eToys - en to ca translation catalogue (501 entries)

en:  Basic
ca: Bàsic

en:  seconds
ca: segons

en: *I have too many submorphs*
ca: Massa redireccions

en: *Please add a screen morph*
ca: Si us plau, afegiu una categoria primer.

en: *Please add a source morph*
ca: Afegeix un diccionari font

en: < PREV
ca: Anterior

en: A Player for MPEG movies
ca: Reproductor de vídeo mpeg Gtv

en: A Scriptable button
ca: Botó d'activació

en: A circle that flashes
ca: Això vol dir que.....

en: A curve
ca: Corba

en: A digital clock
ca: Xclock (digital): rellotge digital per a X

en: A joystick-like control
ca: Voleu utilitzar el control de playback?

en: A magnifying glass
ca: subfinestra de cristall

en: A multi-paged structure
ca: S'està carregant l'estructura del menú

en: A piano keyboard
ca: Propietats del teclat

en: A rectangle
ca: Rectangle

en: A rectangle with a diagonal gradient
ca: Omple amb un degradat de color

en: A rectangle with a horizontal gradient
ca: Omple amb un degradat de color

en: A round magnifying glass
ca: Juga una altra ronda

en: A scrollable, editable body of text
ca: Defineix l'estil "Cos del text"

en: A simple digital clock
ca: Xclock (digital): rellotge digital per a X

en: A star
ca: Estrella

en: A storyboard authoring tool
ca: Navegador del W3C / eina de creació de webs

en: A structure with tabs
ca: Separa amb tabuladors

en: A text field with border
ca: Reemplaça amb un camp d'etiqueta

en: A three-sided polygon.
ca: Converteix %O en un polígon

en: A tool for discarding objects
ca: %s no és vàlid per a objectes %s

en: Add column break
ca: Insereix un salt de columna

en: All Scripts
ca: _Recarrega les funcions

en: Alphabet
ca: Alfabet

en: An ellipse or circle
ca: Organitza %O en cercle

en: Annotations
ca: Anotacions

en: Are you sure you want to quit Etoys?
ca: Esteu segur que voleu sortir del programa d'instal·lació del $(^Name)?

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Background Field
ca: Nom del camp

en: Background Label
ca: &Hereta l'etiqueta

en: Basic
ca: Bàsic

en: Book
ca: Llibre

en: Bookmark
ca: Preferit

en: Browser
ca: Navegador

en: Browser Reentry
ca: /Navegador d'skins

en: Building icons
ca: Organitza les icones

en: Button
ca: Botó

en: ButtonDown?
ca: Botó reduir marxa

en: CLEAR
ca: Neteja

en: Cancel
ca: Cancel.lar

en: Caption for this button?
ca: Funció «%s» desconeguda per al botó

en: Change Set
ca: Conjunt de canvis

en: Change Sorter
ca: Classificador de diapo~sitives

en: Choose a font and style
ca: Canvia l'estil de lletra de màquina d'escriure

en: Choose a super swiki:
ca: (Super) Video CD

en: Choose magnification
    (currently {1})
ca: Versió actualment instal·lada:

en: Choose one of the following conditions
ca: Trieu una de les opcions següents:

en: Choose orientation...
ca: Canvia l'orientació

en: Click here to choose your language.
ca: Feu clic aquí per canviar-vos l'estat.

en: Clock
ca: Rellotge

en: Close
ca: Tanca

en: Close WaveEditor
ca: & Tanca Búfer

en: Codec
ca: Còdec

en: Column
ca: Columna

en: Curve
ca: Corba

en: Curvy Arrow
ca: Amunt

en: Define as jump end
ca: Segona crida de %s
    (defineix el final dels paràmetres)

en: Define as jump start
ca: Segona crida de %s
    (defineix el final dels paràmetres)

en: Delete this page
ca: Imprimeix aquesta pàgina

en: Destroy flap named...
ca: Supri&meix les àncores anomenades

en: Destroy thread <{1}> ?
ca: Cadena per llegir

en: Digital Clock
ca: Xclock (digital): rellotge digital per a X

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Empty!
ca: (Buit)

en: Escape Browser
ca: /Navegador d'skins

en: Event Recorder
ca: Enregistradora de so

en: FIND
ca: Cerca...

