eToys - en to mn translation catalogue (248 entries)

en: 
    Would you like to try the next server?
    (Normally, all servers are identical, but sometimes a
    server won't let us store new files, and gets out of date.)
mn: 
    Дараагийн сервертэй ажиллаж үзэх үү ?Ер нь бүх серверүүд ижил боловч заримдаа 
    хугацаа хэтэрсэн гэж хэлээд шинэ файл хадгалахыг сервер зөвшөөрдөггүй.

en:   ({1} pages)
mn:   (({1} хуудсууд)

en:  (case-insensitive)
mn: (мэдрэмхий бус төлөв байдал)

en:  (case-sensitive)
mn: (мэдрэмхий төлөв байдал)

en: $	Fixing fonts	$
mn: Үсгийн хэвийг засч байна

en: (collecting resources...)
mn: нөөцийг цуглуулах…

en: <no author>
mn: <зохиогч байхгүй>

en: A message browser that tracks the most recently-submitted methods
mn: Одоо зөвшөөрөгдсөн аргуудыг хайж мөрддөг мессежэн хайгч

en: A newer version exists on the server.
mn: Серверт шинэ хувилбар байна.

en: A tool for expressing personal preferences for numerous options.
mn: хувийн тохиргоог тоон хэлбэрээр оруулах хэрэгсэл

en: About Preferences
mn: Шилмэлийн тухай

en: About Window Colors
mn: цонхны өнгийн тухай

en: Allows you to control numerous options
mn: олон төрлийн опци (буюу нэмэлт боломж, дэд хувилбар)-г удирдаж болно

en: Allows you to find out which category, or categories, this preference belongs to.
mn: танд аль категори эсвэл категориуд энэ хамаарч болохыг хайж олох боломжийг олгоно

en: Allows you to specify the annotations to be shown in the annotation panes of browsers, etc.
mn: Хайлтын системийн тайлбарын цонхонд тайлбар бичих боломжийг танд олгоно

en: Alphabetical listing of all Preferences
mn: Бүх Шилмэл зүйлийн цагаан иолгойн жагсаалт

en: Annotations
mn: Тайлбар

en: Are you sure you want to destroy this Project\ and revert to an older version?\\(From the parent project, click on this project's thumbnail.)
mn: Энэ Төслийг нурааж хуучин хувилбарт нь оруулна гэдэгтээ итгэлтэй байна уу?\\(Эх сурвалж төслөөс энэ төслийн thumbnail дээр дарна уу.)

en: Bright
mn: хурц тод

en: Can't exit the top project
mn: Тэргүүлэх төслийг хааж болохгүй

en: Cancel
mn: Болих

en: Choose a file
mn: Файл сонгох

en: Choose a flaps font
mn: Флапийн фонт сонгох

en: Choose a group of servers
    from which to fetch updates.
mn: Серверт зориулж групп сонгох
    эндээс шинэчлэл хийлгэх

en: Choose a theme to install
mn: Суулгах сэдвээ сонго

en: Choose the default font to be used for code and  in workspaces, transcripts, etc.
mn: Хуулбар, ажлын орон зай гэх мэтэд хэрэглэгдэх дутуу үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the default text font
mn: Дутуу текстийн фонт сонгох

en: Choose the eToys font
mn: Электрон тоглоомны фонт сонгох

en: Choose the etoy button font
mn: Электрон тоглоомны товчны фонт сонгох

en: Choose the etoy code font
mn: Электрон тоглоомны кодны фонт сонгох

en: Choose the etoy title font
mn: Электрон тоглоомны гарчгийн фонт сонгох

en: Choose the font to be used for (some) buttons.
mn: Товчнуудад(зарим) хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the font to be used for displaying code
mn: Дэлгэцэнд харуулах кодонд ашиглагдах фонт сонгох

en: Choose the font to be used for textual code in etoys
mn: Электрон тоглоом дахь текстэн кодны үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the font to be used in code panes.
mn: Кодны цонхонд хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох.

