eToys - en to ca translation catalogue (833 entries)

en: 
    
    Good luck!
ca: 
    La signatura és correcta

en:   Help
ca: Ajuda

en:   New
ca: Nou

en:   New game
ca: Joc _nou

en:   Play
ca: Reprodueix

en:   Quit
ca: Surt

en:   Redo
ca: Torna a fer

en:   Undo
ca: Desfés

en:  Change morph
ca: Mesa morph

en:  Mouse-down action
ca: Acció amb pulsació del ratolí

en:  Mouse-down look
ca: S'estan aturant els serveis de la consola del ratolí:

en:  Mouse-down repeating
ca: S'estan aturant els serveis de la consola del ratolí:

en:  Mouse-enter look
ca: Aspecte i comportament

en:  Mouse-over highlighting
ca: Ratolí sobre l'objecte

en:  Mouse-up action
ca: Acció amb pulsació del ratolí

en:  loss
ca: Paquets perduts:

en:  menu definition
ca: Llista de definició

en:  scripts:
ca: Seqüències

en:  tile(s) changed to "
ca:      s'han canviat a 'No arxivats'.

en:  win
ca: Guanya

en:  wins
ca: <b>Victòries</b>

en: (create account)
ca: Crea un compte

en: 1 if argument is positive, -1 if argument is negative, 0 if argument is zero.
ca: Comprova si l'argument és un enter real positiu

en: A Personal Digital Assistant
ca: Assistent en absència de l'oficina

en: A circular shape
ca: Ajustament de la forma

en: A fine game of chess
ca: Joc d'escacs en 3D

en: A joystick-like control
ca: Voleu utilitzar el control de playback?

en: A multi-paged structure
ca: S'està carregant l'estructura del menú

en: A rectangle
ca: Rectangle

en: A star
ca: Estrella

en: A tool for discarding objects
ca: %s no és vàlid per a objectes %s

en: A tool for discovering methods
ca: Una eina de traducció per a Qt3

en: A unique solitaire card game
ca: Suite de jocs de cartes del solitari

en: A window for composing text
ca: Obre una finestra per redactar un missatge de correu

en: About the Cipher Panel
ca: Panell de control de l`usuari/a

en: About the Crostic Panel
ca: Panell de control de l`usuari/a

en: Accept
ca: Accepta

en: Accept(s)
ca: Accepta

en: Action:
ca: Acció:

en: Add a new morph
ca: Afegeix una entrada nova

en: Add label
ca: Afegeix un element etiqueta

en: All Scripts
ca: _Recarrega les funcions

en: All scripts in this project
ca: Selecciona tots els elements d'aquesta finestra

en: An analog clock face
ca: Xclock (analògic): rellotge anàlogic per a X

en: An ellipse or circle
ca: Organitza %O en cercle

en: Are you sure you want to discard all typing?
ca: Esteu segur de voler obrir tots els fitxers?

en: BMP file
ca: Descarregant arxiu:

en: Background Field
ca: Nom del camp

en: Background Label
ca: &Hereta l'etiqueta

en: Basic
ca: Bàsic

en: Book
ca: Llibre

en: Building Viewers...
ca: S'està construint el document:

en: Button
ca: Botó

en: Button Properties for {1}
ca: Funció «%s» desconeguda per al botó

en: Cancel
ca: Cancel.lar

en: Cancel this login operation.
ca: Voleu cancel·lar l'operació actual?

en: Cancel(l)
ca: &Cancel.la

en: Cards Left:
ca: Cartes restants:

en: Caution: this is broken!
ca: És correu legítim

en: Change character
ca: %d caràcter(s) queda (en)

en: Change font
ca: Canvia el tipus de lletra

en: Change scale
ca: Escala la selecció

en: Change style
ca: Canvia l'estil

en: Change the color of this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: Change the size of this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: Chess
ca: Gnome Chess

en: Choose a background color
ca: Seleccioneu un color de fons

en: Choose a display depth
ca: Escolliu la profunditat d'expansió de l'arbre

en: Choose a file
    to load
ca: Carrega el comentari d'un fitxer

en: Choose a line color
ca: Canvia el color de la línia

en: Choose a new graphic
ca: Escolliu la nova mida

en: Choose a version to restore
ca: Si us plau, seleccioneu la data a restaurar

en: Choose another year
ca: Trieu una altra partició

en: Choose font:
ca: Elecció del tipus de lletra

en: Choose forward direction
ca: Tria el sentit de desplaçament de la visualització

en: Choose one of the following conditions
ca: Trieu una de les opcions següents:

en: Choose orientation...
ca: Canvia l'orientació

en: Choose the font for this list
ca: Escolliu la destinació per a aquesta importació

en: Cipher
ca: Clau:

en: Circle
ca: Cercle

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Clock
ca: Rellotge

en: Close this dialog
ca: Tanca aquest missatge

en: Collapse
ca: Redueix

en: Creates a new morphic project
ca: Desar com un nou projecte

en: Crostic Hints
ca: Pistes de canal

en: Current:
ca: Actual

en: Curve
ca: Corba

en: Delete\Keep
ca: C~onserva la ràtio

en: Duplicate
ca: Duplica

en: ENTER ACTIVE
ca: Activa les finestres

en: Elapsed Time:
ca: Temps transcorregut: {0}

en: Ellipse
ca: El·lipse

en: Embed {1} into...
ca: Passa a

en: Emphasis & alignment
ca: Alineació del vídeo

en: Enter grid size
ca: La mida de la graella de joc

en: Enter new value (0 - 1.0)
ca: Introduïu un valor nou per a

en: Event Roll
ca: Rock & roll

en: Event Roll for
ca: Seleccioneu una acció per a l'esdeveniment '%s'

