eToys - en to mn translation catalogue (274 entries)

en: <do not embed>
mn: бүү нэгтгэ-бүү суурилуул

en: A Connector whose endpoints automatically become dots when connected.
mn: Холбогдсоны дараа төгсгөлийн цэгүүд нь автоматаар цэгүүд болох залгуур

en: A Maker Button with a Connector loaded
mn: Холбогч ачаалсан Үйлдвэрлэгч Товчлуур

en: A UML State shape
mn:  UML-ийн төлөвийн дүрс

en: A UML State shape with scrollbars
mn:  UML-ийн хөврүүлэгчтэй төлөвийн дүрс

en: A UML class symbol
mn: UML төрлийн тэмдэгт

en: A UML class symbol that can read its text from a Squeak class
mn: Скюик төрлөөс бичлэг уншиж чаддаг UML төрлийн тэмдэгт

en: A UML composite state shape
mn: UML-ийн нийлмэл төлөвийн дүрс

en: A UML end state shape
mn:  UML-ийн төгсгөлийн төлөвийн дүрс

en: A UML note shape
mn: UML тэмдэглэлийн хэлбэр

en: A UML package shape
mn: UML программ хангамжийн хэлбэр

en: A UML start state shape
mn:  UML-ийн эхлэлийн төлөвийн дүрс

en: A basic Connector
mn: энгийн Холбогч

en: A basic Connector that bends smoothly
mn: цэвэр нугардаг энгийн Холбогч

en: A basic Connector with an arrowhead
mn: сумны үзүүртэй энгийн Холбогч

en: A basic connector
mn: Үндсэн холбогч

en: A basic connector with an arrowhead
mn: Суман толгойтой үндсэн холбогч

en: A basic curved connector
mn: Үндсэн муруй холбогч

en: A basic curved connector with an arrowhead
mn:  Суман толгойтой Үндсэн муруй холбогч

en: A basic smooth Connector with an arrowhead
mn: сумны үзүүртэй энгийн цэвэр Холбогч

en: A blank buttton flap
mn: хоосон товчлуурны хаалт

en: A button that makes fancy Connectors at random
mn: үйлдэлд тансаг Холбогч хийдэг товчлуур

en: A buttonBar for State Machine drawings
mn: State Machine зураглалын товч

en: A buttonBar for UML Class Diagrams
mn: UML диаграмд зориулсан товчлуур

en: A buttonBar for customizing
mn: Захиалгын Товчлуур

en: A circle shape with text inside
mn: Дотороо бичигтэй дугуй

en: A diamond shape with text inside
mn: Алмазан хэлбэр доторх бичиг

en: A handy Morph-generating button
mn: Гараар Морф-үүсгэх товчлуур

en: A happy face
mn: Баярласан нүүр

en: A label
mn: Шошго-Тэмдэглээ-Хаяг

en: A label that can be attached to another morph by dropping or menu choice and will follow the morph to which it is attached, trying to stay out of the way.
mn: Буулгах эсвэл цэсээс сонгох замаар тэмдэглээ буюу Шошгыг өөр морфод хавсаргаж болох бөгөөд ингэснээр шошго нь тухайн морфоо дагаж явна.

en: A label that can be attached to another morph by dropping or menu choice and will follow the morph to which it is attached.
mn: Буулгах эсвэл цэсээс сонгох замаар тэмдэглээ буюу Шошгыг өөр морфод хавсаргаж болох бөгөөд ингэснээр шошго нь тухайн морфоо дагаж явна.

en: A label that positions itself
mn: Өөрийгөө байрлуулдаг Шошго

en: A new button flap
mn: Шинэ товчлууран хавхаг

en: A pointing hand shape with text inside
mn: Зааж байгаа гарны хэлбэр доторх бичиг

en: A pre-loaded Connectors flap
mn: өмнө ачаалсан Холбогч хаалт

en: A pre-loaded Connectors flap for UML class diagram drawings
mn: UML ангилал диаграм зураглалын урдчилан ачаалагдсан холбогч

en: A pre-loaded Connectors flap for state machine drawings
mn: State machine зураглалд зориулсан урдчилан ачаалагдсан холбогдогч

en: A raw piece of text (with a context menu) which you can edit into anything you want
mn: Бичлэгийн өөрчилж болох боловсроогүй хэсэг

en: A rectangle with text, or a button
mn: Текст бүхий тэгш өнцөгт, эсвэл товчлуур

en: A sad face
mn: Гунигтай нүүр

en: A simple shape with a context menu
mn: Сэдэв агуулсан энгийн дүрс

en: A state transition for UML State Diagrams
mn: UML Төлөвийн Диаграмийн төлөвийн өөрчлөлт

en: A tool that lets you edit Connectors arrow shapes.
mn: Сум хэлбэрийн холбогчуудыг засварлах боломжийг танд олгох хэрэгсэл.

