eToys - en to nl translation catalogue (166 entries)

en: 
    Press "Record" to start recording.  Press Stop when finished recording.
    
    After making a recording, you can:
       Press "Play" to play back the recording.
       Press "Record" to start a new recording
          (the old one would be discarded).
       Press "Save" to save the recording in the sound library.
    
    Press the menu icon to get a menu with further options.
    
    If you wish to refer to the sound in scripts, you need to add it to the sound library; press Save to do that; you will need to supply a name for it.
    
    If you want to retain the sound but do not need to refer to it in scripts, you need not name it; instead, use "hand me a sound token", found in the menu, to obtain a little "sound token" object that you can subsequently use in a variety of ways:
      You can double-click on the sound token to hear the sound again.
      You can decide to save the sound after all, by using an item in the sound token's halo menu.
      You can drop the sound token into a PianoRoll or an EventRoll.
nl: 
    Druk op "Opnemen" om de opname te starten.  Druk op Stop als u klaar bent met opnemen.
    
    Na het maken van een opname, kunt u:
       Druk op "Afspelen" om het afspelen van de opname.
       Druk op "Opnemen" voor een nieuwe opname
          (de oude zou worden weggegooid).
       Druk op "Opslaan" om de opname in de geluid bibliotheek op te slaan.
    
    Druk op de menu-pictogram om een menu met meer opties te krijgen.
    
    Indien u wenst te verwijzen naar het geluid in de scripts, moet u deze toe te voegen aan de geluid bibliotheek; drukt u op Opslaan om dat te doen, je moet een naam ervoor opgeven.
    
    Als u 't wilt behouden, maar het geluid niet hoeft gebruiken in scripts, hoeft u geen naam te geven, in plaats daarvan, gebruik je "geef me een geluidskenmerk", gevonden in het menu, om een klein "geluidkenmerk" voorwerp dat vervolgens gebruikt kan worden in een verscheidenheid van manieren:
      U kunt dubbelklikken op het geluidkenmerk om het geluid weer te horen.
      U kunt besluiten om het geluid toch nog op te slaan, door middel van een item in het geluidkenmerk's halo menu.
      U kunt het geluidkenmerk neerzetten in een een PianoLijst of een GebeurtenissenLijst.

en:           rest
nl:           rust

en:  Mediates between a score such as a MIDIScore, a PianoRollScoreMorph, and the actual SoundPlayer synthesizer
nl:  Middelt tussen een score zoals een MIDIScore, een PianolijstScoreMorf, en de actuele GeluidSpeler synthesyzer

en:  end
nl:  einde

en:  fast
nl:  snel

en:  loud
nl:  luid

en:  not found in the Sound Library
nl:  niet gevonden in de GeluidsBibliotheek

en:  second(s) trimmed
nl:  second(en) getrimd

en:  seconds.
    Double-click to hear the sound.  "add to sound library" available in halo menu.  Also suitable for dropping into a piano-roll or into an event-roll
nl:  seconden.
    Dubbelklik om het geluid te horen.  "voeg toe aan geluidsbibliotheek" beschikbaar in halo menu.  Ook geschikt om los te laten in een pianolijst of in een gebeurtenissenlijst

en: A device for analyzing sound input
nl: Een apparaat om geluid invoer te analyseren

en: A device for making sound recordings.
nl: Een apparaat om geluid mee op te nemen.

en: A tool for managing the sound library
nl: Een werktuig om de geluidsbibliotheek te beheren

en: Add a new sound to the sound library from a file
nl: Voeg een nieuw geluid uit een bestand toe aan de geluidsbibliotheek

en: Caution:  this is dangerous and destructive!
    Do you really want to "trim" your recording?
    (It might be smart to save the untrimmed
    version in a sound token before trimming)
nl: Waarschuwing:  dit is gevaarlijk en destructief!
    Wil je echt je opname "trimmen"?
    (Het is verstandig om eerst de ongetrimde versie
    te bewaren)

en: Change sound volume
nl: Wijzig geluidsvolume

en: Choose a MIDI file to open
nl: Kies een te openen MIDI bestand

en: Compression method\Currently: {1}
nl: Compressie methode\Nu: {1}

en: Continue
nl: Ga door

en: Continue playing a paused presentation
nl: Ga door met afspelen van een gepauzeerde presentatie