en: Choose the font to be used in list panes
mn: Жагсаалтын цонхонд хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the font to be used in menus
mn: Доторх цэсэнд хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the font to be used in window titles.
mn: Цонхны гарчигт хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the font to be used on etoy buttons
mn: Электрон тоглоомын товчнуудад хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the font to be used on etoy tiles
mn: Электрон тоглоомонд хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the font to be used on textual flap tabs
mn: Текстэн хийсдэг гогцоонд хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the font to be used titles in etoys
mn: Электрон тоглоомын гарчигт хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: Choose the standard list font
mn: Стандарт жагсаалтын фонт сонгох

en: Choose the standard menu font
mn: Стандарт цэсний цэсний фонт сонгох

en: Choose the window title font
mn: Цонхны гарчгийн фонт сонгох

en: Click for an explanation of this panel
mn: талбарын тайлбар гаргах гэж товших

en: Click here for a menu of options regarding this preference.  Click on the checkbox to the left to toggle the setting of this preference
mn: Энд дарахад эдгээр давуу эрхийг сонголтыг хэлэлцэж үзнэ. Шалгах хайрцган дээр дарж энэ давуу эрхийн орчинг орхигно

en: Click here to edit the method that defines the custom halos
mn: Энд дарж заншилт титмийш тайлбарлах аргыг засна уу

en: Click here to empty the trash.
mn: энд товшвол хогийн сав хоосорно.

en: Click here to get some hints on use of this Preferences Panel
mn: тохиргоо тайлбарын талбараас зарим нэгийг энд дарж ажиллуулах

en: Click here to load all the preferences from their saved values on disk.
mn: диск дээр хадгалсан бүх тохиргоог энд дарж сэргээх

en: Click here to reset all the preferences to their standard default values.
mn: энд дарж үйлдвэрийн стандарт утгаар бүгдийг сэргээх

en: Click here to reset all the preferences to their values in your Personal Preferences.
mn: энд дарж хувийн тайлбараас бүгдийг дахин сэргээх

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings as your personal defaults; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking the "Restore my Personal Preferences".
mn:  одоогийн ордны тайлбарын тохиргоог өөрийн тохиргоо болгож хадгалан өөрийн тохиргоог сэргээх гэдэг дээр товшиж ажиллуулна

en: Click here to save the current constellation of Preferences settings to a file; you can get them all reinstalled with a single gesture by clicking "Restore Settings From Disk".
mn: одоогийн ордны тайлбарын тохиргоог өөрийн тохиргоо болгож файлд  хадгалан өөрийн тохиргоог дискнээс сэргээх гэдэг дээр товшиж ажиллуулна

en: Click here to view all the values stored in the system Parameters dictionary
mn: системийн параметрүүдийн тайлбарыг толиос бүгдийг энд дарж харна

en: Command Key Actions
mn: Удирдах Түлхүүрийн Ажиллагаа

en: Common Requests
mn: Нийтлэг Санал хүсэлт

en: Copy the name of the preference to the text clipboard, so that you can paste into code somewhere
mn: Давуу эрхийн нэрийг теостийн хавчих самбар руу хуулснаар хаа нэг газар кодыг тавих болно

en: Current Change Set:
mn: Одоогийн Өөчлөлт Хийлт:

en: Current system font settings
mn: Үсгийн хэвийн орчнуудын одоогийн систем

en: Default size of arrowheads on pen trails
mn: үзэгний хурц үзүүрийн замуудыг үйлдвэрийнхээр тохируулах

en: Do not load it
mn: Үнийг бүү уншуул

en: Do not write file
    Write file anyway
    Debug
mn: Файл бүү бич
    Ямар нэг аргаар файл бичих
    Илрүүлэх

en: Do you really want to empty the trash?
mn: Хогийн савыг цэвэрлэмээр байна уу?

en: Do you want to check for updates\or maintenance fixes on the server?
mn: Та хийсэн шинэчлэлээ болон ёервер дэх засвараа шалгахыг хүсч байна уу?