en: AND Gate
mn: AND-н хаалга.

en: AP Adjuster
mn: АР Тохируулагч

en: Accept
mn: зөвшшөрөх

en: Add
mn: Нэмэх

en: Add Array
mn: Хүснэгт нэмэх

en: An 'and gate' shape with text inside
mn: 'AND-н хаалга'ны хэлбэр доторх бичиг

en: An 'or gate' shape with text inside
mn: "OR хаалга" хэлбэр доторх бичиг

en: An 'xor gate' shape with text inside
mn: "XOR хаалга" хэлбэр доторх бичиг

en: An ellipse or circle
mn: эллипс эсвэл дугуй

en: An elliptical or circular shape with text
mn: Зууван эсвэл дугуй доторх бичиг

en: An empty buttonBar that you can add to
mn: Аливааг нэмж бичиж болох хоосон товчлуур

en: Another pointing hand
mn: Өөр нэг зааж байгаа гар

en: Arrow
mn: Сум

en: Arrow Editor
mn: Суман тэмдгийн хэлбэр зүсийг өөрчлөгч багаж

en: Arrow scales
mn: Сумын хязгаар

en: Arrows
mn: сумнууд

en: Attachment Adjuster
mn: Холболт Тохируулагч

en: Attachment Point Adjuster
mn: Холболтын Цэг Тохируулагч

en: Basic Shape
mn: Үндсэн Дүрс

en: Button Flap
mn: Товчлуур Хаалт

en: ButtonBar
mn: Товчлуурын

en: Cancel
mn: Болих

en: Choose Font
mn: Фонд сонгох

en: Choose font
mn: Фонд сонгох

en: Choose font for text:
mn: Бичигийн фонт сонгох:

en: Choose font:
mn: Фонтийг сонгох:

en: Choose label font:
mn: Хаягын фондыг сонгох:

en: CircleCurve
mn: Дугуй хэлбэр

en: Class
mn: Төрөл

en: Class ButtonBar
mn: Ангилах товчлуур

en: Class Diagrams
mn: Ангийн Диаграм

en: Class diagram Flap
mn: Ангилах диаграмын хаалт

en: Clear clicks
mn: Товшилууруудыг арилгах

en: Composite State
mn: Нийлмэл Төлөв

en: Connector
mn: Холбогч-Залгуур

en: Connector Button
mn: Холбогч Товчлуур

en: Connector Properties for {1}
mn: {1}-д хэрэглэгдэх залгуурын онцлог шинжүүд

en: ConnectorArrow
mn: ХолбогчСум

en: Connectors
mn: Залгуурууд

en: Connectors Flap
mn: Холбогч Хаалт

en: Connectors label font...
mn: Холбогчийн хаягны фонт…

en: Constructor text is on clipboard.
mn: Бүтээгч бичиг завсрын санах ойд байна.

en: Copy the name of this graphic to the clipboard
mn: энэ графикийн нэрийг clipboard санах ойд хуул

en: Curvy Connector
mn: Муруй Холбогч

en: Curvy ConnectorArrow
mn: Муруй ХолбогчСум

en: Diamond
mn: Дөрвөлжин

en: Display text that you can move
mn: Зөөж болох Текстийг үзүүлэх

en: Drop a Morph on me
mn: Над дээр Морфыг дусаа-буулга

en: Drop a Morph on me so that I can have something to make!
mn: Намайг ямар нэг юм хийхийн тулд Морфыг өгөх!

