eToys - en to mn translation catalogue (186 entries)

en:   -- Folder Summary --
mn:   --Хавтасны Дүгнэлт --

en:  already exists in the package
mn: Багцад өмнө нь байсан байна

en:  is used by one or more members
    in your archive, and cannot be overwritten.
    Try writing to another file name
mn: нэг буюу хэсэг n гишүүдийн хэрэглэх
    архивлагдсан ба дарж бичихийг хориглоно
    өөр нэртэйгээр файлаа бичих гэж оролд

en: <no> create textual references to dropped morphs
mn: <үгүй> сонговол текст ишлэлийг үүсгэхгүй

en: <yes> create textual references to dropped morphs
mn: <тийм> сонговол текст ишлэлийг үүсгэнэ

en: A Browser is a tool that allows you to view all the code of all the classes in the system
mn: дуудагч ачаалагч хэрэгсэл нь танд системийн бүх ангилалын кодоор харуулах боломжийг олгоно

en: A File List is a tool for browsing folders and files on disks and on ftp types.
mn:  File-ийн Жагсаалт нь диск болон ftp хэлбэрээс хавтас болон file хайх хэрэгсэл юм.

en: A Process Browser shows you all the running processes
mn: Одоо ажиллаж байгаа бүх процессыг үзүүлдэг Процессын Хайгч

en: A list of messages (e.g. senders, implementors)
mn: мэдээллийн жагсаалт илгээгч, хэрэгжүүлэгч гэх мэт

en: A system browser with an extra pane at top-left for module.
mn: системийн ачаалагч, модуулийн зүүн-дээд гүйлгэгчийн хамт

en: A tool finding, viewing, and editing all methods whose names contiane a given character sequence.
mn: хайх, гүйлгэж харах, шивж бичих гэх бүх аргын нэрсийн жагсаалтыг үсгийн дарааллаар харуулах хэрэгсэл

en: A tool for finding methods by giving sample arguments and values.
mn: аргументийн болон хэмжигдэхүүнийн жишээний аргыг хайх хэрэгсэл

en: A tool for looking at files
mn: File-уудыг харах хэрэгсэл

en: A tool for viewing prior versions of a class comment.
mn: Ангиллын тайлбарын өмнөх хувилбарыг үзэх хэрэгсэл.

en: A tool for viewing prior versions of a method.
mn: Арга барилын өмнөх холболтыг харах хэрэгсэл.

en: A tool that allows you to view and manipulate all the code changes in a single change set
mn: Ганц өөрчлөлт хийгдэхэд бүх кодны өөрчлөлтийг хийж харуулахаар зөвшөөрөгдсөн хэрэгсэл.

en: A tool that lets you see the code for one change set at a time.
mn: Тухайн цагт өрчлөлт хийх кодыг харуулах хэрэгсэл.

en: A tool that presents a list of all the changes found in an external file.
mn: Гаднах file-аас олдсон бүх өөрчлөлтийн жагсаалтыг үзүүлэх хэрэгсэл.

en: A viewer and editor for Zip archive files
mn: зип архив файлд харах ба шивж бичих

en: Abandon
mn: татгалзах

en: An error has occurred in\{3} of {2}.\Fix your script(s), hit 'Abandon' and try again.
mn: \{2}-ийн {3}.\ дээр алдаа гарлаа. Бичлэгээ засаж ‘татгалзах’ товчийг дараад дахин туршина уу.

en: An error has occurred; you should probably just hit 'abandon'.  Sorry!
mn: Алдаа гарлаа; та магадгүй ‘татгалзах’ товчийг дарах хэрэгтэй байх. Уучлаарай!