en: EMPTY
mn: хоосон

en: Edit custom halos
mn: Заншилт титмийг засах

en: Help
mn: Тусламж

en: Help!
mn: тусламж

en: I cannot locate the project\
mn: Энэ төслийг олж чадахгүй\

en: If any font settings have changed since you pinned this menu up, this will allow the menu to rebuilt to reflect current font choices.
mn: хэрэв фонтын тохиргоо цэснээс гарахад өөрчлөгдсөн бол одоогийн фонтын тохиргоо цэсний сэргээгдсэнийг тусгаж байна

en: If true, Celeste (e-mail reader) annotates messages in it's list that have attachments.  This is a performance hit and by default is off.
mn: Хэрэв үнэн бол Celeste (и-майл уншигч) хавсаргалттай жагсаалтанд мессеж хавсаргана.Энэ нь дутуу нь арилсан гүйцэтгэл болно.

en: If true, Celeste (e-mail reader) includes a status pane.
mn: Хэрэв үнэн бол Celeste (и-майл уншигч) статусны цонхыг багтаана.

en: Inspect Parameters
mn: параметрүүдийг нягтлах

en: It looks like a problem occurred while
    getting this project. It may be temporary,
    so you may want to try again,
mn: Энэ нь хэсэг зуурын асуудал
    энэ төслийг авах. Энэ нь түр зуурын байж магадгүй
    тиймээс дахин туршиж үзэж болно

en: Let me type the name now
    Let me think about it
    Let me find a conversion file on the disk
mn: Энэ нэрийг оруулахыг зөвшөөрнө үү
    Энэ тухай бодохыг зөвшөөрнө үү
    Хөрвүүлэх файлыг дискэн дээрээс хайхыг зөвшөөрнө үү

en: Load it anyways
mn: Ямар нэгэн аргаар үүнийг уншуул

en: Load it\Cancel
mn: Үүнийг уншуулах\Хэрэгсэхгүй болгох

en: Loading
mn: Уншиж байна

en: Loading
mn: ачаалалт явагдаж байна

en: Methods with string
mn: Холбоотой тогтолцоо

en: Must be in this project to isolate it
mn: Үүнийг тусгаарлахын тулд энэ төсөлд байх ёстой

en: Name of the modern class {1} should translate to:
mn: орчин үеийн ангилалын нэр нь ёстой

en: Navigator
mn: чиглүүлэгч

en: New File Name?
mn: Шинэ Файлын Нэр

en: No new updates on the server
mn: Серверт шинэчлэл алга

en: No project found in this file
mn: Энэ файлд ямар нэг төсөл олдсонгүй

en: Numerous "Preferences" govern many things about the way Squeak looks and behaves.  Set individual preferences using a "Preferences" panel.  Set an entire "theme" of many Preferences all at the same time by pressing this "change theme" button and choosing a theme to install.  Look in category "themes" in Preferences class to see what each theme does; add your own methods to the "themes" category and they will show up in the list of theme choices.
mn: тоон"тохиргоо" нь чихрахтай адил үйлдэл ийн замын тухай олон юумыг жолоодно. Тохиргооны талбар ашиглан хувийн тохиргоо хийх. Бүхэл сэдвийн олон тохиргоонуудыг нэг дор сэдэв өөрчлөх товчлуурыг дарж хийнэ. Сэдэв гэсэн дээд ангилалд аль сэдэвийг хэрэгжүүлж байгаа ба өөрийн аргаар сонгосон сэдвээ жагсаалтаас харуулах

en: Objects
mn: Объектууд

en: Objects you drag into the trash will automatically be saved here, one object per page, in case you need them later.  To disable this feature set the "preserveTrash" Preference to false.
    