en: Event Theatre
ca: Nova cita

en: Event-Roll Options
ca: Opcions de finestres emergents

en: Fancy Text
ca: Fitxer de text

en: Fewer halo handles
ca: Manejador senzill

en: File name? (".morph" will be added to end)
ca: Selecciona un fitxer a afegir a la biblioteca

en: File name? ("{1}" will be added to end)
ca: Selecciona un fitxer a afegir a la biblioteca

en: Find those mines
ca: Joc de mines del Gnome

en: FreeCell Help
ca: guia d`ajuda

en: FreeCell Statistics
ca: Recull Estadístiques

en: GIF file
ca: Fitxer GIF

en: Game #:
ca: Game

en: Games
ca: Jocs

en: GeeMail stuff...
ca: _Opcions diverses

en: Good luck!
ca: La signatura és correcta

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Hand me a copy of this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: Head size for arrowheads:
ca: Mida del tipus de lletra per l'etiqueta

en: Help
ca: Ajuda

en: Help not yet supplied
ca: Encara no s'ha configurat la xarxa

en: Hint
ca: _Ajuda

en: Holder
ca: [place holder]

en: How many humans?
ca: Massa redireccions

en: How many players?
ca: <b>Reproductors portàtils de música</b>

en: I suggest:
ca: Suggereix

en: Iconic button
ca: Botó d'activació

en: Image
ca: Imatge

en: Index
ca: Índex

en: Inline
ca: En línia

en: Is it OK to discard this crostic?
ca: Es pot instal·lar des d'aquest medi.

en: JPEG file
ca: Fitxer JPEG

en: Joystick
ca: Joystick 1:

en: Joystick device number (currently {1})
ca: El número de marc actualment visible

en: Just for Fun
ca: Aplicacions per a diversió

en: Line
ca: Línia

en: Login to Squeakland
ca: No s'ha pogut iniciar una sessió

en: Main
ca: principal

en: Make a scratch script
ca: S'ha produït un error en executar la seqüència %s

en: Make a sibling
ca: següent-germà

en: Make a tile representing this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: Menu
ca: Menú

en: Menu to see another Guide
ca: Executeu el gcompris --experimental per veure aquest menú.

en: Milliseconds per pixel [currently
ca: El nombre de mostres per píxel

en: Mines:
ca: Mines

en: More halo handles
ca: Manejador senzill

en: More options
ca: Més opcions

en: MouseUp expression:
ca: Expressió vinculant

en: Move
ca: Mou

en: Move to trash
ca: Mou a la paperera

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Navigator
ca: Navegador

en: Navigator Flap
ca: Navegador de formularis

en: New character?
ca: %d caràcter(s) queda (en)

en: New game
ca: Joc _nou

en: New grid spacing:
ca: Espaiat de la línia de graella

en: New title for this window
ca: Habilita transparència per aquesta finestra

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Nothing recorded yet
ca: %s - Encara no és vàlid!

en: Number of joystick to track?
ca: Salta a la peça següent

en: OK
ca: SÃ

en: Object Catalog
ca: Catàleg d'objectes

en: Open a Viewer for me
ca: Obre un visualitzador per a la documentació de Gnumeric

en: PNG file
ca: Exporta el fitxer PNG

en: PUBLISH to a different server
ca: No s'han pogut publicar les clau al servidor: %s

en: Package Loader
ca: Carregador del Mono

en: Paint background
ca: Fons transparent

en: Paint new object
ca: Objecte de captura nou

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Pause
ca: Pausa

en: Pick game
ca: restart-game

en: Pick up
ca: Mou amunt

en: Picture
ca: Imatge

en: Pin
ca: Interval de pin_g:

en: Play
ca: Reprodueix

en: Players
ca: Jugadors

en: Please edit the caption
ca: Títol de la taula accessible

en: Please enter the image file name
ca: Escriu el nom de l'arxiu a salvar.

en: Please enter the name
ca: Si us plau, introduïu el vostre nom.

en: Please enter your login name
ca: Indiqueu el vostre nom i cognoms:

en: Polygon
ca: Polígon

en: Present the Viewing menu
ca: Mo&stra el menú de depuració

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Project Named \"{1}"
ca: Àncora anomenada...

en: Project not found
ca: No s'ha trobat el suport del projecte '%s'

en: Quick Guides
ca: ~Visualitza les guies

en: Quit
ca: Surt

en: Really throw this away
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta nota?

en: Record
ca: Enregistra

en: Record Again
ca: Torneu-ho a provar

en: Recording Options
ca: Opcions de la miscel·lània:

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove from screen
ca: Elimina de l'LVM

en: Remove label
ca: &Suprimeix l'etiqueta

en: Replay this sequence
ca: Seqüència d'escapament unicode

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Resume
ca: Continua

en: Resume playback
ca: Control de playback

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Rotate
ca: Rota

en: Ruler
ca: Reg&le

en: Same game
ca: restart-game

en: Save changes before quitting?
ca: Voleu desar els canvis fets a %s abans de tancar-lo?

en: Score:
ca: Marcador:

en: Scrolling Field
ca: Nom del camp

en: See the script for this button
ca: Feu clic en aquest botó per a la llista d'ordres prèvies

en: Select a Crostic File...
ca: Si us plau tria un arxiu

en: Select a File:
ca: Selecciona un fitxer

en: Select a project
ca: Seleccioneu el directori del projecte

en: Selected {1} objects
ca: Objectes seleccionats

en: Selection
ca: Selecció

en: Selection:
ca: una selecció

en: Set center of rotation
ca: Angle de gir simple

en: Simple Text
ca: Fitxer de text

en: Slider
ca: Desplaçador

en: Some Useful Statistics
ca: Aquesta opció us permet seleccionar les diverses estadístiques

en: Sound Recorder
ca: Enregistradora de so

en: Star
ca: Estrella

en: Start Recording
ca: Reprodueix l'enregistrament

en: Start Recording Voiceover
ca: Inicia la gravació a disc

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Stop
ca: Atura

en: Stop Record Voiceover
ca: Filtre inici/atura de l'accés d'enregistrament

en: Target:
ca: Objectiu:

en: Temporarily pause this playback
ca: No s'ha pogut pausar la reproducció

en: Tetris
ca: Un clon del Tetris

en: Tetris, yes Tetris
ca: No;Sí

en: Textual button
ca: Botó d'activació

en: This session:
ca: Només per a aques_ta sessió

en: Time:
ca: Temps:

en: Total:
ca: Total

en: Trash
ca: Paperera

en: TrueType banner
ca: Descriptor del servidor.