en: Browser
mn: Интернетийн хөтөч программ ачаалагч

en: Can't delete {1}
    Select another file
mn: 1
     -ийг уcтгаж болохгүй
    Өөр file сонгох

en: Cancel
mn: Болих

en: Cancel this search
mn: Хайлтыг болиулах

en: Change List
mn: Өөрчлөлтийн Жагсаалт

en: Change Set
mn: Өөрчлөлт Хийх

en: Change Sorter
mn: Эрэмбэлэгчийг Өөрчлөх

en: Class Comment Versions Browser
mn: Ангиллын Тайлбар Хувилбар Хайгч

en: Class exists already in the system
mn: Системд өмнө ангилал байсан

en: Comparison from {1} to {2}
mn: {1}-ийг {2}-той харьцуулалт

en: Debug
mn: Илрүүлэх

en: Debugger
mn: Илрүүлэгч

en: Destination Zip File Name:
mn: гаралтын зип файлын нэр

en: Directory must be empty
mn: Хавтас соосон байх ёстой

en: Dual Change Sorter
mn: Хос Өөрчлөлт Эрэмбэлэгч

en: Enter a new file name
mn: Шинэ файлын нэр оруулах

en: Exact Match
mn: Нарийн Холболт

en: Existing method removed  by this change-set
mn: Өөрлөн суулгаснаар байгаа арга нь буцаагдана

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 3500 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 3500 characters.
mn:  File '{1}' нь {2} byte-ийн урттай.
    
     file-ийг бүтнээр уншихдаа ’get’ командыг ашиглаж болно
    
    Энд эхний 3500 дүрс байна…
    ------------------------------------------ 
    {3}
    ------------------------------------------ 
    ... эхний 3500 дүрсийн төгсгөл.

en: File '{1}' is {2} bytes long.
    You may use the 'get' command to read the entire file.
    
    Here are the first 5000 characters...
    ------------------------------------------
    {3}
    ------------------------------------------
    ... end of the first 5000 characters.
mn: Файл '{1}' нь {2} урттай 
    file-ийг бүтнээр уншихдаа ’get’ командыг ашиглаж болно
    
    Энд эхний 5000 тэмдэгт байна…
    ------------------------------------------ 
    {3}
    ------------------------------------------ 
    ... эхний 5000 дүрсийн төгсгөл.

en: File Contents Browser
mn: File-ийн Агуулга Хайгч

en: File List
mn: File-ийн Жагсаалт

en: Find...
mn: Хайх…

en: For some reason, this file cannot be read
mn: Зарим шалтгаанаас болж энэ файл уншигдахгүй

en: Lets you view and manipulate two change sets concurrently.
mn: Давхцсан хоёр өөрчлөлтийг харж хийнэ үү.

en: Lets you view the contents of a file as code, in a browser-like tool.
mn: File-ийн агуулгыг хайлтын хэрэгсэл кодоор харна уу

en: Load A Project
mn: Төслийг ачаалах

en: Message List
mn: мэдээллийн жагсаалт

en: Message Names
mn: Мессежийн Нэр

en: Method Finder
mn: Арга Хайгч

en: Method already exists
mn: Арга урьд нь байсан

en: NO FILE SELECTED
mn: ФАЙЛ огт Сонгогдоогүй байна

en: New class
mn: Шинэ ангилал

en: New method
mn: Шинэ арга

en: New {1} Name?
mn: Шинэ {1} Нэр өгөх үү?

en: NewFileName?
mn: ШинэFile-ийнНэр?

en: No
mn: Үгүй

en: No fileName is selected
mn: file-ийн Нэр сонгогдоогүй байна

en: OK
mn: ОК

en: Package Browser
mn: программын багцыг хайж ачаалагч

en: Please provide a good category for the new method!
mn: Шинэ тогтолцоог сайн зэрэглэлээр хангана уу

en: Please select a file
mn: File-ийг сонгоно уу

en: Please type new class name
mn: Ангиллын шинэ нэр бичнэ үү

en: Prepended File:
mn: анхныхаасаа нэмэгдүүлсэн хувилбар файл

en: Proceed
mn: Шинээр эхлүүлэх

en: Processes
mn: Процесс

en: Publish This Project
mn: Энэ төслийг хэвлэх

en: Really delete {1}?
mn: {1}-ийг үнэхээр устгах уу?