en: Drop a Morph on the button.
mn: Товчлуурдээр Морф оруулах

en: Ellipse
mn: эллипс

en: Embed pin into...
mn: Хөлийг … руу нэгтгэ-суурилуул

en: End State
mn: Төгсгөлийн Төлөв

en: Enhanced Text
mn: Боловсруулсан Бичлэг

en: Enter label:
mn: Хаяг руу орох:

en: Enter the number of H and/or V APs to create; use 0 for none
mn: H бас V AP хийх тоо оруул.  Хийхгүй бол 0

en: FSM ButtonBar
mn: FSM товчлуур

en: FSM Flap
mn: FSM хаалт

en: Find an entry by name
mn: нэрээр хайлт хийх

en: Happy face
mn: Баясгалантай нүүр

en: Install
mn: Суулгах

en: Install in which selector?
mn: Аль сэлэгчид суулгах вэ?

en: Install with what name?
mn: Ямар нэртэй суурилуулах вэ?.

en: Label
mn: Шошго-Хаяг

en: Make morph
mn: Морф хийх

en: Make movable
mn: Хөдөлгөөнтэй болгох

en: Make non-movable
mn: Хөдөлгөөнгүй болгох

en: Maker Button
mn: Үйлдэгч Товчлуур

en: Move cursor farther from
    this point to increase border width.
    Click when done.
mn: Шулууны өргөнийг ихэсгэхийн тулд
    энэ цэгээс курсорыг холдуулан байрлуул.
    Хийж дуусаад товш.

en: Move cursor farther from
    this point to increase line width.
    Click when done.
mn: Шулууны өргөнийг ихэсгэхийн тулд энэ цэгээс курсорыг холдуулан байрлуул
    Хийж дуусаад товш.

en: Move cursor farther from
    this point to increase the size of the arrows.
    Click when done.
mn: аас курсорыг аль болох хол байрлуулах
    энэ цэг нь сумны хэмжээг томсгоно
    Дуусгаад товш.

en: My Flap
mn: Миний Хавхаг

en: New Button Flap
mn: Товчлууран Шинэ Хавхаг

en: New key?
mn: шинэ түлхүүр?

en: New line border width?
mn: Шинэ шугамны хилийн өргөн?

en: New line width?
mn: Шинээр үүсэх шулууны өргөн

en: None
mn: Хоосон

en: Note
mn: Тэмдэглэл

en: OK
mn: ОК

en: OR Gate
mn: OR хаалга

en: Open an Arrow editor
mn: сум засварлагчийг нээх

en: Please type the selector to be sent to
    the target when this button is pressed.
    Some possibilities:
mn: Энэ товчлуурыг дарснаар Дамжуулах гэж байгаа сонгуурыг шивж оруулна уу
    Зарим боломжууд

en: Pointing Hand
mn: Зааж байгаа гар

en: Pointing Hand2
mn: Зааж байгаа гар2

en: Properties for {1}
mn: {1}-д хамаарах онцлог чанарууд

en: Random Connectors
mn: Үйлдэлийн Холбогчид

en: RandomConnector
mn: ТохиолдолынХолбогдогч

en: Remove this arrow from the dictionary
mn: толь бичигээс энэ сумыг устга

en: Rotate
mn: Эргүүлэх

en: Sad face
mn: Гунигтай царай

en: Sample
mn: Загвар

en: Schematic Connector
mn: схемчилсэн залгуур

en: Scrolled State
mn: Хөврүүлсэн Төлөв

en: Select Morph
mn: Морф Сонгох

en: Smart Label
mn: Ухаалаг Шошго

en: Start State
mn: Эхлэлийн Төлөв

en: State
mn: Төлөв

en: State Transition
mn: Төлөвийн Шилжилт

en: Text
mn: Текст

en: Text Ellipse
mn: Зууван бичиг

en: Text Rectangle
mn: Текстийн Тэгшөнцөгт

en: This lets you adjust the attachment points on a dropped Morph
mn: Буулгасан Морф дээрх хавсрага цэгүүдийн тохиргоог хийх боломжийг олгоно.