en: Type in a year
ca: Número de dia de l'any

en: Type the maximum value for the X axis
ca: El valor '%s' és invàlid per al tipus d'icona

en: Type the maximum value for the Y axis
ca: El valor '%s' és invàlid per al tipus d'icona

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Untitled Window
ca: Finestra sense títol

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: VM Statistics
ca: Recull Estadístiques

en: Who should be be unlocked?
ca: El servidor intermediari ha de ser http://...

en: With replays:
ca: Substitueix amb

en: World
ca: El món

en: Yes
ca: Sí

en: Your Title Goes Here
ca: El títol de la finestra va aquí

en: a menu of debugging items
ca: El camí on posar els elements de menú.

en: a window full of useful expressions.
ca: Sempre escriu les expressions completes

en: abandon costume history
ca: Neteja l'historial de connexió rà&pida

en: about this system...
ca: Quant a aquest programa

en: absolute value
ca: <b>Valor absolut</b>

en: accept drops
ca: &Accepta la revisió

en: add halo
ca: Afegeix una interfície

en: add item...
ca: Afegeix un element

en: add line
ca: Afegeix números de línia cada:

en: add mouse up action
ca: Acció amb pulsació del ratolí

en: add navigator flap
ca: Actualitza els paràmetres del Navegador

en: add new card
ca: Nova targeta per a %S

en: add pin
ca: Interval de pin_g:

en: add predecessor
ca: Afegeix un predecessor

en: add slot for {1}
ca: Afegeix les vacances per

en: add some text to the button
ca: El text que es mostrarà en el botó

en: add successor
ca: Afegeix una interfície

en: add sugar navigator flap
ca: Actualitza els paràmetres del Navegador

en: add supplies flap
ca: Afegeix a la llista de reproducció

en: add title...
ca: Feu clic per afegir un títol

en: adhere to edge...
ca: Dimensionat de la vora inferior

en: adjust translucency
ca: Ajusta la imatge

en: align bottom edges
ca: Alinea %O a la part inferior

en: align centers horizontally
ca: Alinea al centre horitzontalment

en: align centers vertically
ca: Alinea al centre verticalment

en: align left edges
ca: Alinea el paràgraf a l'esquerra

en: align right edges
ca: Alinea el paràgraf a la dreta

en: align top edges
ca: Alinea %O a la part superior

en: all pens down
ca: Retarda els subtítols

en: all pens show arrowheads
ca: Mostra totes les carpetes de les adreces d'interès

en: all pens show arrows
ca: Mostra totes les carpetes de les adreces d'interès

en: all pens show dots
ca: Mostra totes les carpetes de les adreces d'interès

en: all pens show lines
ca: Afegeix totes les línies buides

en: all pens up
ca: Avança els subtítols

en: animate moves
ca: Moviments ràpids

en: annotation setup...
ca: Instal·lació Completa

en: anti-aliasing
ca: Intentsitat del suavitzat

en: appearance...
ca: Aparença

en: attach to resource
ca: Adjunta a procés

en: authoring tools...
ca: Eines de fitxer

en: auto dismiss
ca: Rebutja-ho tot

en: auto start
ca: a l'Inici

en: auto-center
ca: Centra la corba

en: auto-line-layout
ca: Llargada automàtica de la línia

en: balloon help for this object
ca: Visualitza l'ajuda per al joc

en: be locked
ca: {0} està bloquejat

en: become this world's model
ca: Aquesta característica esdevindrà no disponible.

en: bitmap fill
ca: Omple l'estil:

en: bold
ca: negreta

en: border
ca: &Contorn:

en: border change
ca: Canvia Opacitat:

en: border color...
ca: Color del contorn:

en: border style...
ca: Estil de la vora

en: border width...
ca: Amplada del contorn

en: bottom
ca: baix

en: bottom left
ca: Baix a l'esquerra

en: bottom right
ca: Baix a la dreta

en: bring to front
ca: Porta endavant

en: browse changed methods
ca: Mètodes d'autenticació permesos

en: browse hierarchy
ca: Jerarquia de la memòria cau

en: browse recent submissions
ca: Menú de pàgines recents

en: browser (b)
ca: Navegador

en: buttonDown
ca: Botó reduir marxa

en: buttonUp
ca: Botó augmentar marxa

en: call #tempCommand
ca: Pila de crides

en: cancel - do not delete anything
ca: Munta/desmunta només (no executis res)

en: cancel changes made and close panel
ca: %s Heu realitzat canvis. Voleu desfer els canvis i tancar l'editor?