en: Removal request for a method that is not present in this image
mn: Аргад зориулсан шилжүүлэх хүсэлт нь энэ зурган дээр гарахгүй

en: Save
mn: Хадгал

en: Save on local disk only
mn: Зөвхөн local disc дотор хадгалах

en: Select Another File
mn: Өөр file сонгох

en: Select Zip archive to open...
mn: зип архив сонгоод нээ…

en: Select a File:
mn: … Файл сонгох:

en: Shows two change sets side by side
mn: Тал талаар нь хоёр өөрчлөлт хийснийг харуулах

en: Store log
mn: Нэвтрэх эрхийг хадгалах

en: THIS CLASS HAS NO COMMENT!
mn: Энэ анги тайлбаргүй

en: The standard "system browser" tool that allows you to browse through all the code in the system
mn: стандарт систем ачаалагч хэрэгсэл нь танд систем дахь бүх кодыг ашиглан ачаалах бололцоо олгоно

en: The system debugger.
mn: Систем илрүүлэгч.

en: This command requires that the
    change sets selected on the two
    sides of the change sorter *not*
    be the same.
mn: Энэ команд 
    -ийг шаардана
    хоёр 
     дээр өөрчлөлт хийхээх сонгогдох
    *биш* 
     эрэмбэлэгчийн өөрчлөх тал
    адилхан байх.

en: Unnamed
mn: нэргүй

en: Versions
mn: Хувилбарууд

en: Versions Browser
mn: Хувилбар Хайгч

en: What files?
mn: Ямар файл?

en: What to show
mn: юуг харуулах вэ

en: Yes
mn: Тийм

en: Zip Tool
mn: зипээр шахаж архивлах хэрэгсэл

en: abandon this execution by closing this window
mn: энэ цонхыг хааж гүйцэтгэлээс татгалзах

en: accept (s)
mn: зөвшөөрөх (s)

en: add file to new zip
mn: шинэ зип рүү файл нэмэх

en: add new directory
mn: шинэ хавтас нэмэх

en: add new file
mn: шинэ file нэмэх

en: add server...
mn: сервер нэмэх...

en: adds a new, empty directory (folder)
mn: шинэ хоосон хавтас нэмэх

en: all possible file operations
mn: бүх боломжит file-ийн үйл явц

en: append contents of file...
mn: файлын агуулгыг хавсарга

en: bring up a debugger
mn: илрүүлэгчийг авчрах

en: broadcast
mn: нэвтрүүлэх

en: broadcast as update
mn: сайжруулан нэвтрүүлэх

en: broadcast file as update
mn: файлийг сайжруулан нэвтрүүлэх

en: browse code files
mn: file-ийн код хайх

en: by date
mn: огноогоор

en: by name
mn: нэрээр

en: by size
mn: хэмжээгээр

en: cancel
mn: болиулах

en: cancel (l)
mn: хэрэгсэхгүй болгох (l)

en: changelist browser
mn: өөрчлөлтийн жагсаалт хайгч

en: changes
mn: өөрчлөлтүүд

en: code
mn: код

en: code-file browser
mn:  код-file хайгч

en: compress
mn: шахах

en: compress file
mn: файлыг шахах

en: continue execution
mn: гүйцэтгэлийг үргэлжлүүлэх

en: copy (c)
mn: хуулах (c)

en: copy name to clipboard
mn: нэрийг түр санах ойд хуулах

en: create a new,. empty file, and add it to the current directory.
mn: хоосон, шинэ file үүсгээд одоогийн хавтаст нэмж оруулах

en: cut (x)
mn: зөөх (x)

en: date
mn: огноо

en: delete
mn: устгах

en: delete directory...
mn: хавтсыг устгах…

en: delete the seleted item
mn: сонгогдсон төрөл ангийг устгах

en: do again (j)
mn: дахин хийх (j)

en: do it (d)
mn: үүнийг хийх(d)

en: do you want to clobber the existing
mn: байхыг шүүмлэх үү

en: extract all
mn: бүгдийг задлах

en: extract all files to a user-specified directory
mn: хэрэглэгчийн тодорхойлсон хавтаст бүгдийг задлах

en: extract all to...
mn: бүгдийг … энд задлах

en: fileIn selection (G)
mn: file доторх сонголт (G)

en: find again (g)
mn: дахин хайх (g)

en: find...(f)
mn: хайх…(f)

en: get entire file
mn: бүтэн file авах

en: hit here to accept the current selection
mn: Энд дарж одоогийн сонголтыг зөвшөөрөх

en: hit here to cancel
mn: Энд дарж болиулах

en: if the file has only been partially read in, because it is very large, read the entire file in at this time.
mn: file дутуу уншигдсан нь том хэмжээтэйгээс болдог учир file-ийг бүтнээр нь уншина уу

en: inspect it (i)
mn: үүнийг хянах (i)

en: load
mn: ачаалах

en: load as project
mn: төсөл маягаар ачаалах

en: more...
mn: бусад ...

