: inspect parameters
pap: inspektá parameternan

en: install
pap: instalá

en: install SAR
pap: instalá SAR

en: install this Squeak ARchive into the image.
pap: instalá e Squeak ARchive aki den e imágen.

en: latest update: #
pap: último update: #

en: list font...
pap: lista di tipo di lèter...

en: load
pap: karga

en: load a package version
pap: karga un vershon den pakete

en: load font
pap: Karga tipo di letra

en: load latest code updates
pap: karga e último updates di kódigo

en: menu font...
pap: tipo di lèter di menu...

en: merge
pap: kombiná

en: merge the translation file
pap: kombiná e ficha di tradukshon

en: merge the translation file into the language named like the file
pap: kombiná e ficha di tradukshon den e idioma nombrá kome e ficha.

en: no help available
pap: ayudo no ta disponibel

en: no themes found
pap: no a haña niun tema

en: note that this will only have a noticeable
    effect if the universalTiles preference is
    set to true, which it currently is not
pap: nota ku pa esei tin efekto notabel, e preferensha di universalTiles mester ta pone na bèrdat, esaki no ta e kaso aktualmente.

en: nothing to revert to
pap: no tin nada pa reversá

en: personal
pap: personal/personalmente

en: plain circular halos
pap: halos sirkular i simpel

en: previous project
pap: proyekto anterior

en: refresh this menu
pap: refreská e menú

en: restore default font choices
pap: restaurá eskohonan standart di tipo di lèter

en: scraps
pap: restante

en: server is unavailable
pap: server no ta disponibel

en: set automatically on startup...
pap: pone automátikamente riba startup...

en: show category...
pap: mustra kategoria...

en: show current font choices
pap: mustra eskohonan standart di tipo di lèter

en: show flaps (F)
pap: mustra flaps (F)

en: show navigator (N)
pap: mustra nabegadó(N)

en: show shared tabs (F)
pap: mustra etikèt kompartí (F)

en: show the tool bar
pap: mustra e bara di instrumento

en: simple
pap: simpel

en: stagger windows
pap: pantaya ta temblando

en: start menu-color-from-world
pap: start menu-color-from-world/start menú-di koló-for di-mundu

en: start rounding window corners
pap: kuminsa hasi e hukinan di pantaya rondo

en: start using vectors
pap: kuminsa di usa vectors

en: stop menu-color-from-world
pap: stòp menu-color-from-world/ stòp menú-di koló-for di-mundu

en: stop rounding window corners
pap: stòp di hasi e hukinan di pantaya rondo

en: stop using vectors
pap: stòp di usa vectors

en: there was an error restoring the preferences
pap: un eror a okurí mientras ta restaurando e preferenshanan

en: there was an error storing your preferences to disk
pap: un eror a okurí mientras ta restaurando bo preferenshanan na disko

en: this preference was added idiosyncratically and has no help message.
pap: E preferensha aki a wòrdú agregá manualmente i no tin mensahe di ayudo.

en: turn sound off
pap: paga e zonido

en: turn sound on
pap: sende e zonido

en: use localized language
pap: usa idioma lokal

en: window-title font...
pap: tipo di lèter pa e título di pantaya...

en: you haven't saved your preferences yet!
pap: bo no a warda bo preferenshanan ainda!

en: {1} (not loaded yet)
pap: {1} (no ta kargá ainda)

en: {1} already exists. Overwrite?
pap: {1} ta eksistí kaba. Skirbi over di dje?

en: {1} is in secure mode.
    You cannot access the persistent preferences now.
    To change them, start {1} without loading a project.
pap: {1} ta den un modo protehá.
    Bo no por tin akseso na e preferenshanan persistente aworaki.
    Pa kambia nan, start {1} sin karga un proyekto.

en: {1} new update file(s) processed.
pap: {1} update nobo di ficha(nan) prosesá.