    You can individually expunge objects by hitting the - control, and you can empty out all the objects in the trash can by hitting the "EMPTY" button at top right.
mn: хогийн савруу илгээсэн файлууд дараа хэргэлтэл эндээ хадгалагдана. Үүнийг үгүйсгэнэ гэвэл " preserveTrash"хогийн савХамгаалах
     гэдгийг Preference to false.
     давуу эрх худал гэнэ
    баруун дээд талд буй хяналт хэсгээс хогийн сав хоослох гэсэн товчлуураар өөрөө цэвэрлэж болно

en: Open a window showing the current font settings
mn: одоогийн фонтын тохиргоог харуулсан цонхыг нээх

en: Painting
mn: Зураг

en: Pastel
mn: өнгийн

en: Please name this thread.
mn: Энэ зөрөг-замыг нэрлэнэ үү

en: Please type your initials:
mn: Нэрйин эхний үсгээ бичнэ үү:

en: Please type your name:
mn: Та нэрээ бичнэ үү

en: Preferences
mn: Давууболомж

en: Preferences Panel
mn: давуу эрхийн талбар

en: Project password
mn: Төслийн нууц дугаар

en: Publishing
mn: Хэвлэж байна

en: Puts up a tool that will allow you to view and edit the code underlying all of the available themes
mn: Хүчинтэй байгаа бүх сэдвийн үндсэн кодыг засаж, харах нь зөвшөөрөгдсөн хэрэгслийг урьдаас төлөвлөх

en: Reading an instance of {1}.
    Which modern class should it translate to?
mn: {1}-ийн тухайн утгыг унших. Орчин үеийн аль ангилал нь үүнийг хөрвүүлэх хэрэгтэй вэ?

en: Really delete the project
    {1}
    and all its contents?
mn: Үнэхээр төсөл {1} болон түүний агуулж буй зүйлийг устгах уу?

en: Recent
mn: Шинэ-Сүүлийн үеийн

en: Reload anyway\Cancel
mn: Ямар нэг аргаар дахин уншуулах\Хэрэгсэхгүй болгох

en: Remember to save you image to make this setting permant.
mn: Тогтмол орчинг хийх дүрслэлийг хадгалахаа санах.

en: Restore Settings from Disk
mn: тохиргоог дискнээс сэргээх

en: Restore all Default Preference Settings
mn: үйлдвэрийн тохиргоог сэргээх

en: Restore my Personal Preferences
mn: хувийн тохиргоог сэргээх

en: Revert to saved version
mn: Хадгадсан хувилбарыг буцааж байранд нь оруулах

en: Save Current Settings as my Personal Preferences
mn: одоогийн тохиргоог хувийн тайлбарт хадгалах

en: Save Current Settings to Disk
mn: одоогийн тохиргоог хатуу диск д хадгалах

en: Saving
mn: Хадгалж байна

en: Scripting
mn: бичиглэл

en: Search
mn: хайх

en: Search Preferences for:
mn: нэмэлт тайлбарыг хайх

en: Search for preferences containing:
mn: давуу тайлбарын агуулгыг хайх

en: Segment not written
mn: Салбар хэсэг бичигдээгүй

en: Select the font to be
    used for buttons
mn: Товчинд хэрэглэгдэх фонт сонгох

en: Since this project has not been saved yet,
    I cannot tell someone where it is.
mn: Энэ төсөл хадгалагдаагүй байгаа тохиолдолд хаана байгааг хэлж болохгүй

en: Sorry that name is already used
mn: Уучлаарай, ийм нэрийг хэрэглэж байжээ

en: Sorry, I cannot find the user list.
    (this may be due to a network problem)
    Please hit Cancel if you wish to use Squeak.
mn: Spueak-ийг сонгохоор бол Сancel товчлуурыг дар

en: Squeak
mn: Хяхтнаа

en: Stack Tools
mn: Бухал Хэрэгсэл

en: Standard System Fonts
mn: системийн стандарт фонтууд

en: Stop looking\Try next server
mn: Хайхаа зогсоо\Дараачийн серверийг турших

en: Store anyway\Cancel
mn: Ямар нэг аргаар хадгалах\Хэрэгсэхгүй болгох

en: Sugar Navigator Flap
mn: Ёотон Чиглүүлэгч Хавхаг

en: Supplies
mn: Нөөц-хангамж

en: T R A S H
mn: хогийн сав

en: That server has an older version of the project.
mn: Серверт төслийн хуучин хувилбарууд байна.