en: name
mn: нэр

en: ok
mn: ок

en: okay
mn: ок

en: open a "file-contents browser" on this file, allowing you to view and selectively load its code
mn: "file-ийн агуулга хайгч"-ийг энэ file дээр нээж харах болоод үүний кодыг уншуулах сонголт нь зөвшөөрөгдсөн

en: open a changelist tool on recent changes in file
mn: file дахь сүүлд хийсэн өөрчлөлтүүд дээрх өөрчлөлтийн жагсаалтын хэрэгслийг нээх

en: open a changelist tool on this file
mn: энэ file дээр өөрчлөлтийн жагсаалтын хэрэгслийг нээх

en: open a new Workspace whose contents are set to the contents of this file
mn: Агуулга нь энэ файлийн агуулгад суулгагдах шинэ ажлын орон зай нээх

en: open in zip viewer
mn: зип ээр харахыг нээ

en: open project from file
mn: тухайн file-аас төслийг нээх

en: open zip
mn: зип ийг нээ

en: overwrite that file
    choose another name
    cancel
mn: тэр файлны дээрээс бичих
    өөр нэр сонго
    хүчингүй болгох

en: overwrite that file
    select another file
mn: file-ийг дарж бичих 
     Өөр file сонгох

en: paste (v)
mn: дэлгэцэнд харуулах (v)

en: paste...
mn: дэлгэцэнд харуулах…

en: print it (p)
mn: үүнийг хэвлэх (p)

en: recent changes
mn: сүүлд хийсэн өөрчлалтүүд

en: recent changes in file
mn: file-д сүүлд хийсэн өөрчлөлтүүд

en: recent...
mn: сүүлийнх…

en: remove server...
mn: серверийг буцаах

en: remove version #
mn: # хувилбарыг буцаах

en: remove version number from file name
mn: хувилбарын дэс дугаарыг file-ийн нэрээс буцаах

en: remove version number from filename
mn: хувилбарын дэс дугаарыг file-ийн нэрээс буцаах

en: rename
mn: нэр солих

en: rename file
mn: file-ийн нэрийг солих

en: return without saving
mn: хадгалалгүйгээр буцах

en: save contents to file...
mn: агуулгыг файлд хадгал

en: saves in the Squeaklets folder
mn: Squeaklets folder дотор хадгалах

en: set search string (h)
mn: хайх холбоосыг суулгах (h)

en: show all the options available
mn: бүх сонголтыг хүчинтэйгээр харуулах

en: size
mn: хэмжээ

en: sort entries by date
mn: бүргэлийг огноогоор эрэмбэлэх

en: sort entries by name
mn: бүргэлийг нэрээр нь эрэмблэх

en: sort entries by size
mn: бүртгэлийг хэмжээгээр нь эрэмбэлэх

en: start over...
mn: эхлэл дуусах...

en: to new zip
mn: шинэ зип рүү

en: undo (z)
mn: буцаан хүчингүй болгох(z)

en: view as encoded text
mn: кодлогдсон текстээр харах

en: view as hex
mn: 16-тын тооллын системээр харах

en: what to show...
mn: юуг харуулах вэ

en: whose script is this?
mn: хэний бичиг вэ

en: workspace with contents
mn: агуулгатай ажлын орон зай

en: write a log of the encountered problem
mn: тулгарсан асуудлын логийг бичнэ үү

en: {1}
    already exists.
mn: өмнө байсан

en: {1} (in {2})
mn: {1} ({2} дотор)

en: {1} contents cannot
    meaningfully be saved at present.
mn: ач холбогдол бүхийгээр одоо хадгалах

en: {1}Name
mn: {1}Нэр