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete the selected sound from the sound library
nl: Verwijder het geselecteerde geluid uit de geluidsbibliotheek

en: Disable sound reverb
nl: Blokkeer geluid galm

en: Discard the current recording and start making a fresh recording
nl: Negeer deze opname en start en nieuwe opname

en: Drag to set the record level
nl: Sleep om het opnameniveau in te stellen

en: FFT size (currently {1})
nl: FFT grootte (nu {1})

en: File name?
nl: Bestandsnaam?

en: GSM (simple compression)
nl: GSM (eenvoudige compressie)

en: Hands you a tile representing the selected sound
nl: Geeft je een tegel die het geselecteerde geluid vertegenwoordigt

en: Holds a recorded sound of duration
nl: Houdt een opgenomen geluid van duur

en: If the selected sound is playing, stop it
nl: Als het geselecteerde geluid afspeelt, stop het

en: Load
nl: Laad

en: MIDI port for input:
nl: MIDI poort voor invoer:

en: MIDI port for output:
nl: MIDI poort voor uitvoer:

en: Mute
nl: Demp

en: New file name?
nl: Nieuwe bestandsnaam?

en: New name for
nl: Nieuwe naam voor

en: No .mid/.midi files found in the Squeak directory
nl: Geen .mid/.midi bestanden gevonden in Squeak map

en: No compression
nl: Geen compressie

en: No sound selected
nl: Geen geluid geselecteerd

en: None
nl: Geen

en: On
nl: Aan

en: Open a PianoRoll
nl: Open een PianoLijst

en: Open a menu
nl: Open een menu

en: Pause
nl: Pauze

en: Pause playback
nl: Pauze afspelen

en: PianoRoll
nl: PianoLijst

en: Play
nl: Speel

en: Play the current recording from its beginning
nl: Speel deze opname vanaf het begin

en: Play the score
nl: Speel de score

en: Play the selected sound
nl: Speel het geselecteerde geluid

en: Playback jumps back to start and continue playing
nl: Afspelen springt terug naar start en blijft spelen

en: Playback speed
nl: Afspeelsnelheid

en: Please give a name for this sound
nl: Alstublieft geef een naam voor dit geluid

en: Record
nl: Opnemen

en: Recorded sound duration: {1} second(s)
nl: Opgenomen geluidsduur: {1} second(en)

en: Rename
nl: Hernoem

en: Rename the selected sound
nl: Hernoem het geselecteerde geluid

en: Repeat
nl: Herhaal

en: Reverb Disable
nl: Galm Blokkeren

en: Rewind
nl: Terugdraaien

en: Rewind to score start
nl: Draai terug naar partituur start

en: Sampling rate (currently {1})
nl: Monsterfrequentie (nu {1})

en: Save
nl: Bewaar

en: Save the current recording for future use.
nl: Bewaar deze opname voor toekomstig gebruik.

en: ScorePlayer
nl: ScoreSpeler

en: Shows current position in the score
nl: Toon huidige positie in het partituur

en: Sorry, I cannot find that file
nl: Sorry, ik kan dat bestand niet vinden

en: Sound Library
nl: Geluid Bibliotheek

en: Sound Recorder
nl: Geluidsopname toestel

en: Sound Recorder Options
nl: GeluidOpnemerOpties

en: Sound name?
nl: Geluidnaam?

en: SoundRecorder
nl: GeluidAfspeler

en: Spectrum Analyzer
nl: Spectrum Analyser

en: Speex (for speech)
nl: Speex (voor spraak)

en: Start a new recording
nl: Start een nieuwe opname

en: Stop current recording or playback
nl: Stop deze opname of afspeling

en: This tool allows you to view and manage the "Sound Library", which is the list of named sounds that can be used in the tile-scripting system.
    
    Click on a sound name in the list to select it.  The buttons at the top of the tool apply to the sound you have selected.
    