en: card und stack
ca: Aboca la pila de desfer

en: cell positioning
ca: Posicionament absolut

en: cell spacing
ca: _Espaiat de les cel·les:

en: center
ca: centre

en: centered
ca: centrat

en: change action selector
ca: Canvia el nom de l'acció:

en: change arguments
ca: Els arguments no són vàlids

en: change caption
ca: Caràcters de llegenda

en: change cell inset...
ca: Divideix aquesta cel·la

en: change center color...
ca: Canvia el color de fons

en: change color...
ca: Canvia el color de fons

en: change emphasis
ca: Èmfasi més for&t

en: change first color
ca: Primer color font

en: change font
ca: Canvia el tipus de lletra

en: change font...
ca: Canvia el tipus de lletra

en: change hands color...
ca: Canvia el color de fons

en: change label
ca: &Hereta l'etiqueta

en: change layout inset...
ca: Esborra e&l format de memòria cau

en: change max cell size...
ca: Mida màx. del text base

en: change min cell size...
ca: Canvia la mida del contingut de la imatge

en: change name...
ca: Canvia el nom

en: change orientation
ca: Canvia l'orientació

en: change origin
ca: Origen de la dimensió

en: change scale...
ca: Escala la selecció

en: change second color
ca: Segon color font

en: change title...
ca: Títol previ

en: change when to act
ca: Quan agrupar les finestres

en: changes...
ca: canvis:

en: child layout
ca: Configuració de l'Aparença

en: choose new graphic
ca: Escolliu la nova mida

en: choose new graphic...
ca: Escolliu la nova mida

en: choose the color you want to replace
ca: Escolliu els paquets que voleu instal·lar

en: choose theme...
ca: Selecciona un tema:

en: clear
ca: Neteja

en: clear cipher typing
ca: Formatació automàtica en escriure

en: clear crostic typing
ca: Formatació automàtica en escriure

en: clear pen trails
ca: A mà alçada i ploma

en: clear target
ca: Fitxer objectiu:

en: clear typing
ca: En tecle~jar

en: click here for help
ca: Si en voleu més informació, feu clic a Ajuda.

en: cling to edge... (current: {1})
ca: Aplica a la llista actual

en: clip to cell size
ca: Redimensiona a la mida del vídeo

en: close editing
ca: L'edició ha fallat

en: close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: close top window (w)
ca: Tanca totes les finestres

en: close window
ca: Tanca aquesta finestra

en: closed
ca: Tancat

en: code pane menu...
ca: Mo&stra el menú de depuració

en: collapse
ca: Reduir

en: collapse all objects
ca: no vigilis l'objecte actual

en: collapse all windows
ca: Mostra totes les finestres

en: collapse this window
ca: Mostra aquesta finestra una altra vegada.

en: collapse/expand window
ca: Expandeix la finestra fins a omplir la pantalla

en: color change
ca: Canvia el color de fons

en: color...
ca: Color

en: command-key help
ca: Ajuda de la línia d'ordres

en: connect remote user
ca: Nou usuari remot

en: contract to original size
ca: Reinicia paràmetres a mida original

en: control-menu...
ca: Neteja el menú

en: convert to canonical coordinates (broken)
ca: Converteix la imatge a coordenades polars o al revés

en: copy & print...
ca: Vista prèvia d'impressió

en: copy Postscript
ca: Pdf / Postscript

en: copy list to clipboard
ca: Copia els detalls al porta-retalls

en: copy selection to clipboard
ca: Copia la selecció al porta-retalls

en: copy text
ca: Copia el text

en: copy to paste buffer
ca: Copia a la memòria intermèdia del vídeo:

en: corrupted imageData
ca: està corromput

en: create new change set...
ca: Creïn o canviin les galetes

en: create new morphic project
ca: Crea una nova carpeta en l'arbre del projecte

en: create new mvc project
ca: Crea una nova carpeta en l'arbre del projecte

en: cube root of the argument
ca: %s: L'opció `%s' requereix un argument

en: current version information.
ca: Imprimeix la informació de la versió

en: curve
ca: Corba

en: customize arrows
ca: Fletxes de bloc

en: debug...
ca: Depura

en: debugging -- update the scrollbar
ca: La política d'actualització de la barra de desplaçament

en: decimal places...
ca: Xifres ~decimals

en: default fill
ca: Omple l'estil:

en: define #tempCommand
ca: per definir

en: define application view
ca: Defineix una nova visualització

en: define factory view
ca: Factoria de la visualització RPM

en: definition for...
ca: Definició de «%s»
      De «%s»:
    
    %s

en: delete
ca: suprimeix

en: delete both of the above
ca: Sobre les llistes de fitxer

en: delete existing path
ca: Ordena per directori

en: delete non-windows
ca: No podeu suprimir un grup que no sigui buit.

en: delete old versions
ca: Realment voleu suprimir les dades antigues?

en: delete this card
ca: Voleu suprimir aquesta categoria?

en: delete unchanged windows
ca: Executar amb Windows

en: desktop
ca: escriptori

en: desktop color
ca: Funcions del color

en: desktop color...
ca: Funcions del color

en: destroy this flap
ca: Quant a aquest programa

en: detach submenu
ca: Submenú nou

en: direction handles
ca: Manejador gran

en: disable layout in tables
ca: Inhabilita el dibuix de la línia en el cercle

en: disconnect all remote users
ca: Actualitza tots els calendaris remots

en: disconnect remote user
ca: Nou usuari remot

en: dismiss
ca: deixa-ho córrer

en: dismiss color picker
ca: Seleccionador de color del Gnome

en: display mode...
ca: Mode de mostra

en: distribute horizontally
ca: Inverteix horitzontalment

en: distribute vertically
ca: Inverteix verticalment

en: do not stay up
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: do...
ca: &No facis res

en: don't animate moves
ca: _Utilitza moviments ràpids

en: dot
ca: punt

en: draw new path
ca: Opcions per a un nou camí

en: drop
ca: Deixa caure

en: drop shadow
ca: Ombra descendent

en: dual change sorter
ca: Classificador de ~diapositives

en: duplicate
ca: Duplica

en: edit contents...
ca: Descripció dels continguts

en: edit label...
ca: Edita l'etiqueta d'arrencada

en: edit this menu
ca: Menú per editar

en: embed into
ca: Passa a

en: embed {1} in...
ca: Incrusta el vídeo en la interfície

en: embed...
ca: Incrusta

en: enter a new cipher
ca: Introdueixi nova contrasenya

en: enter this project
ca: Introduïu el nom del projecte:

en: erase pixels of color
ca: Superfície de color per

en: etoys source
ca: Codi font obert

en: event roll
ca: Rock & roll

en: event theatre
ca: Nova cita

en: event timeline
ca: Canvia línia temporal

en: expand
ca: Expandeix

en: expand all
ca: Expansiona-ho tot

en: expand this window
ca: Mostra aquesta finestra una altra vegada.