en: Title
mn: Гарчиг

en: Toggle dots
mn: Цэгүүдийг тогтворжуулах

en: Turn grid off
mn: Сүлжээ унтраах

en: Turn grid on
mn: Сүлжээ асаах

en: UML Package
mn: UML программ хангамж

en: Write code
mn: Код бичих

en: XOR Gate
mn: XOR хаалга

en: You must choose a TrueType font
mn: True Type фондыг сонгох естой

en: accept on focus loss
mn: фокус алдагдсан үед

en: acceptedTextContents
mn: Зөвшөөрөгдсөн бичгийн агуулга

en: add arbitrary shape...
mn: дурын хэлбэрийг нэмэх

en: add bar label
mn: цэсний шошго нэмэх

en: add button
mn: товчлуур нэмэх

en: add label
mn: тэмдэг нэмэх

en: add line
mn: шулуун нэмэх

en: add mouse up action
mn: хулганы даралт дээш болох үйлдлийг нэмэх

en: add pre-made shape...
mn: өмнө нь тодорхой хэлбэрийг нэмэх..

en: add swim lane
mn: сэлэх шугам нэмэх

en: add text
mn: бичлэг нэмэх

en: add text block
mn: бичлэгийн блок нэмэх

en: arrow sizes
mn: сумны хэмжээнүүд

en: attach to...
mn: ..д хавсаргах

en: attachmentOwnerChanged
mn: ХавсрагаЭзэмшигчийнӨөрчлөлт

en: balloon-help font...
mn: бөмөлөг-тусламжийн фонт…

en: be orthogonal
mn: ортогонал буюу перпендикуляр байх

en: become composite
mn: эвлүүлэх

en: become scrollable composite
mn: гүйдэг эвлүүлэг болгох

en: cancel changes made and close panel
mn: хийсэн өөрчлөлтөө больж, самбарыг хаах

en: change action selector
mn: үйл ажиллагааны сэлгэгчийг өөрчлөх

en: change arguments
mn: хувсагчийг өөрчлөх

en: change bar label text
mn: эгнээний шошгоны бичвэрийг өөрчлөх

en: change margins
mn: хүрээг өөрчлөх

en: change when to act
mn: үйлдлийн үед өөрчлөх

en: choose font...
mn: фонт сонгох…

en: code font...
mn: кодны фонт…

en: collapse
mn: нуралт

en: connect to center
mn: төв рүү холбогдох

en: connect to nearest attachment point
mn: хамгийн ойр байрлах хавсрагад холбогдох

en: connect to nearest point
mn: ойрын цэгт холбогдхох

en: connect to nearest point to center
mn: төвтэй хамгийн ойр цэгт холблогдох

en: connect to relative point...
mn: харьцангуй байрлалтай цэгт холбогдох

en: connectedTo
mn: .. руу холбогдлоо

en: connector end
mn: залгуурын төгсгөл

en: copy name
mn: нэрийг хуул

en: default text font...
mn: дутуу текстний фонт...

en: delete
mn: устгах

en: delete line
mn: мөрөөр нь устгах

en: delete shape...
mn: хэлбэрийг арилгах

en: delete swim lane
mn: сэлэх шугамийг устгах

en: delete text
mn: бичлэгийг устгах

en: delete text block
mn: бичвэрийн блокийг устгах

en: destinationConnected
mn: хүрэхгазарХолбогдлоо

en: destinationDisconnecting
mn: Үүрэгээс холбоо тасалж байна

en: disconnectedFrom
mn: -ээс холбоо тасарлаа

en: display attachments
mn: хавсралтыг дэлгэцэнд харуулах

en: duplicate
mn: хувилах

en: duplicate model and view
mn: дүрс хувилаад үзэх

en: emphasis...
mn: онцлох...

en: end...
mn: төгсгөл..

en: erase pixels of color...
mn: өнгөний дүрсийг арилгах...

en: find...
mn: ... хайж олох

en: flaps font...
mn: хавхагийн фонт..

en: grab
mn: амжуулах

en: hide handles
mn: бариулыг далдлах

en: hide lower text
mn: доод талын бичлэгийг нуух

en: if set, Connectors will use labels that try to re-position themselves to stay out of the way.
mn: Хэрэв тогтоосон бол, энэ замын гадна зогсож байхаар өөрийгөө дахин байрлуулах залгууруудын тэмдэглээ.