en: Fancy Text
ca: Fitxer de text

en: Fewer controls
ca: Controls ampliats

en: File List
ca: Llista d`arxius

en: File name? (".ps" will be added to end)
ca: Selecciona un fitxer a afegir a la biblioteca

en: Final page
ca: propera pàgina

en: Finding possible loop points...
ca: Repeteix la reproducció entre punts del bucle

en: First page
ca: Primera pàgina

en: First project in thread
ca: Nombre de missatges per llegir a la cadena

en: Flap problem
ca: Problema de connexió

en: Frame Rate
ca: Velocitat dels quadres

en: FrameRate
ca: Velocitat de fotogrames

en: Frequency:
ca: Freqüència

en: GO TO
ca: Anar a

en: Gee-Mail
ca: Mostra correu-e

en: Go to another project
ca: Exporta a Projecte MS

en: Go to this mark
ca: Vés a aquesta _carpeta

en: Go to top of document
ca: Directament a la fi del document

en: Grab Patch
ca: [%s] S'està aplicant el pedaç

en: Grab patch
ca: [%s] S'està aplicant el pedaç

en: Gradient (slanted)
ca: Estil inclinat

en: Graph
ca: Gràfic

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Grouped by category
ca: A&grupa per ordenació

en: Hand Magnifier
ca: Habilita l'_ampliador

en: Help
ca: Ajuda

en: Hide tabs
ca: Tanca les pestanyes

en: Holder
ca: [place holder]

en: I cannot find that project
ca: No es pot trobar el següent text

en: I need a name
ca: Nom de peça

en: Index:
ca: Índex:

en: Instrument name?
ca: Nom de l'instrument o la mostra

en: Joystick
ca: Joystick 1:

en: Just for Fun
ca: Aplicacions per a diversió

en: KEEP
ca: Mantenir

en: Last project in thread
ca: no és en l'últim

en: Loop cycles:
ca: Error de bucle de redirecció

en: Loop end:
ca: Hora de finalització

en: Loop length:
ca: Longitud del pas

en: Magnifier
ca: Ampliador

en: Make a new Project
ca: Crea un projecte nou

en: Make a painting
ca: Pintura a l'oli

en: Maximum value?
ca: Valor màxim

en: Menu
ca: Menú

en: Message Names
ca: Noms de les pistes:

en: Method Finder
ca: Cercador de persones

en: Minimum value?
ca: Valor mínim

en: More commands
ca: %S ordres coincideixen: %S

en: More controls
ca: Més controls

en: Move selection to top of page
ca: Posa les tasques seleccionades al damunt

en: Movie Player
ca: Reproductor de pel·lícules

en: Multi-page structures
ca: Imprimeix una pàgina

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: NEW
ca: Nou

en: NEXT >
ca: &Següent

en: Name of file to write:
ca: L'escriptura al fitxer %s ha fallat

en: Name this thread.
ca: El nom d'aquesta interfície.

en: Navigator
ca: Navegador

en: Navigator Flap
ca: Navegador de formularis

en: New thickness:
ca: Negreta (gruix)

en: Newer?
ca: Més nous que

en: Next
ca: Següent

en: Next Card
ca: Gnome-Card

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Next project
ca: Aquest projecte

en: Next:
ca: Següent:

en: NextPage
ca: Pàgina següent

en: Number of atoms?
ca: Nombre de clons

en: OK
ca: SÃ

en: Object Catalog
ca: Catàleg d'objectes

en: Objects
ca: Objectes

en: Objects Catalog
ca: Catàleg de la taula

en: Open a menu
ca: Neteja el menú

en: PUBLISH IT!
ca: És

en: Packages
ca: Paquets

en: Page?
ca: pàgina

en: Paint
ca: Pinta

en: Painting
ca: S'està pintant

en: Parts bin
ca: /bin/bash

en: Picture
ca: Imatge

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play After
ca: Text &després:

en: Play Before
ca: abans de procedir

en: Play Loop
ca: Reprodueix en buc_le

en: Play after cursor
ca: cursor activat/desactivat

en: Play before cursor
ca: cursor activat/desactivat

en: Play sound
ca: Reprodueix el so

en: Play the loop
ca: Reprodueix en buc_le

en: Players
ca: Jugadors

en: Please confirm name for library...
ca: Introduïu un nom per al nou filtre.

en: Please confirm name for save...
ca: Introduïu un nom per al nou filtre.

en: Please name this thread.
ca: Si us plau, introduïu un nom per a aquest compte.

en: Please name your new sound
ca: Introduïu la vostra contrasenya nova.

en: Polygon
ca: Polígon

en: Preferences
ca: Preferències

en: Prev
ca: Anterior

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Card
ca: Gnome-Card

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Previous project
ca: Aquest projecte

en: Previous:
ca: Anterior

en: PreviousPage
ca: Pàgina anterior

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Processes
ca: Processos

en: Projects on Parade
ca: Sempre a dalt

en: QUIT
ca: Surt

en: Random
ca: Aleatori

en: Re-enter the browser
ca: Torna a introduir la contrasenya:

en: Really throw this flap away
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta nota?

en: Record
ca: Enregistra

en: Row
ca: Fila

en: SButton
ca: Botó

en: Save
ca: Salva

en: Save the sound
ca: Clip de so

en: Scriptable Button
ca: Botó d'activació

en: Scripting
ca: Fitxers de seqüència

en: Scrolling Field
ca: Nom del camp

en: Scrolling Text
ca: Fitxer de text

en: Set Loop End
ca: L'adreça final del rang del DHCP

en: Set Loop Start
ca: Inicia el procés de recuperació

en: Set One Cycle
ca: Gira la pista d'àudio

en: Set one cycle
ca: Gira la pista d'àudio

en: Set the loop start at cursor
ca: Establiu l'estat del tauler en iniciar.

en: Set transition
ca: ~Transició entre diapositives

en: Show
ca: Mostra

en: Show tabs
ca: Mostra les pestanyes

en: Simple Text
ca: Fitxer de text

en: Slider
ca: Desplaçador

en: Sound
ca: So

en: Sound Recorder
ca: Enregistradora de so

en: SoundRecorder
ca: Enregistradora de so

en: Stack
ca: Pila

en: Stack Help
ca: guia d`ajuda

en: Stack Tools
ca: Eines de fitxer

en: Star
ca: Estrella

en: Start a new project
ca: Crea un projecte nou

en: Status
ca: Estat

en: Sticky Pad
ca: sticky-bit

en: Stop
ca: Atura

en: Stop options
ca: Opcions de la miscel·lània:

en: Sugar Navigator Flap
ca: Actualitza els paràmetres del Navegador

en: Tabs
ca: Tabulacions

en: Tape to read
ca: S'ha produït un error en llegir {0}:

en: Tape to write
ca: _Escriu el disc a:

en: Tell!
ca: Expliqueu una història breu

en: Test
ca: Prova

en: Test the note
ca: Not&a al peu

en: Text (border)
ca: Color del contorn:

en: Tile
ca: Mosaic

en: Tools
ca: Eines

en: Trash
ca: Paperera

en: Triangle
ca: Llista de triangles

en: Trim
ca: Retallar

en: Type name or fragment:
ca: El &nom o l'adreça electrònica conté:

en: UNDO
ca: Desfés

en: Unnamed Flap
ca: Formulari sense nom:

en: Use the full screen
ca: Usa un commutador de pantalla completa alternatiu (-F)

en: Value:
ca: Valor:

en: Widgets
ca: Ginys

en: Wording for this flap:
ca: Per a aquest lloc, mai

en: Workspace
ca: Àrea de treball

en: Yes
ca: Sí

en: a sound of duration
ca: Opcions de duració

en: a tool for discarding objects
ca: %s no és vàlid per a objectes %s

en: about flaps...
ca: Sobre Nosaltres

en: about this system
ca: Quant a aquest programa

en: accept
ca: Accepta

en: add journal file
ca: Afegeix un fitxer de base de dades

en: add palette menu
ca: Menú d'edició de paleta

en: add voice controls
ca: Afegeix/modifica una veu

en: adjust scale...
ca: Ajusta l'escala

en: advanced...
ca: Avançat...

en: all (default)
ca: S'han carregat totes les configuracions per defecte.

en: alphabetic
ca: Formes de presentació alfabètica

en: background color
ca: Color de fons

en: become the Standard palette
ca: Seleccioneu el fitxer de paleta

en: book...
ca: Llibre

en: border color...
ca: Color del contorn:

en: border width...
ca: Amplada del contorn

en: button
ca: botó

en: buttonDown
ca: Botó reduir marxa

en: buttonUp
ca: Botó augmentar marxa

en: can't undo
ca: No es pot desfer

en: change action selector
ca: Canvia el nom de l'acció:

en: change arguments
ca: Els arguments no són vàlids

en: change font
ca: Canvia el tipus de lletra

en: change label
ca: &Hereta l'etiqueta

en: change label wording...
ca: Etiqueta de la llista actual

en: change label...
ca: &Hereta l'etiqueta

en: change tab wording...
ca: Tanca la pestanya actual

en: change when to act
ca: Quan agrupar les finestres

en: choose blocking color
ca: Escolliu el color de fons

en: choose denominator...
ca: numerador,denominador

en: choose graphic...
ca: Calculadora gràfica

en: choose loop start
ca: Tria la carpeta del menú Inicia

en: choose new colors for tabs
ca: Seleccioneu una contrasenya per al nou anell de claus

en: choose new graphic...
ca: Escolliu la nova mida

en: choose passing color
ca: Escolliu el color de fons

en: clear new-page prototype
ca: Crea una nova pàgina del Redactor

en: clear new-page template
ca: Pàgina nova a partir d'una plantilla

en: clear target
ca: Fitxer objectiu:

en: cling to edge... (current: {1})
ca: Aplica a la llista actual

en: compact flap
ca: Compacta les carpetes

en: copy page url to clipboard
ca: Copia l'adreça de la pàgina actual al porta-retalls

en: create a new thread
ca: No es crear el fil

en: create an icon representing this page
ca: Arrossega-ho per crear un enllaç a aquesta pàgina

en: create thread of all projects
ca: Crea una nova cita de tot el dia

en: currently using solid tab
ca: Desa la pestanya visualitzada actualment

en: debug...
ca: Depura

en: delete this page
ca: Imprimeix aquesta pàgina

en: destroy all shared flaps
ca: Aquesta operació destruirà totes les dades de %1!

en: destroy flap...
ca: Suprimeix la finestra sense avisar

en: destroy this flap
ca: Quant a aquest programa

en: destroy this thread
ca: Un sol nombre identificant aquest fil

en: disable bookmark action
ca: Inhabilita l'edició d'adreces d'_interès

en: dismiss
ca: deixa-ho córrer

en: display 24-hour
ca: Format de 24 hores:

en: dissolve
ca: Dissol

en: down
ca: avall

en: down left
ca: Esquerra inferior

en: down right
ca: Dreta inferior

en: duplicate this page
ca: Imprimeix aquesta pàgina

en: edit an existing camera script
ca: No es pot editar el fitxer de seqüència d'ordres

en: edit project info
ca: Edita la informació del formulari

en: edit this thread
ca: _Edita aquest dispositiu...