    Play button -- press this to start playing the selected sound.
    
    Stop button -- if the selected sound is playing, pressing this will stop it.
    
    Tile button -- Click on this to obtain a scripting tile representing the selected sound.
    
    Rename button -- allows you to rename the selected sound.
    
    Delete button -- allows you to delete the selected sound from the Sound Library.  All tiles that formerly pointed to this sound will be changed to point to "croak" instead.
    
    Load button -- allows you to load a sound into the Sound Library from a file.
    
    You can also add sounds to the Sound library using the Sound Recorder, and also by dragging an external sound file (e.g. a file with extensions .wav or .aif)  into etoys.
    
    Note: the "universal" sounds built in to the system cannot be renamed or deleted.
    
    Additionally, a command for opening a "wave editor" tool on the selected sound can be found in the tool's halo menu.
nl: Met dit werktuig kun je de "Geluid Bibliotheek", dat is de lijst met de namen van geluiden die kunnen worden gebruikt in het tegel-scripting-systeem, bekijken en beheren.
    
    Klik op een geluidsnaam in de lijst om deze te selecteren.  De knoppen aan de bovenkant van het werktuig zijn van toepassing op het geluid dat u hebt geselecteerd.
    
    Afspeel-knop - Druk hierop om het geselecteerde geluid af te spelen.
    
    Stop-knop - Als het geselecteerde geluid wordt afgespeeld, stoppen bij indrukken.
    
    Tegel knop - Klik hierop om scripting-tegel te krijgen die het gekozen geluid vertegenwoordigt.
    
    Hernoem knop - Hernoemt het geselecteerde geluid.
    
    Verwijder knop - Verwijdert het geselecteerde geluid uit de Geluid Bibliotheek.  Alle tegels die vroeger naar dit geluid verwezen, worden gewijzigd om te verwijzen naar "kwaak" daarvoor in de plaats.
    
    Laad knop - Laad een geluid uit een bestand in de geluid Bibliotheek.
    
    U kunt ook geluiden in de Geluid Bibliotheek opnemen met de Geluid Opnemer, en ook door het slepen van een extern geluidsbestand (bijvoorbeeld een bestand met de extensie .wav of .aif)  in etoys.
    
    Opmerking: de "universele" geluiden die ingebouwd in het systeem zijn kunnen niet worden hernoemd of verwijderd.
    
    Daarnaast kan een opdracht voor het opnenen van een "golf bewerker" werktuig op het geselecteerde geluid worden gevonden in het gereedschap's halo menu.

en: Tile
nl: Tegel

en: Unnamed
nl: Naamloos

en: Volume slider
nl: Volume schuif

en: Vorbis (for music)
nl: Vorbis (voor muziek)

en: Wave editor
nl:  golf bewerker

en: When red, it means you are currently recording
nl: Als rood, betekent het dat je nu aan het opnemen bent

en: You can not delete this sound
nl: Je kunt dit geluid niet verwijderen

en: You can not rename this sound
nl: Je kunt dit geluid niet hernoemen

en: [pause]
nl: [pauze]

en: add channel
nl: voeg kanaal toe

en: add keyboard
nl: voeg toetsenbord toe

en: add movie clip player
nl: voeg film knipsel speler toe

en: chirp
nl: tsjilp

en: chomp
nl: hak

en: choose compression...
nl: kies compressie...

en: choose which data-compression scheme should be used to encode the recording.
nl: kies welke data-compressie schema gebruikt moet worden om deze opname te coderen.