en: The only changes are the ones you made here.
mn: Энд байгаа өөрчлөлтүүдийг та хийсэн болно.

en: The preferred change set directory ('{1}') does not exist.
    Create it or use the default directory ({2})?
mn: Ахисан өөрчлөлт хийгдэх хавтас ('{1}') байхгүй байна. 
    Үүнийг үүсгэх үү эсвэл гүйцэд биш ({2}) хавтсыг ашиглах уу?

en: The project {1}
    contains sub-projects.  You must remove these
    explicitly before removing their parent.
mn: Төсөл {1} нь жижиг төслүүдийг агуулж байна. Эх сурвалжийг буцаахын өмнө илэрхий байгаа зүйлсийг буцаа.

en: The top project can't do that
mn: Тэргүүлэх төсөл үүнийг хийж болохгүй

en: Theme {1} is now installed.
    Many of the changes will only be
    noticeable in new windows that you
    create from now on.
mn: Сэдэв {1} одоо суулгагдсан.Зөвхөн одооноос эхэлж хийсэн шинэ цонхнуудад өөрчлөлт нь мэдэгдэнэ.

en: There are no personal preferences saved in this image yet
mn: дүрсэнд хувийн тохиргоо хадгалж амжаагүй байна

en: There are updates available. Do you want to install them now?
mn: Шинэчлэл хүчинтэй байна. Тэднийг суулгамаар байна уу?

en: This controls the human language in which tiles should be viewed.  It is potentially extensible to be a true localization mechanism, but initially it only works in the classic tile scripting system.  Each project has its own private language choice
mn: Хүний хэлийг хянах самбар харагдах хэрэгтэй. Энэ нь үнэн бодит суурилуулалтын механизм байхыг нэмэгдүүлэх боломжтой боловч эхэндээ энэ нь зөвхөн сонгодог бичгийн систем дээр ажиллана.

en: This is not a PasteUpMorph or
    exported Project.
mn: ”Энэ PasteUpMorph эсвэл гаргасан Төсөл биш. ”

en: This language needs additional fonts.
    Do you want to install the fonts?
mn: Энэ хэлэнд нэмэлт фонт шаардагдана
    Эдгээр фонтийг суулгах уу

en: This project is not all here. I will try to load a complete version.
mn: Энэ төслийн бүх хэсэг энд алга. Гүйцэд хувилбараар уншуулж туршъя.

en: This project thinks it has never been on a server
mn: Энэ төсөл серверт огт байгаагүй

en: This will open a method-list browser on all methods that the send the preference "
mn: Энэ нь жагсаалтны хайлтын давуу эрхээ илгээсэн аргыг олон арга зүй дээр нээнэ

en: Tools
mn: Хэрэгсэл-Багаж

en: Try to find a server\Cancel
mn: Сервер хайхыг турших\Хэрэгсэхгүй болгох

en: Type here, hit Search
mn: Энд бичиж, Хайх товчлуурыг дар

en: Type what you want to search for here, then hit the "Search" button, or else hit RETURN or ENTER
mn: юу хайх гэж буйгаа бичээд хайлт товчлуурыг эсвэл энтэр ийг дар

en: Type what you want to search for in the box above, then click here (or hit RETURN or ENTER) to start the search; results will appear in the "search results" category.
mn: дээрхи хайрцагт юуг нь сонгохыг хайж энд товшоход хариу нь үр дүнгийн хайлт гэсэнд гарч ирнэ

en: Unknown user:
mn: үл таних хэрэглэгч

en: Unnamed
mn: нэргүй

en: Use standard bright colors for all windows.
mn: бүх цонхонд хурц тод өнгө ашиглах

en: Use standard pastel colors for all windows.
mn: бүх цонхыг стандарт өнгийн болгох