en: enable bookmark action
ca: Voleu habilitar les tecles d'acció? Entreu y (sí) o n (no):

en: exchange source and screen
ca: Intercanvia origen i destí

en: exit full screen
ca: Surt de la pantalla completa

en: fewer page controls
ca: Controls del correu &brossa...

en: fewer sides
ca: Menys atributs

en: file out
ca: S'està llençant el fitxer:

en: fill
ca: Emplena

en: find
ca: cerca

en: find (load) a project
ca: No s'ha pogut carregar el projecte: '%s'

en: find a project
ca: Aquest projecte

en: find a project (more places)
ca: Troba l'ús del símbol al projecte

en: find again
ca: Torna a cercar

en: find any file
ca: No s'ha pogut localitzar el fitxer: %s

en: find...
ca: Cerca...

en: flap color...
ca: Funcions del color

en: flap tab
ca: Tanca la pestanya

en: french door
ca: A la porta

en: get sound from lib
ca: Extragueu-li el suc a Internet

en: go to page...
ca: Vés a la pàgina

en: goto page
ca: propera pàgina

en: grab original morph
ca: Desa els punts de control al fitxer

en: grab stamp from screen
ca: Fora del centre de la pantalla

en: gradient color
ca: Omple amb un degradat de color

en: hand me a bookmark for this page
ca: Ja existeix una adreça d'interès amb el títol %s per a aquesta pàgina.

en: hand me a thumbnail for this page
ca: Ja existeix una adreça d'interès amb el títol %s per a aquesta pàgina.

en: hide page controls
ca: Amaga els controls de la ~finestra

en: horizontal pan
ca: Sua-Pan

en: in h
ca: in

en: insert a page
ca: Insereix la pàgina

en: insert new project
ca: Crea un projecte nou

en: inspect
ca: s'està inspeccionant...

en: install developers' flaps
ca: Certificats dels desenvolupadors de programari

en: jump to <{1}>
ca: Saltar a:

en: jump to loop end
ca: «]» per a acabar el selector d'atribut

en: jump to loop start
ca: Suprimeix fins a l'inici de la línia

en: jump within this thread
ca: Un sol nombre identificant aquest fil

en: just had one!
ca: Avança una diapositiva

en: keep all pages the same size
ca: _Totes les pàgines amb la mateixa mida

en: keep in one file
ca: Error de cerca en el fitxer %s

en: keyStroke
ca: Desplaçament en _prémer una tecla

en: last command
ca: Torna a fer la darrera acció de cerca

en: left
ca: esquerra

en: load as book
ca: Des_a la llibreta d'adreces com a VCard

en: load code updates
ca: Cerca actualitzacions

en: magnification
ca: Magnificació

en: magnification...
ca: Magnificació

en: make 1-column book
ca: Crea una a&dreça d'interès

en: make 2-column book
ca: Crea una a&dreça d'interès

en: make 3-column book
ca: Crea una a&dreça d'interès

en: make 4-column book
ca: Crea una a&dreça d'interès

en: make a flex morph
ca: Desa els punts de control al fitxer

en: make a galley of me
ca: No&m d'usuari:

en: make a new flap
ca: Fes una nota del Tomboy

en: make unlooped
ca: Fer una donació...

en: make unpitched
ca: Fer una donació...

en: more commands
ca: %S ordres coincideixen: %S

en: more sides
ca: Més informació

en: navigation
ca: Navegació

en: new wording for this tab:
ca: Obre l'adreça d'interès en una nova pestanya

en: next page
ca: propera pàgina

en: none
ca: cap

en: not found
ca: No s'ha trobat

en: open as bookmorph
ca: Obre les pàgines com

en: out
ca: sortida

en: out h
ca: Fora

en: page back
ca: Vés una pàgina enrere

en: page controls at top
ca: La marca d'aigua que es mostra a la part superior de la pàgina superior.