en: chord
nl: accoord

en: click
nl: klik

en: clink
nl: klink

en: close MIDI port
nl: sluit MIDI poort

en: close drag and drop
nl: sluit sleep en laat los

en: contract time
nl: contracttijd

en: copy
nl: kopieer

en: croak
nl: kwaak

en: cut
nl: knip

en: display type (currently {1})
nl: scherm type (nu {1})

en: dotted
nl: gestippeld

en: eighth
nl: achtste

en: expand time
nl: vergroot tijd

en: hand me a sound token
nl: geef me een geluidsteken

en: hands you a lozenge representing the current sound,  which you can drop into a piano-roll or an event-roll, or later add to the sound library.  Double-click on it to hear the sound
nl: geeft je een ruitje die dit geluid vertegenwoordigt,  dat je kunt loslaten in een pianolijst of een gebeurtenissenlijst, of later toe te voegen aan een geluidsbibliotheek.  Dubbelklik erop om het geluid te horen

en: hide beat lines
nl: verberg slag regels

en: hide measure lines
nl: verberg maat regels

en: horn
nl: hoorn

en: kindly give the sound a name:
nl: geef het geluid een naam:

en: laugh
nl: lach

en: make a pause marker
nl: maak een pauze merker

en: maximum record-level
nl: maximum opnameniveau

en: meow
nl: miauw

en: minimum record-level
nl: minimum opnameniveau

en: new MIDI controller
nl: nieuwe MIDI besturing

en: no sound recorded yet
nl: nog geen geluidopname

en: normal
nl: normaal

en: open a MIDI file
nl: open een MIDI bestand

en: open a tool which, operating with the selected sound as a point of departure, will allow you to construct a new "instrument"
nl: open een werktuig waarmee je, met het geselecteerde geluid als vertrekpunt, een nieuw "instrument" kunt bouwen

en: open a wave-editor tool with this sound as its iniital sound
nl: open een golf-bewerker werktuig met dit geluid als begingeluid

en: open drag and drop
nl: open sleep en laat los

en: open in midi player
nl: open in midi speler

en: open the midi-player tool on this file
nl: open het midi-speler werktuig voor dit bestand

en: open up the wave-editor tool to visualize and to edit the sound recorded
nl: opent ene golf-bewerker werktuig om het opgenomen geluid te bekijken en te bewerken

en: open wave editor
nl: open golfbewerker

en: opens a flap which contains instructions
nl: opent een flap die instructies bevat

en: paste
nl: plak

en: paste...
nl: plakken...

en: peaks
nl: pieken

en: play via MIDI
nl: speel via MIDI

en: play via built in synth
nl: speel via ingebouwde synthesizer

en: please record a sound first
nl: neem eerst een geluid op

en: quarter
nl: kwart

en: read file
nl: lees bestand

en: reload instruments
nl: herlaad instrumenten

en: remove any blanks space at the beginning and/or end of the recording.  Caution -- this feature seems to be broken, at least on some platforms, so use at your own risk.  For safety, save this sound in its untrimmed form before venturing to trim.
nl: verwijder alle lege ruimte aan het begin en/of einde van de opname.  Waarschuwing -- deze mogelijkheid lijkt op sommige computer niet goed te werken, dus gebruik het op je eigen risico.  Voor de veiligheid, bewaar dit geluid in de oorspronkelijke vorm voor het trimmen uit te voeren.

en: save as AIFF file
nl: bewaar als AIFF bestand

en: save as Sun AU file
nl: bewaar als Sun AU bestand

en: save as WAV file
nl: bewaar als WAV bestand

en: scrape
nl: schrapen

en: scratch
nl: krabben

en: scritch
nl: schraap

en: select codec
nl: selecteer codec

en: set FFT size
nl: stel FFT grootte in

en: set MIDI port
nl: stel MIDI poort in

en: set display type
nl: stel schermtype in

en: set sampling rate
nl: stel monster frequentie in

en: show beat lines
nl: toon slag regels

en: show measure lines
nl: toon maat regels

en: signal
nl: signaal

en: silence
nl: stilte

en: sixteenth
nl: zestiende

en: slow
nl: langzaam

en: soft
nl: zacht

en: sorry, that name is already taken
nl: sorry die naam is al in gebruik

en: sorry, that name is already used.
nl: sorry die naam wordt al gebruikt.

en: splash
nl: plons

en: time
nl: tijd

en: unable to trim any more, sorry
nl: onmogelijk om nog meer te trimmen, sorry

en: unnamed
nl: naamloos

en: warble
nl: murmel

en: wave editor
nl: golfbewerker

en: whole
nl: heel