en: Use the ? category to find preferences by keyword; the results of your search will show up here
mn: Зэрэглэлийг ашиглан түлхүүр үгээр шилмэл зүйлийг хайх;хайлтын үр дүн энд харагдна

en: Use the standard system font defaults
mn: системийн үйлдвэрийн анхны фонт ашиглаж байна

en: Use white backgrounds for all standard windows.
mn: бүх стандарт цонхыг цагаан фонтой болгох

en: WARNING
mn: СЭРЭМЖЛҮҮЛЭГ

en: Whether prevailing flaps should be shown in the project right now or not.
mn: Зонхилох флап төсөлд яг одоо харагдах үгүй эсэх.

en: White
mn: цагаан

en: Widgets
mn: ЖижигЮмс

en: Will give you a button that governs this preference, which you may deposit wherever you wish
mn: Товчлуур гарвал хүссэн газар чинь буулгах давуу эрхийг озохицуулна

en: Window Colors
mn: өнгөний цонх

en: Would you like to include all the changes in the change set
    	as part of this publishing operation?
mn: Хэвлэх үйл явцын өөрлөлт хийглтэнд бүх өөрчлөлтийг багтаамаар байна уу?

en: Yes, Update\No, Not now\Don't ask again
mn: тийм, шинэчилъе\үгүй, одоо биш\дахиж бүү асуу

en: Yes, make it up\No, skip it
mn: Тийм, үүнийг байгуул\Үгүй, үүнийг алгас

en: You are about to load some insecure content.
    If you continue, access to files as well as
    some other capabilities will be limited.
mn: Зарим нэг осолтой агуулга уншуулж байна.
    Хэрвээ үргэлжлүүлбэл файл нээх зам сайн байна.
    зарим бусад боломж нь хязгаарлагдана.

en: Your Name
mn: таны нэр

en: \Please cancel, rename this project, and see what is there.
mn: Хэрэгсэхгүй болгож, энэ төслийн нэрийг солиод тэнд юу байгааг харга уу.

en: \Project's own world is not in the segment.
mn: \Төслийн өөрийн ертөнц салбар байхгүй.

en: \Project:
mn: Төсөл:

en: \THIS PROJECT HAS NEVER BEEN SAVED
mn: ЭНЭ ТӨСӨЛ ӨМНӨ НЬ ОГТ ХАДГАЛАГДАЖ БАЙГААГҮЙ

en: \There are newer version(s) in the local directory
mn: Локал диск дотор шинэ хувилбар(ууд) байна

en: \There are newer version(s) on the server
mn: Ёерверт шинэ хувилбар(ууд) байна

en: \Would you like me to create a new project\with that name?
mn: Тэр нэрээр шинэ төсөл үүсгүүлэх үү?

en: about this system...
mn: энэ систмеийн тухай

en: automatic flap layout
mn: Автомат флапийн дэлгээс

en: balloon-help font...
mn: бөмөлөг-тусламжийн фонт…

en: browse senders
mn: илгээгчийг нээж харуулах

en: browse themes
mn: сэдэв хай

en: button font...
mn: товчны үсгийн хэв…

en: can't find file on server for {1}
mn: {1}-д серверээс файл хайж болохгүй байна

en: cancel
mn: болиулах

en: change theme...
mn: сэдэв өөрчлөх

en: choose language
mn: хэлийг сонго

en: choose the font to be used when presenting balloon help.
mn: тусламжийн бөмбөлөг үзүүлэхэд хэрэглэгдэх үсгийн хэвийг сонгох

en: circular halos with icons inside
mn: дотроо дүрстэй

en: classic
mn: сонгодог

en: code font...
mn: кодны фонт…

en: copy this name to clipboard
mn: хавчих самар руу энэ нэрийг хуулах

en: custom
mn: заншил

en: customizable halos
mn: титмийг янзлах

en: default text font...
mn: дутуу текстний фонт...