en: expand to full screen
ca: Expandeix la finestra fins a omplir la pantalla

en: explore model
ca: Model de la targeta:

en: explore morph
ca: Mesa morph

en: explore world
ca: executable per tothom

en: exponential (e to the power of the argument)
ca: selector d'argument a :lang

en: export...
ca: Exporta

en: expunge this project
ca: Desar com un nou projecte

en: extract this frame
ca: A&fegeix aquest marc a les adreces d'interès...

en: extras...
ca: Extres

en: file list
ca: Llista d`arxius

en: file...
ca: Arxiu

en: fill
ca: Emplena

en: fill owner's shape
ca: Apply Fontwork Shape

en: fill style
ca: Omple l'estil:

en: find a change sorter (C)
ca: Classificador de ~diapositives

en: find a fileList (L)
ca: Cerca següent

en: find a transcript (t)
ca: Cerca següent

en: find changed browsers...
ca: El fitxer ha canviat

en: find changed windows...
ca: Executar amb Windows

en: find message names (W)
ca: Cerca en el missatge

en: find recent submissions (R)
ca: Menú de pàgines recents

en: find window
ca: Tanca la finestra de cerca de dades

en: follow existing path
ca: Ordena per directori

en: follow owner's curve
ca: Extreu corba seleccionada

en: font for entire text...
ca: Tipus de lletra per al text fix

en: font size summary
ca: Mida de la lletra (píxels)

en: font size...
ca: Mida de la lletra

en: font style...
ca: Estil de Tipus de lletra:

en: from a file...
ca: &Del fitxer

en: from alphabetical list
ca: Extreu de la llista

en: from paste buffer
ca: Enganxa l'objecte

en: full screen
ca: Pantalla Completa

en: full screen off
ca: Surt de la pantalla completa

en: full screen on
ca: En pantalla

en: go behind
ca: De_sa darrere de:

en: go to next card
ca: Vés a la pàgina següent

en: go to next project
ca: Vés a la pàgina següent

en: go to previous card
ca: Vés a la pàgina anterior

en: go to previous project
ca: Vés a la pàgina anterior

en: grab
ca: Capta...

en: grab flood area from screen
ca: Crea una imatge a partir d'una àrea de la pantalla

en: grab new graphic
ca: Objecte gràfic en blanc

en: grab rectangle from screen
ca: Fora del centre de la pantalla

en: gradient fill
ca: Omple amb un degradat de color

en: graphical imports
ca: /EQ gràfic

en: graphical view
ca: Vista d'imatges

en: grid visible when gridding
ca: Píxels visibles quan està ocult

en: halo actions...
ca: Suprimeix les accions

en: height...
ca: alçada

en: help...
ca: Ajuda

en: highlight color...
ca: Color de ressaltament

en: holder for characters
ca: Caràcters invàlids per a codificació '%c%c'

en: horizontal resizing
ca: Permet redimensionar

en: how many siblings do you want?
ca: Com voleu actuar?

en: imprint HINT
ca: Text amb consells

en: indicate cursor
ca: &Cursor intermitent

en: insert into movie
ca: Insereix (Copia a)

en: insertion point color...
ca: Superfície de color per

en: inspect
ca: s'està inspeccionant...

en: inspect event recorder
ca: Enregistrador de vídeo Cupid

en: inspect event roll
ca: Enrotlla des de l'esquerra

en: inspect event tape
ca: Restaura des de cinta

en: inspect event theatre
ca: Durada p&er defecte de la cita:

en: inspect model
ca: Model de la targeta:

en: inspect model in morphic
ca: El model on cercar coincidències

en: inspect morph
ca: Mesa morph

en: inspect nav bar
ca: Neteja la barra de connexió ràpida

en: inspect owner chain
ca: %s
    Cadena de dependències impossible de solucionar:
    %s

en: inspect player
ca: TransparÃ¨ncia del reproductor

en: inspect properties
ca: Propietats de la lletra

en: inspect sound recorder
ca: Enregistrador de vídeo Cupid

en: inspect world
ca: executable per tothom

en: internal name
ca: Nom intern de domini

en: interval:
ca: &Interval:

en: isolate changes of this project
ca: Desar com un nou projecte

en: italic
ca: cursiva

en: jump to project...
ca: del projecte Mozilla.

en: jump to year...
ca: Ves al minut...

en: justified
ca: Justificat

en: keep changes made and close panel
ca: %s Heu realitzat canvis. Voleu desfer els canvis i tancar l'editor?

en: keyboard
ca: teclat

en: keyboard focus color
ca: _Drecera de teclat per a obtenir el focus:

en: layout
ca: Disposició

en: left
ca: esquerra

en: left flush
ca: $prog buidat

en: linear gradient
ca: Gradient lineal

en: list centering
ca: Llista desordenada

en: list direction
ca: Inverteix la direcció

en: list font...
ca: Llista de fonts

en: list spacing
ca: Espaiat de la graella

en: load
ca: carrega

en: load a project from a file
ca: Esborra un fitxer del projecte

en: load as morph
ca: Carrega els punts de control del fitxer

en: load as project
ca: Desa com a projecte del glade

en: load font from web...
ca: Carrega el comentari d'un fitxer

en: load project from file...
ca: Esborra un fitxer del projecte

en: local host address
ca: Adreça de lordinador

en: logarithm, base 10
ca: Logaritme d'x en base 10

en: make a sibling
ca: següent-germà

en: make closable
ca: Fer una donació...