en: if set, viewers will display the 'connection' vocabulary even for Morphs that aren't connected to by Connectors.
mn: Тохируулвал үзэгчид 'холбоо'ны үгийг холбогдоогүй Морфуудад ч харуулна

en: immediately after a connector has connected to me
mn: xолбогдогч намайг яг холбосоны дараа

en: immediately after my first end has been connected
mn: миний анхны төгсгөл холбогдосоны дараа

en: immediately after my second end has been connected
mn: Миний хоёр дахь төгсгөл холбогсоны дараа

en: immediately before a connector is going to disconnect from me
mn: надаас холбодогч тасалхаас яг өмнө

en: immediately before my first end is going to be disconnected
mn: миний анхны төгсгөл тасалхаас яг өмнө

en: immediately before my second end is going to be disconnected
mn: миний хоёр дахь төгсгөл тасалхаас яг өмнө

en: inspect
mn: шалгах

en: keep changes made and close panel
mn: хийсэн өөрчлөлтөө хадгалж, самбарыг хаах

en: line border color...
mn: шугамны хилийн өнгө...

en: line border width...
mn: шугамны хилийн өргөн...

en: line color...
mn: шугамны өнгө

en: line width...
mn: шугамны өргөн...

en: list font...
mn: фонтийг жагсаа

en: lock all text
mn: бүх бичвэрийг цоожлох

en: lock text
mn: бичвэрийг цоожлох

en: make button
mn: товчлуур хийх

en: make new arrow
mn: шинэ сум үүсгэх

en: make segmented line
mn: хуваагдсан шугам хийх

en: make smooth line
mn: гөлгөр шугам хийх

en: menu font...
mn: цэсний фонт..

en: move
mn: хөдлөх

en: name for new variable:
mn: шинэ хувьсагчийн нэр:

en: new arrow...
mn: шинэ сум...

en: no connection preference
mn: холболтын давуу тал алга

en: open a Connector properties panel for the morph
mn: дүрд хамаарах холбогчийн чанарын самбарыг нээх

en: open a text properties panel for the morph
mn: дүрд хамаарах текстийн чанарын самбарыг нээх

en: properties...
mn: тохируулах...

en: recolor pixels of color...
mn: өнгөний дүрсийг дахин будах...

en: remove
mn: буцаах

en: remove bar label
mn: хаягаа устгах

en: remove label
mn: хаягийг устгах

en: remove mouse up action
mn: хулганы даралт дээш болох үйлдлийг арилгах

en: rename
mn: нэр солих

en: replace target
mn: зорилго солих

en: resize
mn: хэмжээг өөрчлөх

en: resize image
mn: дүрсийн хэмжээг өөрчлөх

en: set all fonts to...
mn: бүх фонтуудийг...тааруулах

en: set bar label font
mn: хаягын фондыг суулгах

en: set font for this text
mn: бичлэгийн фонтийг тохируулах

en: set scaling
mn: хэмжээг тохируулах

en: set target
mn: зорилго суулгах

en: show handles
mn: бариулыг харуулах

en: smooth edges
mn: ирмэгүүдийг тэгшлэх

en: sorry, that conflicts with
    the name of another
    entry in this dictionary
mn: уучлаарай, энэ нь .. тай зөрчилдөж байна
    өөр нэр
    энэ толь бичигт орсон

en: sourceConnected
mn: Эх үүсвэр холбогдсон

en: sourceDisconnecting
mn: эх үүсвэр Таслагдаж байна

en: stop being orthogonal
mn: ортогонал байхыг болиулах-зогсоох

en: straighten
mn: тэгшиглэх

en: text properties...
mn: бичлэгийн шинж чанар...

en: turn off button labels
mn: товчлуурын хаяг унтраах

en: turn off smoothing
mn: толийлгохоо боль

en: turn on button labels
mn: товчлуурын хаягыг асаах

en: turn on smoothing
mn: толийлгох

en: turn smoothing off
mn: тэгшлэлтийг зогсоох

en: turn smoothing on
mn: тэгшлэлтийг идэвхжүүлэх

en: unlock all text
mn: бүх бичвэрүүдийн цоожийг гаргах

en: unlock text
mn: бичвэрийн түгжээг гаргах

en: update image
mn: дүрсийг шинэчлэх

en: when either of the morphs to which I'm connected have changed their owner or been grabbed or dropped with the hand.
mn: Намайг холбогдсон аль нэг морф эзэн солиход эсвэл гараар барьсан эсвэл унагасан тохиолдолд

en: when text is accepted into a text morph by hitting Enter or losing focus
mn: Enter товчийг дарах юмуу фокус алдаж бичлэг хэлбэрт орсон үед

en: window-title font...
mn: цонхны гарчгийн үсгийн хэв…