en: each project has its own setting
mn: төсөл бүр өөрийн гэсэн орчинтой

en: edit this list
mn: энэ жагсаалтыг засах

en: etoy button font...
mn:  электрон тоглоомын товчлуурын үсгийн хэв

en: etoy code font...
mn:  электрон тоглоомын кодын буюу программын үсгийн хэв

en: etoy tile font...
mn:  электрон тоглоомын гарчгийн үсгийн хэв

en: etoy title font...
mn: электрон тоглоомын гарчгийн үсгийн хэв

en: fewer, larger halos
mn: цөөхөн, том титэм

en: find preference... (f)
mn: нэмэлт тайлбарын хайлт

en: flaps font...
mn: хавхагийн фонт..

en: hand me a button for this preference
mn: давуу эрх олгох товчийг өгөх

en: iconic
mn: дүрст

en: inspect parameters
mn: параметруудыг нягтлах

en: install
mn: суулгах

en: install SAR
mn: SAR-ийг суулга

en: install this Squeak ARchive into the image.
mn: энэ Squeak Archive-г дүрс рүү суулга

en: latest update: #
mn: хамгийн сүүлийн шинэчлэлт:

en: list font...
mn: фонтийг жагсаа

en: load
mn: ачаалах

en: load a package version
mn: пакетын хувилбарыг ачаал

en: load latest code updates
mn: кодны сүүлчийн сайжирлыг уншуул

en: menu font...
mn: цэсний фонт..

en: merge
mn: задлах

en: merge the translation file
mn: хөрвүүлэлтийн файлыг задлах

en: merge the translation file into the language named like the file
mn: энэ файлтай адил нэртэй хэл рүү хөрвүүлэх файлыг задлах

en: no help available
mn: хүчинтэй тусламж алга

en: no themes found
mn: сэдэв олдсонгүй

en: nothing to revert to
mn: буцааж байранд нь оруулах зүйл алга

en: personal
mn: хувь хүний

en: plain circular halos
mn: энгийн цагираг титэм

en: previous project
mn: өмнөх төсөл

en: refresh this menu
mn: цэсийг сэргээх

en: restore default font choices
mn: үйлдвэрийн фонтын сонголтыг сэргээх

en: scraps
mn: хаягдлууд

en: server is unavailable
mn: сервер хүчингүй байна

en: show category...
mn: зэрэглэлийг харуул…

en: show current font choices
mn: одоогийн фонтын сонголтыг харуулах

en: show flaps (F)
mn: флапуудыг харуулах

en: show navigator (N)
mn: чиглүүлэгчийг харуул

en: show shared tabs (F)
mn: хуваагдсан табуудыг харуулах

en: simple
mn: хялбар

en: stagger windows
mn: тээнгэлзэх цонхууд

en: start menu-color-from-world
mn: ертөнцийн өнгөний цэсийг эхлүүл

en: start rounding window corners
mn: цонхны булангийн дугуйрлыг эхлэх

en: start using vectors
mn: чиглүүлэгийг хэрэглэж эхлэх

en: stop menu-color-from-world
mn: ертанцийн өнганий цэсийг зогсоо

en: stop rounding window corners
mn: цонхны булангийн дугуйрлыг зогсоох

en: stop using vectors
mn: чиглүүлэгчийг хэрэглээ зогсоох

en: there was an error restoring the preferences
mn: тохиргоог сэргээхэд алдаа гарлаа

en: there was an error storing your preferences to disk
mn: тохиргоогоо дискэнд хадгалах явцад алдаа гарсан байна

en: turn sound off
mn: дууг хааж унтраах

en: turn sound on
mn: дууг асаах

en: window-title font...
mn: цонхны гарчгийн үсгийн хэв…

en: you haven't saved your preferences yet!
mn: таны тохиргоог арай хадгалж амжаагүй байна.

en: {1} already exists. Overwrite?
mn: {1} өмнө орсон байна. Дээрээс нь бичих үү?

en: {1} new update file(s) processed.
mn: {1} файл(ууд)-ийн шинэчлэлт хэрэгжлээ