en: page controls short
ca: Vés enrere una mica

en: page controls visible
ca: (Totes les revisions visibles)

en: page forward
ca: Vés una pàgina endavant

en: page should already have a url
ca: URL nova de la <b>pàgina de la càmera web</b>:

en: parts bin
ca: /bin/bash

en: parts-bin
ca: /bin/bash

en: paste book page
ca: Afegeix aquesta &pàgina a les adreces d'interès...

en: pen color
ca: Funcions del color

en: pen size
ca: Mida de la lletra

en: play
ca: Reprodueix

en: play after cursor
ca: cursor activat/desactivat

en: play before cursor
ca: cursor activat/desactivat

en: play loop
ca: Reprodueix en buc_le

en: play sound
ca: A&vís sonor

en: play straight through
ca: Talla a través del negre

en: play test note
ca: Estàs segur que vols suprimir aquesta nota(es)?

en: pop out on dragover
ca: Així com es &veu per pantalla

en: pop out on mouseover
ca: Ressalta els llançadors si hi ha el ratolí al damunt

en: previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: project loading
ca: S'està carregant el projecte: %s

en: publish
ca: Publica

en: publish as...
ca: Anomena i publica...

en: publish the current project
ca: El nom del projecte actual

en: publish to different server
ca: No s'han pogut publicar les clau al servidor: %s

en: put sound in lib
ca: posar-la en el lloc correcte

en: quit without saving
ca: Surt sense desar

en: read sound from disk...
ca: Restaura des del disc dur.

en: redo
ca: refés

en: reload all from server
ca: Baixa totes les capçaleres del servidor

en: reset preferred location
ca: UbicaciÃ³ de la barra de control del reproductor

en: reset thumbnails
ca: Mostra les _miniatures:

en: reveal original morph
ca: Desa els punts de control al fitxer

en: revert
ca: &Reverteix

en: revert entire book
ca: Crea una a&dreça d'interès

en: revert this page
ca: Imprimeix aquesta pàgina

en: right
ca: dreta

en: round
ca: Arrodoneix

en: run an existing camera script
ca: No es pot editar el fitxer de seqüència d'ordres

en: save
ca: desa

en: save as new-page prototype
ca: Desa la pàgina amb un nou nom Anomena i desa

en: save for later revert...
ca: Acumula per lliurar-ho posteriorment

en: save library on disk...
ca: S'està creant el sistema de fitxers al disquet...

en: save script
ca: Edita el guió...

en: save sound on disk...
ca: S'està creant el sistema de fitxers al disquet...

en: scripting area
ca: Àrea d'experts

en: search for text
ca: Cerca el text

en: search for the next occurrence of a string
ca: Cerca la següent ocurrència de cadena de cerca

en: search the book for word(s)
ca: Suport per a Pocket Word

en: selection...
ca: una selecció

en: send all pages to server
ca: Esteu segur que voleu enviar  '%s' al servidor?

en: send this page to server
ca: Voleu pujar aquest fitxer al servidor?

en: set action selector
ca: Selector de temes d'escriptori

en: set atom count
ca: No es pot assignar el comptatge: %s.

en: set background color for all pages
ca: Estableix com a fons de totes les c_arpetes

en: set channel
ca: Defineix el color del canal

en: set controller
ca: VLC - Controlador

en: set maximum value
ca: Estableix el valor màxim

en: set minimum value
ca: Estableix el valor mínim

en: set page sound
ca: Config&uració de la pàgina

en: set page visual
ca: Config&uració de la pàgina

en: set sound effect for all pages
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: set sound effect for this page
ca: El so per a aquesta incidència no està establert

en: set target
ca: E_stableix la cel·la objectiu:

en: set visual effect for all pages
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: set visual effect for this page
ca: El so per a aquesta incidència no està establert