en: make draggable
ca: Fer una donació...

en: make link to project...
ca: Exporta a Projecte MS

en: make new drawing
ca: Fes una nota del Tomboy

en: make next-to-topmost
ca: Següent a la cua de transferències

en: make own subclass
ca: Suprimeix els propis elements

en: make scrollbar inboard
ca: Reemplaça amb la barra de desplaçament

en: make scrollbar retractable
ca: Reemplaça amb la barra de desplaçament

en: make unclosable
ca: Fer una donació...

en: make undraggable
ca: Fer una donació...

en: margin change for
ca: Cita el motiu del canvi

en: media
ca: mitjà

en: message names (W)
ca: Noms de les pistes:

en: method finder
ca: Cercador de persones

en: model protocol
ca: Protocol d'arrencada

en: more smoothing
ca: Mètode de suavitzat

en: more...
ca: Més

en: morph protocol
ca: Protocol d'arrencada

en: morphic project
ca: Aquest projecte

en: mouse
ca: ratolí

en: mouse-down halo color
ca: S'estan aturant els serveis de la consola del ratolí:

en: mouse-down halo width:
ca: S'estan aturant els serveis de la consola del ratolí:

en: mouse-over halo color
ca: Color sobre una paraula

en: mouse-over halo width:
ca: S'estan aturant els serveis de la consola del ratolí:

en: mouse-over halos
ca: Ratolí sobre l'objecte

en: move
ca: Mou...

en: move card
ca: Mou una carta a la base

en: move to the left
ca: Mou cap a l'esquerre

en: move to the right
ca: Mou cap a la dreta

en: move windows onscreen
ca: Mou entre finestres immediatament

en: movie-clip player
ca: Reproductor de vídeo Totem

en: movie...
ca: _Pel·lícula

en: mvc project
ca: Aquest projecte

en: my {1}
ca: El meu ordinador

en: named
ca: amb nom

en: narrow
ca: Estreta l'a_mplada

en: natural logarithm
ca: El logaritme natural

en: new game
ca: Joc _nou

en: new height of the bar
ca: l'alçària de la barra de progrés

en: new morph...
ca: Mesa morph

en: next frame
ca: Al marc següent

en: no layout
ca: cap disposició

en: no versions available, sorry
ca: No hi ha cap unitat de disquet disponible

en: none
ca: cap

en: normal
ca: Normal

en: nothing recorded yet
ca: %s - Encara no és vàlid!

en: now choose the color you want to replace it with
ca: Escolliu els paquets que voleu instal·lar

en: objects (o)
ca: Objectes

en: opaque
ca: Opac

en: open a full property sheet
ca: ~Obre en mode pantalla completa

en: open crostic file...
ca: &Obre arxiu de tipus C

en: open editing
ca: L'edició ha fallat

en: open for editing
ca: Aquest document ja està obert per editar.

en: open for score-editing
ca: Aquest document ja està obert per editar.

en: open in recording theatre
ca: Obre en una nova pestan&ya

en: open process browser
ca: obre una finestra del navegador.

en: open project from file
ca: Esborra un fitxer del projecte

en: open to drag & drop
ca: Insereix arrossega i deixa anar

en: open...
ca: Obre

en: origin-at-center
ca: Centra el paràgraf

en: package-pane browser
ca: Barra del navegador de fitxers

en: painting...
ca: S'està pintant

en: parse event tape
ca: Restaura des de cinta

en: parts bin
ca: /bin/bash

en: parts window controls...
ca: Amaga els controls de la ~finestra

en: pause
ca: Pausa

en: pen color
ca: Funcions del color

en: pen size
ca: Mida de la lletra

en: pen trails
ca: Obre fit&xer

en: pen trails...
ca: Obre fit&xer

en: personalize...
ca: Personalitza el document

en: place into a column
ca: Enganxa a la Columna

en: place into a row
ca: Afegeix una fila després

en: play
ca: Reprodueix

en: play again
ca: Torneu-ho a provar

en: play loop
ca: Reprodueix en buc_le

en: play once
ca: Flaix únic

en: play the event in isolation.
ca: Juga els nivells en ordre aleatori

en: playback at button position
ca: Insereix a la posició del cursor

en: playback at screen center
ca: ~Centra la finestra en pantalla

en: playfield options...
ca: Opcions de la miscel·lània:

en: plug all to model
ca: Porta-ho tot a dalt

en: plug mouseDown to model
ca: integrador des de -1 (cap model) a 4.

en: plug mouseDown to model slot
ca: integrador des de -1 (cap model) a 4.

en: plug mouseMove to model
ca: integrador des de -1 (cap model) a 4.

en: plug mouseMove to model slot
ca: integrador des de -1 (cap model) a 4.

en: post-playback feature
ca: <camí de la característica seleccionada>

en: preferences...
ca: &Preferències...

en: previous frame
ca: Marc de text anterior

en: previous project
ca: Aquest projecte

en: print PS to file...
ca: No hi ha cap fitxer per imprimir

en: print Postscript to file...
ca: No hi ha cap fitxer per imprimir

en: progress color...
ca: el color de la barra de progrés

en: progress value...
ca: Valor de progressió

en: projects...
ca: Projectes

en: propagate changes upward
ca: %s: no se han fet canvis

en: property sheet
ca: Desprotegeix el full

en: proportional layout
ca: Configuració de l'Aparença

en: provide clipping
ca: Si us plau, proporcioneu una reacció.

en: purge undo records
ca: Se suprimiran # registres.

en: put in a window
ca: Ajusta a la ~finestra

en: query
ca: petició

en: quit
ca: surt

en: quit out of Squeak.
ca: La connexió ha excedit el temps d'espera

en: quote from Squeak
ca: Conversions MMX des de

en: radial gradient
ca: Gradient radial

en: recent log file...
ca: Registra-ho a un arxiu

en: recently logged changes...
ca: %s: no se han fet canvis

en: recolor pixels of color
ca: Superfície de color per

en: rectangular bounds
ca: Llegenda rectangular

en: redraw screen (r)
ca: Xrefresh: torna a dibuixar la pantalla X

en: reduce
ca: Redueix

en: reduce color palette
ca: 4 bits - paleta de colors

en: remove event-roll
ca: Suprimeix el quadre d'esdeveniments

en: remove mouse up action
ca: Acció amb pulsació del ratolí

en: remove navigatorFlap
ca: Suprimeix totes les seleccions

en: remove selection
ca: Suprimeix la selecció

en: remove sugar navigatorFlap
ca: Estàs segur que vols suprimir aquesta nota(es)?

en: remove suppliesFlap
ca: Suprimeix totes les seleccions

en: remove text from the button
ca: Elimina el quadre de text del document

en: reset forward-direction
ca: Can&vieu la direcció del text

en: reset...
ca: Reinicialitza

en: resist being deleted
ca: %d de %d fitxers esborrats amb èxit.

en: resize
ca: Canvia la mida

en: resize
ca: Canvia la mida

en: resize to fit
ca: Ajusta a la pantalla

en: restore base graphic
ca: Objecte gràfic en blanc

en: restore display (r)
ca: Mode de mostra

en: restore original aspect ratio
ca: Relació d'aspecte de la font

en: restore original color
ca: Restaura el fons de pantalla original de l'escriptori

en: retrofit to event-theatre
ca:      l'esdeveniment següent a 1970:

en: reverse direction
ca: Inverteix la direcció

en: reverse table cells
ca: Uneix les cel·les seleccionades

en: revert to saved copy
ca: Voleu tornar a la còpia desada de %s?

en: revert to version...
ca: Recupera la versió desada del fitxer

en: rewind
ca: Rebobina

en: right
ca: dreta

en: right flush
ca: $prog buidat

en: roman numerals
ca: Majúscules romanes

en: rotate
ca: Rota

en: rotate anticlockwise
ca: Girar la selecció

en: rotate clockwise
ca: _Gira cap a la dreta

en: round corners
ca: A_rrodonir les vores...

en: rubber band cells
ca: Uneix les cel·les seleccionades

en: save
ca: desa

en: save and quit
ca: Desa i surt

en: save as new version
ca: _Anomena i desa la imatge:

en: save as resource
ca: Desa la &imatge com a

en: save as...
ca: Desa &com...

en: save for future revert
ca: Desa aquests paràmetres per a noves pàgines

en: save morph as prototype
ca: Salva com a fitxer d'imatge

en: save morph in file
ca: Error de cerca en el fitxer %s

en: save project on file...
ca: Retalla espais al final de línia en desar el fitxer

en: save this project on a file
ca: Esborra aquest fitxer del projecte

en: save to a different server
ca: Utilitza un altre servidor LDAP:

en: save world as morph file
ca: Desa la cerca actual com a un fitxer

en: screen
ca: pantalla

en: script
ca: seqüència

en: scroll bar on left
ca: Divideix a la banda esquerra

en: scroll bar on right
ca: La barra d'estat està a la dreta

en: see if server version is more recent
ca:   -u             - esborra paquet si hi ha instal·lada una versió més nova.

en: see if server version is more recent...
ca:   -u             - esborra paquet si hi ha instal·lada una versió més nova.

en: send to back
ca: Torna enrere

en: send top window to back (\)
ca: Commuta de nou al taulell de la finestra anterior

en: set X range
ca: Estableix el rang de les dates

en: set Y range
ca: Estableix el rang de les dates

en: set as background
ca: Estableix com a _fons

en: set author initials...
ca: Insereix el camp Autor

en: set balloon help
ca: No hi ha ajuda disponible

en: set baseline
ca: Desa la Línia de Base...

en: set color
ca: Color

en: set desktop color...
ca: Color

en: set display depth...
ca: Estableix la _brillantor de la pantalla:

en: set gradient color...
ca: Color

en: set language...
ca: Defineix l'&idioma

en: set mouseDown selector...
ca: Selector de temes d'escriptori

en: set mouseMove selector...
ca: Selector de temes d'escriptori

en: set mouseUp selector...
ca: Selector de temes d'escriptori

en: set page sound
ca: Config&uració de la pàgina

en: set page visual
ca: Config&uració de la pàgina

en: set rotation center
ca: Centra el paràgraf

en: set rotation style
ca: Joc d'estil de tipus de lletra

en: set target
ca: E_stableix la cel·la objectiu:

en: set target...
ca: E_stableix la cel·la objectiu:

en: set variable name...
ca: Definiu el nom de la imatge

en: shadow color...
ca: Color de l`ombra

en: shadow offset...
ca: Desplaçament de l'ombra

en: show actions
ca: Mostra les accions fetes prèviament

en: show application view
ca: Mostra la visualització de telèfon

en: show background objects
ca: ~Objectes del fons

en: show caption
ca: Caràcters de llegenda

en: show cipher help
ca: Mostra els continguts de l'ajuda

en: show cipher hints
ca: _Mostra consells en iniciar

en: show crostic errors
ca: Mostra els errors de l'inici

en: show crostic help
ca: Mostra els continguts de l'ajuda

en: show crostic hints
ca: _Mostra consells en iniciar

en: show designations
ca: Mostra amics/gues

en: show errors
ca: Mostra els errors de l'inici

en: show factory view
ca: Factoria de la visualització RPM

en: show final picture
ca: Configura la imatge de presentació de l'arrencada

en: show foreground objects
ca: Extracció dels objectes en primer pla

en: show handles
ca: Mo_stra les nanses de l'àrea

en: show help
ca: Mostra l'ajuda

en: show hints
ca: _Mostra consells en iniciar

en: show initial picture
ca: Configura la imatge de presentació de l'arrencada

en: show project hierarchy
ca: Mode de jerarquia terrestre

en: show shadow
ca: Color de l`ombra

en: show thumbnails
ca: Mostra les _miniatures:

en: show whole world view
ca: Mostra (Vista detallada de categoria)

en: show-source menu
ca: Mo&stra el menú de depuració

en: show/hide voice controls
ca: Mostra o amaga els regles

en: shows selected color
ca: Color del text seleccionat

en: shrink event tape
ca: Restaura des de cinta

en: simple change sorter
ca: Classificador de ~diapositives

en: smooth image
ca: Vista d'imatges

en: solid fill
ca: Omple l'estil:

en: space left
ca: %d caràcter(s) queda (en)

en: specify dashed line
ca: Mida de línia superada

en: square root of the argument
ca: %s: la matriu d'argument no és quadrada

en: standard arrows
ca: Fletxes de bloc

en: standard graphics library
ca: Una biblioteca de gràfics vectorials

en: start MessageTally
ca: a l'Inici

en: start drawing again
ca: Si us plau, torneu-ho a intentar

en: start stepping again
ca: Si us plau, torneu-ho a intentar

en: start/browse MessageTally
ca: _Navega amb un cursor

en: stay up
ca: Mou amunt

en: stop playing
ca: S'està reproduint una pel·lícula

en: struck out
ca: Allunya

en: summary of keyboard shortcuts.
ca: Configureu les dreceres de teclat

en: system fonts...
ca: _Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: table layout
ca: Fixa el format de la taula

en: text anchor
ca: Àncora<->Text

en: text auto fit
ca: _Ajusta automàticament la selecció

en: text color...
ca: Color del text

en: text highlight color...
ca: Trieu el color del ressaltat del text

en: text margins...
ca: Marges (Centímetres)

en: text properties...
ca: Propietats de text

en: text wrap to bounds
ca: Si s'han d'ajustar els finals de línia del text de la llicència

en: textual view
ca: Vista d'imatges

en: the argument multiplied by itself
ca: L'opció %s ha de ser utilitzada per ella mateixa.

en: the integer closest to the argument.
ca: '%s' espera que el segon argument sigui un enter

en: the negative of the argument
ca: L'argument no és vàlid

en: there are no scripted players
ca: No hi ha àlies de %s

en: this already *was* your baseGraphic
ca: Aquest esdeveniment ja és a la vostra planificació

en: tile browser
ca: /Navegador d'skins

en: tile representing this object
ca: El rol accessible d'aquest objecte

en: top
ca: dalt

en: top left
ca: Dalt a l'esquerra

en: top right
ca: Dalt a la dreta

en: track real joystick
ca: Quant al programa de control del joystick

en: translatable
ca: Cadenes de text traduïbles:

en: translations...
ca: <b>Traduccions</b>

en: trignometric sine, argument in degrees
ca: Torna l'argument theta, un angle expressat en radians

en: trigonometric cosine, argument in degrees
ca: Torna l'argument theta, un angle expressat en radians

en: trigonometric cosine, argument in radians
ca: Torna l'argument theta, un angle expressat en radians

en: trigonometric sine, argument in radians
ca: Torna l'argument theta, un angle expressat en radians

en: trigonometric tangent, argument in degrees
ca: Torna l'argument theta, un angle expressat en radians

en: trigonometric tangent, argument in radians
ca: Torna l'argument theta, un angle expressat en radians

en: turn off smoothing
ca: Desactiva l'Agent

en: turn on smoothing
ca: Activa l'Agent

en: underlined
ca: Subratllat

en: undo (z)
ca: Desfés

en: unlock "{1}"
ca: &Desbloca

en: unlock all contents
ca: No s'ha pogut visualitzar tot el contingut de «%s».

en: unlock...
ca: &Desbloca

en: unrecognized image file format
ca: No es coneix el format del fitxer gràfic

en: update code from server
ca: S'està desconnectant del servidor anterior

en: update continuously
ca: Actualització de web

en: update cursor
ca: &Cursor intermitent

en: update from resource
ca: Actualitza els fitxers seleccionats al dipòsit

en: update only at end
ca: Situa al final del document

en: update scrollbar
ca: La política d'actualització de la barra de desplaçament

en: use default gray look
ca: Utilitz&a sempre el servidor per defecte

en: use default green look
ca: Utilitz&a sempre el servidor per defecte

en: use gridding
ca: Utilitza fotogrames claus

en: use texture background
ca: Títol de la textura del fons

en: useful expressions
ca: Expressions de cerca

en: vertical resizing
ca: Permet redimensionar

en: view and change various options.
ca: Canvia les opcions de la impressora i d'impressió

en: viewer
ca: Visualitzador

en: viewer for Morph
ca: Un visualitzador de TV per a Gnome

en: viewer for Player
ca: Un reproductor de CD per al GNOME

en: vm statistics
ca: Recull Estadístiques

en: whether my corners should be rounded
ca: Si la barra lateral ha de ser visible

en: whilePressed
ca: S'ha premut la tecla

en: window color...
ca: Funcions del color

en: window colors...
ca: Colors recents:

en: window menu
ca: Menú de la finestra

en: windows...
ca: Finestres

en: workspace (k)
ca: Àrea de treball

en: world
ca: El món

en: world menu help
ca: No hi ha ajuda disponible

en: world menu...
ca: Neteja el menú

en: wrap centering
ca: Torna a a&justar

en: wrap direction
ca: Inverteix la direcció

en: write the world into a postscript file
ca: El fitxer on escriure el codi font