en: shared by all projects
ca: Canvia totes les fotografies per {0}

en: show FFT
ca: Mostra amics/gues

en: show envelope
ca: Insereix un sobre

en: show full screen
ca: Surt de la pantalla completa

en: show infection history
ca: Mostra l'&historial d'actualització

en: show more controls
ca: Mostra/Amaga els controls

en: show page breaks
ca: Salts de pàgina manuals

en: show page controls
ca: Mostra/Amaga els controls

en: show pointer
ca: Punter del ratolí

en: show screen only
ca: M_ostra només les carpetes

en: show screen over source
ca: Mostra el codi font de la pàgina actual

en: show seconds
ca: Mostra els _segons

en: show source only
ca: M_ostra només les carpetes

en: show source screened
ca: Mostra el codi font de la pàgina actual

en: simply close this navigator
ca: Tanca les carpetes pare d'aquesta carpeta

en: skip over next project ({1})
ca: Salta a la peça següent

en: slide away
ca: Estat d'absència:

en: slide border
ca: Color del contorn:

en: slide both
ca: Desplaçament en dos sentits

en: slide over
ca: Passa al següent

en: sort pages
ca: Nombre de pàgines

en: sort tabs
ca: Tanca les pestanyes

en: sound
ca: So:

en: sound effect for all pages
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: start
ca: inici

en: sticky off
ca: Repetició desactivada

en: sticky on
ca: Aleatori activat

en: stop
ca: atura

en: stop Etoys
ca: Hora de parada

en: stop at last page
ca: Sou a l'última pàgina

en: switch to <{1}>
ca: commuta a

en: switch to ascending
ca: Commuta al panell

en: switch to descending
ca: Commuta al panell

en: switch to recent projects
ca: Possibilitats de desplaçament a canviar

en: tab
ca: pestanya

en: tab color...
ca: El color de primer pla de la pestanya.

en: tabs
ca: &Tabulacions

en: tear off
ca: estripa

en: tools...
ca: Eines

en: track pointer
ca: Punter del ratolí

en: trim after cursor
ca: cursor activat/desactivat

en: trim before cursor
ca: cursor activat/desactivat

en: turn off truncation
ca: Desactiva l'Agent

en: turn on truncation
ca: Activa l'Agent

en: turn reverb off
ca: Desactiva l'Agent

en: turn reverb on
ca: Activa l'Agent

en: uncache page sorter
ca: Classificador de ~diapositives

en: undo
ca: desfés

en: up
ca: amunt

en: up left
ca: Esquerra superior

en: up right
ca: Dreta superior

en: update from original
ca: Actualitza els fitxers seleccionats al dipòsit

en: use graphical label
ca: Utilitza l'etiqueta de visualització prèvia

en: use graphical tab
ca: Utilitza emoticones gràfiques

en: use solid tab
ca: _Cap (utilitza un color sòlid)

en: use textual label
ca: Utilitza l'etiqueta de visualització prèvia

en: use textual tab
ca: Tanca la pestanya actual

en: vertical orientation
ca: Canvia l'orientació

en: vertical pan
ca: Sua-Pan

en: view pages full-screen
ca: Visualitza el document en mode de pantalla completa

en: visual and sound effects...
ca: Insereix una pel·lícula i so

en: visual effect for all pages
ca: Configuració per a totes les pàgines?

en: where is my book?
ca: és a la meua llibreta d'adreces

en: where is the page?
ca: Primera pàgina ~esquerra

en: whilePressed
ca: S'ha premut la tecla

en: wrap after last page
ca: Sou a l'última pàgina

en: you are here
ca: Estàs segur/a

en: zoom
ca: Zoom

en: zoom frame
ca: Imatges/Fotograma

en: {1} cycles; {2} secs
ca: segs:trames

en: {1} events reduced to {2}
ca: Desa els esdeveniments en un fitxer

en: {1} is not currently storable
ca: El protocol '%s' no està implementat actualment.
